sadsad x
asdasd

 

Südor - Südor 113 Yelpaze Kıl Fırça No 4 Südor - Südor 113 Yelpaze Kıl Fırça No 4 (1)
Südor 113 Yelpaze Kıl Fırça No 4
9,64 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Pitt Monochrome Seti
Faber Castell Boya Kalemi Pitt Monochrome Seti
1.348,20 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Dolphin - Dolphin Kral Şakir KS-383 PVC Çanta Kırtasiye Set
Dolphin Kral Şakir KS-383 PVC Çanta Kırtasiye Set
22,71 TL

Aynı Gün Kargo

 

Fanart - Fanart 3500 S12 Academy Guaj Boya Seti 12x12 ml Fanart - Fanart 3500 S12 Academy Guaj Boya Seti 12x12 ml (1)
Fanart 3500 S12 Academy Guaj Boya Seti 12x12 ml
33,67 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber Aqua 12 li Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber Aqua 12 li (1)
Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber Aqua 12 li
218,07 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kuru Boya Albrecht Dürer Aquarell 24 Renk Faber Castell - Faber Castell Kuru Boya Albrecht Dürer Aquarell 24 Renk (1)
Faber Castell Kuru Boya Albrecht Dürer Aquarell 24 Renk
852,78 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 60 Renk Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 60 Renk (1)
Faber Castell Polychromos Kuru Boya 60 Renk
2.161,21 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 12 Renk Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 12 Renk (1)
Faber Castell Polychromos Kuru Boya 12 Renk
429,05 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber 36 lı Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber 36 lı (1)
Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber 36 lı
632,94 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 120 Renk Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 120 Renk (1)
Faber Castell Polychromos Kuru Boya 120 Renk
4.270,99 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Klasik Sketch Seti Faber Castell - Faber Castell Klasik Sketch Seti (1)
Faber Castell Klasik Sketch Seti
99,90 TL

Aynı Gün Kargo

Faber Castell Polychromos Kuru Boya 24 Renk
852,78 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Pitt İşlenmiş Kömür Seti Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Pitt İşlenmiş Kömür Seti (1)
Faber Castell Boya Kalemi Pitt İşlenmiş Kömür Seti
349,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Silinebilir Wax Crayon Pastel Boya 15'li
Faber Castell Silinebilir Wax Crayon Pastel Boya 15'li
49,99 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Yeşil
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Yeşil
44,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti Faber Castell - Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti (1)
Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti
69,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Pembe
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Pembe
44,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Mavi
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Mavi
44,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Turuncu
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Turuncu
44,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 12 Renk + Fırça Hediyeli Faber Castell - Faber Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 12 Renk + Fırça Hediyeli (1)
Faber Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 12 Renk + Fırça Hediyeli
490,00 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Goldfaber Boya Aqua Hediye Seti 18 li 114614 Faber Castell - Faber Castell Goldfaber Boya Aqua Hediye Seti 18 li 114614 (1)
Faber Castell Goldfaber Boya Aqua Hediye Seti 18 li 114614
299,00 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kömür Sketch Seti Faber Castell - Faber Castell Kömür Sketch Seti (1)
Faber Castell Kömür Sketch Seti
199,90 TL

Aynı Gün Kargo

Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Sanatsal Ürünler

Sanat hayal gücünün ve yaratıcılığın bir araya gelerek dışa vurulmasıdır. Dışa vurulma olayı farklılık gösterebilmektedir. Sanatsal ürünler kişinin duyguları ve hareketleri kendine yakın hissettiği ürünlere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Müzik, resim, heykeltıraş, kültür, bilim, el sanatları, görsel sanatlar gibi farklı alanlarda sanatsal ürünler icra edilebilmektedir. Sanatsal ürünleri meydana çıkabilme özellikleri ve ürünleri kişiye göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Sanatsal ürünlerin tercihlerine göre malzemeler ve emek verilmektedir. Kişiler tamamen kendi hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullandıkları için verilen değer fazladır. Çoğunlukla sanatın, sanatçının içinden gelen dayanılmaz dürtülerle yapılan bir şey olduğunu; artistik dehanın bir sonucu olarak ortaya çıktığını kabul ederiz. Ne kadar artistlik olduğunu düşünsek de aslında genel olarak tamamen duygu düşüncelerin hâkimiyet kurduğunu göstermektedir. Sanat eseri her zaman özel duyguların özel sonuçları olarak ortaya çıkmış, biricik bir şeydir; beğeni ve yücelik, olağanüstülük duygusu uyandırır. Yücelik duygusu insanların kendilerini tatmin etmelerini ve onure olmalarını da sağlayabilmektedir. Bu durum ister böyle olsun ister olmasın, biz sanat eserini dilediğimiz gibi yüceltelim veya yüceltmeyelim, piyasa bizden bağımsız bir şekilde ona her zaman bir değer biçer. Piyasanın biçtiği değer sanatsal ürünlerin yükselebilmesini sağlamaktadır. Sanatsal ürünler konu ve çeşitlilik bakımından bu yüzden çok kapsamlı olmaktadır. Çeşitli olmasının sebebi insanlara kattığı duygu ve düşünceler yaratıcılığı tetikleyen olaylardan meydana gelmektedir.

Sanatsal ürünler sade düşündüğümüz zaman insanlarda algısal farklılık açmaktadır. Algısal farklılık dediğimiz olay yapılmış bir olay hakkında farklı ve geniş kapsamlı olarak düşünmemiz gerektiğidir. Farklı düşünülmesi dememiz daha doğru olabilmektedir. Sanatsal ürünler insanların daha çok böyle düşünmesini tetiklemektedir. Sanatsal ürünlerinin algısal farklılığı tetiklemesinin bir yönü ise insanların ne düşünerek ne hayal ederek bu ürünü meydana çıkardıklarıdır. Sanatsal ürünler bir bakışta ne olduğunu anlamamız gerektiğini bilmemiz kolay olmamaktadır. İnce düşünceler geniş bakışlar gerekmektedir.

Sanatsal ürünler’ in herkes tarafından büyük oranda bilinen belirleyici özellikleri bulunmaktadır. Estetik değer taşıması gerekir, kulağa, göze, duyu organlarımıza hitap edebilmeli ki sıradanlığın dışına çıkabilsin. Yaratıcı olması yaratıcılık barındırması, sanat eserinde bir ölçü olması gerekir bir sınırı olması gerekir. Verdiği sınırlar sanat eserinin ne kadar dikkatli bir şekilde yapıldığını vurgulamaktadır. Kalıcı olması gerekir yüzyıllarda geçse aynı duyguyu insanlara taşıyabilmesi gerekmektedir. Uzun yıllar boyunca sanat eserlerin değerleri bilindikçe unutmama ihtimalinin olmaması gerekmektedir. Hayal gücüne dayanması gerekir yani var olanı kopyası değil de hayalle var olanı birleştirip farklı bir şekilde verebilmesi gerekmektedir. Hayal ve yaratıcılığını meydana getirerek daha sağlıklı ürünler oluşmasını böylelikle sağlamış bulunmaktadır. Hayal gücü sayesinde değişik fikirler ortaya atılarak farklı şeyler üretilmeye başlanmıştır. Sanatsal ürünler anlık gelişen fikirler ile de meydana gelebilir. Anlık gelişen fikir sanatçıların gelişmiş yaratıcı güçlerinden kaynaklanmaktadır.

Sanatsal Ürünlere Verilen Değer

Sanatsal ürünlere son zamanlar da değer artışı olduğu tespit edilmektedir. Önceki zamanlarda anlanmadığı ve mantıklı bulunmadığı için tercih edilmiyor ve değer görmemekteydi. Sanatsal ürünlerin değerleri karşı da ki kişiye aktardığı fikirler ile de meydana gelebilmektedir. Aktarılan fikirler, düşünceler ne kadar doğru saptana bilir ve uygulanırsa o kadar değer görebilme kapasitesi de artmış bulunur. Sanatsal ürünler sıradan şeylerden farklı olduğundan dolayı kolaylıkla anlayıp el üstünde tutulması mümkün hale gelmemektedir. Son zamanlarda artan değerin bir sebebi ise sanatsal faaliyetlere ilginin artması ve eğitim içinde bulunmasıdır. Ne kadar sanat normal herkesin yapabileceği bir algı olarak benimsenirse o kadar değerinde artış görülür.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.