sadsad x
asdasd

 

Faber Castell - Faber Castell Young Mercanlı Kurşun Kalem 6'lı Faber Castell - Faber Castell Young Mercanlı Kurşun Kalem 6'lı (1)
Faber Castell Young Mercanlı Kurşun Kalem 6'lı
49,50 TL

Aynı Gün Kargo

 

Bic Round - Bic Stripes Kurşun Kalem Extra Güçlü HB 4lü Blisterli Bic Round - Bic Stripes Kurşun Kalem Extra Güçlü HB 4lü Blisterli (1)
Bic Stripes Kurşun Kalem Extra Güçlü HB 4lü Blisterli
27,50 TL

Aynı Gün Kargo

 

Bic Round - Bic Black Extra Güçlü HB Uç 4'lü Blisterli Kurşun Kalem Bic Round - Bic Black Extra Güçlü HB Uç 4'lü Blisterli Kurşun Kalem (1)
Bic Black Extra Güçlü HB Uç 4'lü Blisterli Kurşun Kalem
28,50 TL

Aynı Gün Kargo

 

Bic Round - Bic Evolution Extra Güçlü Uç 4'lü Blisterli Kırmızı Kopya Kalem Bic Round - Bic Evolution Extra Güçlü Uç 4'lü Blisterli Kırmızı Kopya Kalem (1)
Bic Evolution Extra Güçlü Uç 4'lü Blisterli Kırmızı Kopya Kalem
27,50 TL

Aynı Gün Kargo

 

Bic Round - Bic Evolution 4'lü Üçgen Gövde Kurşun Kalem
Bic Evolution 4'lü Üçgen Gövde Kurşun Kalem
25,50 TL

Aynı Gün Kargo

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Kurşun Kalem

Okul gereçleri arasında bulunan kurşun kalem, resim ve yazı yazmak için kullanılıyor. Kil ve grafit madeninin karışımından yapılan ürünler, yazı yazanlar için olmazsa olmazlardandır. Okul alışveriş listelerin başında bulunan ürünler, her alanda kullanıma sahiptir. Çizim yapan mimarlardan marangozlara kadar geniş bir yelpazede en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Genellikle dışı ahşap olan kalemler, en çok tercih edilen çeşitler arasında bulunur. Çocukların okul dönemlerinde yumuşak yapısı ve kolay kullanımı ile idealdir. Hem yazı yazarken hem de resim çalışmalarında yaptığınız işe uygun kalemi seçerek işlerinizi daha kısa sürede bitirebilirsiniz.

Kalem yapan firmalar farklı yumuşaklık ölçülerine sahip kalemleri kullanıcıların beğenilerine sunuyor. Ölçü olarak 1, 2, 2.5 ve 3 gibi standartların dışında farklı kalitede ve sertlikte ürünlerde yapılıyor. İlk numaralar daha yumuşak olurken  sayı arttıkça kalemin sertliği de ona bağlı olarak fazlalaşır. Kalemin numarası kağıt üzerinde yaptığı etkide farklı kullanım sağlıyor. Yayın işiyle uğraşanlar daha koyu iz bıraktığı için en düşük numaralı kalemleri tercih eder. Ayrıca optik kağıtlar üzerinde daha iyi sonuçlar veren sınav kalemi tercih etmek gerekir. Bu kalemler yumuşak ve iz bırakmayan özellikleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca optik okuyucular sert kalemlerle yapılan işaretlemelerde hatalı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Kalemlerde kullanılan H ve B harflerinin farklı simgeleme özelliği vardır. H harfi sertliği simgesi olurken B harfi kalemin siyahlığını belirtiyor. Yapacağınız işe göre seçtiğiniz kurşun kalem fiyatları, markaya ve kaliteye göre farklılık gösterir. Bazı kalemler daha özel çalışmalarda kullanıldığı için fiyatları üst seviyede olur. Grafik işiyle uğraşanlar için daha detaylı harflendirmelerin yapıldığı kalemler uygun oluyor. Okulda resim yaparken de sınavlarda kullanılan 2B kalemler en uygun çeşitlerdendir. Silinebilir olması ve uzun süreli kullanıma imkan tanıması kalemlerin geniş alanda tercih edilmesini sağlıyor. Farklı renkleriyle yazılara canlılık katan kalemler kalemtraşla sivrilterek ilk günkü halinde kullanılıyor.

Siz de tüm kırtasiye alışverişlerinizi yaparken ilk sırada bulunan kalemleri, geniş bir aralıkta ürün çeşidi bulunan Haibrag sitemizi tercih ederek daha uygun fiyatlarla yapabilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.