Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Toplam 57 ürün bulunmaktadır.

Akü Takviye Cihazı

Akü takviye cihazı, araçlarda kullanılan akülerin voltajını arttırmaya ya da şarj etmeye yarayan bir üründür. Arabaların akülerinde meydana gelebilecek bazı sorunlar sonucunda akü ömrü kısalır. Bu durumda da akü yeterli şarjı alamaz hale gelir. Bu durumlarda araç hiç çalışmayacağı gibi yolda kalma durumlarına da sebebiyet verebilir. 

Akü takviye cihazı modellerimiz, böyle olumsuzluklarda kullanılabilecek kurtarıcı niteliğinde bir alettir. Aynı zamanda kullanımı ile akü ömrü uzatıldığı gibi şarj etme durumları da sağlar. Akünün nerede ve ne zaman biteceği bilinmediği için takviye cihazını araçta bulundurmak büyük bir avantajdır. 

Akü Takviye Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Akü takviye cihazı alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Çoğu cihazımız, araçların 12 voltluk akülerine uygundur. Ancak bazı cihazlarımız sadece belirli araç modelleri veya akü tipleri ile uyumludur. Bu nedenle ihtiyaca uygun bir cihaz seçilmesi aracın aküsünü daha uzun ömürlü hale getirir.

Akü takviye cihazı seçerken göz önünde bulundurulması gereken diğer faktörler arasında cihazın boyutu, ağırlığı ve kullanım kolaylığı yer alır. Küçük boyutlu cihazlarımız daha pratik bir kullanım sağlar. Büyük bir araç için daha büyük bir cihaz gerekli olabilir. Bunun yanı sıra her alanda kullanım sağlamak için güçlü özelliklere sahip taşınabilir akü takviye cihazlarımızı da tercih ederek büyük araçlar için de kolaylıkla takviye atılması mümkün hale gelebilir. Bununla birlikte kullanım kolaylığı da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Basit bir arabirimi ve kolay taşınabilirlik, cihazın kullanımını kolaylaştırır.

Akü takviye cihazı kullanırken güvenlik önlemlerine de dikkat edilmesi gerekir. Cihazlarımızı aktifleştirmek için kullanılan kablonun kalitesi ve bağlantıların sağlamlığı oldukça önemlidir. Ayrıca cihazı kullanırken dikkatli olunmalı ve herhangi bir arızalı kablo veya parça kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Güvenlik açısından önemli bir diğer noktaysa, cihazı metal nesnelere dokundurmaktan kaçınmak ve kullanım sırasında cihazın yanına hiçbir alet yerleştirilmemesidir. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak için korunaklı akü takviye cihazları önerilir. Ayrıca akü takviye cihazlarını kullanmadan önce de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. 

Öncelikle kullanılan cihazın gücü aracınızın akü kapasitesine uygun olmalıdır. Ayrıca cihazın doğru voltaj aralığında çalışmasına özen göstermelisiniz. Yanlış voltaj değeri kullanımı cihazların bozulmasına ve aracınıza zarar vermesine yol açabilir. Bunun yanı sıra cihazın amper değeri de önemlidir. Amper değeri ne kadar fazla ise akünüzü o kadar hızlı şarj edersiniz. Ancak çok yüksek amper değeri aküye zarar verebilir.

Otomobil Sahipleri için Akü Şarj Cihazı Seçimi ve Kullanımı

Otomobil sahipleri için akü şarj cihazı seçimi oldukça önemli bir konudur. Gün içerisinde kullanımlara bağlı olarak akülerin enerjisi tükenir. Bu gibi durumlarda akülerin şarj edilmesi gerekir. Ancak akü şarj cihazı seçimi ve kullanımı konusunda önemli detaylar bulunur. Bu detaylardan öncelikli olanı seçilen cihazın amper değerinin, otomobilin amper değerine uygun olmasıdır. Bununla birlikte cihazın güvenlik özellikleri de oldukça önemlidir. Bu sebeple seçim yapılırken amper değeri ve güvenliğe öncelik tanınmalıdır.

Kullanımı sırasında cihazın kapalı olduğundan emin olunmalıdır. Bununla birlikte kutup değerlerine dikkat edilmelidir. Akü şarj cihazındaki pozitif kutup, aküdeki pozitif kutba bağlanmalıdır. Negatif kutuplarda aynı şekilde eşleştirilmelidir. Kutup başlarının iyice sıkılanması da kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlardandır.

Kablosuz Akü Şarj Cihazları: Yeni Trendler ve Modeller

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte kablosuz akü şarj modelleri de oldukça popüler hale gelir. Kablosuz şarj cihazlarımız sayesinde akü takviye kablosu modellerine ihtiyaç duyulmadan kolaylıkla takviye işlemi gerçekleştirilir. Aracın kaputu açılarak cihaz ve akü kutuplar kontrol edilerek yerleştirildiğinde takviye başlamış olur. Bu durum da yeni trend akü cihazlarının sağladığı büyük bir kolaylıktır. 

Yeni trend kablosuz akü şarj cihazlarımızın iki farklı modeli vardır. Bunlardan ilki tam kablosuz akü şarj cihazlarıdır. Bu cihazlarımız tamamen kablosuz olarak çalışır. Ayrıca herhangi bir kablo veya bağlantı gerektirmez. İkincisi ise yarı kablosuz akü şarj cihazlarımızdır. Bu cihazlarımız akü bağlantısını kablosuz olarak yapar. Ancak şarj cihazının arabanın yanında bulundurulması ve kablo takılması gerekebilir. Bu cihazlarımız kolaylıkla taşınabilir ve oldukça işlevseldir.

Taşınabilir Akü Takviye Cihazının Avantajları Nelerdir?

Taşınabilir akü takviye cihazlarımız, pek çok avantajı beraberinde getirir. Hızlı ve kolay çözüm sağlayan taşınabilir akü takviye cihazlarımız, akü kaynaklı yolda kalma durumlarında büyük bir kolaylıktır. Cihaz, aracın motorunu yeniden başlatmak için gereken enerjiyi hızlı bir şekilde sağlar. Taşınabilir olması sebebiyle küçük ve hafif bir yapıda tasarlanan akü takviye cihazları bu özelliği sayesinde büyük bir avantaj sağlar. 

Taşınabilir akü takviye cihazlarımız, çalışmak için evdeki güç kaynaklarına ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle araç sahipleri güç kesintileri veya elektrik arızaları sırasında bile bu cihazları kullanabilirler. Aracın bir teknik arızaya sahip olması durumunda, bir çeki demir veya çekicinin ücreti son derece yüksek olabilir. Taşınabilir akü takviye cihazları kullanıldığında, araç sahipleri bu maliyetlerden kurtulabilirler. Bu nedenle ilgili cihazlarımız, acil durumlarda kullanılabilecek ekonomik bir çözümdür.  Sadece araba sahiplerine yönelik değil, teknoloji cihazları gibi diğer küçük elektrikli cihazları da şarj etmek için kullanılabilir.

Akü takviye cihazlarımız, acil durumlar için mükemmel bir çözüm sunar. Hafif ve taşınabilir olmaları, araç sahiplerinin yolda kalmalarının önüne geçer. Hem arabaları hem de diğer elektrikli cihazları çalıştırmak için mükemmel bir yedek güç kaynağıdır. Haibrag olarak pek çok marka arasından en kaliteli ürünleri hizmetinize sunarız.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.