Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
20.04.2024

Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gelişen teknolojiyle birlikte elektrik süpürgelerinde birçok farklı teknik donanım ve tasarım seçeneği ortaya çıkmıştır. Elektrik süpürgesi seçimi yaparken bazı önemli noktalara dikkat ederek doğru tercihler yapmak mümkün olur. Elektrik süpürgesi seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sıraladık;

  • Güç Tüketimi

Enerji tasarrufu sağlamak için az güç tüketen yüksek performans gösteren elektrik süpürgeleri tercih edilmelidir.

  • Emiş Gücü

Toz çekme konusunda daha başarılı olan süpürgeler emiş gücü yüksek olan süpürgelerdir.

  • Hepa Filtre Özelliği

Hepa filtre tozun dışarıya yayılmasını önleyen filtre çeşididir. Hepa filtreli süpürgeleri tercih etmek sağlık açısından daha avantajlıdır.

  • Sessiz Çalışma

Çok ses çıkaran, gürültülü elektrik süpürgeleri kullanım açısından konforlu değildir. Sessiz çalışan süpürgeleri tercih ederek daha konforlu ve kaliteli süpürge tercih edebilirsiniz.

  • Ergonomik ve Pratik Kullanım

Elektrik süpürgesinin tasarımı pratik ve ergonomik kullanım sunmalıdır. Elektrik süpürgesi ne kadar ergonomik bir yapıya sahip olursa temizlik yapılırken harcanan enerji de o kadar azalır.

  • Başlıklar ve Aparatlar

Elektrik süpürgesinin başlıkları ve aparatları çeşitli kullanım alanlarının kolay temizlenmesini sağlayacak seçenekler sunmalıdır.

  • Teknik Servis

Elektrik süpürgesinin markası ve modeli teknik servis açısından avantaj sağlamalıdır. Garanti süresi, onarım ve bakım hizmetleri gibi detaylara dikkat ederek daha akıllıca seçimler yapabilirsiniz.

  • Enerji Sınıfı

A sınıfı enerji ile çalışan elektrik süpürgeleri daha az enerji tüketen modeller olarak avantaj sağlar.

Hangi Elektrikli Süpürge Tipi Siz İçin Uygundur?
altus elektrikli süpürge

Elektrik süpürgesi tercihi yaparken kendi ihtiyaç ve beklentilerinize göre kriterler belirleyebilirsiniz. Torbalı ve torbasız elektrik süpürgeleri farklı kullanım olanakları sunar. Torbalı süpürgelerde toz ve kir bir torbaya dolar ve torbanın değiştirilmesi gerekir. Torbasız süpürgeler toz ve kiri dışarı boşaltarak kullanım sağlanabilir. Torba değiştirmek size zor geliyorsa torbasız modellerdeki elektrikli süpürgeleri tercih edebilirsiniz. 

Dikey ve silindir elektrik süpürgeler de tasarım açısından alternatif seçenekler sunar. Dikey elektrik süpürgelerinin kapasiteleri ve vakum performansları yüksektir Halı olan alanlarda dikey süpürge kullanmak daha mantıklı olabilir. Silindir elektrik süpürgeleri tekerlekli ve minimal yapıda süpürgelerdir. Hafif ve ergonomik yapısıyla pratik kullanım sağlar. 

Ayrıca seçim yaparken kablolu ve kablosuz süpürgeler de kullanım açısından farklı avantajlar da sunar. Kablosuz süpürgeler şarj edilerek kullanılır. Robot süpürge ise kendi kendine çalışma özelliği ile teknolojik olarak gelişmiş bir seçenektir. Son teknoloji özellikleriyle kaliteli ve konforlu kullanım elektrikli süpürge çeşitleri seçeneklerine Haibrag ayrıcalıklarıyla ulaşabilirsiniz. Web sitemizi inceleyerek farklı seçenekler arasından ihtiyacınıza en uygun ve kaliteli marka ve modelleri satın alabilirsiniz.

Islak Kuru Elektrikli Süpürgeler

Islak kuru elektrikli süpürgeler hem kuru hem de sıvı emme özelliğine sahip süpürgelerdir. Islak zeminlerde de güçlü emiş gücüyle kolay temizlik sağlar. Islak kuru elektrik süpürgeleri sadece kuru temizleme özelliği olan süpürgelerden farklı olarak ıslak temizlik yapabilir. Lekeler ve sıvı dökülmeleri gibi durumlarda derinlemesine temizlik sunan ıslak kuru elektrik süpürgeler çeşitli tasarım seçenekleriyle sunulur. 

Islak temizlik yapabilen bu süpürgelerle kapsamlı ve derinlemesine temizlik yapmak mümkün olur. Islak kuru elektrik süpürgelerinin değiştirilebilen filtreli ve su hazneli çeşitleri vardır. Islak kuru elektrik süpürgesi seçimi yaparken tank kapasitesi, fonksiyonel işlevler, filtre sistemi, taşınabilirlik gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Islak kuru elektrik süpürgesi ile çok daha avantajlı temizlik olanaklarına sahip olabilirsiniz. 

Torbasız Elektrikli Süpürgeler

Torba kullanmadan çalışan torbasız elektrik süpürgelerinde özel bir toz toplama kovası bulunur. Torbasız teknoloji temizlenebilir toz haznesiyle kolay ve pratik kullanım sunar. Torbasız elektrik süpürgeleri torba değiştirme derdini ortadan kaldırdığından daha ekonomik seçeneklerdir. Torba değiştirme masrafı olmadan elektrik süpürgesi kullanmanızı sağlar. Ancak torbasız elektrik süpürgelerini boşaltırken etrafa toz yayılabilir. Bu durum alerjik bünyesi olan kişiler için sağlıklı olmayabilir. 

Alerjik bir bünyeniz varsa torbalı elektrik seçenekleri sizin için daha uygun olacaktır. Toz torbalı süpürgelerde torba dolduğunda emiş gücü azalarak temizliği olumsuz etkiler. Torbasız elektrik süpürgeleri bu açıdan daha avantajlıdır. Torbası elektrik süpürgeleriyle temizlik yaparken torbanın dolması gibi sorunlarla uğraşmazsınız. Torbasız elektrik süpürgeleri daha pratik ve konforlu kullanım sunun süpürgelerdir. Pratik ve kullanışlı süpürge tercih etmek istiyorsanız torbasız elektrik süpürgelerini değerlendirebilirsiniz.

Elektrikli Süpürgede Motor Gücü ve Emiş Gücü Önemi

Elektrikli süpürgelerin motor gücü watt değeri olarak ifade edilir. Genel olarak 600 ile 2600 Watt arasında değişen seçenekler vardır. Yüksek watt gücü her zaman iyi performansı yansıtmaz. Elektrik süpürgesi seçimi yapılırken sadece motor gücüne bakmak yeterli olmaz. Emiş gücüne bakarak performansı anlamak daha kolaydır. Emiş gücü yüksek süpürge tercih etmek daha avantajlıdır.

Emiş gücü süpürgenin performansını gösteren bir değerdir. Performansı yüksek elektrik süpürgesi istiyorsanız emiş gücüne bakmalısınız. Motor gücünün yüksek olması emiş gücünün yüksek olması anlamına gelmez. Emiş gücü ayrı değerlendirilmelidir. Süpürge alırken farklı zeminlerde emiş gücünü test etmek size avantaj sağlar. Süpürge performansı farklı zeminlerde değişebilir. Az enerji harcayarak yüksek performans sunan süpürgeler en ideal seçeneklerdir. Altus AL 603 KV Islak Kuru Elektrikli Süpürge gibi yüksek kalitede süpürge seçeneklerini Haibrag ürünleri arasında bulabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Filtre Seçenekleri: HEPA ve Diğerleri

Elektrikli süpürge donanımında en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan biri filtre seçimidir. Filtreler farklı özellikleriyle süpürgelere alternatif çalışma standartları kazandırır. EPA filtreler verimli hava filtreleri olarak tercih edilebilir. Ancak HEPA filtreler daha yüksek verimli hava filtreleridir. Parçacıkları havaya geri döndüren filtreler sağlıklı filtreler değildir. HEPA Filtreler partikülleri yakalayarak havaya yayılmasını önler. Özellikle alerji sorunları olanlar için HEPA filtre kullanımı oldukça önemlidir. Elektrikli süpürgelerinde sağlıklı ve hijyenik filtre seçeneği HEPA filtre seçeneğidir. Elektrik süpürgesi satın alırken HEPA Filtreli olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Elektrikli süpürge kullanırken belli periyotlarda filtrelerin temizlenmesi gerekir. Eskiyen ve çok kirlenen filtrelerin de değiştirilmesine dikkat edilmelidir. Filtre değişiminde orijinal marka filtre seçilmelidir. HEPA filtreli, fonksiyonel ve verimli elektrik süpürgesi modellerine Haibrag ayrıcalıklı hizmet olanaklarıyla ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Süpürgelerde Ses Seviyesi Nasıl Olmalı?

Elektrik süpürgelerinin sessiz çalışması önemli bir özelliktir. Elektrikli süpürgelerde ses seviyesi rahatsız edici düzeyde olmamalıdır. Torbasız süpürgelerde 64 desibele kadar torbalı süpürgelerde 59 desibele kadar ses seviyelerinde süpürge seçenekleri vardır. Ses hassasiyeti olanlar için 65 desibelin altında ses seviyesi tavsiye edilir. Genel olarak 75 desibelin üzerinde ses seviyesi tercih etmemek daha avantajlıdır. 

Günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde çok daha sessiz çalışan süpürge modelleri bulmak mümkündür. Süpürge alırken ses seviyesini kontrol ederek sessiz çalışan süpürge tercih edebilirsiniz. Silindir süpürgeler dik süpürgelere göre daha sessiz olabilir. Elektrik süpürgesi kullanırken gürültü oluşmamasını istiyorsanız süpürgenin çıkardığı ses seviyesine dikkat etmelisiniz. Sessiz çalışan elektrik süpürgesi çeşitlerini Haibrag ayrıcalıklarıyla sitemizde bulabilirsiniz. Elektrik süpürgesi tercih ederken emiş gücü, fonksiyonellik, pratik kullanım, sessiz çalışma gibi özelliklere dikkat ederek en avantajlı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Yüksek kalitede elektrik süpürgesi tercih ederken avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 

Blog Son Eklenenler
Taşıma İhtiyaçlarınıza Göre En Uygun Paket Taşıma Arabası Nasıl Seçilir?

Taşıma İhtiyaçlarınıza Göre En Uygun Paket Taşıma Arabası Nasıl Seçilir?

Paket taşıma arabaları teknik özellikleri, donanım özellikleri, tasarım özellikleri açısından farklı modellerle sunulur. Paket taşıma arabası tercihi yaparken taşınacak malzemelerin ağırlık ve hacmine göre seçim yapmak önemlidir. Farklı yük kapasitesi olanakları sunan modeller vardır. Hacim olarak da büyük hacimli malzemeler için derin ve geniş yükleme kapasitesi sunan modeller tercih edilmelidir. 

Devamını Oku
19.05.2024
Küçük İşletmeler için Büyük Kolaylık: Katlanır Paket Taşıma Arabalarının Avantajları

Küçük İşletmeler için Büyük Kolaylık: Katlanır Paket Taşıma Arabalarının Avantajları

Küçük işletmeler taşıma sistemlerini planlarken çeşitli teknolojiler ve araçlardan yararlanabilir. Küçük işletmelerin hedeflerine ulaşabilmeleri için maliyeti azaltan ve iş verimliliğini arttıran seçimler yapması gerekir. Paket taşıma arabaları işletme maliyetlerini düşürebilecek, zamandan ve emekten tasarruf etmeyi sağlayacak işlevsel araçlardır. Güvenli ve pratik şekilde taşıma olanakları sağlayan paket taşıma arabaları ile işletme verimli bir taşıma sistemi oluşturabilir.

Devamını Oku
19.05.2024
Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Araç buzdolabı çeşitleri teknik donanım ve tasarım özellikleriyle farklı seçenekler sunar. Araç buzdolabı seçimi yapılırken araç tipine göre özellikler belirlenebilir. Aracın iç mekân tasarımı araç buzdolabı ebadını ve şeklini belirlemede etkilidir. 

Devamını Oku
20.04.2024
Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hijyenik ve temiz yaşam alanları oluşturmak için temizliğin en iyi şekilde yapılması gerekir. Temizlik yaparken en sık kullanılan ev aletlerinden biri elektrikli süpürgesidir.

Devamını Oku
20.04.2024
Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları; kompresörlü, termoelektrik ve gazlı olmak üzere üç çeşide ayrılır. Oto buzdolaplarının modeli teknik donanım özellikleri ve tasarım özelliklerine göre değişir.

Devamını Oku
26.12.2023
Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto buzdolapları ticari araçlarda, karavanlarda, teknelerde, kamp alanlarında yiyecek ve içeceklerin taze tüketilmesini sağlar. Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları sayesinde yolculuk sırasında soğutma sistemine sahip olmak mümkün olur.

Devamını Oku
26.12.2023
Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Evlerde en sık karşılaşılan problemler arasında toz problemi yer alır. Toz, evin kirli görünmesine yol açmasının yanı sıra; sağlık açısından da oldukça zararlı bir etkendir. Tozlanmanın önüne geçmek için evin düzenli olarak silinip süpürülmesi oldukça önemlidir. Bu noktada ise süpürgenin performansı önem kazanır. Bu yazımızda evdeki tozlanmanın nedenleri ve elektrikli süpürgenin temizlik konusundaki rolü hakkında bilgi vereceğiz. 

Devamını Oku
15.10.2023
Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Dünya genelinde en çok sevilen ve tüketilen lezzetler arasında filtre kahve yer alır. Jacobs, kaliteli içimi ve eşsiz lezzetiyle filtre kahve severlerin vazgeçilmez tercihlerindendir. Oldukça uzun bir tarihe sahip olan kahvenin lezzetinin altında birçok sır bulunur. Bu yazıda, filtre kahvenin geçmişi ve Jacobs’ın mükemmel lezzet yolculuğu hakkında bilgi vereceğiz.

Devamını Oku
15.10.2023
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.