sadsad x
asdasd

 

Youmi - Youmi Air Pro Stereo 3.5 mm Jack Kulaklık
Youmi Air Pro Stereo 3.5 mm Jack Kulaklık
69,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Snopy - Snopy Sn-M77 Siyah Masaüstü Mikrofon Snopy - Snopy Sn-M77 Siyah Masaüstü Mikrofon (1)
Snopy Sn-M77 Siyah Masaüstü Mikrofon
150,51 TL

Aynı Gün Kargo

 

Mcdodo - Mcdodo HP-6080 Stereo 3.5mm Girişli Kablolu Kulaklık-Beyaz Mcdodo - Mcdodo HP-6080 Stereo 3.5mm Girişli Kablolu Kulaklık-Beyaz (1)
Mcdodo HP-6080 Stereo 3.5mm Girişli Kablolu Kulaklık-Beyaz
125,70 TL

Aynı Gün Kargo

 

Mcdodo - Mcdodo HP-8040 Suya Dayanıklı Tws Bluetooth 5.1 Dokunmatik Kablosuz Kulaklık Beyaz Mcdodo - Mcdodo HP-8040 Suya Dayanıklı Tws Bluetooth 5.1 Dokunmatik Kablosuz Kulaklık Beyaz (1)
Mcdodo HP-8040 Suya Dayanıklı Tws Bluetooth 5.1 Dokunmatik Kablosuz Kulaklık Beyaz
1.009,90 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Nillkin - Nillkin Soulmate E4 Bluetooth Sport Kulaklık Kırmızı Nillkin - Nillkin Soulmate E4 Bluetooth Sport Kulaklık Kırmızı (1)
Nillkin Soulmate E4 Bluetooth Sport Kulaklık Kırmızı
375,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Snopy - Snopy SN-GX7 CRAZY Siyah Ledli Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı Snopy - Snopy SN-GX7 CRAZY Siyah Ledli Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı (1)
Snopy SN-GX7 CRAZY Siyah Ledli Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı
219,50 TL

Aynı Gün Kargo

 

Snopy - Snopy SN-BT55 DIAMOND TF Kart Özellikli Siyah Bluetooth Kulaklık Snopy - Snopy SN-BT55 DIAMOND TF Kart Özellikli Siyah Bluetooth Kulaklık (1)
Snopy SN-BT55 DIAMOND TF Kart Özellikli Siyah Bluetooth Kulaklık
475,50 TL

Aynı Gün Kargo

Rampage RM-K97 HELIX USB 7,1 Version RGB Gaming Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı
749,00 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Ldnio - Ldnio HP06 Kulakiçi Kulaklık Ldnio - Ldnio HP06 Kulakiçi Kulaklık (1)
Ldnio HP06 Kulakiçi Kulaklık
100,68 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ldnio - Ldnio HP05 Kulakiçi Kulaklık Ldnio - Ldnio HP05 Kulakiçi Kulaklık (1)
Ldnio HP05 Kulakiçi Kulaklık
100,68 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ldnio - Ldnio HP03 Kulakiçi Kulaklık Ldnio - Ldnio HP03 Kulakiçi Kulaklık (1)
Ldnio HP03 Kulakiçi Kulaklık
100,68 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ldnio - Ldnio MBT01 Bluetooth Earpiece Ldnio - Ldnio MBT01 Bluetooth Earpiece (1)
Ldnio MBT01 Bluetooth Earpiece
254,14 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ithink - Ithink KL-310 Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Beyaz Ithink - Ithink KL-310 Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Beyaz (1)
Ithink KL-310 Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Beyaz
44,65 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ithink - Ithink KL-310 Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Siyah Ithink - Ithink KL-310 Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Siyah (1)
Ithink KL-310 Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Siyah
44,65 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ithink - Ithink KL-270 Stereo Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Beyaz Ithink - Ithink KL-270 Stereo Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Beyaz (1)
Ithink KL-270 Stereo Mikrofonlu Kulakiçi Kulaklık Beyaz
39,56 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ithink - Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Haki Ithink - Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Haki (1)
Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Haki
254,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ithink - Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Beyaz Ithink - Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Beyaz (1)
Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Beyaz
254,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Ithink - Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Siyah Ithink - Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Siyah (1)
Ithink W80 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü Siyah
254,90 TL

Aynı Gün Kargo

Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Kulaklık ve Mikrofon

Kulaklık Mikrofonu Nedir?

Kulaklık mikrofonu, mikrofonlar kategorisinde bulunan headset mikrofon ve kafa mikrofonu modellerinin diğer ismidir. Toplum içerisinde headset mikrofonlar, kafa mikrofonu ya da kulaklık mikrofonu olarak bilinmektedir. Headset kulaklıkların tasarımı kulak yapısına göre tasarlandığı için bu ismi almıştır. Bu kulaklık mikrofonlar baş bölgesine rahatlıkla takıldığı için çok kolay ve rahat bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kablolu ve kablosuz seçenekleri bulunmaktadır. Günümüzde birçok alanda kullanma gereksinimi duyulmaktadır. Kurumsal veya bireysel olarak birçok kişinin günlük hayatta ihtiyaç duyduğu önemli bir üründür.

Kulaklık Mikrofonunun Tercih Edildiği Alanlar

Kulaklık mikrofonunun tercih edilmesi gereken birçok alan vardır. Bunların başında çağrı merkezleri gelmektedir. Sürekli telefon konuşması yapılmasının yanı sıra karşısındaki bilgisayar ile rahat bir kullanım sergileyebilmek için ellerin serbest bir şekilde hareket edebilir olması gerekmektedir. Herhangi bir kulaklık mikrofonu olmadığı sürece bu şekilde bir rahat kullanım söz konusu değildir. Bir başka kullanım alanı ise, televizyon kanallarında kameraman ve sunucu tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Yayın esnasında sesi dışarıya vermeden konuşmak gerekir, bunun tek yolu ise kulaklık mikrofonlar kullanılarak mümkün olabilir. Başlıca kullanılan alanları sayacak olursak, camilerde din görevlileri, panel seminer vb. konuşmalarda sunucular, spor müsabakalarında hakemler tarafından sıkça kullanıldığını görebiliriz. Kulaklık mikrofonun asıl kullanım sebeplerinin başında ellerin serbest bir şekilde kullanılması gereken yerler gelmektedir. İş verimi açısından çok önemli bir araçtır. Özellikle iş yerlerinde çok fazla tercih edilmektedir.

Kulaklık Mikrofonu Özellikleri

Yapısal olarak metal ya da plastik malzeme kullanılarak üretilmektedir. Elastik metal bir çubuk kulaklar üzerinden ve başımızın arka bölümüne uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Bu şekilde tasarlanması hareket halindeyken başımızdan düşmesini ve bizi rahatsız etmemesini sağlar. Mikrofon kulaklığın sağ tarafından bir spiral çubuk sayesinde uzanarak ağzımıza daha yakın bir hale gelir. Bunun sayesinde mikrofon kapsülü ağzı bölgesine yakın bir yere sabitlenerek kolay ve kullanışlı bir şekilde kullanılabilir. Renk olarak ise, daha çok siyah renkler tercih edilmekte olup bütün renklerde kulaklık mikrofonu bulabilmeniz mümkündür.  

 

Kulaklık Mikrofonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulaklık mikrofonlar çok farklı modellerle karşımıza çıkmaktadırlar. Öncelikle kulaklık mikrofonu almadan önce kullanacağımız alanı bilmemiz gerekmektedir. Hangi amaçla ve ne için kullanacağız bunu belirlemeliyiz. Örneğin, spor yaparken kullanmak istediğiniz bir kulaklık mikrofonunu kablosuz olanını seçmeniz size kullanım olarak daha büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Spor esnasında hızlı hareketler ve spor aletler ile çalışırken kablolu kulaklık size zorluk verecektir. Kablosuz kulaklıkların bluetooth özelliği sayesinde hiçbir kablo ile uğraşmadan rahatlıkla sporunuzu yapabilirsiniz. Bu kulaklık mikrofonu istediğiniz her yere bağlayabilirsiniz.

Akıllı telefon oyun konsolu ve bilgisayar gibi birçok elektronik ürüne bağlayarak istediğiniz her ortamda keyfinizce kullanabilirsiniz.  Çoğu kablosuz kulaklık, sesi dijital olarak kodlayan ve sesi kısa mesafelerde kablosuz olarak ileten bir teknoloji olan Bluetooth'u kullanır. Bluetooth popüler bir formattır, çünkü son derece güvenilirdir ve yeni akıllı telefonların ve dizüstü bilgisayarların çoğu yerleşik Bluetooth işlevine sahiptir. Bluetooth özellikli kulaklıklarla senkronizasyon hızlı ve kolaydır. Tabii ki, başka kablosuz teknolojiler de var. Bazı modellerde gürültü önleme özelliği de vardır. Pil ömrü farklı modellere göre değişir. 

En iyi seçimlerinizi karşılaştırırken pil ömrü özelliklerini kontrol edin. Pil ömrünün kısa oluşu günlük hayatın akışı içerisinde aksilikler yaratarak moraliniz bozabilir. Kablolu kulaklık tercihinde ise herhangi bir pil gereksinimi yaşamayız. İstediğimiz zaman istediğimiz yerde kullanma lüksüne sahip olabiliriz. Ama çeşitli sorunları olabilir, rahat hareket etmemizi engeller sürekli kablo ile uğraşmak zorunda kalırız. Kulaklık mikrofon alırken kullanılan plastiğin sağlığa zararlı olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Özellikler ebeveynler çocuklarına bu ürünlerden alırken plastiklerin kalitelerine dikkat ederek almaları gerekmektedir.

Kulaklık Mikrofonlarda Teknik Özellikler

Günlük yaşantımızda, yaptığımız aktivitelerde sürekli kullanmak için alıyorsa teknik özellikler kısmına detaylı bir şekilde göz atmak bizim yararımıza olacaktır. Özellikle kablosuz kulaklıklarda batarya gücüne dikkat etmeliyiz. Şarjı çok çabuk biten ürünler bizi günlük yaşam akışı içerisinde olumsuz derecede etkileyebilmektedir. Kulaklığın verdiği mikrofonun ise aldığı ses çok önemlidir. Bir telefon görüşmesi esnasında gönderdiğimiz ve bize gelen ses çok önemlidir. Konuştuğumuz kişiyi tek seferde anlayıp ona tek seferde anlayabileceği sesi göndermek için yüksek çözünürlükle bir kulaklık mikrofona ihtiyacımız vardır. Bu nedenlerden ötürü tercih edeceğimiz kulaklık mikrofonun teknik özelliklerine çok dikkat etmeliyiz ve alırken iyi bir araştırma yapıp almalıyız.

Kulaklık Mikrofonu Fiyatlandırma ve Marka Farkı

Kulaklık mikrofonu fiyatları birbirinden çok uçuk rakamlar olarak karşımıza çıkabilmektedir. Kulaklık mikrofonunun fiyat farklarına sebep olan bazı farklı teknik özellik ve marka farklılığı gibi durumlar bulunmaktadır. Bunların dışında farklı etkenlerde fiyatları etkileyebilmektedir. Bu etkenler, kulaklık mikrofonu modeli, kulaklık mikrofonu yapımında kullanılan malzeme kalitesi, kulaklık mikrofonu ses kalitesi, kulaklık mikrofonu rengi, kulaklık mikrofonu çok fazla satıcısının olması gibi sebepler etken durumlar olarak sıralanabilir. Aynı özellik ve kalitede olan iki kulaklık mikrofonu modeli farklı fiyatlandırılabilmekte. Bunun sebebi ise kulaklık mikrofonu üreten markaların farklı marka değerleri olmasından kaynaklanabilmektedir. Aynı ürün farklı satıcılarda farklı fiyatlarda olabilir. Bu durumun sebebi ise, rekabet ortamı ve satıcı firmaların farklı satın alım ıskonto oranlarına sahip olmalarıdır.

Kulaklık Mikrofonu Tavsiyeleri

Kulaklık mikrofonu tavsiye konusu ile ilgili olarak, kulaklık mikrofonu satın alırken satın alacağımız site veya marka konusunda dikkat edilmesi gereken kurallardan bahsedeceğiz. Kulaklık mikrofonu satın alırken alışveriş yapılan firma, kişi ve internet sitesinin gerçekten güvenilir olmasına ve yorumlarda herhangi bir şikâyetin olmamasına dikkat edilmelidir. Satın alma ve sipariş verme işlemleri güvenilir E-ticaret kanalları ile gerçekleştirilmelidir. Bu sayede günümüzde sıkça karşılaştığımız internet dolandırıcıları ile karşılaşma ihtimaliniz en düşük seviyeye gerilemiş olur. Satın alacağınız kulaklık mikrofonunun orijinal, garantili ve bilindik bir marka tarafından üretilmiş olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde satın alma sonrası karşılaşabileceğiniz ürün kaynaklı hatalar karşısında ücretsiz ve sorunsuz olarak iade ve gerekirse yenisi ile değiştirilmesi hakkınız olacaktır. Bir başka tavsiye olarak ise, kulaklık mikrofonu fiyatı konusunda detaylı bir araştırma yaparak piyasa fiyatları içinde en ucuz ve kaliteli kulaklık mikrofonu fiyatı seçeneğini bularak veya indirimleri takip ederek daha ekonomik bir satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

Kulaklı Mikrofonu ile ilgili Şikayetler

Kullanıcıların çoğunluğu aldığı kulaklık mikrofonların ses kalitesindeki yetersizlikten şikayetçi olduğu görülebiliyor. Aynı zamanda kullanılan plastik malzemenin de kalitesiz oluşu bir başka şikâyet sebebi olarak görülmektedir. Bu tarz şikayetlerin oluşmasının başında alınan ürünün kalitesiz oluşu olabilir. Kulaklık mikrofon alırken mutlaka daha kaliteli bir ürün seçmemizde yarar vardır. Ürün şikâyeti dışında, ürünün satıcısı hakkında şikâyetleri olan kullanıcılar görmemizde mümkün olabiliyor. Arızalı çıkan ürünü iade almayıp ürünün bütün sorumluluğunu kullanıcı hatası olarak görüp hiçbir şekilde sorumluluk almayan satıcıların varlığından şikayetçi olan çok sayıda kullanıcı var. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için kesinlikle yorumları iyi olan ve kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilen satıcıları bulup onlardan alışveriş yapmamız gerekmektedir. 

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.