x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Mutfak Gereçleri

Mutfaklar en sevdiğimiz mekanlar içerisinde yer alır. Gün içinde de en çok vakit harcadığımız yerlerden birisidir. Yemek yapmayı sevenlerin çok vakit geçirdiği mutfaklar bazen de bir zorunluluk haline gelir. Bu harcanılan zaman yerine göre kendi isteğimizle yerine göre ise isteğimiz dışında olmaktadır. Mutfakta geçirdiğimiz zamanı verimli hale getirmek için bazı pratik mutfak gereçleri edinmek gerekir. Mutfak içerisinde düzen sağlamak için de mutfak gereçleri önemli bir rol oynar. Daha çok eşyanın rahatça sığabildiğini, kalabalık ve karmaşık görünümün ortadan kalktığını mutfak gereçlerinin avantajlarıyla göreceksiniz. Mutfaklarda kullanılan pratik ev gereçlerinden bazıları; portatif el blenderleri, kesme tahtaları, sosluklar, tezgâh üstü raflar, çeşitli saklama kapları, su pompaları, ceviz kıracakları yer alır. Sitemizde detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Mutfak Tezgâhları

Mutfak tezgâhları gün içinde mutfak ortamında en çok kullandığımız alanlardandır. Bu nedenle çok fazla dağılırlar. Pratik ve kullanışlı mutfak tezgâhı üstü raflar kalabalık görünümün kalkmasına ve aradığınız eşyayı kolay bulmanıza yardımcı olur. Demir, ahşap ya da plastik olan bu raflar işinizi kolaylaştırır ve mutfak içi geçen verimli zamanınıza katkı sağlar. Mutfağın genel dekorasyonuna uyumlu bir etki yapabilecek demir raflar mutfak dekorasyonunda da estetik bir görünüş sağlar. Çeşitli boy ve ebatlardaki saklama kapları buz dolabı içlerini ve dolaplardaki düzeni sağlamak için birer yardımcı gereçtir. Kalan yemeklerin israf olmaması için pratik bir kullanım imkânı ile dolabınızda kullanış sağlar. Aynı zamanda meyve ve yeşillikler için kullanılan saklama kapları ürünlerin ömürlerinin uzamasına yardımcı olur. Çabuk bozulmazlar, bozulanlar ise buzdolabınıza zarar vermezler. Bu pratiklikten siz de sitemiz aracılığı ile faydalanabilir ve satın alabilirsiniz.

Dolaplar, Buzdolapları, Çekmeceler

Tencereler için diğer yemek kapları için kullanılan boneler de size pratiklik ve kolaylık sağlar. Boneler de mutfak gereçleri arasında geçmektedir. Tencere kapakları buzdolabınızda gereksiz yer kaplar. Bunlar için size boneler yardımcı olur. Buz dolabınızda tencere kapağı yerine daha gerekli malzemeleri yerleştirmenizde size yer açar. Çeşitli boylarda üretilen bonelerden tencerenize göre olanları seçip alabilirsiniz. Kapağı olmayan yemek kaplarına da bone geçirilerek onların kokusunun tüm buzdolabına yayılmasını önleyebilirsiniz.

 

Çekmece içleri de aşırı eşya kalabalığından nasibini alan yerlerdir. Çekmece içlerini de pratik bir şekilde düzenlemek mümkündür. Çekmece içlerine koyulacak çekmece düzenleyicileri ile bu düzeni sağlamak oldukça pratik. Plastik, ahşap ürünlerin yanı sıra bambudan yapılan materyaller ile de çekmece içleri düzenli bir görünüme kavuşmaktadır. Çatal, kaşık, bıçak gibi malzemeleri kolayca çekmecelerinizde muhafaza edebilirsiniz. Bıçaklar için özel üretimi olan ürünlerin de kullanımıyla, bıçakların paslanmasını ve küt bir hale gelmesinin önüne geçilebilir. Mutfak araç ve gereçleri ile artık aradığınız eşyayı hızlı bir şekilde fazla uğraşmadan her zaman aynı yerinde ve aynı düzeninde bulmanıza yardımcı olur.

Pişirmeye Yardımcı Elemanlar

Mutfak düzenini sağladınız. Şimdi sıra yemek pişirmeye geldi. Mutfak içerisinde pişirmeye yardımcı elemanlar da artık mevcut. Pişirme sürelerini düşüren, yemek kalitesini artıran ürünler ev ekonomisine tasarruf da sağlamaktadır. Haşlamalarda buhar gücünü kullanan, pişirme süresini düşüren pratik mutfak aletlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Makarna, sebze gibi haşlandıktan sonra süzülmesi gereken yiyeceklerin su içerisinden kolayca çıkarmak için kullanılan süzgeçler diğer kaplara aktarma işleminde çok faydalıdır. En uygun ürünü sitemizden bulup mutfağınızdaki eksikleri tamamlayabilirsiniz.

Mutfak Gereçleriyle Sofranıza Şıklık Kazandırın

Sofrasında misafiri eksik olmayan, kalabalık misafir gruplarını seven kişiler için sofra düzeni ve şıklık oldukça önemli bir gayrettir. Sofra düzenini oluşturmanın, iyi bir şekilde gerçekleştirmenin yolu ise misafir yemek takımları, şık çatal bıçak kaşık takımları, estetik ve kullanışı pratik baharatlıklar, bardaklar ve kaseler gibi mutfak gereçlerini kullanmakla olur. Misafir yemek takımları ile gündelik yemek takımları arasında bazı farklar vardır. İşlemeli tabaklar, bardaklar, daha şık görünüşe sahip çatal bıçaklar genellikle misafirler için ayrılıp kullanılırlar. Gündelik kullanışlarda ise yıkaması daha kolay olan girinti çıkıntısı az olan gereçler tercih edilmektedir.

Düz renklerden desenli alternatiflere, hareketli ayrıntılardan sade dokunuşlara kadar birçok ürün skalası vardır. Kişiler kendi tarz ve tercihlerine göre bu geniş ürün yelpazesinde aradıklarını rahatça bulabilirler. Bunun yanı sıra rengarenk ürün seçenekleri işe de kişiler sofralarına farklı duygular katabiliyor. Yemek takımlarınıza uygun renkli peçeteler, renkli ve desenli masa örtüleri ile uyum sağlayabilirsiniz. Servis tabakları gibi birçok yan gereçleri de sofra takımızı zenginleştirmekte kullanabilirsiniz.

Çay saatleri de oldukça önemli bir yer ediniyor günümüzde. Kahve takımları, çay takımları, pasta takımları çay saatlerinde kullanılan araç gereçler arasında yerini almaktadır. Sofra düzeni denilince bu araçlar da dikkat çeken ürünler olarak rol oynarlar. Her zevke, her kullanıma uygun olarak üretilmektedirler. Çay saatlerinin neşesini artırmada da katkı sağlarlar.

 

Teknolojinin Mutfağa Katkıları

Teknoloji kendisini her alanda gösterdiği gibi mutfaklarda da önemli bir payı var. Dijital çağa mutfak gereçleri de ayak uydurmaya başladı. Birçok farklı çeşitleriyle kahve makinaları, çay makinaları dijitalliğin getirdiği güzellikle ayrı bir yere sahip. Buzdolaplarının artık içerisinde bulunan ürünün bitip bitmediğini söylemesi hatta bu ürünü internetten sipariş edebilmesi de teknolojinin getirdiği bazı yeniliklerdendir. Şimdilik ülkemizde bu teknoloji kullanılmasa da altyapısı olduğu için ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkabilir.

Yiyeceklerin sıcaklık soğukluk ayarının yapılması önemli olduğu gibi onların ayarında durması da önemli. Yiyecek ve içecekleri sıcak ve soğuk tutmak için termos çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Çeşitli termos modelleri ile çayınızı ve kahvenizi sürekli sıcak tutabilir, soğuk içeceklerinizi de uzun süre serin muhafaza edebilirsiniz. Gezilerde, pikniklerde kullanabileceğiniz gibi balkonunuzda ya da bahçenizde pratik olarak kullanabilirsiniz. Kolayca taşıyabilir her yere götürebilirsiniz. Her türlü mutfak gereçlerini sitemizden inceleyiniz.

Diğer Mutfak Gereçleri

Sebzelikler, yağdanlıklar, baharatlıklar, ekmeklik, depolama rafları ve birçok araç gereç mutfakta kullanılan ve hayatı kolaylaştıran eşyalar arasında bulunmaktadır.

Yağdanlık deyip geçmeyin. Mutfak gereçleri arasında yağdanlıklar da şık tasarımıyla yer tutmaktadır. Sadece yağ değil, limon, nar ekşisi ve diğer soslar yemeklerde salatalarda kullanımı kolaylaştırmıştır. Yemek sırasında sağa sola dökülen/saçılan yağlar ve soslar artık moral bozmayacak. Hatta otomatik yağdanlıklar ile ne kadar yağ döküleceğini de kendiniz ayarlaya bileceksiniz. Otomatik araç ve gereçler yemek yaparken size pratiklik kazandıracaktır.

Yemek pişirirken hem zamandan tasarruf edebilir hem de bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Sıradan tencerelerle bazı yemekleri pişirmek çok uzun sürebilir. Bu da size hem vakit kaybettirir hem de harcanan fazla enerji ile daha çok para harcamanıza neden olabilir. Düdüklü tencere modelleri ile yemeğinizi ekstra buhar gücü ile hızlı pişirebilir ve besin değerlerini kaybetmeden servis edebilirsiniz. Ayrıca yemek piştiğinde size haber veren düdük sesiyle tencere başında beklemenize de gerek yok.

Mutfak gereçlerinden bir diğeri ise kavanozlardır. Kavanozlar da mutfaklarda oldukça çok kullanılır. Ayrıca tasarım ve dekorasyon amacı ile kullananlar da vardır. Mutfağınıza güzel bir görünüş sağlamak istiyorsanız tarzınıza uygun kavanozları da kullanabilirsiniz. Çeşitli renklerde, farklı boylarda, desenli ve desensiz seçenekleri ile kavanozları da sitemizden temin edebilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.