x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Unicorn Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Unicorn Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Kedi Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Kedi Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Fil Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Fil Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Baykuş Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Animal Baykuş Alana Freely Çocuk Maskesi Hediye
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kömür Sketch Seti Faber Castell - Faber Castell Kömür Sketch Seti (1)
Faber Castell Kömür Sketch Seti
84,58 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Klasik Sketch Seti
Faber Castell Klasik Sketch Seti
79,99 TL

Aynı Gün Kargo

 

Dolphin - Dolphin Kral Şakir KS-383 PVC Çanta Kırtasiye Set
Dolphin Kral Şakir KS-383 PVC Çanta Kırtasiye Set
23,82 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Turuncu
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Turuncu
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Mavi
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Mavi
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Pembe
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Pembe
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti
Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti
24,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Yeşil
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Yeşil
22,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Hatas - Hatas T Cetveli Minkale Başli 85 Cm 01190
Hatas T Cetveli Minkale Başli 85 Cm 01190
69,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Dolphin - Dolphin FR-3887 Frozen Kırtasiye Seti Dolphin - Dolphin FR-3887 Frozen Kırtasiye Seti (1)
Dolphin FR-3887 Frozen Kırtasiye Seti
36,97 TL

Aynı Gün Kargo

Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Okul Malzemeleri

Her yaşın farklı okul malzeme ihtiyacı bulunabilmektedir. Okul malzemeleri dersi kolaylaştırmaya yarayan eğitici ürünlerden oluşmaktadır. Son zamanlarda okul malzemeleri iki sınıfa ayrılabilmektedir. Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim olmak üzere iki gruptan oluşur. Uzak eğitim için birçok teknolojik aletlere ihtiyaç duyulabilmektedir. Yüz yüze eğitim için kapsamlı ürünlere ihtiyaç duyulur. Kapsamlı ürünler öğrencinin ihtiyaçları ve sınıfın ihtiyaçları ile bütünleşmektedir. Çocukları okula hazırlayabilmek için bu malzemelerin temin edilip okul hayatlarını devam ettirmeleri gerekmektedir. Çocukların ilkokula başlama yaşı 6 olduğundan dolayı hem küçük ve heyecanlı olarak okul malzemelerini büyük istek ile tercih ettikleri görülmektedir. Okul dediğimiz zaman ilkokul zamanları canlanmaktadır. Aslında çocuklar kreş ve yuvalara da büyük hazırlık ile gitmektedir.

Okul Malzemeleri Nelerdir

Uzaktan eğitim için bulunan malzemeler; bilgisayar, kamera, mikrofon, internet, çalışma masası ürünler bulundurmaktadır. Malzemeleri tamamladıktan sonra malzemeleri bilgisayara kurduktan sonra eğitim gerçekleşmektedir. Uzaktan eğitim için en büyük malzemelerden bir tanesi internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısını bilgisayara kurduktan sonra eğitim gerçekleştirilmiş bulunuyor. Son zamanlarda en büyük ihtiyaç haline gelen bilgisayar büyük ilgi çekmiştir. Kamera ve mikrofon eğitimi doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için gereksinimi bulunmaktadır. Kamera ve mikrofonu bilgisayara uyumlu alınması kullanımı da kolaylaştırmaktadır.

Yüz yüze eğitim için gerekli malzemeleri; kalemler, defter, kitap, okul çantası, üniforma, kalemlik bu ürünler kullanarak yüz yüze eğitim ihtiyaçları tamamlanmış bulunuyor. Saydığımız malzemeler eğitim ve öğretim hayatı boyunca kullanılmış ve kullanılmaya devam eden malzemelerdir. Malzemelerin teminatı okul öncesinde yapılır ki eğitime tam düzen başlanabilir hale getirilir. Defter ve kitap öğretmenin isteği üzerine göre temin edilir. Öğretmen derse uygun kitap ve defteri belirleyerek daha yararlı hale gelmesini sağlamaktadır. Okul çantası ve üniforma bunlarda okuldan önce alınır ki eğitim hayatında büyük düzen ve öz veri bulunabilir hale getirilsin.

Okul Malzemeleri

Okul malzemeleri dediğimiz zaman genel olarak akıllara öğrencinin kullanabileceği ders ve sınıf araçları gelmektedir. Öğrenciye uyumlu mantıklı ortamın olabilmesi için okulunda ihtiyaçları bulunabilmektedir. Okulun ihtiyaçları belli ana malzemelerden oluşmaktadır. Oluşan ana maddeler de öğrenciye karşı uyumlu ana maddelerdir.

Okul malzemeleri; sıra, kitaplık, kürsü, tahta, bilgisayar, projektör, sınıf araçları bunlar okul için olması gereken başlıca malzemelerdir. Saymış olduğumuz malzemeler bir sınıfta olması gereken en önemli ihtiyaçlardır. Okul malzemelerinde en önemli kategoriye girebilmektedir. Bilgisayar ve tahta, projektör her yaş grubunun sınıfında olması gereken bir araçtır. Her yaş grubunun okul hayatında muhakkak bu ürünler ile karşılaşması beklenmektedir.

Okul Malzemesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul malzemelerini her yaş kesiminden çocuklar kullanacağından dolayı malzemelerin içeriğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Malzemeler genellikle sağlıklı ve hijyenik ürünler olmaktadır. Son zamanlarda dünya çapında sorun haline gelen virüs yüzünden olması gerekenden fazla sağlımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Yapıştırıcı gibi maddelerin çocukların kullanımı zararlı olduğundan dolayı içerisinde ki zararlı maddelerin az olan ürünler tercih edilebilmelidir. Zararlı maddelerin az olduğunu nasıl bilebiliriz? Alacağımız okul malzemelerinin içerisinde ki bölümü detaylı bir şekilde inceleyip araştırmamız gerekmektedir.

Kullanılan kalemlerin plastikten daha çok tahta ve bambu olmasına dikkat edilmelidir. Plastik aynı zamanda geri dönüşüme de uygun olmadığından dolayı kullanılması tasvir edilmemektedir. Tahta ve bambu tarzı araç gereçler kullanım rahatlığı ve geri dönüşüm imkânı sunabilmektedir. Kâğıt ve defterler için de bu önlemler dikkat edilmelidir. Kağıtlar geri dönüşüme ve katkısız çocuklar için özel tasarlanmış ürünler bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilerek alınmasında yarar bulunmaktadır. Defterler telli ve telsiz olarak ayrılmaktadır. Telli tercih edilebilme oranında azalma sağlanmalıdır. Kâğıt israfına ve maddi açıdan zarara getirebilecek durumda bulunmaktadır.

Okul malzemelerini alırken saydıklarımızın arasında geri dönüşüm ve sağlık, hijyene dikkat etmemizi duyurmuş bulunuyoruz. Geri dönüşüme dikkat etmemizin bir sebebi çocuklarımızın sorumluluk ve bilinçlenmesini sağlamış bulunuyor. Sağlıklı olmasının sebebi çocukların bizzat kullanacağından dolayı temas ettikleri ürünlerin sağlıklı olmasına önem verilmesidir. Dikkat etmeyeceklerinden dolayı ağızlarına ellerine aldıkları her ürün onlara zarar olarak geri dönmektedir. Zararlı maddelerin çocukları etkilememesi için önce hijyenle baş edilmesi gerekmektedir.

Okul Malzemesi Evde Yapımı

Ev de yapılabilir mi? Son zamanalar da en fazla ebeveynler bunu araştırmış bulunuyor. Araştırmalarının sebebi çocuklarımıza ne kadar doğal ve evde faaliyetler karşılığında ürünler sunabiliriz. Evet de okul malzemeleri yapılabilir. Kalem, makas, kâğıt yapımı zor olacağından dolayı yapımı mümkün değildir. Kalemlik, dosya, çanta gibi eşyalar evde yapılabilmektedir. İnternet aracılığıyla kolaylıkla yapımını izleyip öğrenmemiz mümkün olmaktadır.

Öğrendiğimiz yapımını elimiz de ki eşyalarda uygulayarak yapabiliriz. Çocuklarımıza daha güvenli ve içimiz rahat edebilecek bir eşya verebilmiş oluyoruz. Okul malzemesini evde yapılmasının diğer amaçlarından bir tanesi de çocuklarla birlikte evde verimli zaman geçirilmiş bulunuyor. Okul malzemeleri aslında o kadar zor yapımı bulunmamaktadır. İnternet den kısa ve anlamlı bir şekilde videoları izlediğimiz zaman öğrenmiş oluyoruz.

Okul malzemelerini karton, yapıştırıcı, makas gibi araçlar ile dosya yapımı çok kolaydır. Dosya çocuklar için okulda çok önemli araç halini almaktadır. Dosya kullanıldıkça çocuklar eşyalarına verdikleri önemi göstermektedir.

Okul malzeme listesi nasıl yapılır?

Yaş grubu belirlenir öğretmeninin istediği ve belirlediği içeriğe göre alışveriş yapılması doğru olacaktır. Okul serüveni 4/5 yaşlarında ana sınıfı ve yuvalar ile başladığından dolayı bu yaşlarda başlanır okul malzemeleri alınmaya.

Ana sınıfında üniforma olmayacağından dolayı alışverişe çanta ile başlanabilmektedir. Çanta çocuğun boyuna ve taşıyabilme kapasitesine göre ayarlanabilmektedir. Ana sınıfı çocuğuna renkli kalemler ve boyama kitapları tercih edilebilmelidir.  Tercih edilen çocuğun kullanabilme kapasitesi bundan dolayı önemlidir.

İlkokul döneminde çocukların boyları ve kiloları büyüme kapasiteleri göz önünde bulundurarak çanta ve üniforma alınması gerekmektedir. Büyüme ve gelişim sürelerine göre alışverişler yapılır. Bu dönemde daha çok öğretmenleri ile bağlantılı olarak alışveriş yapılır. Oyun döneminden gerçek sorumlulukların olduğu bölüme geçiş esnasıdır. Bundan dolayı çocukları korkutmadan ve sıkmadan kullanmaktan zevk alacağı okul malzemeleri alınması gerekmektedir.

Ortaokul dönemi büyüdüklerini bizzat hissettikleri alışverişlerini kendileri yapmak istedikleri bölüm olacaktır. Bu bölümde bireyler kendilerini tanıdıkları için alışverişlerinde özgür ve kendi istekleri doğrultusunda seçim yapılması önem arz etmektedir.

Lise dönemi artık genç döneme geçiş yaptıkları dönemdir. Okul malzemeleri öğretmenlerin derslerde kullandığı materyaller ve kendi benimsedikleri eşyalardır. Alışverişi kendi istekleri ve kullanım aralarına göre almaktadırlar. Ne kadar genç dönemleri olsa da onların gelişim sürelerini tamamlamaları gerekmektedir. Aldıkları eşyalar kendi kullanımlarına özen göstermektedir. Çantaları kendilerine göre kitapları yaşlarına da göre olabilmektedir.

Üniversite dönemi artık tamamen büyüdükleri ve kendi kararları üzerine alışveriş yapmaları gereken bir dönemdir. Bu dönemde alışveriş yaparken gelişimleri ve alanlarına uygun kitaplar ve malzemeler kullanmalıdır. Örneğin, üniversitede mimarlık okuyan bir öğrenci alacağı okul malzemeleri çizim masaları, çizim kalemleri, çizim defterleri, çizim çantası, çizim dosyaları olmalıdır. Üniversite de okul malzemeleri tamamen okudukları bölüm ile değişiklik gösterebilmektedir.

Okul malzemeleri bulundukları sınıf ve öğrencinin gelişim durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.