Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.

Araç Buzdolabı

Araç buzdolabı, özellikle aracıyla sıkça seyahat eden kişilerin ihtiyaç duyduğu ürünlerden biridir. Farklı boyut ve özelliklere sahip çeşitli modeller bulunur. Herkesin ihtiyacına ve arabasına uygun olan bir model bulması mümkündür. Araç buzdolabı çeşitleri, direkt mini buzdolabı şeklinde olabileceği gibi minik bir buzluk şeklinde de tasarlanır. Marka ve özelliklere göre ürünlerin modellerinde de değişiklik görülür. Özellik açısından araç içi olan buzdolabı çeşitleri araştırılırken arabaya uyumlu olup olmayacağı iyice araştırılmalıdır. Her model, her araca uygun olmayabilir. Detaylı bir araştırma ile doğru ürünü bulmak mümkündür. Araç buzdolabı tercih edenler çoğunlukla uzun yola çıkan kişiler ve karavan sahipleridir. Mevsimsel olarak bakıldığında özellikle sıcak yaz günlerinde serin bir su veya meyve suyu gibi içeceklere her zaman ihtiyaç duyulur. Küçük araç buzdolabı ile her an elinizin altında serin içeceğinizi bulmanız mümkündür. Ayrıca rafsız düz buzluk tipli modellere, herhangi bir yiyecek de konulabilir. Gıda ürünlerinizi seyahatte ya da piknik gibi ortamlarda, her an yanınızda soğuk ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Haibrag’tan araç mini buzdolabı çeşitlerini ve özelliklerini inceleyerek sizin için en uygun olan modeli belirleyebilirsiniz.

Araç Buzdolabı Modelleri Nelerdir?

Mini buzdolabı araç için özellikle uzun seyahatlerde ihtiyaç duyulan önemli bir parçadır. Oto aksesuar ürünleri arasında yer alan buzdolabı modelleri; karavan seyahatleri, kamp, piknik, gezi veya uzun yolculuklarda tercih edilebilir.  Araç buzdolabı modelleri her araç tipine göre farklılık gösterir. Genel olarak öne çıkan özellik ise 12 volt güç ile çalışmalarıdır. Bu güç, otomobillerde kullanılan bu tarz buzdolabı çeşitleri için standart bir güçtür. Araçların çakmak girişinden bağlama yapılır. Araç buzdolabı çeşitleri, soğutmasına göre farklı temel özelliklere sahiptir. Bu özellikleri ile de farklı isimlerle anılır. Kompresörlü, gazlı (absorbsiyonlu) ve termoelektrik olarak üç ana başlıkta incelenir. Daha gelişmiş soğutma sistemleri için kompresörlü olanlar tercih edilebilir. Gazlı olanlar ile karşılaştırıldığında daha az enerji harcar. Gazlı modeller 10 kat fazla güç harcaması ile bilinir. Akü ile çalıştırılırsa sorun yaşanabilir. Dolayısıyla direkt olarak LPG bağlantısı ile bu modeller kullanılabilir. Termoelektrik araç tipi buzdolabı ise hem soğutma hem ısıtma özelliği ile dikkat çeker. Ayrıca bu modeller diğerlerine oranla en az güç kullanımına sahiptir. Büyük boy araç buzdolabı alırken tüm bu özelliklere ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilirsiniz. Aracınıza uygun ebat ve özellikteki modelleri satın alabilirsiniz.

  • Kompresörlü Araç Buzdolabı

Kompresörlü araç buzdolabı modelleri, bu tip cihazlar arasında en popüler seçeneklerden biridir. Enerji tasarruflu olmasıyla da pek çok kişi için favori ürünlerdendir. Raflı modeller ile birlikte direkt olarak düz kullanıma uygun buzdolabı seçenekleri de vardır. Yatay ya da dikey konumda olabilir. Aracınızdaki yere göre ürün seçimini yapabilirsiniz. 12 volt güçle çalışan modeller, saatte 1 amper veya daha az güç tüketir. 12 volt araç buzdolabı modelleri, ortamdaki sıcaklık arttığında daha fazla çalışarak soğutmayı hızlandırmayı amaçlar. Bu sebeple de aküyü daha hızlı bitirebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için buzdolabınız için ekstra bir batarya satın alabilirsiniz. Buzdolabı aküsü diye geçen modellerde powerbank özelliği de bulunur. Araç çakmaklığına bağlı iken standart 12V/24V güç ile çalışır. 220 volt özellikteki dahili bir adaptör ile bağlandığında ise çok yönlü şarj imkanı sunar. 29 litre veya 24 litre buzluk olarak ihtiyaçlarınıza en uygun araç buzdolabı seçeneğini tercih edebilirsiniz.

  • Gazlı Araç Buzdolabı

Araç buzdolabı modellerinden sık kullanılan bir diğer model, gazlı tasarımlardır. Bu ürünler LPG’li araçlarda da tercih edilir. Gazlı veya absorbsiyonlu olarak bilinir. LPG, Ac ve DC güç seçenekleri ile çalışır. Diğer modeller elektrikle çalışırken bu tip ürünler gazla çalışır. Dolayısıyla daha verimli olabilirler. İyi ve sorunsuz çalışması için buzdolabı için uygun bir yer gerekir. Yeterli havalandırma sağlandığı sürece verimli bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Yoğun güç kullanımı olduğu için aküye bağlı çalıştırmak yerine ayrı bir batarya ile daha verimli bir kullanım sağlanabilir. Satın alacağınız buzdolabı seçeneğini hareket etmeyecek düz yüzeylerde kullanmanız önerilir. Böylece sorunsuz bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz.

  • Termoelektrik Araç Buzdolabı Çeşitleri

Termoelektrik özellikli araç buzdolabı çeşitleri, kompresörlü ve gazlı olanlardan tamamen farklı bir sistemle çalışır. Soğutma özelliği diğerlerine oranla daha sınırlıdır ve ısıtma gibi ekstra bir detayı daha vardır. Termoelektrikli bir araç buzdolabı aldığınızda dolabın ana görevinin, içine koyacağınız ürünün ısısını korumak olduğunu bilmelisiniz. Ekstra soğuk tutmasıyla bilinen kompresörlü cihazlara göre bu modeller soğutmaz, soğuğu korur. Belirli bir seviyedeki ısılara göre çalışır. Ürünü soğuk tutma süresi de daha sınırlıdır. Kısa mesafelerde veya fazla soğuğa ihtiyaç olmadığı durumlarda bu model araç buzdolabı tercih edilebilir. Bu modellerin en dikkat çekici özelliği ise saatte 3 - 5 amper arası bir güç harcamasıdır. Günlük veya kısa süreli araç içi tarzında bir buzdolabı ihtiyaçlarınızda termoelektrik özellikli modelleri kullanabilirsiniz.

Araç Buzdolabı Fiyatları

Araç buzdolabı fiyatları, modellerin sahip olduğu ana özelliklere göre farklılık gösterir. Bu temel detayın yanı sıra ayrıca çalışırken harcadıkları enerji, iç hacimleri, boyutları ve dış tasarımları ile de farklı fiyatlandırılır. Temel olarak incelendiğinde üç ana kategoriye sahip buzdolabı çeşidi bulmanız mümkündür. Her biri aracın ve kullanıcının ihtiyacına göre farklı şekillerde tasarlanmıştır. Kompresörlü olan modeller, en sık tercih edilen ve soğutma özelliği en uzun süre giden ürünlerdir. Uzun seyahatlerde, şehirlerarası yolculuklarda, kamp, piknik veya doğa gezilerinde kurtarıcı bir parça olarak öne çıkar. İçine yalnızca içecek değil, yiyeceklerinizi de koruyarak uzun süre muhafaza edebilir, böylece sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde sıcakla birlikte kısa sürede bozulan veya eriyen gıda ve atıştırmalıklar araç buzdolabı sayesinde güvenle saklanabilir ve kullanılabilir. Araç içi mini buzdolabı dendiğinde standart modellerin yanı sıra tamamen dekoratif ve tasarım odaklı düşünen kişiler için de özel cihazlar bulunur. Direkt kutu içecek markalarına yönelik hazırlanan tasarımlar da mevcuttur. Bu cihazlara içecek dolabı gözüyle de bakılabilir. 46 cm uzunluğu ile taşınması kolay portatif ürünlerdir. Hem soğutma hem de ısıtma özelliği bulunan bu ürünler, kullanılacak ortamın sıcaklığına bağlı olarak 17⁰C derece altına kadar soğutabilir veya +60⁰C’ye kadar ısıtabilir. Böylece çocuklarınız ve sizin için gerekli olan mama, yiyecek, çorba, pizza gibi seçenekleri bozulmadan sıcak olarak muhafaza edebilirsiniz. Araçta, iş yerinde, evde veya seyahat halinde bu ürünleri kullanabilirsiniz. Diğer yandan tamamen soğutma odaklı kompresörlü, dikdörtgen tasarımları buzdolabı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Genellikle rafsız ve düz modellere sahip olan bu tasarımlar çift yönlü özel fan sistemlerine sahiptir. Ayrıca soğutucu kısmı alüminyum özelliktedir. Bu özelliği ile de uzun süren soğukluk sağlar. Modellerin fiyatları da ısıtma, soğutma, soğuğu muhafaza etme, dış tasarım gibi detaylara bağlı olarak her üründe farklılık gösterir. Oto buzdolabı fiyatları ve tüm detayları için Haibrag üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Araç Buzdolabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Araç buzdolabı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Tüm detaylar arasında da en önemlisi, bu tarz bir buzdolabı nerede kullanılacak bunun belirlenmesidir. Kullanılacak alana ve süreye göre bir seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Birbirinden farklı özelliklere sahip ürünler arasından inceleme yaparak aracınıza ve ihtiyacınıza en uygun olanı belirleyebilirsiniz. Her ürün her araca uymayabilir. Bunun sebebi de her birinin boyutlarının ve kullanım şeklinin farklı olmasıdır. Düz buzluk görevinde olan tasarımlar genelde dikdörtgen veya kare şekline olur. Tam üzerinde kolay taşınabilmesi için bir tutma kolu bulunur. Ebatları ve derinlikleri birbirinden farklıdır. Bu farklılık da aracınıza uygun olanı bulmanız için dikkat etmeniz gereken detaylardır. Araç buzdolabı alırken önemli olan yalnızca bunlar değildir. Örneğin, LPG bulunan araçlara direkt olarak gazlı buzdolabı modellerinden alınabilir. Akü yerine gaza bağlı olarak çalıştırıldığında bu modeller daha avantajlı bir kullanım sunar. Diğer yandan kısa süreli kullanımlar için de termoelektrikli modelleri tercih edebilirsiniz. Dolapların 12 volt veya 24 volt gibi seçenekleri bulunur. Araca ve kullanımınıza göre bu iki seçenek arasından da bir tercihte bulunabilirsiniz. Diğer yandan en önemli noktalardan biri de ürünün hacmidir. 40, 50, 65 veya daha üzeri litrelerde ürünler bulmanız mümkündür. Kullanım süresi ve kullanacak kişi sayısına göre hacmi belirleyebilirsiniz. Araç buzdolabı tavsiye ve yorumları için Haibrag üzerinden tüm modellerin araştırmasını yapabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.