Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Toplam 145 ürün bulunmaktadır.

Telefon ve Aksesuarları

Telefon kullanmaya başladığımız ilk günden beri elimizden düşmeyen bir teknolojik alettir. Hemen hemen her saat elimizde ya mesajlaşmak için ya da internetten araştırma yapmak için kullanırız. Şu an beklide bazılarımızın elinde en az bir tane var. En az bir tane var diyorum çünkü hem iş hem kendi özel telefonu olarak 2 tane kullananlarda var. Bu yüzden telefon çok satılan elektronik ürünlerin başında gelmektedir. Teknoloji geliştikçe telefonlarda artık gelişmiş akıllı telefonlar eski telefonların yerini almıştır. Artık sağladığı hizmet sadece konuşma yapmak değil görüntülü görüşme, ses ve video kaydı, oyunlar, uygulamalar ve daha neler neler.

Akıllı Telefonların Bizlere Sağladığı Yararlar Nelerdir?

 • Bu akıllı telefonlar sayesinde bize tarif edilen bulamadığımız herhangi bir konumu navigasyon sayesinde bulabiliyoruz.
 • Artık gezemediğimiz göremediğimiz yer kalmıyor sanki tüm dünya cebimizde istediğimiz zaman telefonu çıkarıp tatil yerlerini canlı olarak izleyip videolarını seyredebiliyoruz.
 • Elimizin altındaki telefonla kilometrelerce uzaklıktaki yakınımızla görüntülü konuşup sohbet edebiliyoruz.
 • Bankaya gitmeye gerek kalmadan çoğu işlemelerimizi mobil bankacılıkla yapabiliyoruz.
 • İnternete bağlandığımızda bilgiler bir tık uzağımızda kalıyor.
 • Bazı zamanlarda hayat kurtarıcı oluyor. Örneğin yangın, afet, kaza, hastalık zamanlarında ilk yardım birimlerini aramada kullanıyoruz.
 • Telefonlara indirdiğimiz uygulamalar, oyunlar sayesinde keyifli vakit geçiriyoruz

Vb. pek çok şey bu akıllı telefonlar sayesinde oluyor. Bu yüzden faydaları saymakla bitmiyor. Biz akıllı telefonların yararlarından çok bahsettik ama bu telefonları alırken de dikkatli davranmalıyız. Araştırma yapmadan, daha önce kullanan kullanıcıların yorumlarına bakmadan almamalıyız.

Telefon Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

İlk önce telefonun görünüşe bakılarak aldanmamak gerekir. Tabi ki göze hitap etmesi, beğenilmesi hoştur ama ilk olarak telefonu boylu boyunca incelemek gerekir. Hangi akıllı telefonu alacağınıza karar verirken ihtiyaçlarınız ve bütçeniz gibi işletim sistemi de çok önem arz etmektedir çünkü işletim sistemi cihazın performansını doğrudan etkilemektedir. Bunun yanında içeriğine, çözünürlüğüne, işlemcisine, pil ömrüne, kamerasına, ekran boyutuna, hafızasına dikkat etmek gerekir.

İşlemcisi: Genelde telefonlara 2 işlemci bulunmaktadır. Bu yüzden seçme şansımız yarıya inmektedir. Üst düzey bir işlemci tercih etmek istiyorsak bu işlemcinin adı snapdragon 800 serisi işlemcisi olmalıdır.

Ekran: Tabi ki de en çok kullandığımız yer ekran. Bu yüzden özellikle akıllı telefonlarda dokunmatik kısmının iyi olup olmadığına çok dikkat etmek gerekir.

Depolama Alanı: Android telefonlarda depolama alanı iphone’ na göre arttırılabilir özellikte oluyor. Bu yüzden aldığımız Android telefonda artırılabilir depolama alanı olduğuna dikkat etmeliyiz.

Pil: Telefon hayatımızın bir parçası haline geldiği için her an elimizde. Bu yüzdende pili çabuk bitiyor. Telefonumuzu seçerken daha uzun pil ömrüne sahip olmasına da dikkat etmeliyiz.

Kamera: Akıllı telefonları son dönemde fotoğraf makinesi işleminde de kullanmaktayız. Çoğumuz telefonların kamera özellikleri yeterince geliştiği için farklı bir fotoğraf makinesi almaya gerek duymamaktayız. Bu yüzden alacağımız telefonun kamerasında diğer özellikler kadar önemlidir.

Çok Satılan Akıllı Telefonlar

Bu yılda en çok tercih edilen akıllı telefon İphone 12 Pro Max olmuştur. Çıktığı andan itibaren yoğun istek gören telefon ilk sıralarda yerini almıştır. Onun peşini iPhone 12 takip etmektedir. Üçüncü olarak ta İphone 12 Pro yer almıştır. Gördüğümüz gibi iPhone modelleri diğer Android telefonlara göre daha çok tercih edilmektedir. En çok satılan ilk 10 telefon içerisinde İphone telefonlarından 6 tanesi yer almaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi İphone yoğun ilgi gösterilmektedir. Ülkemizde ise en yoğun istek gören telefon Xiomi markasına ait akıllı telefonlar olmuştur.

Akıllı Telefonlar Neden Bu kadar Çok Tercih Ediliyor?

Gelişen teknoloji ile birlikte ihtiyaçlarımızda artmıştır. Bu ihtiyaçlarımızı karşılamak için de çeşitli teknolojik aletlere başvuruyoruz. Akıllı telefonlar, televizyonlar, bilgisayarlar artık hepsi birer ihtiyaç halini almıştır. Eskiden bunlar lüks konumunda olmasına rağmen şimdi olmazsa olmazımız konumundadır. Televizyon şu an her evde en az bir tane var. Telefonlar zaten iş hayatımız olsun özel hayatımız olsun işlerimizin çoğunu neredeyse kendileri yapıyorlar. İşte bu yüzden telefonlar bu kadar çok tercih ediliyor. Bilgisayarlarda bil hassa telefonlar kadar önemli iş hayatımızda, okul hayatımızda tüm içeriklere kolaylıkla erişebileceğimiz bir elektronik harika diyebiliriz.

Akıllı Telefonların Alışverişte Kullanılması

Artık alışverişlerde sanal ortamdan yapıldığı için telefonları bu özelliğiyle de oldukça çok kullanmaktayız. Mağazalara gitmeye gerek kalmadan orda istemekte bulamayacağımız yüzlerce çeşit ürün tek tıkla uzağımızda kalıyor. İşletmeler akıllı telefonlar sayesinde müşterilerle doğrudan temas kurabiliyor, ürünleri istedikleri zaman istedikleri yerde almalarına ortam hazırlıyorlar. Akıllı telefonlar tüketicilere de bu sayede zaman kazandırmış oluyor. Akıllı telefonları kendimize has kılmak içinde telefon aksesuarları kullanmaktayız.

Telefon Aksesuarları Nelerdir?

Gelişen telefon ürünleriyle birlikte kullandığımız aksesuarlarda gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Şimdi her telefon için farklı sayıda ve çeşitlikte aksesuarlar bulunmaktadır. Her telefon için özel kendine has aksesuarlar dikkat çekmektedir. Aksesuar dediğimizde ilk önce göze hitap eden ürünler akla gelebilir ama kullanışlı olmasında da yarar vardır.

Telefon Kılıfları: Her telefon markasına her markanın kendi grup ürettiği seriye göre özel olarak tasarlanmış bin bir renk ve çeşitte telefon kılıfları mevcuttur. İstediğimiz, beğendiğimiz kendi tarzımıza uygun olan kılıfları bulabilir ve özel olarak tasarlattırabiliriz.

Kulaklıklar: Gelişen teknoloji ile birlikte kulaklıklarda büyük bir değişime uğramıştır. Artık kablolular değil kablosuz kulaklık daha çok ravet görmektedir. Kulaklıklarda da kendi zevkimize göre Buluetooth’lu ya da kablolu olarak tercih edebiliriz.

USB kablosu: USB kablosu bir telefon için olmazsa olmaz bir birleşendir. Telefon içerisindeki dosyalarımızı, fotoğraflarımızı bilgisayara aktarırken ya da bilgisayar içerisindeki dosya ve fotoğraflarımızı telefona aktarırken kullandığımız bir telefon aksesuarıdır.

Ekran Koruyucular: Ekran koruyucular telefonumuzun yere düştüğünde ya da bir yere çarptığında ekranının hasar görmesini engeller. Bu yüzden çok gerekli bir aksesuardır.

Şarj Aleti: Şarj aleti telefonumuzun pil ömrünü yenilemeye yarayan bir alettir. Şarj aleti olmasaydı telefonumuzu bir kere kullanıp atmak zorunda kalırdık.

Cep Telefon Çeşitleri

Her geçen gün yeni çıkan cep telefonu modellerine de yeni özellikler eklenmektedir. Eskiden sadece antenli telefonlar varken şimdi dokunmatik ekranına kadar bir sürü çeşitte telefon üretilmektedir. Her geçen gün tüm telefonların bir üst modeli piyasaya sürülmektedir. Cep telefonlarını genel olarak sınıflandırırsak şu şekilde özetleyebiliriz.

Tuş Takımlı: Karakter girişi ve menü seçimi için butonlar kullanılır. İki gruba ayrılır: Alfa numerik ve klavyeli. Klavyeli olan tüm harfleri ve rakamları kapsar. Alfa numerik olan 0-9 arası numaraları kapsar ve bu tuşlara atanmış harfler bulunmaktadır. Farklı bir karaktere ulaşmak için aynı tuşa birden çok kez basmak gerekmektedir.

Dokunmatik: Bu tür telefonlarda dokunmatik padlara parmaklarla ya da özel kalemlerle dokunarak veri girişi yapılabilmektedir.

Bazı telefonlarda hem tuş takımı hem de dokunmatik ekran bir arada bulunmaktadır.

Gövdesine göre;

Normal: Normal veya düz denilen telefonlar sadece ekran veya ekran ile aynı düzlemde bulunan tuş takımına sahip telefonlardır.

Kapaklı: Tuş takımını, ekranı veya her ikisini de birden kaplayan koruyucu bir kapak bulunur.

Kızaklı: Genellikle bir çift kızak üzerinde hareket eden iki parçadan oluşur.

Cep Telefon Kullanımın Sosyolojik Boyutu

Cep telefonu kullanımın artmasıyla birlikte insanların günlük yaşamlarına etkisi de fazla derecede artmıştır. Cep telefonu kolaylıkla ulaşılabilir, her yere taşınabilir olması nedeniyle günlük yaşamda çok sık kullanılmaktadır.

Cep telefonları ve üretilen teknolojileri sürekli gelişmekte ve değişmektedir. Bu değişimle beraber kullanım alanları değişmektedir. Başlangıçta telefonlar kablosuzken günümüzde internet bağlantısından görüntülü görüşmeye kadar her şey mevcuttur.

Cep telefonları kullanıcıların her an yanındadır. Bireylerin kendi tarzlarına ve isteklerine göre kullanmasıyla cep telefonlan kullanım biçimleri de değişiklik göstermektedir. Cep telefon kullanımı artık sosyal statü açısından da önemlidir. Tercih edilen cep telefonun markası, modeli, aksesuarları insanların cep telefonlarını kişileştirme çabasını simgelemektedir.

Cep telefonların bir diğer temel özelliği ulaşılabilirliğidir. Hemen her yerde istediğimiz gibi kullanabiliriz. Boyutundan dolayı çantamızda cebimizde taşıyabiliriz. Ulaşılabilir olma durumu da bireylerin sosyal ilişkilerini yönetmesine olanak sağlamaktadır.

Cep telefonu ile yapılan birçok araştırmada cep telefonları kullananların daha çok genç bireyler olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden tasarlanan cep telefonları genç bireylerin ihtiyaç ve isteklerine göre üretilmeye başlanmıştır.

Cep Telefonu Kullanımı ve Bireysel Güvenlik

İnsanlar cep telefonlarını yukarıda da bahsettiğimiz gibi ulaşılabilir yerlerde örneğin çantada, ceplerinde taşımaktadırlar. Cep telefonunun yaygın kullanımı özellikle gençleri çok yakından etkilemektedir. Yapılan çalışmalarda bireylerin güvenlik duygularına da çok etkisi olduğu görülmüştür.

Bireylerin yanlarında her daim cep telefonu taşımaları kendilerini her an daha güvende hissetmelerini sağlamıştır. Cep telefonu kullanımında bir önemli güvenlik seçeneği acil durumlarda yanımızda bulunduğu için hemen yardım kuruluşlarına haber vermemizi sağlar. Diğer önemli seçenek yalnız başlarına gitmekten korktukları yerlere nasıl olsa telefonum yanımda diyerek gidemeyecekleri yerlere gitmelerini sağlamış olur.

Bireyleri sağladığı bu her zaman her yerde iletişim kurabilecekleri düşüncesi güvenliği artırıcı nedenlerdendir. Bunların yanında çocukların yanında telefon bulunması aileler içinde güven verici bir meseledir.

Akıllı Telefonların Kullanımını Etkileyen Faktörler

Akıllı telefonlar sadece gündelik yaşantımızda değil iş hayatımızda da önemli rol üstlenmektedirler. Son yıllarda yapılan araştırmalarda da görebileceğimiz gibi akıllı telefon kullanımı giderek yaygınlaşmıştır. Bilgisayarlanın yapabileceği çoğu şeyi elimizdeki telefonlar yaptığı için giderek bilgisayarlarında yerlerini doldurur hale gelmektedirler.

Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonlar sıradan mobil telefonlara oranla daha üst düzeyde bilgi ve bağlanabilirdik özellik göstermektedir. Sadece kullananların telefon görüşmesi yapmalarına değil, fotoğraf çekmek, bilgi edinmek için internete girmek, görüntülü görüşmek gibi daha sayamadığımız birçok özelliğe sahiptirler. Bazı özelliklerinde bahsedelim

Özellikleri

 • Dokunmatik arayız
 • Görüntü ve ses kaydı
 • Telefon görüşmesi ve kısa mesaj atmak
 • Birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilmek
 • Uygulama marketlerinden alınan uygulamaların çalıştırılması
 • Dahili ya da eklenilebilir hafıza
 • Wifi,3G, Bluetooth, GPS gibi bağlantı seçenekleri

Akıllı telefonlar sadece kişisel ve iş hayatımıza yarar sağlamakla kalmayıp eğitim hayatımıza oldukça katkı sağlamaktadırlar. Geçirdiğimiz pandemi döneminde uzaktan eğitim sürecinde akıllı telefonlar kurtarıcımız olmuştur. Bu yüzden faydaları da saymakla bitmez denebilir.

Akıllı Telefonları En Çok Ne İçin Kullanıyoruz?

Peki akıllı telefonları en çok ne için kullanıyoruz dersek bu sorunun cevabı yapılan araştırmalara göre fotoğraf çekmek olacaktır. Elde edilen veriler neticesinde akıllı telefonlarla sadece arama yapmak ve internette dolaşmak için değil en çok fotoğraf çekmek için kullandığımız ortaya çıkmıştır. Bilimsel verilere göre Türkiye’nin %23 telefonu hava durumuna bakmak için, %9’u not almak için diğer kısımları da dergi ve kitap okumak için kullanıldığı görülmüştür.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.