x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd

 

Durex - Durex Fetherlite Ultima Daha Yakın Hisset Prezervatif 10'lu
Durex Fetherlite Ultima Daha Yakın Hisset Prezervatif 10'lu
32,87 TL

Aynı Gün Kargo

 

Okey - Okey Klasik Prezervatif 10'lu
Okey Klasik Prezervatif 10'lu
22,44 TL

Aynı Gün Kargo

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Cinsel Sağlık

Prezervatifler

Prezervatifler cinsel ilişki esnasında sağlık açısından korunmak ve istenmeyen hamilelik durumlarını önlemek açısından oldukça önemli bir üründür. Neredeyse her çift, prezervatif kullanımı konusunda olumlu görüşe sahiptir ve yaygın şekilde tercih edilen bir korunma yöntemidir. Cinsel ilişki esnasında erkekler ve kadınlar tarafından kullanılır ancak daha çok erkek prezervatif çeşitleri tercih edilmektedir. Korunma açısından %90-95 oranında bir güven verse dahi küçük bir oran da olsa istisnalar mevcuttur. E-ticaret sitelerinde yoğun bir şekilde talep görürler çünkü sitelerde oldukça fazla çeşitleri bulunmaktadır, farklı meyve aromalarına sahip prezervatifler, kokulu prezervatifler, daha ince ya da daha kalın prezervatifler bunlara örnek olarak verilebilir. Prezervatif kalitesinin markadan markaya oldukça değiştiğini aynı zamanda bu kalitenin koruyuculuk üstünde de etkili olduğunu söylemek mümkündür. Bu ürünler en çok bilinen ve en yaygın şekilde kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden biridir ve sağlık açısından da bilinen büyük bir zararı yoktur. Bu sebepten dolayı kullanıcılar tarafından yoğun talep görmektedirler. Başka bir avantajı ise, fiyat açısından uygun olması ve kullanımının kolay, rahat şekilde gerçekleşmesidir. Böylece pek çok çift tarafından cinsel ilişkide korunma yöntemi olarak tercih edilmektedirler. Prezervatifleri Durex, Okey, Fiesta, Playboy gibi markalar üretirler. Fiyatları her ne kadar uygun olsa dahi, markadan markaya farklılık gösterebilir. Bu nedenle prezervatif seçimini kaliteli bir markadan yana kullanmak önem taşır yoksa kişiler sonrasında istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirler. Özellikle erkekler tarafından kullanılması gereken bu cinsel sağlık ürünleri, kadınlar tarafından pek tercih edilmezler. Kadınlar korunmak için genellikle doğum kontrol hapı gibi yöntemler tercih etmektedir. Prezervatif kullanımı kadınlar açısından -erkeklerde olduğu kadar- pratik değildir. Aynı zamanda riskli yönleri de bulunduğundan çiftler tarafından çok tercih edilmez. Ek olarak güvenilirliği erkek prezervatiflerine göre çok da düşüktür.

Hamilelik Testleri

Cinsel sağlık ürünleri içerisinde önemli bir yere sahip olan hamilelik testleri, kadınlar tarafından kullanılır ve kadınların hamile olup olmadıklarını öğrenmesine yarar. Bu testin evde kolaylıkla uygulanabilmesi mümkündür. Çalışma prensibi, idrardaki hamilelik hormonunun ölçümü esasına dayanır. Kullanıcılar hamile olduklarından şüpheleniyor fakat bir yandan da emin olamıyorlarsa bu testi uygulayarak fikir sahibi olmaları mümkündür ancak şunu da belirtmekte yarar var ki bu testler %100 doğru sonuç vermeyebilir. Yine de yüksek oranda test sonucunun doğru çıktığı teyit edilmiştir. Bu yüzden hamilelik testleri kadın kullanıcılar tarafından ilk etapta sıklıkla kullanılan ve güvenilen bir test çeşididir. Siteler aracılığıyla kolaylıkla temin edildiğinden ve satın alma işlemi kimilerine göre daha rahat yapıldığından insanlar bu testleri e-ticaret siteleri aracılığı ile temin etmektedirler. Bu testin uygulama aşamaları şu şekildedir; önce bir kaba idrar yapılır, sonrasında ise test bu idrar ile temas ettirilir. Bu temas ettirme işlemi sonrasında renk değişimi çizgisinin varlığını görerek hamile olup olmadığınızı görmeniz mümkündür. Hamilelik testinin genellikle adet döneminin gecikmesinden 7-8 gün sonra yapılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle daha doğru sonuçlar almak kolaylaşır. Gebelik testi fiyatlarının genellikle birbirine çok yakın olduğunu söylemek mümkün olsa dahi markasına göre fiyatlar artıp azalabilir. Markaların fiyatları arasında uçurum olmadığını söylemek yanlış olmaz çünkü fiyatlar genellikle birbirlerine yakın özellik gösterirler. Doğruluk açısından da birbirlerine yakın nitelik gösterirler. Yine de bu testler tam olarak güvenilir sonuç vermeyeceği için, kullanıcıların bir hastanede veya sağlık merkezinde kan testi yoluyla hamile olup olmadığını öğrenmelerini önerebiliriz. Bu testler, yine de kadınların hayatını kolaylaştıran cinsel sağlık ürünlerinden biridir.

Yumurtlama (Ovülasyon) Testleri

Çocuk sahibi olmak isteyen insanlar, genellikle bu zamanı tesadüfi şekilde bulurlar ancak bazı çiftler için bunu yapmak zor bir hale gelebilir. Nitekim bazı çiftlerde çocuk sahibi olmak isterlerken, bazı sağlıksal durumlar gereği ekstra zorluk yaşamaktadırlar. Onlar için bu işlem planlı ve kontrollü şekilde ilerlemelidir, ancak bu şekilde başarıya ulaşırlar. İşte yumurtlama(ovülasyon) testleri bu noktada devreye giriyorlar. Çünkü bu testler, hamile kalmaya en müsait zamanı belirleyerek bu konuda güçlük yaşayan insanların hayatını kolaylaştırıyor. Cinsel ilişkiye girmek için en doğru vakitler, bilindiği gibi yumurtlama dönemleridir. Yumurtlama dönemi her kadında ergenlik döneminden itibaren başlayan ve menopoz dönemine kadar sağlıklı şekilde ilerlemesi beklenen, her kadında izlenen bir döngüdür. Yumurta folikül adı verilen kesecikten fallop tüpüne bırakılır ve yumurtlama döngüsü bu şekilde gerçekleşir. Bu testin çalışma prensibi, Luteinizan Hormonunun (LH) değerlerinin artışını tespit etmesi esasına dayanır. Bu artış LH Piki olarak bilinmektedir. Hızlı ve ani şekilde gelişen LH artışı sonrasında yaşanan 24-36 saat çok kritiktir çünkü bu vakitler hamile kalmaya en uygun zamanlardır. Bu testler sayesinde olumlu sonuçlar almak mümkündür ancak bilinmelidir ki testi uygulamaya başlamadan önce bir adet takvimi oluşturulmalı ve adet döngüsü düzenli olarak takip edilmelidir. Adet günleri düzenli olan kadınlar, âdet kanamasının başlamasının 12 gün sonrası 5 6 gün boyunca her gün testi yapabilirler. Bu testlerin en büyük avantajı, yumurtlama döneminin her kadında farklı olması -bazı kadınlarda adet döneminin 14-15. Günü olurken bazılarında 18-19. Günü olmaktadır- ancak yumurtlama testleri sayesinde bireysel olarak bu zamanların tespit edilebilmesidir. Böylelikle çocuk sahibi olmayı düşünen -ya da düşünmeyen ve bu durumdan kaçınmak isteyen- kişiler, bu testler sayesinde çok sağlıklı sonuçlar alabilmektedir. İnsanlar temin edilmesi kolay olduğundan ve çokça çeşit bulundurduğu için e-ticaret sitelerinden bu testlerin alışverişini yapmaktadırlar.  

Kayganlaştırıcı Jeller

Kadın vücudu doğası gereği cinsel ilişki esnasında gerekli sıvıları üretecek potansiyeldedir fakat bazen normal olmayan koşullar sebebiyle bu gerçekleşmeyebilir. Kadınlarda yaşanan bu kuruluk problemi, sonrasında tahrişe ve büyük miktarda acıya yol açar. Bu durum cinsel ilişki esnasında zorluğa neden olur ve çiftler bu konuda oldukça büyük problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Kayganlaştırıcı jeller-kremler bu noktada devreye girerek kişinin daha rahat ve keyifli bir ilişki yaşamasına yardımcı olur. Kuruluk yaşanan bölgeyi nemlendirir ve cinsel ilişkiye hazır hale getirerek olası acı ve tahriş durumlarının önüne geçer. Kayganlaştırıcıların kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır. Su bazlı veya yağ bazlı olmak üzere ikiye ayrılırlar. İki çeşidin de kendisine göre avantaj veya dezavantajları bulunmaktadır. Su bazlı kayganlaştırıcılar prezervatifler ile birlikte kullanılabilir aynı zamanda iz bırakma gibi bir problem yaşatmazlar ancak etkileri kısa sürelidir, her ne kadar yağ bazlılara göre avantajlı görünseler de bu kısa süreli etki su bazlı kayganlaştırıcılar için bir dezavantajdır. (Yine de kullanma kılavuzunun okunması tavsiye edilir.). Yağ bazlı kayganlaştırıcı jeller ise prezervatiflerle kullanılamaz çünkü lateksin yapısını bozar ve bu istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Fakat uzun süreli bir etki ve yoğun kayganlık sağladıklarından kullanıcılar tarafından tercih edilirler. Bu ürünlerin kullanımında püf nokta yeteri kadar kullanılmasıdır. Az sürülmesi kuruluğu kırmaz ve acıya neden olabilir, çok sıkılması ise cinsel ilişki sırasında hissiyatı kaybetmeye ve hareketlerin kontrolden çıkmasına sebep olur. Su bazlı kayganlaştırıcılarda artan jeli silmek kolay olsa dahi yağ bazlılarda bu o kadar kolay değildir ve tatsız bir sonuç ortaya çıkabilir. Jellerin farklı çeşitleri bulunmaktadır (ısıtmalı, çilekli vs.) ancak dikkat edilmesi gereken şey bir ürün tahrişe veya sebep olduğunda o ürünün derhal bırakılmasıdır.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.