x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd

Blog

İnovasyon Nedir?

20 Mayıs 2021

İnovasyon; toplumsal ve ekonomik alanda yeni ve özgün fikirlerin, bireylerin ihtiyaçlarının çözümüne yönelik kullanılmasıdır. Başka bir ifadeyle inovasyon; yaratıcı fikirleri topluma değer katan çıktılara dönüştürme sürecidir. Ancak her yenilik inovasyon değildir. Bir fikrin inovasyona dönüşebilmesi için teoride olan düşüncenin pratikte karşılık bulması gerekir. Eğer bir fikir ticarileşip, değerli bir ürüne veya hizmete dönüşüyorsa inovasyondan bahsedilebilir. Bu nedenle inovasyonun desteklenmesi, bir ülkenin sürdürülebilir bir şekilde büyümesi ve toplumsal refahın artırılması için gereklidir.

Ihlamurun Faydaları

20 Mayıs 2021

Bitki çaylarının sağlığı destekleyici şekilde kullanılması çok eski dönemlere dayanır. Bu çayların; depresyondan uyku problemlerine, kan şekerini düzenlemeden vücut direncini yükseltmeye kadar birçok alanda faydalı olduğu bilinir. Bitki çayları düzenli olarak tüketildiğinde bazı rahatsızlıkların tedavisine destek olabilmektedir. Başka bir ifadeyle; bitki çayları uygun dozlarda ve dengeli bir şekilde tüketildiğinde hastalıkların tedavi sürecini olumlu etkiler. Ihlamurun faydaları, bitki çayı çeşitleri arasında ön plana çıkmasını ve doğal bir şifa kaynağı olarak herkes tarafından bilinmesini sağlar.

Sütlü Çay

30 Nisan 2021

Çay sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok noktasında önemli kültürel simgeler arasında bulunur. Türkiye’de çoğunlukla siyah çay tüketilse de kimi ülkelerde çay; limon, bal ve süt gibi besinlerle birlikte servis edilir. Bu tür çay servislerinin popüler olduğu ülkelerden akla ilk gelen İngiltere’dir. Beş çayı kavramının ortaya çıktığı bu topraklarda sütlü çay, çay tüketiminin en popüler şeklidir. Lezzetli tadının yanı sıra sayısız faydasıyla da bilinen sütlü çay, günümüzün en sevilen sıcak içeceklerinden biri olarak kabul edilir.

Kağıt Boyutları

30 Nisan 2021

Tasarım, eğitim, kültür, sanat ve matbaa gibi alanlarda üretimde iletişimi kolaylaştırmak için uluslararası alanda standartlaştırılmış bir kağıt boyutları sistemi kullanılır. İlk defa 1786 yılında Alman bilim insanı Georg Christoph Lichtenberg tarafından önerilen bu sistem, ISO 216 standardı olarak adlandırılır.

Renklerin Anlamları ve İnsan Üzerindeki Psikolojik Etkileri

13 Nisan 2021

Hayatın her anında karşımıza çıkan renkler; antik çağlardan beri kullanılan bir anlatı yolu olmuştur. Renklerin anlamları ve insan üzerindeki etkileri kültürel, sosyal ya da psikolojik açıdan incelenebileceği gibi, iletişimde de öne çıkar. Bu anlamda, çeşitli renk ve renk kombinasyonları; toplumsal yaşamda mesajların iletilmesi, pazarlama, tüketim, iç ve dış mekân dekorasyonları gibi çok farklı alanlarda estetik bir dokunuş katmak amacıyla kullanılır.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.