Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
En Çok Tercih Edilen Kahve Markaları & Özellikleri
18.06.2022

En Çok Tercih Edilen Kahve Markaları & Özellikleri

En Çok Tercih Edilen Kahve Markaları & Özellikleri

En iyi çekirdek kahve markaları dünyanın yüksek kalite kahve çekirdeklerini, farklı coğrafyalarda yetiştirir. Etiyopya’dan başlayan kahve hikâyesi bugün dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda. Dünyaca ünlü kahve markaları arasında Starbucks, Nescafe, Jacobs, Davidoff ve Carta Noire gibi markalar ilk sıralarda yer alır. En çok tercih edilen kahveler, özellikleri, size en uygun seçenekler ve kahve fiyatları hakkında keşfe çıkmak için okumaya devam edin.

Kendi Damak Tadınıza Uygun Kahve Markası Seçimini Nasıl Yapabilirsiniz?

filtre kahve

Harika kahve lezzetinin sırrı damak tadına uygun kahve çekirdeği seçmektir. Kahvelerin farklı damak tatlarına hitap eden, farklı çekirdek kahve seçenekleri bulunur. En iyi filtre kahve markalarının kahve seçeneklerini değerlendirirken kahvenin kavurma tarihi, kahvenin harman mı, yoksa tek bir kahve mi olduğu gibi soruları sormalısınız.  

Ünlü markalar, kahvelerinde Arabica ve Robusta kahve çekirdeklerini kullanır. Arabica yüksek rakımda yetişen en iyi kahve çekirdeğidir. Robusta daha sert ve Arabica kadar iyi olmayan kahvedir. Markalar %100 Arabica reklamı yapsa da kimi zaman bu ikisini karıştırabilir. Bu detaya dikkat ederek çekirdek kahve markaları arasından daha kaliteli seçim yapabilirsiniz. 

Kahve markalarının yumuşak, sert ve orta içim olarak da belirtilen seçenekleri olur. Kahve içiminizin yumuşak mı sert mi olduğunu Türk kahvesini nasıl içtiğinize göre belirleyebilirsiniz. İtalyan kahve markaları çok çeşitli içim seçenekleri sunabilir. Kahveler arasından seçim yaparken kahve çekirdeklerinin nerede yetiştiğine, çekirdeklerin özelliklerine dikkat ederek damak tadınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. Örneğin; hazır kahve markaları arasında ilk sırada yer alan Nescafe’nin Grande Filtre Kahve, Espresso Çekirdek Kahve, Superiore Çekirdek Kahve gibi seçenekleri bulunur. Jacobs Monarch Filtre Kahve ise yumuşak içimli, kaliteli bir filtre kahve seçeneğidir. 

Markaların yüksek kalite kahve seçeneklerini incelerken kahveyi nerede yapacağınıza da dikkat etmelisiniz. Makinelerde öğütülmüş filtre kahve gibi kahveleri kullanabilirsiniz. Espresso makineniz varsa espresso kahve markalarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca kahve zincir markalarının her türlü kahve pişirme yöntemine göre kahve seçenekleri de bulunur. Kahve markaları arasından kendi damak tadınıza uygun olan kahveleri içime, aromaya, çekirdeğe göre belirleyebilirsiniz.

Bazı Popüler Kahve Markaları

popüler kahve markaları

Dünya çapında meşhur kahve markaları lezzet ve içim farkıyla popüler olan markalardır. Türk kahvesinde Kuru Kahveci Mehmet Efendi’nin popüler olması gibi filtre kahvede, hazır kahvede de popüler kahve markaları vardır. Amerikan kahveleri dünya genelinde oldukça popülerdir. Örneğin; Starbucks bir Amerika kahve markasıdır. İtalyan, Alman ve Amerikan kahve markaları tüm dünyada meşhurdur. İtalyanların, İngilizlerin, Almanların kahve lezzet tarzı farklıdır. Buna göre de birçok farklı marka ve farklı lezzet deneyimi ortaya çıkar. 

Yüksek kalitede kahve deneyimi sunan kahve markalarının kahve çekirdekleri daha uzak coğrafyalarda, kahvenin anavatanı olan bölgelerde yetiştirilir. Ünlü markaların kahveleri Brezilya veya Kolombiya gibi ülkelerde yetiştirilen kahve çekirdeklerinden üretilir. Bazı markalar üst segment çok yüksek kalite kahve seçenekleri sunarken bazı markalar orta segmentte kaliteli kahve seçenekleri sunar. Bazı markaların daha popüler olmasını sağlayan da aslında kahve çekirdeklerini yetiştirdikleri coğrafyalar ve kahve üretimindeki geleneksel tekniklerdir. 

Popüler kahve markalarının Brezilya ve Kolombiya gibi ülkelerde geniş kahve üretim alanları bulunur. Starbucks gibi zincir markalar ise kahve dükkânlarındaki özel kahveleriyle meşhur olmuştur. Dünyanın dört bir yanında Starbucks bir kültürel ikon haline gelmiştir. Çünkü kahve içmek aynı zamanda kültürel bir semboldür. Yerli kahve markaları arasında Kahve Dünyası gibi zincir kahve dükkânları vardır. Kahveler hakkında daha fazla şey öğrenmek için okumaya devam edin.

 • Kuru Kahveci Mehmet Efendi

Bazı markalar vardır ki temsil ettiği ürünün kendisi olmuştur. Kuru Kahveci Mehmet Efendi sadece ülkemizde değil tüm dünyada da Türk Kahvesi deyince ilk akla gelen markadır. 1871 yılında ilk kez kavrulan ve değirmende öğütülen Türk Kahvesi Kuru Kahveci Mehmet Efendi tarafından halka sunulmuştur. Tüm dünyada Türk kahve markaları arasında Türk kahvesinin sembolü Kuru Kahveci Mehmet Efendi’dir. 150 yıllık köklü bir tarihe sahip olan marka, eşsiz Türk Kahvesi lezzetini her bir fincanda yaşatmayı başarır. Geleneksel Türk kahvesi kıvamını ve lezzetini bu markada yaşamak mümkündür. Tüm dünyada çeşitli kahveler arasında Türk kahvesini simgeleyen kaliteli ve köklü bir markadır. 

 • Nescafe

Kahvenin doğal lezzetini koruyarak, hazır kahveyi icat eden marka Nescafe’dir. Tüm kahve markaları arasında en ünlü kahve markalarından birisidir. İlk kez 1938’de İsviçre’de piyasaya sürülmüştür. Nestle ve Coffee kelimelerinin birleşmesiyle oluşan Nescafe marka adını tüm dünyaya duyurmuştur. Everest dağının zirvesine ve aya giden kahve olarak tanınmıştır. Hazır kahve kültürünü dünyaya tanıtan ve sevdiren markanın günümüzde çok çeşitli kahve seçenekleri vardır. Kahveler arasında en çok bilinen, en çok tercih edilen ve en çok söz edilen markadır. Hazır kahve demek Nescafe demektir. Günümüzde hazır kahve var mı değil de Nescafe var mı diye sorulur. Bu da markanın oluşturduğu kültürü kanıtlayan bir örnektir.

 • Jacobs

Dünyanın en ünlü Alman filtre kahve markaları arasında ilk sırada yer alan Jacobs Alman kalitesini yaşatan bir markadır. 1895’de Almanya’da başlayan Jacobs serüveni günümüzde tüm dünyayı kapsayan dünyanın en iyi filtre kahve markalarından biri olarak devam ediyor. Hazır kahve, filtre kahve gibi farklı kahve seçenekleriyle yüksek kalite kahve lezzetini yaşatan marka kaliteli kahve olarak favori markalar arasındadır. Aroması, lezzeti ve içimiyle oldukça kaliteli kahve deneyimi sunan markanın uygun fiyat olanakları da memnun edicidir.

 • Starbucks

Bir Amerikan kahve markası olan Starbucks sadece bir kahve markası olmaktan çok daha fazlasıdır. Neredeyse tüm dünyaya yayılan bir kahve kültürünün sembolüdür. Kahve markaları arasında bir yaşam kültürüne dönüşen özel bir markadır. Dünyanın dört bir yanındaki zincir kahve dükkânlarıyla günlük hayatın bir parçasıdır. İlk Starbucks 1971 yılında Seattle'daki tarihi Pike Place Market yakınında açılmıştır. En kaliteli kahve markaları arasında yerini alan Starbucks çok çeşitli kahve lezzetleri sunar. Sıcak ve soğuk kahve seçenekleriyle dünyanın dört bir yanında favoridir. Aynı zamanda markanın filtre kahve gibi ev ortamında hazırlanacak kahve seçenekleri de vardır. Starbucks adını Mobidick masalından alır.

 • Caffe Vergnano

Kahvenin nadir ve egzotik bir şey olduğu zamanlarda İtalya’da Caffe Vergnano, kaliteli kahveyi halkla buluşturmuştu. 1882’de Domenico Vergnano, açtığı eczanede kendi kahvesi kavurmaya başladığında bu dünyaca ünlü markanın da ilk kilometre taşı konmuş oldu. Bu gün kahve markaları arasında İtalyan kahvesini tüm dünyada temsil eden Caffe Vergnano İtalyan tarzı kahve tercih etmek isteyenler için mükemmel seçenekler sunar. İtalyan kahve markaları içinde en çok tanınan markalardan biridir.

 • Carta Noire

Fransız kahve sanatını keşfetmek için tanışmanız gereken marka Carta Noire’dir. Kahve markaları arasında en sanatsal vizyona sahip markadır. Kadifemsi tadı ve eşsiz kokusuyla zengin kahve kültürünü temsil eder. Yoğun, derin aromalara sahip kahve seçeneklerini bu markada bulabilirsiniz. Espresso kahvenin farklı harmanlarını denemek için bu lüks markanın kahve seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kahvede sanat deneyimi yaşamak istiyorsanız bu kahve markasını tercih edebilirsiniz.

 • Cool Beans

Kahve makinesi üretici olan Cool Beans aynı zamanda ödüllü kahve lezzetine de sahiptir. Kahve markaları arasında cafeler ve kahve dükkânları için en iyi kahve seçeneklerini sunan markadır. İngiltere çıkışlı olan marka İngiliz asaletini kahve lezzetine yansıtır. Zengin aroma lezzetiyle farklı kahve seçeneklerini bu markanın kaliteli kahve çeşitleri arasında bulabilirsiniz.

 • Douwe Egberts

Hollandalı kahve markası Douwe Egberts, dünya üzerinde kaliteli kahve markaları arasında yer alır. 1753’den beri kahve üretimi yapan köklü markanın lüks kahve kalitesini ortaya koyan kahve seçenekleri vardır. Kavrulmuş, çekilmiş ve hazır kahve çeşitleri bulunur. En iyi granül kahve markları arasında ilk sıralarda bulunan Hollanda kahve markası kaliteli içim sunar.

 • Davidoff

Sınırlı üretim özel kahveleriyle yüksek kalite kahve markaları arasında yer alan Davidoff, eşsiz aromalar sunar. İsviçre merkezli bir marka olan Davidoff iyi yaşam tarzını simgeleyen farklı yaşamsal ürünler tasarlar. Markanın kahveleri de lüks ve keyifli yaşamı tamamlayan kaliteyi ortaya koyar. Davidoff’un lezzetli kahvesi lüks yaşam tarzını tamamlayan lezzetler sunar.

 • Segafredo

İtalyan yaşam tarzını espresso kahve fincanında tatmak isteyenlerin tercihi olan Segafredo, Massimo Zanetti’nin markasıdır. Orijinal İtalyan kahvesi deneyimi sunan markanın dünya çapında birçok zincir mağazası vardır. Kahve markaları arasında İtalyan kahvesini tam olarak ortaya koyan bir marka arıyorsanız bu markayı deneyebilirsiniz.

 • İlly

Tüm dünyada tanınan bir diğer İtalyan kahve markası İlly, Francesco Illy tarafından 1933 yılında kurulmuştur. Dünyanın en köklü kahve markaları arasında yer alan İlly kahvede mükemmel lezzet kalitesini yaşatır. Egzotik kahve çeşitleriyle kahve tutkusuna yeni lezzetler katan markanın yüksek kalite kahve seçeneklerini tercih ederek siz de hayatınıza kalite katabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Taşıma İhtiyaçlarınıza Göre En Uygun Paket Taşıma Arabası Nasıl Seçilir?

Taşıma İhtiyaçlarınıza Göre En Uygun Paket Taşıma Arabası Nasıl Seçilir?

Paket taşıma arabaları teknik özellikleri, donanım özellikleri, tasarım özellikleri açısından farklı modellerle sunulur. Paket taşıma arabası tercihi yaparken taşınacak malzemelerin ağırlık ve hacmine göre seçim yapmak önemlidir. Farklı yük kapasitesi olanakları sunan modeller vardır. Hacim olarak da büyük hacimli malzemeler için derin ve geniş yükleme kapasitesi sunan modeller tercih edilmelidir. 

Devamını Oku
19.05.2024
Küçük İşletmeler için Büyük Kolaylık: Katlanır Paket Taşıma Arabalarının Avantajları

Küçük İşletmeler için Büyük Kolaylık: Katlanır Paket Taşıma Arabalarının Avantajları

Küçük işletmeler taşıma sistemlerini planlarken çeşitli teknolojiler ve araçlardan yararlanabilir. Küçük işletmelerin hedeflerine ulaşabilmeleri için maliyeti azaltan ve iş verimliliğini arttıran seçimler yapması gerekir. Paket taşıma arabaları işletme maliyetlerini düşürebilecek, zamandan ve emekten tasarruf etmeyi sağlayacak işlevsel araçlardır. Güvenli ve pratik şekilde taşıma olanakları sağlayan paket taşıma arabaları ile işletme verimli bir taşıma sistemi oluşturabilir.

Devamını Oku
19.05.2024
Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Araç Tipine Uygun Buzdolabı Nasıl Seçilir?

Araç buzdolabı çeşitleri teknik donanım ve tasarım özellikleriyle farklı seçenekler sunar. Araç buzdolabı seçimi yapılırken araç tipine göre özellikler belirlenebilir. Aracın iç mekân tasarımı araç buzdolabı ebadını ve şeklini belirlemede etkilidir. 

Devamını Oku
20.04.2024
Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Elektrikli Süpürge Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hijyenik ve temiz yaşam alanları oluşturmak için temizliğin en iyi şekilde yapılması gerekir. Temizlik yaparken en sık kullanılan ev aletlerinden biri elektrikli süpürgesidir.

Devamını Oku
20.04.2024
Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları; kompresörlü, termoelektrik ve gazlı olmak üzere üç çeşide ayrılır. Oto buzdolaplarının modeli teknik donanım özellikleri ve tasarım özelliklerine göre değişir.

Devamını Oku
26.12.2023
Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto buzdolapları ticari araçlarda, karavanlarda, teknelerde, kamp alanlarında yiyecek ve içeceklerin taze tüketilmesini sağlar. Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları sayesinde yolculuk sırasında soğutma sistemine sahip olmak mümkün olur.

Devamını Oku
26.12.2023
Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Evlerde en sık karşılaşılan problemler arasında toz problemi yer alır. Toz, evin kirli görünmesine yol açmasının yanı sıra; sağlık açısından da oldukça zararlı bir etkendir. Tozlanmanın önüne geçmek için evin düzenli olarak silinip süpürülmesi oldukça önemlidir. Bu noktada ise süpürgenin performansı önem kazanır. Bu yazımızda evdeki tozlanmanın nedenleri ve elektrikli süpürgenin temizlik konusundaki rolü hakkında bilgi vereceğiz. 

Devamını Oku
15.10.2023
Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Dünya genelinde en çok sevilen ve tüketilen lezzetler arasında filtre kahve yer alır. Jacobs, kaliteli içimi ve eşsiz lezzetiyle filtre kahve severlerin vazgeçilmez tercihlerindendir. Oldukça uzun bir tarihe sahip olan kahvenin lezzetinin altında birçok sır bulunur. Bu yazıda, filtre kahvenin geçmişi ve Jacobs’ın mükemmel lezzet yolculuğu hakkında bilgi vereceğiz.

Devamını Oku
15.10.2023
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.