Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?
20.04.2024

Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?

 Araç buzdolapları aracın arka koltuk kısmında ya da bagajda tutulabilir. Bu tarz buzdolapları çalışma gücünü genellikle çakmak girişinden alır. Adaptör yardımıyla priz ile çalışan modeller de vardır. Bu açıdan da aracın güç kapasitesine göre buzdolabı tercihi yapmak daha avantajlı olur. 

Araç buzdolaplarında en iyi verimi kompresörlü modeller sunar. Elektronik soğutucular 25 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda istenen verimi sağlamadığından kompresörlü modeller daha kullanışlıdır. Buzdolabının içine ne kadar ürün sığdırılacağı da oldukça önemlidir. Buzdolabı hacmine bakılarak ihtiyaç duyulan ürün kapasitesini sağlamak mümkündür. Buzdolabının kapağının açılış yönü dikkat edilmesi gereken diğer bir detaydır. Buzdolabı araç içinde nereye konumlandırılacaksa buna göre kapak açılış yönü belirlenebilir. Araç buzdolabı seçerken tropikal iklim sınıfı olmasına dikkat edilmelidir. Tropikal iklim sınıfı buzdolapları 43 derece ortam sıcaklığında soğutma sağlayan modellerdir. 

Araç tipi ve büyüklüğüne göre buzdolabı tercih edebilirsiniz. Karavan gibi araçlarla binek araçların ihtiyaç duyduğu buzdolabı çeşitleri farklıdır. Araç buzdolaplarının genel olarak bazı koruma özelliklerine sahip olması gerekir. Düşük gerilim koruması ve akü koruması yanı sıra ters bağlantı korumasıyla düşük devir koruması olmasına dikkat edilmesidir. Aynı zamanda aşırı ısınma ve aşırı basınç koruması gibi koruma özelliklerinin de olması konforlu ve güvenli bir kullanım için önemlidir. Ayrıca araç buzdolaplarında yeterli aydınlatma olması da önemlidir. Bazı markalar araç tipine göre farklı tasarımlar sunar. Karavan buzdolabı, tır buzdolabı, otobüs buzdolabı gibi araç tipine göre model seçenekleri bulunur. Kaliteli ve fonksiyonel araç buzdolabı çeşitleri ve daha fazlasını Haibrag avantajlı ürünleri arasında bulabilirsiniz.

Oto Buzdolabı Seçimi 
ICECO YCD99 12/24Volt 220Volt 99 Litre Tek Bölmeli Outdoor Kompresörlü Oto Buzdolabı/Dondurucu - 6

Oto buzdolabı seçeneklerinde farklı fiyatlarla sunulan alternatif model seçenekleri vardır. Oto buzdolabı seçerken fiyat performans olarak en iyi seçimi yapmak için bazı özellikleri tanımak gerekir. Araçlarda konforlu seyahat olanaklarını arttıran oto buzdolaplarında kalite standartları değişir. Kaliteli ve kullanışlı oto buzdolabı seçiminde dikkat edilmesi önemli olan bazı detaylar ön plana çıkar. Aracınıza uygun, verimli ve fiyatı uygun oto buzdolabı seçmek için dikkat etmeniz gerekenler;

 • Oto Buzdolabının Çalışma Sistemi

Araç buzdolapları çalışma sistemlerine göre üçe ayrılır. Kompresörlü araç buzdolaplarının çalışma sistemi evlerdeki buzdolaplarının çalışma sistemlerine benzer bir yapıya sahiptir. 12 Volt ve 24 Volt doğru akım ile çalışabilen kompresörlü buzdolaplarında dondurma fonksiyonu bulunur. Thermal çift ile çalışan oto buzdolapları soğutucu aynı zamanda da ısıtıcı olarak kullanılabilir. Ancak bu modeller 25 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda istenen verimi sağlamaz. Dondurma özelliği olmayan thermal çift buzdolapları biraz daha uygun fiyatlı olabilir. Buzluk tipi oto buzdolapları ise içindeki malzemeleri birkaç saat soğuk tutabilir. Çalışma sistemine göre en avantajlı seçenek kompresörlü buzdolabıdır.

 • Oto Buzdolabının Hacmi

Oto buzdolaplarının iç kısmının yükseklik, genişlik ve derinliği hacim kapasitesini ortaya koyar. Kullanım amacına göre hacim kapasitesi tercih edilebilir. 20 litreden 48 litreye kadar farklı hacim kapasitelerini tercih etmek mümkündür. Hacim kapasitesini belirlerken buzdolabının içine koyacağınız ürünleri düşünmelisiniz.

 • Oto Buzdolabının Şekli

Araç buzdolaplarında yatay, dikey ve çekmece tipi gibi farklı tasarımlarda model seçenekleri bulunur. Araç buzdolabın şeklini koyacağınız yere göre belirleyebilirsiniz. Kapağın nereden açıldığına da dikkat etmelisiniz. Üstten açılan kapaklı tasarımlar daha kullanışlı seçeneklerdir. Buzdolabının içine rahat erişebilmek için buzdolabının kapak açılma şekline dikkat etmelisiniz.

 • Oto Buzdolabının Ayarı

Oto buzdolabının ne kadar soğuttuğuna bakarak seçim yapmak gerekir. Buzdolabı soğutma dereceleri kullanım olanaklarını belirler. 5 ila 8 derece olarak ayarlanabilen kompresörlü buzdolapları istenen verimi almanızı sağlar.

 • Oto Buzdolabının Markası ve Servis İmkânları

Oto buzdolabı seçerken kaliteli ve tanınmış markaları tercih etmek önemlidir. Teknik servis hizmetlerine her zaman ulaşabileceğiniz kaliteli marka tercih etmelisiniz. Garanti süresi ve kapsamına da dikkat edilmelidir.

Karavan İçin Buzdolabı Seçimi  

Karavan yaşamında yiyecek ve içeceklerin muhafaza edilmesi oldukça önemli bir konudur. Karavan buzdolabı seçimi günlük hayat kalitesini etkiler. Buzdolabının harcadığı enerji ve soğutma kapasitesi oldukça önemlidir. Karavanlar hareket halinde araçlar olduğundan karavanda kullanılacak buzdolaplarının sarsıntıya karşı dayanıklı olması gerekir. Karavanda kullanılacak buzdolaplarının hacim kapasitesi de fazla olmalıdır. Karavan iç tasarımına göre buzdolabı şekli ve büyüklüğüne karar verilebilir. Karanlarda tercih edilebilecek çeşitli buzdolabı seçenekleri vardır;

 • 220 Volt Kompresörlü Buzdolabı

Ev buzdolaplarına benzeyen, kullanışlı ve ekonomik buzdolabı seçeneğidir. Bu buzdolabı modelleri saatte 150 Watt enerji tüketir. Ekonomik olarak avantajlı olan 220 Volt kompresörlü buzdolabının titreşimde çalışma dayanıklılığı değişebilir.

 • Üçlü Sistem Absorbsiyonlu Buzdolabı

Amonyaklı minibar soğutma sistemine sahip olan bu modeller çok sessiz çalışan modellerdir. Üç farklı çeşit enerjiye uygun çalışma sistemine sahiptir. Avrupalı karavan üreticilerinin tercih ettiği bu model biraz fazla enerji harcar. 32 dereceden daha sıcak iklim koşullarında verimli değildir.

 • 12/24 Volt Orijinal Kompresörlü Buzdolabı

12 Volt doğru akımla çalışacak şekilde tasarlanan bu modeller araç içinde titreşimli alanlarda çalışabilme özelliğine sahiptir. Ev tipi buzdolaplarının çalışma sistemiyle çalışan 12/24 Volt orijinal kompresörlü buzdolapları verimli soğutma sağlar.

 • 12/24 Üstten Kapalı Kompresör Buzdolabı

Derin dondurucu gibi güçlü soğutma özelliğine sahip olan bu modeller titreşimli ortamlarda çalışabilir. Akü koruma özelliği ile güvenlik sağlayan 12/24 üstten kapaklı kompresör buzdolabı çok hızlı buz yapabilme özelliği ile dikkat çeker.

Tekne İçin Uygun Buzdolabı Seçimi
ICECO VL75PROD 12/24Volt 220Volt 75 Litre Çift Bölmeli Outdoor Kompresörlü Oto Buzdolabı/Dondurucu - 1

Teknelerde kullanılan buzdolaplarının farklı donanım ve tarsım özelliklerine sahip olması gerekir. Denizde seyahat etmek tamamen farklı bir yaşam sistemi oluşturmayı gerektirir. Teknelerde konforlu bir yaşam sürebilmek için doğru buzdolabı seçimi yapmak önemlidir. Bazı tekne seyahatleri aylar boyunca sürebilir. Karaya hiç ayak basmadan uzun süreler boyunca denizde kalmak için gerekli donanıma sahip olmak gerekir. Yiyecek ve içeceklerin sağlıklı ve taze kalmasını sağlayan tekne buzdolapları arasından seçim yapmak mümkündür. Tekne için uygun buzdolabı seçmek istiyorsanız şu detaylara dikkat etmelisiniz;

 • Tekne Buzdolabının Yapısı

Tekne buzdolabının tasarımında kullanılan bileşenler paslanmaz yapıda olmalıdır. Tekneler paslanmaya müsait ortamlar yaratır. Buzdolabının cıvata, menteşe gibi bölümleri paslanmaz olmazsa buzdolabını verimli şekilde kullanamazsınız. Tekne buzdolabındaki kompresörün off road araçlarda olduğu gibi yüksek kalitede olmasına dikkat edilmelidir.

 • Mekân Özelliklerine Göre Tasarım

Teknelerin tasarımları farklı alan kullanımı olanakları yaratır. Tekne boyutları ve tasarım detaylarına göre buzdolabı seçimi yapılmalıdır. Kullanım alanı dar ise fonksiyonel buzdolabı modelleri tercih edilmelidir. Buzdolabı teknede güvenli bir yere konumlandırılmalıdır. Konforlu ve işlevsel kullanım sunan tekne buzdolapları dar alanlarda kolaylık sağlar.

 • Hacim Kapasitesi

Tekne buzdolabı seçerken hacim kapasitesine dikkat edilmelidir. Buzdolabına ne kadar yiyecek ve içeceğin sığacağı önemlidir. Hacim kapasitesi yüksek modeller uzun seyahatlerde büyük kolaylık sağlar. Önemli olan buzdolabının iç hacminin geniş dış tasarımının daha minimal olabilmesidir.

 • Marka Tercihi

Tanınmış ve güvenilir marka tercih etmek önemlidir. Buzdolabının bozulması ya da bakım-onarımının yapılması gibi durumlar için orijinal marka garantisi gerekir. Kaliteli markaların ürünlerini tercih ederek sorun yaşadığınızda çözüme kolay ulaşabilirsiniz.

Haibrag olarak size geniş araç tipi buzdolabı seçenekleriyle ürünlerimizi sunuyoruz. İhtiyacınıza uygun kaliteli marka ve model buzdolabı seçeneklerine markamız güvencesiyle ulaşabilir sorunsuz şekilde satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Taşıma İhtiyaçlarınıza Göre En Uygun Paket Taşıma Arabası Nasıl Seçilir?

Taşıma İhtiyaçlarınıza Göre En Uygun Paket Taşıma Arabası Nasıl Seçilir?

Paket taşıma arabaları teknik özellikleri, donanım özellikleri, tasarım özellikleri açısından farklı modellerle sunulur. Paket taşıma arabası tercihi yaparken taşınacak malzemelerin ağırlık ve hacmine göre seçim yapmak önemlidir. Farklı yük kapasitesi olanakları sunan modeller vardır. Hacim olarak da büyük hacimli malzemeler için derin ve geniş yükleme kapasitesi sunan modeller tercih edilmelidir. 

Devamını Oku
19.05.2024
Küçük İşletmeler için Büyük Kolaylık: Katlanır Paket Taşıma Arabalarının Avantajları

Küçük İşletmeler için Büyük Kolaylık: Katlanır Paket Taşıma Arabalarının Avantajları

Küçük işletmeler taşıma sistemlerini planlarken çeşitli teknolojiler ve araçlardan yararlanabilir. Küçük işletmelerin hedeflerine ulaşabilmeleri için maliyeti azaltan ve iş verimliliğini arttıran seçimler yapması gerekir. Paket taşıma arabaları işletme maliyetlerini düşürebilecek, zamandan ve emekten tasarruf etmeyi sağlayacak işlevsel araçlardır. Güvenli ve pratik şekilde taşıma olanakları sağlayan paket taşıma arabaları ile işletme verimli bir taşıma sistemi oluşturabilir.

Devamını Oku
19.05.2024
Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Araç buzdolabı çeşitleri teknik donanım ve tasarım özellikleriyle farklı seçenekler sunar. Araç buzdolabı seçimi yapılırken araç tipine göre özellikler belirlenebilir. Aracın iç mekân tasarımı araç buzdolabı ebadını ve şeklini belirlemede etkilidir. 

Devamını Oku
20.04.2024
Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hijyenik ve temiz yaşam alanları oluşturmak için temizliğin en iyi şekilde yapılması gerekir. Temizlik yaparken en sık kullanılan ev aletlerinden biri elektrikli süpürgesidir.

Devamını Oku
20.04.2024
Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları; kompresörlü, termoelektrik ve gazlı olmak üzere üç çeşide ayrılır. Oto buzdolaplarının modeli teknik donanım özellikleri ve tasarım özelliklerine göre değişir.

Devamını Oku
26.12.2023
Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto buzdolapları ticari araçlarda, karavanlarda, teknelerde, kamp alanlarında yiyecek ve içeceklerin taze tüketilmesini sağlar. Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları sayesinde yolculuk sırasında soğutma sistemine sahip olmak mümkün olur.

Devamını Oku
26.12.2023
Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Evlerde en sık karşılaşılan problemler arasında toz problemi yer alır. Toz, evin kirli görünmesine yol açmasının yanı sıra; sağlık açısından da oldukça zararlı bir etkendir. Tozlanmanın önüne geçmek için evin düzenli olarak silinip süpürülmesi oldukça önemlidir. Bu noktada ise süpürgenin performansı önem kazanır. Bu yazımızda evdeki tozlanmanın nedenleri ve elektrikli süpürgenin temizlik konusundaki rolü hakkında bilgi vereceğiz. 

Devamını Oku
15.10.2023
Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Dünya genelinde en çok sevilen ve tüketilen lezzetler arasında filtre kahve yer alır. Jacobs, kaliteli içimi ve eşsiz lezzetiyle filtre kahve severlerin vazgeçilmez tercihlerindendir. Oldukça uzun bir tarihe sahip olan kahvenin lezzetinin altında birçok sır bulunur. Bu yazıda, filtre kahvenin geçmişi ve Jacobs’ın mükemmel lezzet yolculuğu hakkında bilgi vereceğiz.

Devamını Oku
15.10.2023
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.