x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd

 

Nivea - Nivea Kadın Canlandırıcı Yüz Yıkama Köpüğü 150 ml
Nivea Kadın Canlandırıcı Yüz Yıkama Köpüğü 150 ml
23,89 TL

Aynı Gün Kargo

 

Nivea - Nivea Aqua Sensation Kadın Canlandırıcı Bakım Kremi 50 ml
Nivea Aqua Sensation Kadın Canlandırıcı Bakım Kremi 50 ml
44,48 TL

Aynı Gün Kargo

 

Nivea - Nivea Aqua Rose Kadın Organik Gül Suyu ve Hyaluron Nemlendirici Jel Krem 50 ml
Nivea Aqua Rose Kadın Organik Gül Suyu ve Hyaluron Nemlendirici Jel Krem 50 ml
44,48 TL

Aynı Gün Kargo

 

İpek - İpek Top Makyaj Pamuk 50'li
İpek Top Makyaj Pamuk 50'li
4,12 TL

Aynı Gün Kargo

 

Loreal - Loreal Saf Kil Arındırıcı Maske Loreal - Loreal Saf Kil Arındırıcı Maske (1)
Loreal Saf Kil Arındırıcı Maske
61,00 TL

Aynı Gün Kargo

 

Nivea - Nivea Kadın Yatıştırıcı Yüz Yıkama Köpüğü 150 ml
Nivea Kadın Yatıştırıcı Yüz Yıkama Köpüğü 150 ml
23,89 TL

Aynı Gün Kargo

 

İpek - İpek Pamuk 100 gr
İpek Pamuk 100 gr
7,65 TL

Aynı Gün Kargo

Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı, cildin ihtiyaç duyduğu ürünleri düzenli bir şekilde kullanmanın ardından alınan sonuçların tümüne denmektedir. Her insanın cilt yapısı farklı olduğu için her insanın cilt yapısını tanıması ve buna göre bakımlar yapması gerekmektedir. Düzenli şekilde yapılan cilt bakımı parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en önemli unsurudur. Cilt bakımı yaparken cilt yapısına uygun olmayan bakım ürünleri kullanmak ve cildi tanıyamamak yara, akne vb. birçok cilt sorununa sebep olmaktadır. Tüm bu sebepler toplandığında düzenli ve doğru bir cilt bakımı sağlıklı bir cilt yapısı için son derece önemlidir.

Cilt Bakımı Yapmak Neden Gerekli?

Düzenli ve doğru şekilde yapılan cilt bakımı pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir görünüm için gereklidir. Cilt bakımı yapmak cilt üzerinde oluşan ölü deriyi temizleyerek cildin yenilenmesini ve güzelliğinin korunmasını sağlamaktadır.

Cilt bakımı yapmak ciltteki farklı renk tonlarının eşitliğini sağlamaktadır ve cilt gözeneklerinin sıkılaşıp açılarak cildin hava almasına yardımcı olmaktadır. Doğum gibi çevresel faktörler sonucu yıpranan cildin tekrar sağlıklı hale gelebilmesi için de cilt bakımı yapmak gereklidir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapmanın en önemli unsurları; belirli bir rutinde yapmak ve doğru ürünleri kullanmaktır. Cilt bakımı ürünlerinde doğal ürünleri veya sağlıklı bakım ürünleri kullanmak oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde güneşten koruyan kremler ve cildi nemlendiren kremler kullanmak cilt yapısı için oldukça önem taşımaktadır.

Cilt bakımı yapmak için cilt yapısının iyi analiz edilmiş olması, cilt yapısına uygun ürünler kullanılması ve cilt yapısının düzenli olarak kontrol edilmesi önem taşımaktadır. Cilt bakımı evde belirli bir düzen içinde yapılsa da uzmanlardan yardım almak ve uzmanların kontrolünde bakıma devam etmek daha sağlıklı olacaktır.

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır?

Cilt bakımının hangi sıklıkta olacağı ile ilgili bir söylemde bulunmak doğru olmayacaktır. Cilt yapısı ve cilt sorunları farklı olan insanların farklı düzen ve sıklıkta cilt bakımı yapması gerekmektedir. Cilt bakımının ne sıklıkta olacağını kendi doktorunuzdan öğrenebilir ve bu bilgiler eşliğinde düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Cilt Bakımı Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Belirli bir rutinde ve doğru ürünler kullanarak yapılan cilt bakımının cilde sağladığı faydalar aşağıda listelenmiştir.

 • Ciltte oluşan ve istenmeyen lekelerin giderilmesi için cilt bakımı gerekmektedir.
 • Siyah noktalardan ve aknelerden kurtulmak için düzenli bir cilt bakımı gereklidir.
 • Cilt bakımı yapmak cildi ölü deriden, kirden ve makyaj kalıntılarından arındırarak cildin daha parlak ve güzel görünmesini sağlamaktadır.
 • Cilt bakımını düzenli bir rutinde yapmak cilt gözeneklerini sıkılaştırmaktadır. Gözeneklerin sıkılaşması, gözeneklere kirlerin dolmasını engelleyerek cildin hava almasını sağlamaktadır.
 • Cilt bakımı ciltteki farklı renk tonlarını eşitlemeye yardımcı olmaktadır.
 • Cildin parlak, canlı ve pürüzsüz görünmesi için cilt bakımı yapmak oldukça önemlidir.

Güzel Bir Cilt İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güzel bir cilt yapısına sahip olmak için günlük hayatta dikkat edilmesi gerekenlere aşağıda liste halinde yer verilmiştir.

 • Cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alabilmek için düzenli bir şekilde sebze ve meyve tüketmek gerekmektedir. Cildin pürüzsüz olabilmesi için A ve E vitaminlerinin vücuda alınması önemlidir.
 • Güzel bir cilt için bol su tüketmek hayati önem taşımaktadır. Bol su tüketmek cildin nemli kalmasına ve zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Yetişkin bir bireyin her 25 kilo için 1 litre su tüketmesi gerekmektedir.
 • Güzel bir cilt için günlük 7-8 saat gece uykusu uyumak büyük önem taşımaktadır.
 • Cilt sağlığına ve güzelliğine spor yapmak büyük destek sağlamaktadır. Spor esnasında salgılanan mutluluk hormonu ve terleme yoluyla atılan zararlı maddeler güzel bir cilde sahip olmaya yardımcı olmaktadır.

Cilt Yapısına Neler Zarar Vermektedir?

Cilt yapısına zarar veren ve cilt sorunlarının oluşmasını sağlayan başlıca etkenlere aşağıda liste halinde yer verilmiştir.

 • Sigara kullanmak toksin etkisi sebebi ile cilt yapısına büyük zarar vermektedir.
 • Yağ oranı yüksek yiyecekler, kızartmalar ve fast food ürünleri tüketmek de cilt yapısına zarar vermektedir.
 • Alkol tüketmek de toksin etkisi sebebi ile cilt yapısına büyük zarar vermektedir.
 • Korunmasız bir şekilde aşırı güneş altında kalmak cilt sağlığı için büyük tehlike taşımaktadır. Korunmasız bir şekilde aşırı güneş altında kalmak cilt kanserine, cilt lekelerine ve cildin erken yaşlanmasına sebep olmaktadır.
 • Mavi ışık yayan elektronik cihazlarla fazla zaman geçirmek mavi ışığın ciltte birikmesine sebep olarak ciltte hasarlar oluşturmaktadır.
 • Soğuk havalarda ve rüzgârda cilde dikkat etmemek cilt kurumasına ve pul pul dökülmelere sebep olmaktadır.
 • Hava kirliliği sonucu cilt gözeneklerinde biriken kir ve toz cilt yapısına zararlar vermektedir.

Cilt Kanserinden Korunmanın Yolları Nelerdir?

Cilt yapısı için en büyük tehdit olarak görülen ‘cilt kanseri’ hastalığından korunmak için alınması gereken basit önlemler aşağıda liste halinde verilmiştir.

 • Güneşlenme işlemi yapılmıyor ise örtünmek ve geniş kenarlı şapkalar kullanmak cildi güneş ışınlarından korumaya yardımcı olmaktadır.
 • Saat 10:00 ile 16:00 arasında güneşlenmek uzmanlar tarafından sakıncalı bulunmaktadır. Güneşlenme süresi uzmanların belirlediği saatler çerçevesinde ve süresinde yapılmalıdır.
 • Solaryum da bronzlaşmak cilt kanserine davetiye çıkaran etkenlerin başında gelmektedir.
 • Cilt bakımı için kullanılacak bakım ürünlerinin son kullanma tarihlerine bakmak cilt kanserine karşı alınacak en basit önemlerden bir tanesidir.
 • Güneşten korunmak için güneş koruma faktörü minimum 30 olan geniş spektrumlu güneş kremleri kullanılması gerekmektedir. Güneş kremini güneşe maruz kalınan her iki saatte bir, yüzme ardından ve terleme sonrası yenilemek güneşin cilde vereceği zararı engellemektedir.

 

Cilt Bakımı Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakım ürünleri alırken başlıca dikkat edilmesi gereken bilgilere aşağıda liste halinde kısaca yer verilmiştir.

 • Cilt bakım ürünleri alırken alınan ürünün içeriğinin incelenmesi gerekmektedir. Cilt bakım ürünlerinin içeriğinde bulunan paraben kanserojen bir maddedir ve oldukça zararlıdır. İçeriğinde paraben, alüminyum, asit, dioksin, klorlu birleşimler, sodyum ve kokamid DEA olan ürünlerden kaçınmak cilt bakımı için hayati önem taşımaktadır.
 • Alınan cilt bakım ürününün öncelikle vücudun ufak bir bölgesinde denenmesi alerjik reaksiyonlara karşı alınabilecek bir önlemdir. (24 saatlik bir gözlemden sonra ürünün kullanımı tavsiye edilmektedir.)
 • Cilt yapısını, tipini iyi tanımak ve cilt tipine uygun ürün almak dikkat edilmesi gereken hususların başında gelmektedir.
 • Orijinal ve sağlık bakanlığından onaylı cilt bakım ürünleri kullanmak cilt sağlığını korumaya destek sağlamaktadır.
 • Her insanın cilt yapısı farklı olduğu için bir başkasına iyi gelen ürün bir başkasına fayda vermediği gibi zarar da verebilmektedir. Bu sebeple cilt bakım ürünü alırken bir başkasına iyi geldiği için ürünü almak yerine kendi cilt tipinize ve cilt sorununuza göre almanız önerilmektedir.

Peeling Nedir?

Kelime anlamı ‘soymak’ olan peeling işlemi ölü cilt hücrelerinin cildin üst katmanından uzaklaştırılmasıdır. Peeling işleminin doğru yapılması cildin derinlemesine temizlenmesini, tazelenmesini ve ciltte oluşan sorunlardan kurtulmayı sağlamaktadır.

Kuru Ciltler İçin Peeling

Kuru ciltler için peeling uygulaması yapanlar alkol oranı yüksek ürünleri kullanmaktan kaçınmalıdır. Kuru cilde sahip bireyler haftada bir veya iki kez peeling işlemi yapmalı ve ardından nemlendirici kullanmalıdır.

Yağlı Ciltler İçin Peeling

Yağlı ciltlerin toleransı yüksek olduğu için peeling uygulaması haftada beş kereye kadar yapılabilmektedir. Yağlı ciltlerde peeling işlemi yapıldıktan sonra aşırıya kaçmayacak şekilde nemlendirici ürünler kullanılmaya devam edilmelidir.

Normal Ciltler İçin Peeling

Normal cilt yapısına sahip bireyler haftada iki veya üç kez peeling uygulaması yapabilmektedir. Peeling uygulaması yavaş yavaş yapılarak cildin toleransını belirlemek doğru bir uygulama için önem taşımaktadır.

Karma Ciltler İçin Peeling

Karma cilt yapısına sahip bireylerde T bölgesi yağlı cilt özelliği gösterirken yanak bölgesi kuru cilt özelliği taşımaktadır. Karma ciltlerde peeling işlemi T bölgesine daha çok uygulanırken, kuru cilt özelliği gösteren yanak bölgelerine daha az uygulanmalıdır. Peeling işlemi için kullanılan ürün T bölgesi ve yanak bölgesi için ayrı ayrı seçilmelidir.

Peeling İşlemi Nasıl Yapılır?

Evde uygulanan peeling işleminde en iyi sonuçları alabilmek için yapılması gerekenlere aşağıda listede yer verilmiştir.

 • Ilık su ile alınan bir duş ardından gözenekler açılacağı için peeling işleminden daha iyi sonuçlar alınır.
 • Peeling işlemi öncesi gözeneklerin açılması için buhar banyosu uygulaması da yapılabilir.
 • Göz çevresi ve dudak hariç peeling işlemi yüzün her bölgesine uygulanabilir.
 • Peeling işlemi uygulanırken parmakları ıslatarak dairesel şekilde masaj yapmak daha iyi sonuçlar almayı sağlamaktadır.
 • Peeling işlemi için alınan ürünün cilt tipine göre seçilmesi cilt sağlığı için önemlidir.
 • Peeling işlemi için kullanılan ürün yüze uygulandıktan 5 dakika sonra ılık su ile temizlenmeli ve güzelce durulanmalıdır.
 • Peeling işlemi yapıldıktan sonra cilt tipine göre uygun nemlendirici ürünler kullanılmalıdır.
 • Peeling işlemi yüz bölgesi dışında boyun bölgesine, dirseklere ve ayaklara da uygulanabilmektedir.

Peeling işlemi uygulandıktan sonra cilt daha hassas hale geleceği için cilt güneşten korunmalı ve dışarı çıkılacak ise güneşten koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.