Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4

Tuvalet Kağıdı

Hijyen kelimesi, sağlığı tehdit eden her unsura karşı alınan temizlik önlemlerinin bütününe verilen isim olarak bilinmektedir. Sağlığı korumak ve temiz bir yaşam alanı hazırlamak için kişisel temizlik ve bakım için pek çok farklı türde temizlik ürünleri üretilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Temizlik ve bakım ürünlerinin arasında sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında ise tuvalet kağıtları gelmektedir. Tuvalet kağıtları günümüzde en çok ihtiyaç duyulan ve satılan ürünlerden bir tanesidir. Tuvalet kağıtları, pratik bir kullanım sağlayan tasarımları sayesinde tuvalet sonrası etkili ve hızlı bir şekilde temizlenmeyi sağlamaktadır. Ayrıca tuvalet kağıtları kişisel temizlik açısından da oldukça önemli ürünlerdir.

İnsanlar vücutlarını mikrop ve bakterilerden korumak için kişisel temizlik ve bakımı tam ve doğru bir şekilde yapması gerekmektedir. Evlerde, işyerlerinde, ofislerde, okullarda ve benzeri daha pek çok farklı ortam ve alanda mikrop ve bakterilerin en çok bulunduğu, çoğaldığı yer tuvaletler olarak bilinmektedir. Bu sebeple temizlik açısından en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin en başında tuvaletler gelmektedir. Tuvalet kağıtları, tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra temizlenmek amacı ile üretilen ürünlerdir. Bunun yanı sıra tuvalet kağıtları hem temizlik açısından hem de kolay kullanımları sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Tuvalet kağıtları temel işlev olarak tuvalet sonrası temizlik yaparken doğrudan teması kesmek ve kullanan kişilerin hijyenlerini sağlamaktır. Tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra su ile temizlik yapılması her ne kadar yaygın bir davranış olsa da sadece su ile temizlik yapmak mikropların ve bakterilerin el yolu ile taşınıp yayılmasına sebep olmaktadır. Bu yöntem uygulandığında eller tam olarak yıkansa bile tam bir hijyen sağlanamamaktadır. Ellerin ve tırnakların iç kısmında kalan kir, bakteri ve mikroplar insan sağlığını ve çevrede bulunan kişilerin sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedir. Tuvalet ihtiyacından sonra tuvalet kağıdıyla temizlenmek ise mikropların elle temas etmesinin önüne geçerek olası hastalıklardan kişileri korumaktadır. Bunun yanı sıra tuvalet kağıtlarının tek kullanımlık olması da tuvalet kağıtlarının hijyen açısından sağladığı en büyük avantajdır.

Tuvalet ve banyolarda oldukça sık bir şekilde kullanılan tuvalet kağıtları, rulo şeklinde olan tasarımları sayesinde daha kolay ve daha pratik bir kullanım olanağı sunmaktadır. Tuvalet kağıtları genellikle tuvaletlerde yer alan tuvalet kâğıdı standına yerleştirilerek kullanılmaktadır. Tuvalet kağıtlarının aralıklı bölümler halinde üretilmesi hem tuvalet kağıdının tek elle koparılmasını sağlamakta hem de kâğıt israfı yapmanın önüne geçmektedir. Tuvalet kağıtları suya dayanıklı olarak üretildikleri için su ile temas sonrası dağılma ve parçalanma gibi problemler yaşanmamaktadır. Ayrıca belirli bir süre su ile temas eden tuvalet kağıtları su içerisinde eriyerek hiçbir kalıntı bırakmamaktadır. Tuvalet kağıtları sayesinde temizlik sırasında daha az su kullanıldığı için su israfının da önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da tuvalet kağıtları uzun süreli kullanımlar için oldukça ekonomik ürünlerdir.

Tuvalet Kâğıdı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

Tuvalet kâğıdı alırken dikkat edilmesi gereken özelliklere aşağıda liste şeklinde yer verilmiştir.

  • Tuvalet kâğıdı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik tuvalet kağıdının kat adedi ve tuvalet kağıdının rulo uzunluğudur.
  • Daha fazla emiş gücüne sahip tuvalet kâğıdı satın almak isteyen kişiler kat sayısı fazla olan tuvalet kâğıdı çeşitlerini tercih etmelidir.
  • Tuvalet kâğıdı rulolarında yer alan yaprak sayısı da kullanım için oldukça önemli bir kriterdir.
  • Rulo sayısı fazla olan tuvalet kâğıdı paketleri ekonomik açıdan oldukça bütçe dostu ürünlerdir.
  • Ofis, okul, işyeri ve benzeri insanların bulunduğu toplu alanlarda içten çekmeli tuvalet kağıtları tercih edilmelidir. İçten çekmeli tuvalet kağıtları, kişinin dokunduğu yere başka birisinin eli değmediği için temizlik ve hijyen açısından büyük avantajlar sağlamaktadır.
  • Çocukların kullanması için daha yumuşak, kokulu ve kolay koparılabilen tuvalet kağıtları tercih edilmesi önerilmektedir.
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.