Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

PET SHOP

Pet shop ürünleri, evde bakılan hayvanların beslenmesi, tuvalet ihtiyacını gidermesi, uyuması, oyun oynaması ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için özel olarak üretilmiş ürün gruplarının toplamına denmektedir. Hayvan sever insanlar evlerinde köpek, kedi, kaplumbağa, tavşan, kuş, hamster, balık ve benzeri evde beslenebilecek birçok farklı hayvan türünü beslemekte ve bakımı yapmaktadır. Evcil hayvan türlerinin farklı olması sebebi ile de her hayvanın farklı ihtiyaç ve gereksinimleri bulunmaktadır. Çeşitli markalar tarafından üretimi yapılan ve birçok farklı satıcı tarafından evcil hayvan sahibi insanların beğenisine sunulan pet shop ürünleri, evcil hayvanların ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamak için kalıcı çözümler sağlamaktadır. Pet shop ürünleri kategorisinde kısırlaştırılmış bir kedinin yemesi gereken mamadan akvaryumda yaşayan balıkların su ısılarını ideal ısıya getiren su ısıtıcılarına kadar birçok farklı özelliğe sahip ürün çeşidi bulunmaktadır.

Pet Shop Ürünleri ile Evcil Hayvanlara Yaşam Alanları Kurmak

Evcil hayvanları yaşam alanlarına göre belirli başlı gruplara ayırarak incelemek ve değerlendirmek gerekmektedir. Teraryum, akvaryum ve kafes gibi kısmen kapalı ve evin sabit bir yerinde duran yuvalarda yaşamını sürdüren canlı türlerinin yanı sıra evde özgür bir şekilde hayatlarını sürdüren evcil hayvanlar da bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı her evcil hayvan için canlıya uygun bir yaşam alanı temin etmek son derece önemli bir durumdur. Ev ortamında evcil hayvanlar için uygun bir yaşam alanı kurmak sadece bir yuva ile sınırlı kalmamaktadır. Evcil hayvanlar için yapılan yuvanın doğru biçimde dekore edilmesi de büyük önem arz etmektedir. Evcil hayvan yuvalarının dekore edilmesi için pet shop malzemelerinden yararlanılmaktadır. Kafes canlıları bazıları için yuvalara tünek eklenirken bazı türler için ise tünel ve silindir gibi pet shop ürünleri kullanılmaktadır. Akvaryum ve teraryum gibi kısmen kapalı yuvalar için ise zemine kum ve taş gibi malzemeler eklenmektedir.

Mama, Yem ve Takviyeler ile Evcil Hayvan Beslenmesi

Evcil hayvanların düzenli, doğru ve düzgün beslenmesi hayvanların sağlığı ve yaşamları için büyük önem taşımaktadır. Pet shop ürünleri kategorisinde evcil hayvanlar için birçok farklı çeşitte alternatif hayvan besinleri yer almaktadır. Kedi ve köpek gibi dört ayaklı evcil hayvan türleri genellikle kırmızı et, beyaz et, tahıl ve meyve gibi gıdaları içeren yaş ve kuru mamalar ile beslenmektedir. Kedi ve köpeklere ekstradan farklı bir besin olarak ise kemikler ve ödül mamaları verilmektedir.

Kafes hayvanları için ise besin olarak genellikle darı, yem ve yulaf çeşitleri tercih edilmektedir. Akvaryum ve teraryumlarda yaşayan evcil hayvanlar için granül, toz ya da kurutulmuş halde satılan yemler verilmektedir.

Evcil hayvanlara normal yiyecekleri dışında dönem dönem vitamin içeren ek besinler de verilebilmektedir. Kedi, köpek, kemirgen, kuş, sürüngen ve benzeri evcil hayvanların su ihtiyaçları ise yuvalarına veya evin belirli bir köşesine konulan suluk ve su kapları ile giderilmektedir.

Evcil Hayvanlar İçin Temizlik, Bakım ve Sağlık Pet Shop Ürünleri

Evcil hayvanların bakımlı, temiz ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için öncelikle tuvalet ihtiyaçlarını rahatça giderebilecekleri bir döngü yaratmak gerekmektedir. Kediler için içi kedi kumu ile dolu bir kedi tuvaleti tuvalet ihtiyacının giderilmesi için yeterli olurken, kemirgen canlılar için kafes zeminine serilecek bir talaş örtüsü tuvalet ihtiyacının giderilmesini sağlamaktadır. Akvaryumda yaşayan balıkların ve diğer canlıların temiz su içerisinde yaşamaları için filtre gibi akvaryum temizleyen pet shop ürünleri gerekmektedir. Evcil hayvanlar yıkanabilen türleri için şampuan ve benzeri temizlik ürünleri özel olarak üretilmekte ve satılmaktadır. Tüy toplama eldiveni, tarak ve fırça çeşitleri tüy döken tüylü evcil hayvanların tüylerini toplamak için tasarlanmış ürünlerdir. Köpek ve kedilerin ön ve arka patilerinde uzamış olan ve rahatsız eden tırnaklar hayvanlara özel tırnak makasları ile düzenli bir biçimde kesilmektedir. Evcil hayvana bulaşmış ve yerleşmiş bit ve pire gibi zararlı canlıların yok edilmesi için özel spreyler de pet shop ürünleri kategorisinde bulunmaktadır.

Evcil Hayvanlar İçin Özel Tasarlanmış Oyuncaklar

Pet shop ürünleri kategorisi içerisinde evcil hayvanların oyun oynamaları için üretilmiş özel yapım oyuncaklar yer almaktadır. Özel tasarım evcil hayvan oyuncakları evcil hayvan sahibi kişilerin hayvanları ile kaliteli ve güzel zaman geçirmelerine ve evcil hayvanların enerjilerini harcamalarına olanak sağlamaktadır. Köpekler için yakalayıp getirebilecekleri oyuncaklar, kediler için ise kovalayabilecekleri ve tırnaklayabilecekleri oyuncaklar tercih edilmektedir. Evcil hayvan olarak beslenen kuşlar için kafese yerleştirilmiş salıncaklar kullanılırken hamster gibi kemirgenler için top, merdiven ve çarklar hayvanlar için oyun alanı oluşturmaya yarayan ürünlerdir.

Evcil Hayvan Türleri ve Ürünleri

Köpek Malzemeleri ve Pet Shop Ürünleri

Evcil hayvan olarak köpekler, günümüzde en çok tercih edilen evcil hayvanların başında gelmektedir. Fakat evlerde köpeklerin mutlu ve sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri için birçok pet shop ürününe ve malzemesine ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç duyulan malzeme ve ürünlerin en başında ise köpeklerin yiyecek ihtiyacını gideren köpek mamaları gelmektedir. Köpek mamaları gelişigüzel öylesine alınabilecek bir besin ürünü değildir. Bunun sebebi ise köpeğin yaşı, genel sağlık durumu ve besin ihtiyaçları gibi durumların mama seçiminin etkilemesinden dolayıdır. Mama seçiminin köpeğe bağlı faktörlere göre değişmesi nedeni ile birçok köpek maması çeşidi bulunmaktadır. Farklı farklı üretilen köpek mamalarının içinde yavru köpekler için üretilen özel mamalarda yer almaktadır. Tavuklu, balıklı, kırmızı etli ve sebzeli gibi birçok çeşidi bulunan köpek mamaları, köpeklerin annelerinden bağlarının kopması sonrası ideal vücut ölçülerine ulaşabilmeleri ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemlidir. Köpek mamalarına ek çeşit olarak yetişkin köpek mamaları, yaşlı köpek mamaları, diyet köpek mamaları, kısırlaştırılmış köpek mamaları ve konserve köpek mamaları da üretilmektedir.

Köpekler için mama seçimi büyük önem arz etmektedir. Mama seçimi kadar önemli bir diğer konu ise etrafı kirletmeden ve konforlu bir şekilde beslenmeyi sağlayan mama kapları ve su kaplarıdır. Plastik, melamin, çelik ve seramik gibi sağlıklı malzemelerden üretilen mama kapları ve su kapları içerisinde otomatik olarak çalışan mama kapları ve su kapları da mevcuttur. Düzenli bir şekilde belirli saat aralıklarında beslenmesi gereken evcil hayvanların sahipleri otomatik mama kapları ve su kaplarını tercih etmektedir.

Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Köpek maması seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlara aşağıda liste halinde yer verilmiştir.

 • Köpek mamaları yaş gruplarına ve köpek ırklarına göre değişiklik göstermektedir.
 • Küçük, orta ve büyük ırklar olarak bölünen köpekler, kendi ırklarına uygun olmayan köpek mamalarını tüketmezler.
 • Her köpek ırkı için yavru, yetişkin ve yaşlı köpek mamaları üretilmektedir.
 • Yavru köpek olarak kabul edilen 12 aylık köpeklerin mamalarının besin değerlerine dikkat edilmeli ve özenle seçilmelidir.
 • Büyük ırka sahip köpekler yaşlılık sürecinde sıkıntı yaşamamaları için yavruluk dönemlerinde kaliteli ve besin değeri yüksek mamalar ile beslenmelidir.
 • 7 yaşına kadar yetişkin olarak kabul edilen köpeklerin enerjileri yüksek olduğu için besleyici mamalar tercih edilmelidir.
 • Yaşlılık dönemindeki köpeklerin enerji ihtiyacına ve metabolizmasına uygun köpek mamaları tercih edilmelidir.
 • Yaşlılık dönemine girmiş köpeklerin hareketliliği azaldığı için özel köpek mamaları ile köpeğin fazladan kilo alması önlenmektedir.
 • Yaşlılık dönemlerinde köpek maması değişimi köpeklerde olumsuz etkilere yol açabileceği için veteriner hekim bilgisi dahilinde mama değişimi yapılmalıdır.

Kedi Malzemeleri ve Pet Shop Ürünleri

Evlerde evcil hayvan olarak köpekler kadar çok tercih edilen bir diğer canlı ise muhakkak ki kedilerdir. Kediler için de birçok pet shop ürünleri bulunmaktadır ve pet shop ürünlerinin en başında kedi mamaları gelmektedir. Köpeklerde olduğu gibi kedilerde de mama seçimi büyük önem taşımaktadır. Kedi maması seçiminde kedinin yetişkin ya da yavru olması belirlenmeli ve kedinin genel sağlık durumunun göz önüne alınarak mama tercihinin yapılması gereklidir.

Pet shop ürünleri kategorisinde kediler için bakım ürünleri de yer almaktadır. Kedilerin bakımları için alınabilecek en önemli pet shop ürünlerin başında ise temizlik ürünleri gelmektedir. Kediler için üretilmiş temizlik ürünleri ile kedilerde oluşabilecek kötü kokuların önüne geçilmekte ve yaşadıkları yerdeki lekeler kolayca temizlenmektedir. Kedi bakım ürünleri içerisinde su kabı, mama kabı, kedi yatağı, kedi taşıma çantası, kedi tuvaleti ve kedi kumu gibi birçok önemli ürün yer almaktadır.

Kedi Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi maması seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlara aşağıda liste halinde yer verilmiştir.

 • Kediler yavruluk dönemlerinde oldukça hassas canlılar olarak bilinmektedir. Bir kedinin doğumundan itibaren sonraki 12 ay yavruluk dönemi olarak geçmektedir. Yavruluk döneminde kullanılan mamalar kedilerin ilerleyen dönemlerinde ne kadar sağlıklı ve gelişmiş bir yapıya sahip olacağını belirlemektedir.
 • Kediler yavruluk dönemlerinde, büyüme sürecindeki gereksinimlerini karşılaması için yeterli düzeyde kuru mamalar ile beslenmelidir.
 • Besin değeri yüksek ve kaliteli mamalar kedilerin tüy ve gözlerinin, midelerinin, iskelet ve kas sistemlerinin gelişmesi için gerekli besin değerlerine sahip mamalardır.
 • Yavruluk döneminde iyi bir şekilde beslenen kediler yaşlılık dönemlerinde yaşamsal fonksiyonları geliştiği için sağlıklı ve enerjik olmaktadır.
 • Yavru kediler için özel olarak üretilen mamalar, kolayca tüketilebilecek şekilde üretilmiş ürünlerdir.
 • Yavru kediler için özel olarak üretilen mamalar kedilerin diş ve çene yapılarını geliştirerek gelecekte yiyeceği sert ve büyük mamalar için kediyi hazırlamaktadır.
 • Kedinin yavruluk döneminde beğendiği mamalar deneyerek bulanabilir ve yetişkinlik sürecinde kedinin beğenileri göz önüne alarak mama seçimi yapılabilmektedir.
 • Kediler 1 ile 7 yaş arasında yetişkin olarak nitelendirilmekte ve mama seçimi yaparken bu duruma göre mama seçilmektedir.
 • Kedi mamaları kedinin beslenme kalitesini belirlediği için kedinin yetişkinlik döneminde fazladan yağlanmasını engellemektedir.
 • Protein oranı kediye uygun mamalar tercih etmek kedinin sağlıklı olmasına destek sağlamaktadır.
 • Yetişkinlik döneminde kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen kısırlaştırılmış kedi mamaları tercih edilmelidir.
 • Obezite yatkınlığı bulunan ya da obez olan kediler için düşük kaloriye sahip kuru kedi mamaları kullanılmalıdır.
 • Yaşlı kediler için yaşlılığı geciktirici etkisi bulunan mamalar üretilmektedir.

Kedi Kumu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi kumu seçerken dikkat edilmesi gerekenler unsurlara aşağıda liste halinde yer verilmiştir.

 • Kediler tuvalet ihtiyacını giderirken rahat hissedebilmesi için tuvalet kaplarının yerleştirildiği alanın kedi kumu paspası ile özelleştirilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Kedi kumlarının yapısı ve kokusu bazı kedilerin hoşuna gitmemektedir. Bu sebeple kediler için en uygun kumu bulma sürecinde küçük paketlerde farklı kumlar satın alınarak denenmelidir.
 • Kedi kumlarının çeşitleri; kokulu, kokusuz, emen ve topaklanan yapıda kumlar olarak sıralanmaktadır. Kedi için en uygun kum çeşidi belirlendikten sonra ekonomik olan 10 kiloluk kedi kumları değerlendirilebilir.
 • Kediler tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra kedi kumu küreği ile kedi kumu temizlenmeli ve temiz tutulmalıdır.

Kuş Malzemeleri ve Pet Shop Ürünleri

Evlerde evcil hayvan olarak beslenen kuşlar türlerine göre özel bakım isteyen canlılardır. Evcil hayvan olarak beslenen kuşların büyüklüğüne göre rahatça hareket edebileceği bir kuş kafesi satın almak gerekmektedir. Kuş kafeslerinin direkt olarak güneş gören bir yere konulmaması dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ilık ve kuru havalarda ise kuş kafesleri balkon ve benzeri açık yerlerdeki gölgelik alanlara konulabilmektedir. Bunlara dikkat etmeden çok sıcak ve çok soğuğa maruz kalan kuşlar ölme riski ile karşı karşıya kalmaktadır. Kuş bakımı için dikkatlice seçilmesi gereken ürünlerin başlarında kuş yemleri, kuş kumu, papağan yemleri ve kuş vitaminleri bulunmaktadır.

Yukarıda sıralanmış ürünlerin yanı sıra kuşların tırnak bakımları da büyük önem taşımaktadır. Tırnak bakımı yapılmamış kuşlar kafes içerisindeki herhangi bir alana takılarak bileklerini incitebilir ve kalıcı sakatlıklara sebep olabilir.  Kuşların tırnak bakımlarını öncelikle bir veteriner hekime, zaman içerisinde ise kuş tırnak makası alınarak kendiniz yapabilirsiniz. Ancak kuşların tırnak bakımı yaparken dikkat edilmeli aksi takdirde kuşların tırnaklarına zarar verebilirsiniz.

Balık Malzemeleri ve Pet Shop Ürünleri

Akvaryumda beslenen balıklar için en önemli pet shop ürünü balık yemleridir. Balıklar çok hassas canlılar oldukları için uygun balık yemi seçimi büyük önem arz etmektedir. Balık yemlerinin yanı sıra akvaryum ve fanusların dikkatlice ve titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Beta balıkları ve küçük tropikal balıkları için genellikle mini akvaryumlar modelleri tercih edilmektedir. Karides, su yosunu, salyangoz ve mercan gibi deniz canlılarının da yer aldığı deniz akvaryumları bulunmaktadır. Ancak deniz akvaryumları kurmak profesyonellik ve titiz bir bakım gerektirir.

Akvaryum içerisinde yaşayan balıklara doğal bir yaşam alanı sunmak için farklı işlevlere sahip akvaryum ürünleri bulunmaktadır. Akvaryum ürünlerinin arasında bulunan başlıca malzemeler; akvaryum filtreleri, akvaryum ısıtıcıları, akvaryum motorları, akvaryum aydınlatmaları ve akvaryum soğutucuları bulunmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra balıklar için alınabilecek bir sürü ürün bulunmaktadır.

Tavşan, Guinea Pig, Hamster Malzemeleri ve Pet Shop Ürünleri

Tavşan, hamster ve guinea pig gibi kemirgen hayvanlar normal hayatlarında oldukça hareketli canlılar olarak bilinmektedir. Tavşan, hamster ve guinea pig gibi kemirgenler eğitilebilir canlılardır ve hayatlarının başlangıcından itibaren güvenli ve sağlıklı bir yaşam ortamına gereksinim duymaktadırlar. Kemirgen malzemelerinin en başında kemirgenler için üretilmiş kafesler gelmektedir. Kemirgen türleri farklı olduğu için her kemirgen için uygun kafes türü farklılık göstermektedir. Hamsterlar için içerisinde egzersiz çarkları ve oyun tünelleri bulunan kafesler tercih edilirken, tavşan ve guinea pig gibi büyük kemirgenler için büyük kemirgen kafesleri kullanılmaktadır.

Evcil hayvan olarak beslenen kemirgenlerin bakımının yanı sıra beslenmeleri de oldukça önemlidir. Kemirgen yemleri olarak tavşan yemleri, hamster yemleri ve guinea pig yemleri özel olarak üretilmekte, satılmakta ve tüketilmektedir.

İguana, Kaplumbağa Malzemeleri ve Pet Shop Ürünleri

Kaplumbağalar ve iguanalar evlerde sıkça tercih edilen sürüngen türlerinin başlarında gelmektedir. İguana ve kaplumbağa gibi canlılar hemen her türlü yiyeceği tükettiği gibi bir yanlış söylenti bulunmaktadır. Bu söylentilerin aksine egzotik türler olan kaplumbağaların ve iguanaların beslenmesi ciddi bir özen gerektirmedir. Sürüngenlerin beslenmesi için sürüngen yemleri kullanılmaktadır. Kaplumbağa ve iguana gibi sürüngen canlılar için sürüngen teraryumları ve sürüngen aydınlatmaları da yuva için gerekli pet shop ürünleridir.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.