Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4

Farklı Transpalet Modelleri ve Özellikleri

Hidrolik pompa gücünü kullanarak yük taşımayı sağlayan transpalet modellerinde farklı seçenekler bulunur. Manuel yani insan kontrollü transpalet ve motor gücüyle çalışan transpalet olmak üzere iki çeşidi vardır. Mini transpalet, düşük şase transpalet, frenli transpalet, uzun transpalet, hızlı kaldırmalı ve dört yöne hareketli transpalet gibi modelleri kullanılır. Sitemizde işlerinizi kolaylaştıracak kaliteli transpalet seçeneklerini alanında uzman markaların ürünleri arasından seçebilir, işlerinizde kolaylık sağlayabilirsiniz.

Transpalet Nedir? Neden Kullanılır?

Yük taşıma işlemini kolaylaştıran transpalet iki adet çataldan oluşur. Yüklenecek paletler bu çatalların altına girerek pompa sayesinde kaldırılır. Kısa mesafelerde insan gücü ile taşınması mümkün olmayacak yüklerin taşınmasını sağlar. 2000-2500 kg taşıma kapasitesi olan transpaletler birçok sektörde sık kullanılan iş makineleri arasında yer alır.

Transpaletin Çalışma Prensibi

Üzerinde iki adet çatal bulunan transpaletteki çatallar yükü taşıyan paletlere bağlanır. Yük bağlandıktan sonra yukarı doğru kaldırılarak taşınır. Transpalet kaldırma işlemini hidrolik pompa sayesinde gerçekleştirir. Basit bir çalışma şekli olan transpaletlerin kullanımı da oldukça kolay ve pratiktir.

Transpaletin Kullanım Alanları

Transpaletler paletli yüklerin sık taşındığı alanlarda yaygın olarak kullanılır. Lojistik sektöründe, malzeme taşımacılığında ve depo yönetiminde transpalet kullanımı oldukça yaygındır. Hangar, depo, market, atölye, fabrika gibi yerlerde transpaletler büyük kolaylık sağlayan iş makineleri olarak tercih edilir. İnsan gücüyle çalışan transpaletler olduğu gibi motor gücüyle çalışan transpaletler vardır. Depo ürünleri ve diğer yüklerin kolay ve ekonomik şekilde taşınmasında transpalet kullanımı yaygındır.

Manuel Transpalet Modelleri

Kısa mesafede ekonomik ve kolay yük taşıma imkânı sunan manuel transpaletler farklı ihtiyaçlara yanıt veren model seçenekleriyle sunulur. 2 ton profesyonel manuel transpalet ağır yüklerin kolay taşınmasını sağlayan modeller arasında yer alır. 2,5 ton döküm pompa profesyonel transpalet tercih edebileceğiniz en iyi modellerden biridir. 3 ton transpalet yüksek kapasitede yük taşıma özelliği ile öne çıkar.

Standart Transpalet

Standart transpaletler yerden 85 ile 200 mm arasında yükselebilen ağır yükleri kolay taşımayı sağlayan iş makineleridir. Az çabayla, yorulmadan ağır yüklerin taşınmasına olanak sağlar. Depolama yönetiminde çok işe yarayan standart transpaletler iş yükünü azaltır. Verimli ve güvenli şekilde yük taşıma olanağı sunan standart transpaletlerle ekonomik taşıma yapmak mümkün olur.

Kısmi Yükseklik Transpalet

Transpaletlerde standart palet boyutu 800x1200 mm’dir. Elektrikli transpaletler ve hidrolik transpaletlerde taşıma kapasitesi değişebilir. Hidrolik transpaletlere 1,5 metreye kadar çatal gibi aparatlar takılabilir. Transpaletler paletli yükleri taşımak için en ideal çözümü sunar.

Elektrikli Transpalet Modelleri

Çalışma ortamına göre seçim yapabileceğiniz elektrikli transpalet modelleri özel bir forklift sistemine sahiptir. Elektrikli transpaletlerin maksimum yük kaldırma kapasitesi modelden modele değişebilir. Dört yönlü hareket edebilen yengeç transpaletler manevra kabiliyeti açısından avantaj sağlar. Dar mekanlarda uzun yüklerin taşınabilmesi için ideal ürünlerdir. Stanley CPT30 3Ton Döküm Pompa Profesyonel Transpalet gibi kaliteli transpalet seçeneklerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Ödüllü alışveriş sitemizde uygun fiyatlar ve kaliteli ürünler arasından seçimlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Yürüyen Operatörlü Elektrikli Transpalet

Yürüyen operatörlü elektrikli transpaletler operatör tarafından düğme yardımıyla kullanılan pratik transpalet çeşitleridir. Transpaletin arkasında bir yükseklik bulunur ve operatör bu yükseklikte hiç yürümeden transpaleti kullanabilir. Yüklerin güç harcanmadan kolaylıkla taşınmasına olanak tanır. Yürüyen operatörlü elektrikli transpaletleri kullanan operatörlerin eğitimli olması gerekir.

Stand-On Elektrikli Transpalet

Operatör için kolay kullanım sunan stand-on elektrikli transpalet kombine sürüş sistemini destekler. Katlanabilir kargo çatalı ile asansöre binmek için uygundur. İnsan-makine tasarımını tam olarak ortaya koyan Stand-on elektrikli transpalet işlerinizi çok kolaylaştırır. Kullanım kolaylığı ile yük taşıma işinin güç harcamadan yapılmasını sağlar.

Transpalet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Transpalet alırken kullanım alanı ve kullanım amacına göre seçim yapmak gerekir. Transpalet ölçüleri bu noktada ilk dikkat edilmesi gereken konudur. Transpalet uzun süre kullanılacağından oksitlenme ve paslanma gibi sorunları olmadığından emin olmak gerekir. Hassas yükler taşınacaksa indirme ve kaldırma ayarı olan motorlu modeller tercih edilmelidir. Fazla yükten kaynaklanan sorunların önüne geçmek için tartılı transpalet çeşitleri tercih edilebilir.

Taşıma Kapasitesi

Transpaletlerin taşıma kapasitesi model göre değişebilir. Manuel transpaletlerde taşıma kapasitesi ortalama olarak 2500 kg’a çıkabilir. Elektrikli transpaletlerde taşıma kapasitesi 5000 kg kadar olabilir. Transpalet seçimi yaparken taşınacak yüklerin kapasitesine göre taşıma kapasitesi belirlenebilir. 2 ton, 2,5 ton veya 3 ton gibi farklı kapasiteleri olan transpalet seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Transpalet Boyutları 

Transpalet boyutları kullanım alanı ve kullanım amacına göre belirlenmelidir. Transpaletin kullanım alanlarına göre boyutları ve modeli farklı seçilebilir. Standart palet boyutuna transpalet boyutlarını belirlemek mümkündür. Standart palet boyutları 800x1200 mm’dir. Buna göre standart bir paleti yerleştirmek için 540 mm genişliğinde çatala sahip transpalet kullanmak gerekir.

Transpalet Bakımı ve Güvenlik İpuçları

Güvenli çalışma ortamının sağlanması için transpaletlerin bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Transpalet yağının düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. Transpalet düzenli aralıklarla yağlanmalıdır. Transpalete aşırı yükleme yapmamak da önemli detaylardan biridir. Transpaletin kullanıldığı yolun da düzgün olması gerekir. Tekerlekleri korumak için düzgün yol kullanılmalıdır.

Düzenli Bakımın Önemi

Transpalet kullanımında düzenli bakımın önemli bir rolü vardır. Transpaletin verimli ve güvenli şekilde çalışması için yağ ikmali gibi bakımlarının düzenli yapılmasına dikkat edilmelidir. Zincirin düzgün yerleşmiş olduğundan emin olmak için içinde kontrol gereklidir.

H3: Güvenlik İçin İpuçları

Transpaleti güvenli ve verimli şekilde kullanmak için bakımının düzenli yapılmasına dikkat edilmelidir. Zincir, yağ, indirme valfi gibi detaylara dikkat ederek güvenli kullanım desteklenebilir. Transpaleti kullandığınız alanların düzgün olmasına dikkat etmelisiniz.

H2: En İyi Transpalet Markaları ve Modelleri

En iyi transpalet markaları ve modellerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüketiciden tam not almış, beğenilen ve kalitesiyle öne çıkan transpalet modellerini sitemizde bulabilirsiniz.

H2: Güvenilir ve Kaliteli Transpalet Seçenekleri

Güvenilir ve kaliteli transpalet seçeneklerine sitemizden ulaşabilir, yüksek kalite ürün farkını avantajlı fiyatlarla yaşarsınız. Kullanıcı dostu sitemizden güvenle, hızlı ve kolay şekilde alışverişlerinizi tamamlarsınız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.