Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Antetli Kağıt Nedir? Antetli Kağıt Ölçüleri ve Örnekleri
30.07.2022

Antetli Kağıt Nedir? Antetli Kağıt Ölçüleri ve Örnekleri

Antetli Kağıt Nedir?

Şirketin logosu ve iletişim bilgilerinin yer aldığı antetli kağıt, şirketlerin tüm dış yazışmalarında kullandığı resmi bir belgedir. Standart antetli kağıtlar A4 boyutlarında olur. Antet kelimesi Fransızcada başlık anlamına gelir. Antetli kağıtlar şirketlerin belge ve evrak dosyalarındaki adres başlıkları olarak kullanılır. Bu kağıtlar şirketin/markanın kimliğini ve imajını yansıtan sunum kağıtlarıdır. Bu açıdan da antetli kağıt tasarımı şirketin vizyon ve imajına uygun olmalıdır.

Genel olarak bu tarz kağıtların görünümü birbirine benzese de her bir şirketin kendine özeldir. Genel olarak antetli bir kağıdın üst kısmında firmaya ait logo ve alt kısmında da adres-iletişim bilgileri bulunur. Antetli kağıt bir kez tasarlandıktan sonra baskısı alınarak tekrar tekrar kullanılabilir. Firmanın kurumsallığını temsil eden antetli kağıtların çok dikkatli hazırlanması gerekir. Çünkü yazışmalarda ilk görünen şey bu kâğıttır.

Antet, Fransızca kökenli bir kelimedir. Kağıt ya da zarf üzerine basılmış ad, adres, başlık anlamına gelmektedir. İş dünyasında sıklıkla kullanılan bu kağıt tarzı firmaların kimlik ve vizyon belirtmek için tercih ettikleri bir sarf malzemesidir. Şirket içi ve şirket dışı tüm yazışmalarda antetli kağıt kullanılır. Şirketler için bu kağıdın seçimi ve tasarımı oldukça önemlidir. Çünkü hangi şirket olursa olsun her yerde antetli kağıt örnekleri ile tanınır. Diğer firmaların ilk gördüğü şey bu kâğıttır.

Antetli yani başlıklı kâğıtlar her biri şirketin yapısına, vizyonuna veya imajına vermek istediği mesaja göre tasarlanır. Günümüzde basılı evrak kullanımı azalsa da antetli kağıdın önemi azalmamıştır. Marka değeri göstergesi olan bu bağıtlar dijital olarak da kullanılmaktadır. İşinizin sürekliliği için önemli ofis malzemeleri seçeneklerini edinirken doğru adres arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Firmalar kendi vizyonlarına göre antetli kağıt hazırlama özgürlüğüne sahiptir. Günümüzde klasik kağıt ortamı terk edilmeye başlansa bile dijitalde antetli kağıtlar yazışmalarda halen devam eder. Bu açıdan da ofis malzemeleri arasında antetli kağıdın önemli bir yeri vardır. Firmanın kurumsallığını ortaya koyan antetli kağıtlar firma içi kullanım için de tercih edilir. Bir şirket ya da firma iç ve dış yazışmalarında kurumsal kimliğini antetli kağıtla ortaya koyar. Her bir firmanın kurumsal kimlik tasarımı farklıdır. Bu nedenle antetli kağıtların tasarımında da farklı örnekler görülür.

Firmayla ilgili yapılan her türlü belge işinde antetli kağıt kurumsal kimliliği yansıtan önemli bir detaydır. Çünkü bu kağıt firmanın vizyon ve kimliliğini ortaya koyan bir belge niteliğindedir. Tasarımından baskısındaki kaliteye kadar her bir noktaya dikkat etmek firma imajını olumlu etkilerken dikkatsiz seçimler yapmak firmanın imajına da zarar verebilir. Bu nedenle de tasarımında, çoğaltılmasında ve sunulmasında bazı kurallara dikkat etmek gerekir.

Antetli Kâğıt Hazırlama Teknikleri

Prestij göstergesi antetli kağıt nedir nasıl hazırlanmalıdır soruları önemli sorulardır. Şirketlerin prestij göstergesi olarak kullandıkları bu kağıtların hazırlanışında farklı yöntemler kullanılabilir. Cava ya da word gibi programlarda kolay adımlarla antetli kağıt hazırlama sistemleri bulunur. Ücretsiz ve kolay antetli kağıt hazırlamada bu tarz programlar kullanılabilir.

Örnek olarak Cava üzerinden nasıl hazırlanır kısaca bakalım:

 • Canva'yı açıp antetli kağıt öğesini tarayın.
 • Tasarlanmış şablonlara göz atın.
 • Firmanız için en uygun şablonu seçin.
 • Tasarımı firmanıza göre özelleştirin.
 • Hazırladığınız kağıdı kaydedip basın.

Hemen hemen her programda bu tür basit adımlar izlenir. Ancak profesyonel ve vizyon sahibi şirketler tasarımı özel olarak yaptırır. İster ücretsiz programlarda kendiniz uğraşarak isterseniz de tasarlatarak olsun antetli kağıt örneği mutlaka kusursuz olmalıdır. Şirket adına bu bir prestij göstergesidir.

Antetli kâğıdın kalitesini basıldığı kağıtta gösterir. Bu nedenle kâğıt seçiminde çok dikkatli olmak gerekir. Seçilmesi gereken A4 fotokopi kağıt çeşitleri mutlaka çok kaliteli olmalıdır.

Antetli Kâğıt Hazırlama Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Antetli Kâğıt Kuralları

Antetli kâğıt tasarımında belli bazı standartlara uyulması önemlidir. Bu kurallar iş dünyasının belirlediği resmi yazışma kurallarıdır. Her bir kâğıt özgün olsa da kurallar açısından aynı kurallara tabidir. Ölçülerle ve kâğıt tasarımı ile ilgili standart kuralları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Antetli kağıtlar, A4 kağıdının boyutunda tasarlanmalıdır. İstisnaları olsa bile genel olarak kullanım bu yöndedir. A4 kağıtlarının haricinde ayrıca A5 kağıtlarına da antetli kağıt tasarımı yapılabilir.
 • Kağıdın boyu 297 mm, genişliği ise 210 mm olmalıdır.
 • Üst tarafta ve yanlarda 10 veya 15 mm, alt kısımda 7 mm kadar boşluk bırakılmalıdır.
 • Kağıt ağırlığı 80 gr ya da 90 veya 110 gr olabilir.

Tasarım açısından antetli kağıt nasıl yapılır diye bakıldığında tasarımda dikkat edilmesi gereken başka kurallar vardır. Tasarım oldukça önemlidir. Çünkü firma bu tasarımla kendi vizyonunu ortaya koyar. İş dünyasında bu başlıkla tanınır. Kağıt boyutları ve diğer tasarım kurallarına çok dikkat edilmelidir.

 • Tasarım firmanın kimlik, imaj ve vizyonunu yansıtmalıdır.
 • Kullanılan renkler resmi yazışmaya uygun olmalıdır.
 • Logo ne çok büyük ne de çok küçük olmamalıdır.
 • Özgün ve firmayı yansıtan tasarım yapılmalıdır.

Antetli Kağıt Hazırlama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antetli kağıt, firmanın/markanın prestijini etkileyen önemli bir belgedir. Tasarımı, kalitesi ve düzenlemesi firmanın kurumsal kimliğini ortaya koyar. Bu nedenle de antetli kağıt tasarım planı çok dikkatli şekilde yapılmalıdır.

Tasarımda kesinlikle hata olmamalıdır. Çünkü tasarımdaki olası herhangi bir hata firmanın imajını olumsuz etkiler. Kartvizit gibi tasarımlarda dikkat çekici tarzlar, etkiler kullanılabilir. Ancak antetli kağıtların tasarımında göze fazla görünen bir şey olmamalıdır. Sade, basit ve özgün olmalıdır. Bu tarz kağıtların hazırlanma sırasında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tasarım minimalist ve sade olmalıdır.
 • Kağıt üzerinde gözü yorucu detaylar olmamalıdır.
 • Yazı fontları ve renkler şirketin vizyonuna uyumlu olmalıdır.
 • Logo gereğinden büyük olmamalıdır.
 • İçeriği odaklayan kenar boşluk stili olmalıdır.
 • Diğer firmalarından farklı, özgün tasarım tercih edilmelidir.
 • Baskı kalitesi yüksek olmalıdır.

Antetli kağıtlar yazıcıdan çıktı alınacaksa kesinlikle baskı kalitesi yüksek olmalıdır. Rengi solmuş, yazıları okunmayan kötü baskılı antetli kağıt örnekleri dikkate alınmaz.

Firmanın kurumsal kimliğini ortaya koyan antetli kağıtta renk seçimleri de oldukça önemlidir. Pazarlanan ürüne göre algıyı olumlu etkileyecek renkler tercih edilebilir. Örneğin; bir gıda firması zihinde yemekle özdeşleştirilen sarı rengi kullanabilir. Antetli kağıt boyutu A4 boyutunda olmalıdır. Ancak bazı özel dosya planları için farklı boyutlarda basılabilir.

Şirketin hizmet politikasını tamamlayan tasarım bütünlüğüne dikkat etmek bu süreçte gereklidir. Basit bir yapıda kullanılan minimal ve özgün tasarım detayları beğeni toplar. Kağıtta resim olmaması gerekir. Firma logosu da çok büyük olmamalıdır. Sade tasarım kurallarına uymak, kurumsal kimliği doğru yansıtmak için önemlidir. Firmaların yaptığı en büyük hatalardan biri antetli kağıtları yeniden kullanım için basarken kalitesiz seçimler yapmaktır.

Eğer antetli kağıt örneği yeniden kullanım için çoğaltılacaksa çok yüksek kalite baskı olanakları tercih edilmelidir. Yüksek kalitede yazıcı ve yüksek kalitede fotokopi kağıtları tercih etmek firma imajı açısından dikkat edilmesi gereken kriterlerdir. Rengi solmuş, yazı fontları kalitesiz antetli kağıtlar firma imajına zarar verir. Bu nedenle antetli kağıt kullanımında orijinal örnekteki baskı kalitesinde bir baskı tercih edilmelidir.

Antetli Kağıt Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kurumsal kimliğin göstergesi olarak antetli kağıt, firmanın vizyonuna uygun olarak tasarlanmalıdır. Resmi belge niteliği taşıyan bu kağıtlarda genel tasarım kuralları vardır.

Antetli kağıt nasıl hazırlanır sorusunu soruyorsanız o zaman bu özel kağıtların tasarımında profesyonel tercihler yapmanız faydanıza olacaktır. Firmaya özel antetli kağıdın hem genel kurallara uygun olması hem de özgün tasarıma sahip olması gerekir. Tasarımda firma logosu odak noktasıdır. Logo kağıdın üst tarafında yer almalıdır. Logonun ne çok büyük ne de çok küçük olmamasına dikkat edilmelidir.

Antetli kağıt ölçüleri 297 mm x 210 mm yani A4 kağıt ölçüleridir. Kurumsal kimliğiniz için antetli kağıtların tasarımını profesyonel tasarımcılara yaptırmanız firma imajı açısından daha doğru olur. Firmanın yaptığı iş, yazıştığı diğer firma ve kurumlar, firmanın vizyonu tasarımı belirleyen faktörlerdir. Kağıdın okunaklı ve özenli olması çok önemlidir. Yazı fontları ve renkleri buna göre ayarlanmalıdır. Yapılan işe ve sektöre uygun bir tasarım tercih edilmelidir.

Firmanın özgünlüğünü ortaya çıkaracak tasarım detayları tercih edilebilir. Antetli kağıt nasıl yapılır diye merak eden firmaların öncelikle logo tasarımlarını yapmış olmaları gerekir. Kağıtta kullanılan logo ve tasarım sürdürülebilir olmalıdır. Firma bu belgeyi yıllarca resmi belge yazışmalarında kullanacağından temel kimlik kriterlerine göre tasarım yaptırmalıdır.

Tasarım olarak hazır şablonlardan fikir edinilebilir. Ancak özgün tasarımlar her zaman daha fazla prestij sağlar. Firmanın sektörel standartları da önemlidir. Her sektörde tercih edilen resmi tasarım detayları farklı olur. Gıda sektöründe tercih edilen logo renkleri ve tasarımları nasıl farklıysa antetli kağıtların tasarımları da farklıdır. Bir turizm şirketi ile bir avukatlık firmasının antetli kağıtlarının tasarımları farklı detaylara sahiptir.

Genel olarak antetli bir kağıt tasarım kuralları belli olsa da sektöre ve firma hizmet standartlarına göre doğru tercihler yapmak için başka etkenler de vardır. Sade, minimal, özgün ve kurallara uyun antetli bir kağıt tasarımı firmanın kurumsal kimliğini güçlü sunmasını sağlar. Antetli kağıtların tasarımını online tasarım araçlarıyla tasarlamak da mümkündür. Dijital araçlar kolay tasarım imkanı sunar. Dijital kolaylıklardan yararlanarak kendi firmanız için antetli kağıt tasarlayabilirsiniz.

Antetli kağıt tasarımı çok özen gösterilmesi gereken bir iştir. Şirketin kimliğini ve ilk intibasını bu kağıt tasarımı ortaya koyar. Tasarım yapılırken çeşitli programlar kullanılabilir. Teknik olarak yukarıda belirtilen ölçülere dikkat etmek gerekir. Kağıtta yer alan bilgiler okunacak şekilde düzenlenmeli. Göze ve algıya hitap etmelidir.

Antetli kağıt nasıl hazırlanır sorusundaki en önemli detay firmaya özgü hazırlanmasıdır. Kağıdın tasarımında firma imajına uygun logo ve düzenleme öne çıkmalıdır. Bu kağıdı gören biri firmanın prestijli olduğunu düşünmelidir. Kağıt her yerde firmanın adını yansıtacağından resmi kurallara uygun hazırlanmalıdır. Renk seçiminden, yazı stiline kadar her şey firma vizyonuyla uyumlu olmalıdır.

Ayrıca firmanın yer aldığı sektörde kullanılan detaylara da dikkat edilmelidir. İş dünyasında standart kurallara uygun antetli kağıt kullanımı oldukça önemlidir. Kağıt tasarımında ve boyutlarında standart kurallara uygunluk dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Bunun dışında diğer bir önemli konu ifade biçimidir. Firma kendisini nasıl bir imajla göstermek istiyorsa bu şekilde bir tasarım tercih etmelidir. Kullanılan kağıtların kalitesi fotokopi esnasında çıkan sonuçları etkilediğinden kaliteli kağıt tercihine de dikkat etmek gerekir.

Kağıtta yer alan bilgilerin net ve doğru olması da önemli bir detaydır. Firma adı, adresi başlık olarak doğru yerde ve doğru şekilde yazılmalıdır. Bilgilerin doğruluğu iş verimliliğini de etkiler. Kullanılan kağıt kalitesinden tasarım detaylarına kadar her şey firmanın imajını etkilediğinde her detayda özenli davranılmalıdır. Sağ ya da üst köşede bililer açık ve net şekilde yer almalıdır. Arka plan deseni bilgileri gölgelemeden uygun şekilde yerleştirilmelidir.

Online Antetli Kağıt Hazırlama Seçenekleri Nelerdir?

Online olarak antetli bir kağıt tasarlarken uygulama tarafından sunulan alternatif şablonlar da kullanılabilinir. Şablonlarda logo ve adres bilgilerinin yerleştirileceği kısımlar bellidir. Dijital kolay tasarım yöntemleriyle seçilen şablona firma kendi tasarımını uygulayabilir. Örnek şablon antetli kağıtlar birbirinden farklı birçok örnekle tasarım kolaylığı sağlar. Bu şablonlarda logonun yeri ve adres bilgilerinin yeri değişebilir. Yazı fontu ve renkleri alternatif seçenekler sunar. Tasarım tercihi yapılarak antetli kağıtlar hazırlanabilir.

Online antetli kağıt tasarımları tercih edilirken dikkat edilmesi gereken şey firma kimliğine uygunluk ve özgünlüktür. Farklı firmalarla aynı tasarımı kullanmak firmanın imajını olumsuz etkiler. Bu nedenle özgün tasarım tercih etmek daha avantajlıdır. Online antetli kağıt tasarlarken seçilen şablona firmaya özgü minimal detaylar eklenebilir.

Gösterişli şablonlardan uzak durmak önemlidir. Çünkü antetli kağıtların tasarımında sadelik temel gerekliliktir. Online antetli bir kağıt tasarımında dijital araçlardan yararlanmak mümkündür. Komutlara dikkat ederek dijital tasarım araçlarıyla tasarım yapılabilir. Kolay ve ücretsiz anketli kağıt tasarımı yapmak için kullanabileceğiniz programlar vardır:

 • Canva
 • Logaster
 • Baskıadam
 • Createvista
 • Easyprint
 • Baskıyap
 • Onlinetasarım
 • Adobe

Word kullanarak antetli bir kağıt hazırlama olanağınız da bulunur. Word belgesi olarak antet tasarlayabilirsiniz. Antetli kağıt kullanımı için en basit yöntemlerden biri Word’de tasarlamaktır. Word’de antet hazırlama adımları;

 • Dokümanlardan Word 3 doküman tercihi yapılır.
 • Antet kategorisi seçilir.
 • Microsoft Word’den antet şablonları indirilir.
 • Şablon seçilip özelleştirilir.
 • Tasarım bitince kaydedilir.

Ayrıca Microsoft Office Templates iş için ücretsiz antet hazırlama imkanı sunar. Canva’da antetli bir kağıt hazırlamak için şu aşamaları takip edebilirsiniz:

 • Canva programı açılır.
 • Arama sekmesinde antetli kağıt aranır.
 • Şablonlardan bir seçim yapılır.
 • Logo ve metin görseli eklenir.
 • İsteğe bağlı özelleştirmeler yapılır.
 • Hazırlanan tasarımDF, JPG veya PNG dosyası olarak kaydedilebilir.

Dijital araçlar kullanarak antetli kağıt tasarlanabilir. Ancak firmalar iş dünyasında bu kağıtlarla iletişim kurar. Bu nedenle de daha profesyonel tasarımlar tercih edilir. Antetli kağıt bir anlamda resmi marka belgesidir. Firmayı tanımlayan çok önemli detaylardan birisidir. Kurallara uygun, kaliteli özgün antetli kağıt kullanan firmalar markasına önem veren başarılı firmalardır.

Antetli Kağıt Ölçüleri Nelerdir?

Antetli kağıtlar A4 kağıt boyutlarında olmalıdır. En uygun ölçüler 21,5 cm genişlik ve 29,5 cm yüksekliktir. Antetli kağıtlar A4 boyutunda 210 mm x 297 mm ölçülerinde olur. Antetli kağıt ölçüleri standart ölçülerdir. Bu standart ölçülerde A4 kağıtları kullanılırken kaliteye dikkat etmek gerekir. Çünkü kağıtların yüzlerce binlerce defa yeniden basımı gerekecektir. Basımda kaliteyi kağıt kalitesi belirler. Kağıt gramajı 80 gramın altında olmamalıdır. Ülkelere göre antetli kağıt ölçü standartları değişebilir. Türkiye’de kullanılan ölçüler bunlardır. Amerika’da kullanılan ölçüler farklıdır. Ölçülere göre logo ve yazı fontlarını konumlandırmak da önemlidir. Anketli kağıt boyutu resmi standartlarda olmalıdır. Tüm firmalar ve kurumlar resmi standartlara göre anket kağıtlarında bu ölçülerde tasarlar. Logo ve yazı fontları, renkler, tasarım detayları değişebilir.

Kağıtlar istenen şekilde firma logosu ve bilgileriyle tasarlanabilir. İş dünyasında renkli tasarım ve diğer detaylar olarak çok farklı tasarım örnekleri bulunur. Antetli kağıt boyutu A4 boyutu olarak kabul edilir. Tüm yazışmalarda bu ölçüler geçerlidir. Boyut, ölçü ve tasarım standartları resmi yazışmalarda önem taşır. Bu nedenle kaliteli A4 kağıdına vizyona ve kimliğe uygun tasarım yapılması önerilir.

Antetli kağıtlar çoğaltılırken yazıcıda doğru ayarlamalar yapılmalıdır. Kullanılan fotokopi kağıdı ölçülere uygun ve kaliteli olmalıdır. Aksi halde orijinal tasarım bozulur. Baskı kalitesinin yüksek olması önemlidir. Antetli kağıt baskısı alırken kaliteli fotokopi kağıdı tercih etmelisiniz. Bu açıdan Copier Bond A4 kağıdı seçeneği uygun olacaktır. Firmanın tüm yazışmalarında ve sunumlarında kullanılacak olan antetli kağıtlar sıklıkla çoğaltılır. Bu nedenle de ofis malzemesi olarak kaliteli baskı malzemeleri kullanmak gerekir.

Antetli kağıt basılırken kaliteli, A4 fotokopi kullanılmalıdır. Kağıt ölçülerine göre logo ve adres bilgilerinin konumları doğru ayarlanmalıdır. Kolay okuma ve gözü yormama antet kağıdının temel özellikleridir. Bu ölçülere göre logo kağıda büyük ya da küçük gelmemelidir. Yazılar kolay okunmalıdır. Firmanın ilk imajını ve kurumsal kimliğini ortaya koyan antetli kağıtların resmi standartlara uygun olması gerekir. Hem kuralarla uygun hem de tasarım olarak özgün antetli kağıt kullanmak firma imajını güçlendirir. Antetli kağıt nedir ve nasıl yapılır gibi soruları yanıtlarken doğru tercihler firmanıza olumlu etkilerken yanlış tercihlerinde olumsuz etkiler yapacağını belirtelim. Firmanız için antetli kağıt tasarlarken firmanızın imajını düşünmelisiniz. Kalite ve vizyon standartlarınızı yansıtan antet kağıdı tercih etmelisiniz.

Antetli Kağıt Örnekleri (Tasarımları)

İş dünyasında ne kadar farklı şirket, firma varsa o kadar fazla antetli kağıt örnekleri vardır. Tasarım olarak birbirinden farklı antetli kağıtlar bulunur. Sektörel farklılıklar da burada devreye girer. Otomotiv sektörü ya da turizm sektöründe kullanılan tasarımlar birbirinden farklı özellikler taşıyabilir. Sade tasarımlar çok sık kullanılan tasarımlardır. Bu tasarımlarda zarafet ve sadelik öne çıkar. Firma sade ve zarif tarzıyla dikkat çekmek ister. Dikkat çekici tasarımlarda ise firmalar daha iddialı tasarım detayları kullanabilir.

Renk, yazı biçimi tasarım olarak daha gösterişli tarzlar tercih edilebilir. Tek detaya yoğunlaşan tasarımlar ise belli bir vurgu yapan tasarımlardır. Kurumsal kimlikle örtüşen tasarımlar ise daha ciddi bir görünüm sunar. Font kullanımı, renk ve tasarım firmanın vizyonunu ortaya koyarken diğer şirketler için de anlaşılır bilgi kaynağı sunmalıdır. Okunabilirlik çok önemlidir. Hangi tarzda olursa olsun ister sade ister dikkat çekici bir tasarım olsun firma bilgileri ve logosu tam anlaşılır olmalıdır. Font kullanımında dikkat edilmeyen detaylar okumayı zorlaştırabilir. Antetli kağıt örneği olarak farklı tasarımları inceleyebilirsiniz. Ancak benzersiz ve kendi firmanızı ifade eden tasarım tercih etmeniz çok daha iyi olur.

Tasarım olarak hazır şablon kullanabilirsiniz. Hazır şablonları özelleştirmek mümkündür. Özgün, kurallara uygun, kaliteli ve prestij gösteresi antetli kağıt tercihi yapmaya dikkat etmelisiniz. Örneklere bakarken hangi sektörde hangi renkler, fontlar ve biçimler kullanılıyor dikkat ederek kendi firmanıza uygun tasarımlara yönelebilirsiniz. Yazışmalarınızı yapacağınız diğer şirketleri araştırarak en doğru standartları yakalayabilirsiniz. Standart kurallara uyarken kendi firmanız adına fark yaratmalısınız. Hem kurallara uygun hem de tasarım olarak fark yaratan kağıt stili tercih etmelisiniz.

Ortalama Antetli Kağıt Fiyatları Nedir?

Tasarım detaylarına göre fiyatlar da değişmektedir. Kaliteli bir antetli kağıt tasarımı için tasarıma da yatırım yapmak gerekir. Kağıt kalitesine dikkat edilmezse kötü baskılar başa bela olabilir. Fiyat olarak en uygun fiyatlı seçenekleri en yüksek kalite garantisiyle haibrag.com’da bulabilirsiniz. Yüksek kalitede ofis-kırtasiye malzemelerine uyun fiyata ulaşmanız için süper indirimler sunuyoruz. Kampanya ve indirim fırsatlarımızı değerlendirerek en iyi seçeneklerde en iyi fiyat avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Ofis kırtasiye malzemelerinin seçiminde bize güvenebilir, uzun vadede kazanç elde edeceğiniz kaliteli seçimler yapabilirsiniz. Prestijinizi tamamlayacak antetli kağıt seçeneklerini sitemizden uygun fiyatla sipariş edebilirsiniz. Süper indirim olanaklarımızı değerlendirerek ihtiyacınız olan her şeyi en uygun fiyat ve yüksek kalite farkıyla elde edebilirsiniz. En iyi fiyat en iyi kaliteyle iş verimliliğinizi artırırsınız.

Blog Son Eklenenler
Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Oto Buzdolabı Çeşitleri Nelerdir?

Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları; kompresörlü, termoelektrik ve gazlı olmak üzere üç çeşide ayrılır. Oto buzdolaplarının modeli teknik donanım özellikleri ve tasarım özelliklerine göre değişir.

26.12.2023
Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto Buzdolabının Kullanım Amacı ve Avantajları

Oto buzdolapları ticari araçlarda, karavanlarda, teknelerde, kamp alanlarında yiyecek ve içeceklerin taze tüketilmesini sağlar. Araç içi konforu arttıran oto buzdolapları sayesinde yolculuk sırasında soğutma sistemine sahip olmak mümkün olur.

26.12.2023
Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Elektrikli Süpürgeler ve Evdeki Toz Problemi: Etkin Çözümler

Evlerde en sık karşılaşılan problemler arasında toz problemi yer alır. Toz, evin kirli görünmesine yol açmasının yanı sıra; sağlık açısından da oldukça zararlı bir etkendir. Tozlanmanın önüne geçmek için evin düzenli olarak silinip süpürülmesi oldukça önemlidir. Bu noktada ise süpürgenin performansı önem kazanır. Bu yazımızda evdeki tozlanmanın nedenleri ve elektrikli süpürgenin temizlik konusundaki rolü hakkında bilgi vereceğiz. 

15.10.2023
Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Filtre Kahvenin Tarihçesi: Jacobs'un Müthiş Lezzet Yolculuğu

Dünya genelinde en çok sevilen ve tüketilen lezzetler arasında filtre kahve yer alır. Jacobs, kaliteli içimi ve eşsiz lezzetiyle filtre kahve severlerin vazgeçilmez tercihlerindendir. Oldukça uzun bir tarihe sahip olan kahvenin lezzetinin altında birçok sır bulunur. Bu yazıda, filtre kahvenin geçmişi ve Jacobs’ın mükemmel lezzet yolculuğu hakkında bilgi vereceğiz.

15.10.2023
Sinbo Dikey Isıtıcıların Avantajları ve Evinizde Kullanım İpuçları

Sinbo Dikey Isıtıcıların Avantajları ve Evinizde Kullanım İpuçları

Geniş ürün seçenekleriyle birçok kişinin vazgeçilmez tercihlerinden olan Sinbo, soğuk havalarda da yenilikçi çözümler sunar.

15.10.2023
Evde Barista Deneyimi: Jacobs Filtre Kahve ile En İyi Kahve Tarifleri

Evde Barista Deneyimi: Jacobs Filtre Kahve ile En İyi Kahve Tarifleri

Günün her saati kahve içebilmek neredeyse herkes için vazgeçilmez bir alışkanlıktır. Filtre kahve içmekten hoşlanan kişiler için Jacobs, birbirinden lezzetli tarifler sunar. Lezzeti ve eşsiz aromasıyla damaklarda unutulmaz bir tat bırakan marka, evde barista olmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alır.

15.10.2023
Filtre Kahvenin Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Filtre Kahvenin Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Filtre kahvenin kökenleri kesin olarak bilinmese de 15. yüzyılda bir Afrika ülkesi olan Etiyopya’da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Kahve kelimesi de bu dönemde duyulmaya başlamıştır.

30.09.2023
Kendinize Uygun En İyi Filtre Kahve Nasıl Seçilir?

Kendinize Uygun En İyi Filtre Kahve Nasıl Seçilir?

Evde kahve demlerken mükemmel lezzetti yakalamak istiyorsanız seçtiğiniz filtre kahveye dikkat etmelisiniz. Evde filtre kahve demlerken çok farklı yöntemler kullanabilirsiniz. 

30.09.2023
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.