x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Marka Kategorileri
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Avec

Avec Kingletian International Electronic Co Limited tarafından 2008 yılında kurulan bir markadır. Hong Kong merkezli firmanın Türkiye'ye girişi ise Mahmutoğulları Koll. Şti.'nin bir kolu olan Mahmutoğulları Elektronik tarafından yapılmıştır.

Neden Avec Masa Lambaları?

Avec masa lambaları 14 LED özelliği ile süper aydınlatma sağlarken az enerji yaktığı için cep dostudur. Avec masa lambaları pille çalışmanın yanı sıra USB girişleri sayesinde pilsiz olarak da çalışabilirler. Ayrıca 3 kademeli ışık ayarıyla ışık dengesini ayarlama imkânı sunar ve garantili bir üründür. 

Ürün Kullanımı: Lambanın üzerinde yer alan tuş ile cihazı rahatça açıp kapatabilir ışık dengesini ayarlayabilirsiniz. Tuşa bastığınızda ışık dengesi 3 kademeli olarak artar. Ayarlanabilir esnek gövdesi sayesinde ışığı dilediğinize açıya yerleştirebilirsiniz.

Lambalar

Thomas Edison 6000 deneyin ardından 1879 yılında ampulü icat etmiştir. Avize ise Farsçada asılan şey anlamına gelmektedir ve ilk kullanımının 11. yüzyıla dayandığı bilinmektedir.

Lamba Çeşitleri

Lamba çeşitleri; Avizeler, Gece Lambaları, Masa Lambaları, El Fenerleri, Kafa Lambaları, Lambederler, Aplik Lambalar, Abajurlar şeklinde sınıflandırılabilir.

Avizeler

Avize sözlükte tavandan asılan, şamdan veya ampullü, metal veya camdan dekoratif aydınlatma aracı olarak geçmektedir. Avizeler günlük hayatımızda sıkça görebileceğimiz lamba modelleridir. Evde, ofiste, kafede kısacası her an her yerde kullanılabilirler. 

Gece Lambaları

Gece lambası fazla aydınlatma sağlamayan küçük modelli lambalardır. Genelde gece yatarken kullanıldığı ve loş bir ortam yarattığı için bu ismi almışlardır. Karanlık ortamlarda rahatlamak veya karanlık yerine biraz daha aydınlık ortamda uyumak için kullanılırlar. 

Masa Lambaları

Masa lambaları adından da anlaşılabileceği gibi masa üzerinde kullanılan lamba modelleridir. Elektrik ya da pil yardımıyla kullanılabilen bu modeller açıyı da rahatça değiştirebilirler. 

El Fenerleri

El feneri, ışık vermesi amacıyla saydam bir maddeden yapılmış lamba modelleridir. El fenerleri genellikle pil ile çalışır, pilden alınan enerji önce elektrik enerjisine sonra ışık enerjisine dönüşür. Gece kullanılırlar. 

Kafa Lambaları

Bir far mekaniği dikkate alınarak yapılan lamba modelleridir. Genellikle mağaracılık, yürüyüş, kayak, sırt çantasıyla seyahat, kamp, dağcılık gibi aktivitelerinde kullanılırlar. 

Lambederler

Tasarım odaklı lamba modelidir. Zeminde dururlar ve odadaki ışığı daha yükseğe taşırlar. Zemin lambası olarak da bilinmektedir. 

Aplik Lambalar

Aplik lambalar genellikle duvara monte edilen ve tavan lambasının bir parçası gibi duran lamba modelleridir. 

Abajurlar

Abajurlar ışığın belli bir noktaya yöneltilmesine ya da yumuşatılarak yayılmasına yarayan lamba modelleridir. Bu modellerde ışığın direkt olarak göze çarpmaması için abajur adı verilen siperlikler bulunur.

Lamba Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Mutfak ışığın en çok ihtiyaç duyulduğu yerdir. Bu yüzden yoğun ışık veren avizeler tercih edilmelidir. Ayrıca tezgâha destek ışıkları da tercih edilebilir. 
  • Yatak odasında loş ve yumuşak ışıklar tercih edilmelidir. Ayrıca makyaj alanı için masa lambaları da tercih edilebilir. Karanlık ortamda uyuyamayanlar için de gece lambaları mutlaka alınmalıdır. Abajurlar da yine tercih edilebilir. 
  • Odalar için tarzınıza ve eşyalara uygun lambalar tercih edilmelidir. Avizeler odanın boyutuna göre küçük kalırsa yeterli aydınlatma sağlanamaz büyük gelirse fazla ışık yoğunluğu gözü yorar bunlar dikkate alınarak tercih yapılmalıdır. Lambederler de odaya şıklık katabilir. 
  • Salonlarda avizelerin yanı sıra destek LED’leri, spotlar olması daha aydınlık bir ortam sağlar bundan dolayı LED’ler yoksa taktırılması tercih edilebilir. 
  • Evinizin tavan yüksekliğini bilmeniz avize boyutunu ayarlamanıza yardımcı olur. Uzunluğu odaya uygun modeller bulma konusunda kolaylık sağlar.
  • Antreye alınan avizelerin kapıyla olan konumuna dikkat edilmelidir. Buna göre uzun ya da gömme avizeler tercih edilmelidir. 
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.