Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

TV, Ses ve Görüntü Sistemleri

Yıllardan beri evimizde misafir ettiğimiz televizyon elektronik ürün denilince akla ilk gelenlerdendir. Televizyonun icadından bu yana bugün evinde televizyonu olmayan yok denebilecek kadar azdır. Zaten televizyon bu zamanda bilgi edinmek için bir zorunluluk ihtiyaç halini almıştır. Hayatımıza girdiğinden beri yaşamımızda büyük bir yer edinmiş çeşit çeşit büyüklükte ve sayıda televizyonlar evlerimize konuk edilmiştir.

Televizyonlar eskiden bu kadar yaygın değildi her evde olmasının yanında belki de yüz evden sadece birinde vardı. Gelişen çağ ve teknoloji ile birlikte artık her evde en az bir tane var. En az bir tane diyorum çünkü bazı evlerde üç, dört tane bile bulunmaktadır.

Elektronik ürün olarak televizyon hem az masraflı hem de kullanışlı bir kitle iletişim aracıdır. Hem de en çok kullanılan haber almada en çok tercih edilen bir kitle iletişim aracı. Televizyon diğer elektronik aletlerden daha masrafsızdır. Sadece televizyonu satın alırken para verirsiniz ve ömrü yettiği kadar kullanırsınız. Tabi televizyon satın alırken de güvenilir sitelerden alışveriş yapmak önemlidir. Bu yüzden iyice araştırma yapıp, kullanıcı yorumlarını okuyup, bilgi edinerek alışveriş yapmak daha doğru olacaktır. Bu konuda size yardımcı olabilecek bir sitede Hybrag isimli çevrimiçi alışveriş sitesidir. Sadece televizyon konusunda değil ses ve görüntü sistemlerinde aradığınız çoğu ürünü bu sitede bulabilirsiniz. Radyodan, televizyona, sunum cihazından, kameraya, tüm elektronik kabloları burada arayıp bulmak mümkündür.

Ses ve Görüntü Sistemleri

Ses ve görüntü dediğimizde aklımıza hemen televizyon gelir ama ses ve görüntü sistemleri sadece televizyondan ibaret değildir. İlk önce televizyonda ses ve görüntünün nasıl oluştuğunu anlamakta fayda var. Daha sonra diğer ses ve görüntü sistemleri hakkında konuşabiliriz. Ses ve görüntünün bize ulaşana kadar birkaç çeşit işlemden geçmesi gerekir. Televizyonda da öyledir. İlk önce televizyona görüntü gelmesi için ışık enerjisinin elektrik enerjisine dönüşmesi gerekmektedir. Bu elektrik enerjisi de antenleri kullanarak görüntüyü evimize kadar ulaştırır. Televizyonda gördüğümüz görüntü aslında bir resimdir ama çok hızlı hareket ettiği için insan gözü bunları resim değil hareketli bir şekilde görür.

SES SİSTEMLERİ

Doğadaki seslerin dijital ortama aktarılmasını sağlayan elektronik cihazların tümüne verilen addır. Tüm bu sistem mikrofonla başlar hoparlörle sona erer. Tabi bu süreç esnasında birçok yan ve ana elektronik cihaz iş birliği yapar. Tüm bu ses sitemleri tek bir amaç için bir araya gelmiştir. Bu amaç en net ve kaliteli bir şekilde yakalayıp kayıpsız bir biçimde duyurmaktır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kullandığımız ses sistemleri de ilerlemiş ve gelişmiştir. Özellikle göze hitap eden tasarımlar üreterek müşterilerde alma heyecanı uyandırırlar. Alıcı ilk önce tasarıma yani göze hitap eden özellikleri inceler daha sonra ise ürünün iç detaylarına iner.

Tüm bu ses sitemleri her alanda farklılık göstermektedir. Her yere özgü kullanılan ona has ses sitemleri vardır. Örneğin sinema salonlarında oraya özel ses sistemleri kullanılmaktadır.

Hoparlör: Ses sistemi denilince aklımıza ilk gelenlerden biride hoparlördür. Hoparlörün kelime anlamına bakacak olursak elektrik dalgalarını ses dalgalarına çeviren ve istenildiği oranda yükseltebilen elektronik ses cihazlardır. İlk defa hoparlör 1925 yıllarında dünyaya sunulmuştur.

GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ

Zamanla televizyon, sinema ve görüntü çok gelişim yaşanmış durumdadır. Şu an yukarıda da bahsettiğimiz gibi göze hitap eden istediğimizden çok teknolojik alet var durumdadır. Karşımıza çıkmış olan görüntü sistemleri görsel iletişim için çok önemli sonuçlar vermektedir. Renkli ve hoş görüntü oluşturan seçenekler ile birlikte, görüntü sistemleri insanların gerçekten güvendiği ve tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir.

Elektronik Ürünler

Elektronik ürünler günümüz teknolojisinde çok fazla kullanılan ürünlerdendir. Telefondan bilgisayara televizyondan tablete kadar kullandığımız çoğu eşya elektroniktir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte elektronik eşya gelişimi de artmıştır. Daha da artmaktadır. Şimdide sık kullandığımız iki elektronik aletten bahsedelim.

Akıllı Telefon: Günümüzde hem her kişinin elinde bulunduğu teknoloji harikası bir yapıttır. Akıllı telefon gelişmiş mobil iletişim cihazıdır. Peki akıllı telefon alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bataryasına, depolama alanına, fiyatına, işletim sistemine, ekran kalitesine, ekran boyutuna ve daha birçok şeye. Hemen akıllı telefondan almak isteyip de araştırma yapmadan telefon sahibi olmak sakıncalıdır. İlk önce bu hususlara dikkat etmek gerekir.

Bilgisayar: Bu zamanlarda televizyon kadar evimizde yaygın bulunan ve kullanılan bilgisayar olmazsa olmazımız halini almıştır. Aradığımız bilgiye en kısa sürede ulaşmamızı sağlayan bilgisayar adından da anlaşılacağı gibi bilgiyi sayıp ayağımıza getirmektedir. Bilgisayar alırken de aynı telefondaki gibi çok ince eleyip sık dokumalıyız.

Elektronik Ürün Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

·         TSE belgesinin olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir.

·         Ürünü almadan önce teknik servis kontrolünden geçip geçmediğinden emin olmamız gerekir.

·         Alacağınızın ürünün özelliklerini hakkında detaylı inceleme yapılmalı yeterli bilgiye sahip olunmalıdır.

·         Ürün hakkında verilen bilgileri dikkatli bir şekilde dinlemeniz, okumanız ve anlamanız gerekmektedir.

·         Alacağınız elektronik ürünün garanti de olup olmamasına dikkat ediniz.

·         Elektronik ürünün daha önceden başkası tarafından alınıp kullanılmadığına dikkat edin

·         Almadan önce daha önceden ürünü kullanmış kişilerden bilgi alın.

Bu kurallara dikkat ederek elektronik ürün tercihi yapmanız gerekir. Bu sayede daha doğru seçimler yapabilirsiniz.

Doğru bir elektronik ürün almak istiyorsak karşılaştırma yapmamız gerekmektedir. İlk olarak acele etmemek gerekir. Tüm ayrıntılarını dikkatlice incelemek gerekmektedir. Gerekli incelemeler yaparak bulduğumuz ürünleri de kendi aralarında karşılaştırmamız gerekir. Böylece doğru seçimi yapmış oluruz. Ürünümüzü alırken bazen eğlence amaçlı olarak kullanmak içinde almaktayız fakat elektronik ürünü alırken düşüneceğimiz ilk şey bu ürünün ihtiyacımızı karşılayıp karşılamadığı olmalıdır. Bu alacağımız teknolojik ürünler mutlaka garanti kapsamında olmalıdır. Çünkü alıp kullandıktan kısa bir süre sonra bozulan ürünlerde hem paramızda hem de vaktimize yazık olur. Bu yüzden alacağımız ürünün garantili olması her zaman için çok önemlidir

Teknolojinin Hayatımıza Etkileri

Teknolojinin yararlarına gelecek olursak. Bizlerin daha rahat ve konforlu birer yaşam sürmemize sebep olmuştur. Bu sayede işlerimiz kısa sürede yapılmaktadır. Yani hayatımız yapılmaktadır. Yani bağlantıları sayesinde dünyanın diğer ucundaki bilgilere avcumuzun içindeymiş gibi ulaşabiliyoruz. Özellikle online eğitimler sağladığı faydaların başında gelmektedir. Aldığınız online eğitimler sayesinde sertifikada alabilir ve bu sertifikaları iş başvurularınızda kullanabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle sosyal yaşam azalmış olsa da bize zararından çok yarar sağladığı söylenebilir. Mesela almak istediğimiz ürünler bir tık uzağımızda. Mağazadan alışveriş yaparken bakma imkânımız kısıtlı olan ürünlere web sitelerinde yüzlerce çeşitte ulaşıp, karşılaştırma yaparak ihtiyacımıza kısa sürede ulaşmaktayız. Sadece bilgi ve alışveriş için değil teknolojinin gelişmesiyle ulaşım da kolaylaşmış, mesafeler önemli ölçüde kısalmıştır. Teknoloji geliştikçe yapacağımız işlerde önemli ölçüde gelişmekte ülkemizde ve dünyada ön sıralara çıkmaktayız. Yani her geçen gün gelişen teknoloji bizi de geliştirmektedir.

Teknolojinin en önemli yararlarından biri de insan sağlığına olan etkisidir. Teknolojinin gelişmesiyle sağlık problemlerinin de önüne geçilmesi hedeflenmiş. Son teknolojiler ile tedaviler, ameliyatlar daha güvenli ve kısa zamana indirilmiştir. Böylece kişilerin daha sağlıklı ve uzun bir ömür sürmeleri mümkün hale gelmiştir. Teknolojinin yararları bunlarla da kalmayabilir. Daha da artırılabilir. Bunun için her geçen gün yenileşen teknolojiden nasibimizi almak gerekir.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.