sadsad x
asdasd

 

Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Pitt Monochrome Seti Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Pitt Monochrome Seti (1)
Faber Castell Boya Kalemi Pitt Monochrome Seti
1.296,51 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber Aqua 12 li Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber Aqua 12 li (1)
Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber Aqua 12 li
230,09 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kuru Boya Albrecht Dürer Aquarell 24 Renk Faber Castell - Faber Castell Kuru Boya Albrecht Dürer Aquarell 24 Renk (1)
Faber Castell Kuru Boya Albrecht Dürer Aquarell 24 Renk
1.017,50 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 12 Renk Faber Castell - Faber Castell Polychromos Kuru Boya 12 Renk (1)
Faber Castell Polychromos Kuru Boya 12 Renk
437,00 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber 36 lı Faber Castell - Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber 36 lı (1)
Faber Castell Boya Kalemi Goldfaber 36 lı
644,67 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!
Faber Castell Polychromos Kuru Boya 24 Renk
868,58 TL

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Faber Castell - Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti Faber Castell - Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti (1)
Faber Castell Goldfaber Dereceli Kalem Çizim Seti
84,54 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Pembe
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Pembe
45,74 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Turuncu
Faber Castell Kalem Kutusu Slim Neon Turuncu
45,74 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 12 Renk + Fırça Hediyeli Faber Castell - Faber Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 12 Renk + Fırça Hediyeli (1)
Faber Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 12 Renk + Fırça Hediyeli
499,08 TL

Aynı Gün Kargo

 

Faber Castell - Faber Castell Kömür Sketch Seti Faber Castell - Faber Castell Kömür Sketch Seti (1)
Faber Castell Kömür Sketch Seti
203,29 TL

Aynı Gün Kargo

 

Astral - Astral Tek Bölmeli Kalemlik
Astral Tek Bölmeli Kalemlik
29,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Pritt - Pritt Pastel Boya Çantalı 24'lü
Pritt Pastel Boya Çantalı 24'lü
124,50 TL

Aynı Gün Kargo

 

İzmir Rulo - İzmir Fırça Luna Touch Hobi Zemin Fırça Seti 2-4-6
İzmir Fırça Luna Touch Hobi Zemin Fırça Seti 2-4-6
52,95 TL

 

İzmir Rulo - İzmir Fırça Luna Touch Hobi Zemin Fırça Seti 1-3-5
İzmir Fırça Luna Touch Hobi Zemin Fırça Seti 1-3-5
49,01 TL

 

İzmir Rulo - İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça İzmir 6’lı Set
İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça İzmir 6’lı Set
98,27 TL

 

İzmir Rulo - İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça Kıbrıs 6’lı Set
İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça Kıbrıs 6’lı Set
73,40 TL

 

İzmir Rulo - İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça Moda 6’lı Set
İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça Moda 6’lı Set
66,23 TL

 

İzmir Rulo - İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça Göcek 3’lü Set
İzmir Fırça Luna Touch Hobi Kalem Fırça Göcek 3’lü Set
71,16 TL
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Sanatsal Ürünler

Sanat hayal gücünün ve yaratıcılığın bir araya gelerek dışa vurulmasıdır. Dışa vurulma olayı farklılık gösterebilmektedir. Sanatsal ürünler kişinin duyguları ve hareketleri kendine yakın hissettiği ürünlere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Müzik, resim, heykeltıraş, kültür, bilim, el sanatları, görsel sanatlar gibi farklı alanlarda sanatsal ürünler icra edilebilmektedir. Sanatsal ürünleri meydana çıkabilme özellikleri ve ürünleri kişiye göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Sanatsal ürünlerin tercihlerine göre malzemeler ve emek verilmektedir. Kişiler tamamen kendi hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullandıkları için verilen değer fazladır. Çoğunlukla sanatın, sanatçının içinden gelen dayanılmaz dürtülerle yapılan bir şey olduğunu; artistik dehanın bir sonucu olarak ortaya çıktığını kabul ederiz. Ne kadar artistlik olduğunu düşünsek de aslında genel olarak tamamen duygu düşüncelerin hâkimiyet kurduğunu göstermektedir. Sanat eseri her zaman özel duyguların özel sonuçları olarak ortaya çıkmış, biricik bir şeydir; beğeni ve yücelik, olağanüstülük duygusu uyandırır. Yücelik duygusu insanların kendilerini tatmin etmelerini ve onure olmalarını da sağlayabilmektedir. Bu durum ister böyle olsun ister olmasın, biz sanat eserini dilediğimiz gibi yüceltelim veya yüceltmeyelim, piyasa bizden bağımsız bir şekilde ona her zaman bir değer biçer. Piyasanın biçtiği değer sanatsal ürünlerin yükselebilmesini sağlamaktadır. Sanatsal ürünler konu ve çeşitlilik bakımından bu yüzden çok kapsamlı olmaktadır. Çeşitli olmasının sebebi insanlara kattığı duygu ve düşünceler yaratıcılığı tetikleyen olaylardan meydana gelmektedir.

Sanatsal ürünler sade düşündüğümüz zaman insanlarda algısal farklılık açmaktadır. Algısal farklılık dediğimiz olay yapılmış bir olay hakkında farklı ve geniş kapsamlı olarak düşünmemiz gerektiğidir. Farklı düşünülmesi dememiz daha doğru olabilmektedir. Sanatsal ürünler insanların daha çok böyle düşünmesini tetiklemektedir. Sanatsal ürünlerinin algısal farklılığı tetiklemesinin bir yönü ise insanların ne düşünerek ne hayal ederek bu ürünü meydana çıkardıklarıdır. Sanatsal ürünler bir bakışta ne olduğunu anlamamız gerektiğini bilmemiz kolay olmamaktadır. İnce düşünceler geniş bakışlar gerekmektedir.

Sanatsal ürünler’ in herkes tarafından büyük oranda bilinen belirleyici özellikleri bulunmaktadır. Estetik değer taşıması gerekir, kulağa, göze, duyu organlarımıza hitap edebilmeli ki sıradanlığın dışına çıkabilsin. Yaratıcı olması yaratıcılık barındırması, sanat eserinde bir ölçü olması gerekir bir sınırı olması gerekir. Verdiği sınırlar sanat eserinin ne kadar dikkatli bir şekilde yapıldığını vurgulamaktadır. Kalıcı olması gerekir yüzyıllarda geçse aynı duyguyu insanlara taşıyabilmesi gerekmektedir. Uzun yıllar boyunca sanat eserlerin değerleri bilindikçe unutmama ihtimalinin olmaması gerekmektedir. Hayal gücüne dayanması gerekir yani var olanı kopyası değil de hayalle var olanı birleştirip farklı bir şekilde verebilmesi gerekmektedir. Hayal ve yaratıcılığını meydana getirerek daha sağlıklı ürünler oluşmasını böylelikle sağlamış bulunmaktadır. Hayal gücü sayesinde değişik fikirler ortaya atılarak farklı şeyler üretilmeye başlanmıştır. Sanatsal ürünler anlık gelişen fikirler ile de meydana gelebilir. Anlık gelişen fikir sanatçıların gelişmiş yaratıcı güçlerinden kaynaklanmaktadır.

Sanatsal Ürünlere Verilen Değer

Sanatsal ürünlere son zamanlar da değer artışı olduğu tespit edilmektedir. Önceki zamanlarda anlanmadığı ve mantıklı bulunmadığı için tercih edilmiyor ve değer görmemekteydi. Sanatsal ürünlerin değerleri karşı da ki kişiye aktardığı fikirler ile de meydana gelebilmektedir. Aktarılan fikirler, düşünceler ne kadar doğru saptana bilir ve uygulanırsa o kadar değer görebilme kapasitesi de artmış bulunur. Sanatsal ürünler sıradan şeylerden farklı olduğundan dolayı kolaylıkla anlayıp el üstünde tutulması mümkün hale gelmemektedir. Son zamanlarda artan değerin bir sebebi ise sanatsal faaliyetlere ilginin artması ve eğitim içinde bulunmasıdır. Ne kadar sanat normal herkesin yapabileceği bir algı olarak benimsenirse o kadar değerinde artış görülür.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.