x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd

Blog

Çay Nasıl Demlenir? İyi Çay Demlemek İçin İpuçları

18 Eylül 2022

Çay, pek çok insan için önemli içecek türlerinden biridir. Öyle ki tek başına da içilmez, yanında hoş sohbet edilecek insanlar ve ikramlıklarla tüketilir. Özellikle Türk kültüründe de önemli yeri olan bu içeceği, en iyi şekilde hazırlayabilmek için iyi bir demleme süreci gerekir. 

Nescafe Gold Nasıl Yapılır? Nescafe Yapmanın Püf Noktaları

18 Eylül 2022

Granül kahve çeşitleri denildiğinde akıllara ilk gelen ürünlerden olan Nescafe Gold, özel formülü ile her bir yudumda içenleri kendine hayran bırakır. Kahve, pek çok kişi için vazgeçilmez içecekler arasındadır. Keyifli anların vazgeçilmezi olan kahve, Nescafe Gold ile de lezzetini taçlandırır. Bazen yorgunluğu atmak, uykusuzluğu gidermek için içilen bu içecek, keyif amaçlı da çok sık tüketilir. 

Yeşil Çay Ne Zaman İçilmelidir? Yeşil Çay Tüketim Rehberi

23 Ağustos 2022
Yeşil çay, özellikle son zamanlarda çok daha fazla rağbet görmeye başlayan bir çay çeşididir. Son zamanlardaki popülerliğinin sebebi de sağlıklı yaşam ve diyete daha çok insanın başvurmaya başlamasıdır.

Sütlü Çay Nasıl Yapılır? Sütlü Çayın Faydaları Nelerdir?

23 Ağustos 2022

Sütlü çay, standart çayla benzerlik gösterse de birtakım farklılıklarla ayrı bir lezzet katılan içecek türüdür. Bu açıdan da sıklıkla sütlü çay nerenin içeceğidir diye merak edilebilir. Bu özel çay, İngiltere’ye aittir. İngilizlerin özellikle beş çayında tercih ettiği içeceklerden olan sütlü çay, yapısı ve kıvamıyla tadanları kendine hayran bırakır.

Hazır Çorba Nasıl Yapılır? Hazır Çorba Çeşitleri

31 Temmuz 2022

Hayata kolaylık ve lezzet katan hazır çorbalar, pratik hazırlanması sebebi ile sıklıkla tercih edilir. Çok geniş seçeneklerde hazır çorba seçenekleri olsa da hazır çorba nasıl yapılır sorusunun yanıtı neredeyse her çorba için aynıdır. Bu tarz çorbalar genellikle 4 kişilik paket çorbalardır. Bir de tek kişilik olan bardak çorbalar vardır.

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

31 Temmuz 2022

Tüm dünyada en çok tüketilen içeceklerin başında gelen filtre kahvenin lezzet, kıvam ve içim stili olarak alternatif seçenekleri vardır. Kahve çekirdeklerinin öğütülmesiyle elde edilen kahve tanımı aslında filtre kahve nedir sorusunun yanıtıdır.

Filtre kahve çeşitleri, birkaç farklı şekilde içime hazır hale getirilebilir. Filtre kahve makinelerinde, french press ile filtre kâğıdıyla, moka pot ile filtre kahve yapılabilir. Filtre kahve nasıl yapılır sorusuna verilen en popüler yanıt ise kahve makinesi ile filtre kahve yapmak olacaktır. Kahvelerin yapılışına bağlı olarak da filtre kahve nasıl içilir sorusu gündeme gelir. Aslında bu sorunun standart bir cevabı yoktur. Yapılışına bağlı olarak kişiye özel nir tercihtir.

Antetli Kağıt Nedir? Antetli Kağıt Ölçüleri

30 Temmuz 2022

Şirketin logosu ve iletişim bilgilerinin yer aldığı antetli kağıt, şirketlerin tüm dış yazışmalarında kullandığı resmi bir belgedir. Standart antetli kağıtlar A4 boyutlarında olur. Antet kelimesi Fransızcada başlık anlamına gelir. Antetli kağıtlar şirketlerin belge ve evrak dosyalarındaki adres başlıkları olarak kullanılır. Bu kağıtlar şirketin/markanın kimliğini ve imajını yansıtan sunum kağıtlarıdır. Bu açıdan da antetli kağıt tasarımı şirketin vizyon ve imajına uygun olmalıdır.

Limonlu Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

25 Haziran 2022

Bilimsel adı Camellia Sinensis olan çay bitkisinin yapraklarından elde edilen yeşil çayın geleneksel tıptaki faydalarından çok eski zamanlardan beri yaralanılır. Çok güçlü antioksidan etkileri olduğu bilinen yeşil çay ve limon ikilisi çok daha faydalı bir karışımdır. 

Adaçayı Faydaları Nelerdir? Adaçayı Neye İyi Gelir?

25 Haziran 2022

Salvia Officinalis bitkisinden elde edilen ada çayı; lavanta, kekik, nane gibi ballıbabagiller familyasından gelir. Ada çayı neye iyi gelir diye merak edenler için bu özel bitkinin sağlığa sayısız faydası olduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye'de İçebileceğiniz En İyi Çay Markaları Nelerdir

25 Haziran 2022

Kaliteli ve lezzetli çayın keyfi bir başkadır. Türkiye çay tüketimi konusunda dünyada ilk sıralarda yer alır. Kişi başına çay tüketiminin çok yüksek olması farklı çay markalarının rekabetine yol açar. Türkiye’deki en iyi çay markaları içim, lezzet, kalite ile fark yaratan markalardır. 

1 2
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.