x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd

Haibrag Blog

Hazır Çorba Nasıl Yapılır? Hazır Çorba Çeşitleri

31 Temmuz 2022

Hayata kolaylık ve lezzet katan hazır çorbalar, pratik hazırlanması sebebi ile sıklıkla tercih edilir. Çok geniş seçeneklerde hazır çorba seçenekleri olsa da hazır çorba nasıl yapılır sorusunun yanıtı neredeyse her çorba için aynıdır. Bu tarz çorbalar genellikle 4 kişilik paket çorbalardır. Bir de tek kişilik olan bardak çorbalar vardır.

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

31 Temmuz 2022

Tüm dünyada en çok tüketilen içeceklerin başında gelen filtre kahvenin lezzet, kıvam ve içim stili olarak alternatif seçenekleri vardır. Kahve çekirdeklerinin öğütülmesiyle elde edilen kahve tanımı aslında filtre kahve nedir sorusunun yanıtıdır.

Filtre kahve çeşitleri, birkaç farklı şekilde içime hazır hale getirilebilir. Filtre kahve makinelerinde, french press ile filtre kâğıdıyla, moka pot ile filtre kahve yapılabilir. Filtre kahve nasıl yapılır sorusuna verilen en popüler yanıt ise kahve makinesi ile filtre kahve yapmak olacaktır. Kahvelerin yapılışına bağlı olarak da filtre kahve nasıl içilir sorusu gündeme gelir. Aslında bu sorunun standart bir cevabı yoktur. Yapılışına bağlı olarak kişiye özel nir tercihtir.

Antetli Kağıt Nedir? Antetli Kağıt Ölçüleri

30 Temmuz 2022

Şirketin logosu ve iletişim bilgilerinin yer aldığı antetli kağıt, şirketlerin tüm dış yazışmalarında kullandığı resmi bir belgedir. Standart antetli kağıtlar A4 boyutlarında olur. Antet kelimesi Fransızcada başlık anlamına gelir. Antetli kağıtlar şirketlerin belge ve evrak dosyalarındaki adres başlıkları olarak kullanılır. Bu kağıtlar şirketin/markanın kimliğini ve imajını yansıtan sunum kağıtlarıdır. Bu açıdan da antetli kağıt tasarımı şirketin vizyon ve imajına uygun olmalıdır.

Limonlu Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

25 Haziran 2022

Bilimsel adı Camellia Sinensis olan çay bitkisinin yapraklarından elde edilen yeşil çayın geleneksel tıptaki faydalarından çok eski zamanlardan beri yaralanılır. Çok güçlü antioksidan etkileri olduğu bilinen yeşil çay ve limon ikilisi çok daha faydalı bir karışımdır. 

Adaçayı Faydaları Nelerdir? Adaçayı Neye İyi Gelir?

25 Haziran 2022

Salvia Officinalis bitkisinden elde edilen ada çayı; lavanta, kekik, nane gibi ballıbabagiller familyasından gelir. Ada çayı neye iyi gelir diye merak edenler için bu özel bitkinin sağlığa sayısız faydası olduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye'de İçebileceğiniz En İyi Çay Markaları Nelerdir

25 Haziran 2022

Kaliteli ve lezzetli çayın keyfi bir başkadır. Türkiye çay tüketimi konusunda dünyada ilk sıralarda yer alır. Kişi başına çay tüketiminin çok yüksek olması farklı çay markalarının rekabetine yol açar. Türkiye’deki en iyi çay markaları içim, lezzet, kalite ile fark yaratan markalardır. 

Çay Çeşitleri Nelerdir? Dünya'da ve Türkiye'de Çay

18 Haziran 2022

Tüm çay türlerinin kökeni aslında aynı bitkiden gelir. İlk olarak Güney Çin’de ortaya çıkan çay bitkisinin botanik adı kamelya sinensistir. Bu bitkinin kamelya sinensis (Çin çayı), cembodiensis (Kambodca çayı) ve assamica (Assam çayı) olmak üzere üç alt türü vardır. Siyah çay, yeşil çay, beyaz çay, oolong çayı, pu-erh çayı ve mor çay gibi çay çeşitlerinin hepsi kamelya sinensis bitkisinden elde edilir.

Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

18 Haziran 2022

Güzelliğiyle bahar aylarına neşe katan papatya, sağlıklı bir yaşam için de güzellikler sunar. Papatya çayı faydaları arasında özellikle sinirleri yatıştırma etkisi kaliteli yaşam standartlarını destekler. Uykuya rahat geçmeyi ve kaliteli uyumayı da destekleyen papatya çayı, insan sağlığına birçok fayda sağlar.

Kahve Çeşitleri Nelerdir? Kahveler Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler

18 Haziran 2022

Dünyanın her yerinde milyonlarca insan için kahve, güne başlamayı sağlayan vazgeçilmez bir gelenektir. Ancak yanlış bir düşünceye de yer vermemek lazım. En sık tercih edilen içeceklerin başında gelen kahveler sadece sabahları değil günün her saati insanların keyifli tercih ettiği içecektir.

En Çok Tercih Edilen Kahve Markaları & Özellikleri

18 Haziran 2022

Kahve, zamanda ve kıtalar arasında yolculuk yapmanızı sağlayacak bir geçmişe sahiptir. Günümüzde her evin ve her ofisin vazgeçilmez içeceği haline gelmiş olan kahve, dünyada ticareti yapılan ikinci en büyük emtiadır. Bu açıdan da bazı kahve markaları tüm dünyada tanınan ve lezzet yarışının önde giden markası haline gelmiştir.

1 2
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.