sadsad x
asdasd

 

Copier Bond - Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Paket (500 Sayfa) Copier Bond - Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Paket (500 Sayfa) (1)
Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Paket (500 Sayfa)
124,90 TL

Aynı Gün Kargo

Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Koli 5 Paket (2.500 Sayfa)
520,90 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Copier Bond - Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 5 Koli 25 Paket
Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 5 Koli 25 Paket
2.599,00 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Copier Bond - Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 10 Koli 50 Paket
Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 10 Koli 50 Paket
5.175,00 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Copier Bond - Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 30 Koli 150 Paket
Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 30 Koli 150 Paket
15.395,00 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Copier Bond - Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Palet 72 Koli 360 Paket
Copier Bond A4 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Palet 72 Koli 360 Paket
36.000,00 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Copier Bond - Copier Bond A5 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Koli 10 Paket (5.000 Sayfa) (A4 Kesim) Copier Bond - Copier Bond A5 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Koli 10 Paket (5.000 Sayfa) (A4 Kesim) (1)
Copier Bond A5 Fotokopi Kağıdı 80 gr 1 Koli 10 Paket (5.000 Sayfa) (A4 Kesim)
545,90 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

A4 Fotokopi Kağıtları

Dijital olan her şey devasa şekilde büyüse de kâğıt her zamanki gibi vazgeçilmez bir metadır. En yaygın kullanılan yazıcı kâğıdı türü olarak fotokopi kâğıtları ince ve hafiftir. %75 opak özelliktedir ve genellikle mat bir kaplamaya sahiptir. A4 fotokopi kâğıdı fiyatı gibi konularda araştırmalar yapmadan önce fotokopi kâğıdını ve türlerini tanımak fayda sağlar. Kâğıtlar kaplama, parlaklık, ağırlık ve opaklık olarak birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir. Fotokopi kâğıtlarını özelliklerine göre seçerken işinize yarayacak bazı ipuçları:

 • Baskı projesine göre parlak, pürüzsüz veya mat kaplamalı kâğıt seçilir.
 • Kâğıt ne kadar parlak olursa baskı o kadar iyi görünür.
 • Ağırlık ne kadar fazla olursa, kâğıt o kadar kalın olur.
 • Kâğıdın ağırlığı arttıkça opaklığı da artar.

Renksiz ve renkli fotokopi kâğıtları bulunur. Alınacak baskıya göre istenen renkte kâğıt kullanmak mümkündür. Genellikle çoklu paketler halinde sunulan ürünlerin marka ve kalite standartları değişebilir. Copier Bond A4 yüksek kalitede, uygun fiyatla sunulan seçeneklerden biridir. A3, A4 veya A5 gibi farklı boyutlarda kâğıt seçenekleri de değerlendirilebilir. En yaygın ofis malzemelerinden biri olan A4 kâğıtların kalitesi yapılan işlerin kalitesini etkiler. Bu nedenle de seçim yaparken yüksek kalitede, baskıya uygun seçenekleri değerlendirmek önemlidir. Fotokopi kağıdı seçiminde güvenli alışveriş imkanı sunan sayfalarımızda aradığınız tüm boyuttaki kağıtlara uygun fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

Fotokopi Kâğıt Boyutları Nelerdir?

Kâğıt boyutlarında tanımla A+rakam şeklinde yapılır. Fotokopi kâğıtları da bu şekilde boyutlandırılır. A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7 ve A8 boyutlarında farklı ölçülerde kağıtlar bulunur. En yaygın olarak A0, A1, A2, A3, A4 boyutları kullanılır. 

Kâğıtların boyutlarının ölçüleriyse şu şekildedir;

 • A8 - 52×74 mm
 • A7 - 74×105 mm
 • A6 - 148,5×105 mm
 • A5 - 210×148,5 mm
 • A4 - 297×210 mm
 • A3 - 420×297 mm
 • A2 - 594×420 mm
 • A1 - 840×594 mm
 • A0 - 1188×840 mm

Kâğıt boyutları oldukça fazla seçenek sunsa da en çok kullanılan fotokopi kâğıtları A4 kâğıtlardır. A5 boyutundaki kağıtlar genellikle resmi yazışmalar ve diğer resmi baskılarda tercih edilir. Alınacak baskının özelliklerine göre boyut tercihi yapılabilir Genel standart olarak hemen hemen her yerde A4 kâğıdı kullanılır. Farklı boyutlardaki fotokopi kâğıtları farklı baskı tercihlerinde işe yarayabilir. Ofislerde genellikle sık kullanılan A4 kâğıdı yanında A3 ve A5 kâğıtları da bulunur. 100 adet, 500 adet veya 2500 adet gibi farklı paket seçenekleri değerlendirilebilir. Sık kullanılan A4 kâğıtlarının çoklu paket halinde alınması daha avantajlı olur. A4 kâğıdı seçerken marka ve kaliteye dikkat ederek avantajlı seçimler yapabilirsiniz. Sayfamızda yer alan ürünleri inceleyerek, ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla kaliteli fotokopi kağıtları satın alabilirsiniz.

 • A3 Fotokopi Kâğıdı

Bilgisayar çizimlerinin kâğıda aktarılmasında sıklıkla tercih edilen A3 fotokopi kâğıtları, tablo gibi belgeler için de yaygın olarak kullanılır. Fotokopi kâğıtları içinde A4 kâğıttan sonra en çok tercih edilen seçeneğidir. Bu kâğıdın boyutu 297x420 mm’dir ve A4’ün yarısı kadardır. A3 kâğıtlar genellikle özel ve resmi projelerde baskı almak için kullanılan kâğıtlardır. Çeşitli çizimler, tablolar, diyagramlar gibi baskıların kâğıda aktarılması için A3 tercih edilir. A3 kâğıtlar çizimli projelerin basılıp, dosya haline getirilmesinde sıklıkla tercih edilir.

 • A4 Fotokopi Kâğıdı

Ülkemizde olduğu kadar dünya üzerinde de en yaygın kullanılan kâğıt türüdür. Ofis malzemeleri arasında birinci sırada yer alır. 297×210 mm boyutlarıyla çok geniş bir kullanım alanı sunar. A4 fotokopi kâğıdı en ucuz şekilde yüksek kalitede baskı almak için en ideal seçimdir. Standart yazıcılarda kullanılan boyut A4 boyutudur. Yazıcı kılavuzunda aksi belirtilmediği sürece yazıcılarda A4 kullanmak gerekir. Farklı boyutlardaki fotokopi kâğıtları her yazıcı için uygun değildir. A4 fotokopi kâğıdının standart ağırlığı ise 80 gramdır. Bu gramajın altındaki fotokopi kâğıtları kalitesini kaybeder. En çok tercih edilen fotokopi kâğıtlarından olan A4 sayısız farklı alanda kullanılabilir. Belgelerin bilgisayardan basılı ortama aktarılmasında tercih edilir. Hem boyut hem de kalite olarak günlük ofis ve kurum işleri için idealdir. Resmi evraklar için de bu standart kâğıtlar kullanılır. A4 kâğıdını toplu alırken kalitesine ve markasına dikkat etmek gerekir.

 • A5 Fotokopi Kâğıdı

Broşür yapımında sıklıkla tercih edilen A5 fotokopi kâğıdı A4’ün ikiye katlanmış boyutlarıdır. Fotokopi kâğıtları içinde defter ve bloknotlar için tercih edilen kâğıt seçeneğidir. 148×210 mm ölçülerinde olan A5 yazıcılarda kullanılan en küçük kâğıttır. Genellikle not almak için tercih edilir. Küçük belgelerin baskısı için de sıklıkla kullanılır. Dokümanları daha küçük kâğıtlara aktarmak için A5 fotokopi kâğıtları ideal boyutlar sunar. Not kâğıdı olarak tercih edilen A5 kâğıtlar minimal boyutlardadır. Farklı boyutlardaki dokümanların baskısını almak için tercih edilebilir. Ofislerde farklı kullanım ihtiyaçları için bulunması gereken seçeneklerden biridir. Ofislerde ve kurumlarda A3, A4 ve A5 bulundurulması gereken kâğıt çeşitleridir. Alternatif kâğıtlar daha düzenli ve verimli çalışma olanakları sunar.

Fotokopi Kâğıdı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Verimliliği ve sürekliliği için fotokopi kâğıdı seçimi oldukça önemlidir. Fotokopi kâğıtları gramaj, kâğıt türü, kaplama ve opaklık gibi kriterlere göre değerlendirilir. En ucuz fotokopi kâğıdı araştırması yaparken kaliteden kesinlikle ödün verilmemelidir. Kalitesiz kâğıt baskıyı ve iş sürekliliğini olumsuz etkiler. Fotokopi kâğıtları arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kullanım amacına göre seçim yapılmalıdır.
 • 80 gram standart gramajdır. Bu gramajın altında kâğıtlar kalitesizidir.
 • Kaliteli çıktı almak için 1. hamur fotokopi kâğıdı tercih edilmelidir.
 • İhtiyaca uygun kâğıt boyutları belirlenmelidir.
 • Fotokopi kâğıtlarında selüloz oranı artıkça baskı kalitesi de artar.
 • Sunum ve tanıtım dosyaları için renkli fotokopi kâğıtları daha uygun olabilir.
 • Fotokopi kâğıdı seçerken güvenilir markalardan kaliteli seçenekler değerlendirilmelidir.

Tüm bunların yanında fotokopi kâğıdı fiyatları da belirleyici olabilir. Ancak çok ucuz, uygun fiyatlı diye aldığınız kâğıtlar daha sonrasında size daha fazla maliyet kaybına da neden olabilir. Bu nedenle kaliteli markalardan fotokopi kâğıtları alırken fiyat ve performans değerlendirmesi yapmanız faydalı olacaktır. Kalitesiz kâğıtlar makinelere zarar verebilir, baskı kalitesini de kötü etkiler. Bilinen, kaliteli markalardan gayet iyi fiyatla yüksek kalitede fotokopi kâğıtları alabilirsiniz. Kesinlikle fiyat düşük diye markasız ve gramajı belirtilmeyen kâğıt almamalısınız. Çünkü bu kâğıtlar makinede sıkışma olmasına yol açar. Hem makine hem de toner açısından zarar etmenize neden olur. Avantaj sağlamak ve maliyet düşürmek için kaliteli markaların çoklu paketlerine yönelmelisiniz. Copier Bond ya da Navigator markalarının çoklu paketlerini güvenle tercih edebilirsiniz. Yazıcıların kullanım ömrü ve kalitesi açısından da doğru kâğıt kullanmak önemlidir. Ucuz ve markasız kâğıtlar yazıcılarda sıkışma yapabilir. Zamanla yazıcının bozulmasına kadar farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Hem fiyat hem de kalite açısından en iyi seçenekleri sitemizden inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlarımızın yanı sıra indirim seçenekleriyle de satın alarak kaliteli kâğıtları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fotokopi Kâğıdı Kullanım Alanları Nerelerdir?

Fotokopi kâğıtlarının kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle yazıcılardan baskı almak günümüzde en çok kullanıldığı alanlardan biridir. 1 top fotokopi kâğıdı bir ofiste sayısız iş için kullanılabilir. Ofis malzemeleri içinde toptan olarak alınan malzemeler arasında fotokopi kâğıtları birinci sırada yer alır. Ofislerde fotokopi kâğıdıyla alınan çıktılar arşivleme için dosyalanır. Bu tür arşivleme için farklı karton klasör çeşitleri kullanılır. Arşivlemede kâğıt ve dosya seçimi saklama koşullarını etkiler. Her türlü yazılı belge arşivinde fotokopi kâğıtları ve dosyalar birlikte tercih edilir. Yazışmalarda, resmi evrak istemlerinde ve farklı birçok alanda fotokopi kâğıtları gereklidir. Ofis sarf malzemesi olarak en çok satın alınan malzemeler arasında yer alır. Resmi yazışmalar dışındaki ofis işlerinde renkli olan kâğıtlarda kullanılmaktadır. Sadece baskı için değil not almak, çizim yapmak ve farklı amaçlar için de fotokopi kâğıtlarından yararlanılır. Günümüzde daha etkili sunum dosyaları hazırlamak için renkli olan kâğıtlar daha çok tercih edilir. Okullarda, derslerde ve resmi kullanımlarda da öne çıkar. Öğrencilerin de sıklıkla kullandığı kâğıt türüdür. Bilgisayarda yapılan çizimlerin, yazılan belgelerin kâğıda aktarılmasında da kullanılır. Dijital ortamda yapılan işler kâğıda basılacaksa genellikle A4 fotokopi kâğıdı tercih edilir. Tüm resmi işlerde standart kâğıt olarak A4 kullanılır. Formlar, kataloglar, broşürler içi de bu kâğıt türü tercih edilir. Özellikle ofislerde ve kurumsal alanlarda çok önemli bir sarf malzemesidir. Bu nedenle de A4 fotokopi kâğıdı koli halinde alınır. Yazıcılarda da kullanılan fotokopi kâğıtları her türlü baskı almak için tercih edilebilir. Metin baskılarında her zaman bu kâğıtlar kullanılır. Ofisler ve kurumlar için topluca alınması çok daha avantajlıdır. Sayfamızda ihtiyacınıza uygun seçeneklerde kağıtlara ulaşabilir ve uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Fotokopi Kâğıdı Gramajları

Kullanım amacına göre farklı gramajlarda fotokopi kağıtları tercih edilebilir. Ofislerde günlük işlerde kullanılan standart gramaj 80 gramdır. Standart gramaj yani 80 gramın altındaki kağıtlar kalitesizdir. 250 grama kadar farklı gramaj seçenekleri bulunur. 200 gram olan kâğıtlar kaliteli renkli baskı almak için kullanabilir. Toptan fotokopi kâğıdı alırken kesinlikle 80 gram olmasına dikkat etmek gerekir. 80 gram altındaki kâğıtlar makineleri bozabilir. Sıkışma yapabilir. Bakı kalitesi de çok kötü olur. Daha kaliteli baskılar almak için daha yüksek gramajları tercih edebilirsiniz. Yapılan işe ve sektöre göre tercih edilen baskı kâğıtları değişebilir. Örneğin; inşaat firmaları 200 gram olan baskı kalitesi yüksek kâğıtlara proje baskısı yapar. Ofislerde ve kurumlarda ise genel standart olan 80 gramlık fotokopi kâğıtları kullanılır. Bankalar, okullar gibi kurumsal alanlarda 80 gramlık A4 fotokopi kâğıtları tercih edilir. Unutmayın ki kâğıdın gramajı arttıkça opaklığı da artar. Yani kâğıdın ışığı emme ve yansıtma kabiliyeti artar. Bu daha kaliteli baskılar alınmasını sağlar. Gramaja göre kâğıt seçimi yapmak avantajlar sağlar. Hem baskı kalitesi hem de kullanılan sarf malzemeleri açısından daha avantajlı olmak için doğru gramajda kâğıt kullanmak önemlidir. Fotokopi kâğıtlarının doğru şekilde muhafaza edilmesi içinde doğru dosya seçmek gerekir. Özellikle arşivlemede kullanılan kâğıtların özel dosyalarda saklanmasına dikkat edilmelidir. Mavi telli dosyalar arşivleme ve muhafaza için ideal seçeneklerdir. Kaliteli mavi telli dosya olarak Noki Norex 50’li Mavi Telli Dosya tercih edebilirsiniz. Unutmayın ki ofis ve kurumsal işlerde tüm sarf malzemelerinin kaliteli seçilmesi yapılan işin kalitesini arttırır. Fotokopi kağıtları arasından seçim yaparken 80 gramaj bilgisinin verilmesine dikkat etmelisiniz. Gramaj bilgisi olmayan kâğıtlar 80 gramın altında, kalitesiz kâğıtlardır ve makinede sıkışma yaparak size avantaj sağlamak yerine ekstra maliyet çıkarabilir. Kâğıt gramajı ürün bilgisinde yer almıyorsa bu kâğıtlardan uzak durmalısınız. Gramaj bilgisi üzerinde yer almayan ürünler 80 gramın altında kalitesiz ürünlerdir. Tercihlerinizi yaparken daha kaliteli ve farklı baskılar almak için alternatif gramajlardaki baskı kâğıtlarına da yönelebilirsiniz.

Fotokopi Kâğıdı Fiyatları & Çeşitleri

Günümüzde fotokopi kâğıtları çok geniş alanlarda kullanılır. Özellikle dijital ortamdan kâğıda belge aktarımında sıklıkla tercih edilir. Yazıcılarda ve fotokopi makinelerinde uygun baskı için ideal kâğıtlar vardır. Genel olarak en çok kullanılan A4 fotokopi kâğıdıdır. 297×210 mm boyutlarıyla genel kullanıma en uygun, standart kâğıt seçeneğidir. A4 dışında A3 ve A5 fotokopi kâğıtları da farklı işlemler için tercih edilebilir. Bazı markalar fotokopi kâğıdında kalite olarak öne çıkar. Copier Bond, Navigator kalite olarak en başarılı markalardır. Renkli kâğıtta ise Kodak renkli fotokopi kâğıtları yüksek kalite standartlarını karşılar. Sayfamızda sizlere sunulan Copier Bond fotokopi kâğıdı en ucuz seçenekleri değerlendirerek kaliteli seçimler yapabilirsiniz. Yüksek kalitede kâğıt kullanarak toner ve makine açısından avantaj sağlayabilirsiniz. Yazıcı verimliliğini artırmak için yüksek kalitede fotokopi kağıtları kullanmak gerekir. Gramaj olarak 80 gramlık kâğıtlar standart kaliteyi karşılar. Bunun altındakiler kalitesiz sayılır. Boyut olarak A4 en sık kullanılan boyuttur. Renk olarak farklı renklerde fotokopi kâğıtları da bulunur. Fiyat olarak fiyatları marka, kâğıt kalitesi, gramaj ve adet belirler. 500’lü fotokopi kâğıdı gibi farklı sayfa adetleri içeren paket seçenekleri vardır. Ofislerde genellikle toptan şekilde alınan kâğıtlar uzun süre kullanılır. Fiyatlara bakarken mutlaka kâğıdın markası, gramajı gibi detaylara da bakmak gerekir. Kalitesiz kâğıtlar makinelerde sıkışma ve diğer arızalara neden olabilir. Ucuz diye markasız ve kalitesiz kâğıt almak size avantaj değil dezavantaj yaratır. Kullanılan tüm sarf malzemelerinin kaliteli olması, yazıcı açısından önemlidir. Baskı kalitesi de kâğıt kalitesinden etkilenir. Günlük ofis işlerinde 80 gramlık A4 fotokopi kâğıtları ideal seçeneklerdir. 500 sayfalık paketler ya da 2500 sayfalık koliler farklı kullanım alanları için ihtiyaca yönelik paket seçenekleri sunar. Fiyat ve kalite açısından en iyi seçenekleri değerlendirmek için sitemize göz atabilirsiniz. Unutmayın ki kalitesiz fotokopi kâğıtları size avantaj değil zarar getirebilir. Baskı kalitesi açısından da yazıcı güvenliği açısından da kaliteli kâğıt tercih etmek önemlidir. Sitemizden yüksek kalitede fotokopi kâğıtları arasından tercih yaparken avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.