Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4

Filtre Kahve Çeşitleri

Öğütülmüş çekirdeklerinin su ile demlenmesi sonucunda elde edilen filtre kahve, çekirdeklerin küçük parçalar haline getirilmesi yoluyla daha yoğun kahve tadı elde etmenize yardımcı oluyor. Colombian gibi farklı aroma türlerine sahip olan kahve çekirdekleri, filtre ya da kahve makinelerine uygun boyutlarda çekilerek kullanıcılara taze bir içim sunuyor. Yumuşak, orta ve sert içim gibi farklı kategorilere ayrılan kahveler, birçok kişinin damak tadına hitap edecek yoğunlukta kavrularak paketleniyor. Aromalı ya da sade olarak tercih edebileceğiniz filtre kahve çeşitlerini french press ya da filtre kahve makineleri yardımıyla demleyebilir, süt ya da şurup gibi farklı aromalarla birleştirerek kişisel bir kahve deneyimi elde edebilirsiniz.

 

Filtre kahve fiyatları, kavurma yoğunluğu, gramaj ve aroma içeriği gibi farklı kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösteriyor. Kahve konusunda yumuşak içim tercih eden kişilerin damak zevklerine hitap eden Brezilya filtre kahveleri, içeriğinde bulunan fındık aroması ile kahve keyfine lezzetli bir boyut kazandırıyor. Guatemala filtre kahveler ise, içeriğinde bulunan baharat ve kakao aromaları ile içim konusunda daha yoğun bir lezzet elde etmek isteyen kişilerin favori tercihlerinden biri olarak biliniyor. Orta içim seviyesine sahip Kolombiya ise, çikolata, narenciye ve fındık aromalarını kahve çekirdekleri ile buluşturuyor.

 

Filtre kahve markaları, içecek konusunda tercihini kahveden yana kullanan kişilerin damak tadına hitap edecek geniş aroma ve yoğunluk seçeneklerini alıcılarına sunuyor. Kavrulmuş kahveleri kendi paketi içerisinde ağzı kapalı bir şekilde muhafaza ederek kahvenin ilk günkü tazeliğini koruyabilirsiniz. Yetiştirildiği bölgelerin isimlerini alan kahve çekirdeklerinin ince, orta ve kalın öğütülmüş seçenekleri, kahve aromasının yoğunluğunu belirleme açısından önemli bir rol oynuyor. Jacobs ve Nescafe gibi öncü kahve üreticilerinin 1 kg, 500 gr ve 250 gr gibi birçok gramaj üzerinden kullanıcılara sunduğu filtre kahve seçeneklerini Haibrag üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

 

Sitemizden Mehmet Efendi gibi birçok kahve markasının ürünleri içerisinden damak zevkinize hitap eden kahve çeşidini bulabilir, lezzetli ve yoğun kahve tadına sahip seçenekler ile gün içerisinde tazelenebilir ya da sevdiklerinizle geçireceğiniz vakitlere keyif katabilirsiniz.

Filtre Kahve Çeşitleri: Kendinize Uygun Lezzetleri Keşfedin

Filtre kahve, kahve çekirdeklerinin seçimi ve demleme yöntemi olarak farklı lezzetler sunar. Demleme yöntemleri filtre kahvenin içim dengesini ve lezzetini belirler. Kahve tutkunları için birbirinden farklı kahve demleme yöntemleri vardır. Kahve günümüzde bir kültür olarak kabul edilmekte olup lezzetli kahvenin tanımı da kişiden kişiye değişir yani kahveyi demleme ve kahve seçimi özneldir. Kendinize uygun kahve lezzetini seçerken öncelikle kahve çeşidinden başlamalı sonrasında demleme yöntemine geçmelisiniz. Kahve çekirdekleri yetişme yeri ve kavurma derecesine göre farklı aromalar farklı tatlar sunar. Kahve demleme yöntemleri de farklı yöntemlerde farklı aroma ve için dengesi yaratır. Haibrag olarak filtre kahve çeşitlerinde geniş seçenek alternatiflerini uygun fiyatlar yanında indirim ve kampanyalarla sunuyoruz. Kahvenin en kaliteli ve en lezzetli haline bizimle ulaşabilirsiniz.

Amerikan Filtre Kahvesi: Klasik Tadın Keyfini Sürün

Amerikan filtre kahve özellikle 15 kalorilik az kalorisi ile kalori sayımı yapanların tercihidir. Espressodan sonra dünyada en çok tüketilen kahve seçeneğidir. Amerikan kahvesi Amerika askerlerinin İtalyan kahvesini sert bulup su eklenmesiyle ortaya çıkmış bir kahvedir. İtalyan kahvesi Amerikalılara çok sert geldiği için bu kahveye su eklemeyi tercih etmişlerdir. Amerikan filtre kahvesi, espressoya su katılarak yumuşatılan kahvedir. Espresso ve kaynama derecesindeki suyla Amerikan filtre kahvesi hazırlayabilirsiniz. Eşit miktarda su ve espresso kullanmalısınız. 

Pour Over Kahve: El Yapımı Bir Deneyim

Pour over kahvenin üzerine sıcak suyu elle dökerek demleme yöntemidir. Sıcak su üstten dökülerek demleme işlemi yapılır. Bu yöntemde çeşitli ekipmanlar kullanılabilir. Asıl nokta sıcak suyun üstten dökülmesidir. Su kahveyle buluşarak kahve aromasını ortaya çıkartır. Drip yani damlama yönteminin bir çeşidi olan pour over kahve manuel demleme olarak da geçer. Kahveye zengin lezzet katan bu yöntem elle kahve demleme yöntemidir. Pahalı olmayan ekipmanlarla bu yöntemi kullanmak mümkündür. Basit birkaç ekipman ve filtre ile bu yöntemi kullanabilirsiniz. En lezzetli kahveler elle demlenen kahvelerdir.

French Press Kahve: Yoğun Aroma ve Dokunuş

Filtre kahve demlemek için tüm dünyada yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri french press kullanmaktır. 1800’lü yıllardan beri kullanıldığı düşünülen bu yöntem kolay ve lezzetli kahve demleme imkanı sunar. French pressle kahve demlerken kahvenin iri taneli öğütülmüş olması gerekir. Demlerken öncelikle french presi sıcak su ile ısıtmak önemlidir. Sıcak suyla yapılan çalkalamanın ardından bir kişilik kahve hazırlamak için ortalama 13 – 14 gr kahve ve 200 ml kadar da sıcak suyu hazırlamalısınız. Öğütülmüş kahveyi french presse koyarak sıcak suyun %10 kadarını ekleyebilirsiniz. Biraz karıştırdıktan sonra kalan suyu da ekledikten sonra dört dakika bekleyin ve pressi aşağı doğru itin. French press birçok açıdan avantajlıdır. Metal filtresi yağların kahveye geçmesini sağlar. Koyu kavrulmuş kahve ile french preste kahve demlemek daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Aeropress Kahve: Hızlı ve Pratik Bir Seçenek

Büyük bir şırıngaya benzeyen Aeropress oyuncak tasarımcısı Alan Adler tarafından tasarlanmıştır. Aeropress kahveyi basınçla demleme imkanı sunar. İçimi kolay, yumuşak kahve demlemek için bu yöntem kullanılabilir. Acı olmayan, yoğun ve düşük asiditeli kahve içmenizi sağlayan Aeropress çok pratik bir kahve demleme aletidir. Gıda tüketimine uygun plastikten üretilir. Aeropresste kahve demlemek için ince öğütülmüş kahve çekirdekleri seçilir. Öğütülmüş taze kahveden bir ölçü kaşığı eklenir. Biraz su koyup karıştırıldıktan sonra tüm su hazneye boşaltılır. Bir dakika bekledikten sonra şırıngadan bastırılır. Kahve basınçla filtreden geçip kupaya akar. Böylece içimi güzel aroması yerinde lezzetli kahve yapılabilir.

Chemex Kahve: Estetik Sunum ve Berraklık

Elle kahve demleme yöntemlerinden biri olan chemexde demleme kahvenin üzerine suyun yavaşça dökülmesiyle gerçekleşir. Camdan kahve demleme aparatı olarak işlev gören chemex ile lezzetli kahveler demlemek mümkündür. Alman bir kimyager olan Peter Schlumbohm tarafından icat edilen chemex, günümüzde oldukça popüler olmuş kahve demleme aparatları arasında yer alır. Kahve çekirdeklerinin kendine özgü aromasını ve yağını ortaya çıkaran bir tekniktir. Chemex manuel kahve demleme imkanı sunar. Herhangi bir makineye gerek yoktur. Chemex, filtre kağıdı ve sıcak su ile demleme işlemi gerçekleştirilir. Chemexte kahve demlerken kullanılacak kahve çekirdekleri orta-kalın olmalıdır. Filtre kağıdı koni şeklinde chemexin üzerine konur. Filtre kağıdı üzerine öğütülmüş kahve eklenir. Dairesel çizgiler çizilerek sıcak su eklenir. 3-4 dakika demlendikten sonra kahve hazır olur. Nitelikli ve teze kahve yapmak için bu yöntem tercih edilebilir.

Cold Brew Kahve: Serinletici Lezzetin Keyfini Çıkarın

Cold brew, soğuk demleme yöntemidir. Bu yöntemde kahve çekirdekleri soğuk suyun içerisinde uzun süre demlenir. Daha kalın kahve çekirdekleri soğuk suda demlenerek elde edilir Sıcak günlerde cold brew kahve lezzeti başkadır. Sert bir aromaya sahip olan cold brew yoğun lezzet sunar. 24 saatlik bir demleme süreci vardır. 24 saat bekleyen kahve çekirdekleri posasından süzülerek su ya da süt ile servis edilir. Cold brew yapmak için cold drip ya da büyük kova kullanılır. Evde cold brew yapmak için french press ya da Hario Mizudashi kullanılır. Yoğun lezzet ve sert içim sunan cold brew süt ile yumuşatılabilir. Yaz aylarında keyifle kahve içmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Espresso Filtre Kahvesi: Yoğun ve Güçlü Bir Tat Deneyimi 

Basınçlı su kullanılarak yapılan espresso kahve çekimi kısa ve keskindir. Çok daha ince kahve öğütülmesiyle yapılan bir kahve seçeneğidir. Filtre yerine bu demleme yönteminde süzgeç vardır. Güçlü ve yoğun bir tat sunan espresso tüm dünyada en fazla tüketilen kahve çeşididir. Kahve makinesi ya da Aeropress gibi aparatlarla demlenebilir.

Filtre Kahve Markaları

Filtre kahvede farklı markaların farklı aroma ve içim dengesinde ürün seçenekleri bulunur. Jacobs, Nescafe, Kurukahveci Mehmet Efendi uygun fiyatla kaliteli filtre kahve bulabileceğiniz markalardır. Kahve markalarının filtre kahvelerinde lezzet ve kalite farkı öne çıkar. Kendi damak tadınıza uygun kahveyi deneyerek seçebilirsiniz. Sitemizde kahve konusunda lider markaların ürünlerine ulaşabilir, orijinal marka güvencesiyle satın alarak, kahve keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Jacops Filtre Kahve

Kalitesiyle öne çıkan markalardan biri olan Jacops filtre kahve farklı aroma ve içim deneyimi seçenekleri sunar. İndirimli fiyatlarla sitemizden kaliteli Jacobs filtre kahve alabilirsiniz.

Nescafe Filtre Kahve

Kaliteli ve uygun fiyatlı filtre kahve arıyorsanız Nescafe ürünlerine göz atabilirsiniz. Günü kurtaran filtre kahve seçeneklerini bu markada bulabilirsiniz.

Kurukahveci Mehmet Efendi Filtre Kahve

Yumuşak ve sert için Colombian kahve seçeneklerini bu markadan alabilirsiniz. Kurukahveci Mehmet Efendi kahve alanında uzmanlaşmış markalardan birdir. Keyifle kahvelerini lezzet eşliğinde tüketebilirsiniz.

 

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.