Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çöp Poşeti

Kirlilik, çağımızın önemli bir sorunudur. Özellikle toprak ve çevre kirliliği günümüzde önemli bir sorun haline gelmiştir. Ortak yaşamda oldukça büyük bir sorun teşkil eden çöpler, çöp poşetleri sayesinde daha az rahatsız edici bir nitelik kazanmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda ve daha pek çok kamusal alanda üretim-tüketim faaliyetleri gereği çöp birikimi yaşanmaktadır.

Çöplerin Yol Açabileceği Sıkıntılar

Çöpler, yaşantımızda rahatsız edici bir noktaya taşınabilir, aynı zamanda düzensiz ve aşırı çöp birikimi sağlık sorunlarına da sebep olmaktadır. Atık maddeler hijyen kurallarına aykırı nitelikler taşımaktadır, ek olarak günlük yaşantımızı zorlaştıran özellikleri bünyelerinde barındırırlar. Bu nedenle çöplerin toplanarak ortamdan uzaklaştırılması şarttır. Bu amaca uygun olarak çöplerin toplanıp, tek bir alanda tutulması aynı zamanda kötü görünümlerini hafifletmek amacıyla çöp torbaları-poşetleri kullanılmaktadır. Özellikle kamusal alanda çalışan insanlar Haibrag sitesinde toplu şekilde çöp poşeti alımı gerçekleştirebilirler.

Çöp Poşetlerinin Kullanım Alanı

Çöp poşetlerinin gerek görüntü gerek çevre kirliliğini önlemede gerekse insan ve hayvan sağlığının korunmasında önemli bir görev üstlendiğini söylemek yanlış olmaz. Boyutları ve kalınlıkları ise nasıl bir ortamda ne şekilde kullanılacağına bağlı olarak değişmektedir ancak hepsinde temel amaç çöpleri olabildiğince temiz şekilde muhafaza etmektir. Kalabalık ortamlarda veya sanayi tipi çöplerde genelde daha büyük ve kalın çöp poşetleri kullanılırken, daha az insan popülasyonu barındıran ortamlarda veya ev tipi çöp diyebileceğimiz atıklarda küçük çöp poşetleri tercih edilmektedir. Yine de genel olarak her çeşit çöp poşetinden kalın ve sağlam bir özellik beklendiği söylenebilir.

Renklerine Göre Çöp Poşetleri

Renkleri koyu mavi veya tamamen siyah olabilir ancak kullanıcılar görüntü açısından hoş görünmesini isterlerse renkli çöp poşetleri de tercih edebilirler. Evi ofis, kapı önü gibi yerlerdeki kullanıcı profili ise tercih hakkını sık sık şeffaf çöp poşetlerinden yana kullanabilir.

Çöp Poşetlerinin En Önemli Özellikleri

Çöp torbaları, çöpleri toplamak dışında aynı zamanda onları uzaklaştırma görevi de üstlendiği için göz önüne alınması gereken en önemli husus çöp poşetinin sızdırmaz ve sağlam bir niteliğe sahip olmasıdır. Taşınması gereken noktaya kadar yırtılma, kopma gibi sorunlar yaşanmaması çöp poşetlerinden beklenen bir özelliktir.

Çevre Dostu Ürünler

Bir diğer nokta ise, çöp poşetinin çevre dostu -doğada çözünür- bir nitelik taşıması gerektiğidir. Kullanım amacı olarak çevreye yarar sağlamak gibi bir işlevi olan çöp poşetleri, aynı zamanda doğaya ve ekolojik dengeye zarar vermemeli, geri dönüşüme açık bir fonksiyonda olmalıdır. Üretici ve tüketiciler, çöp poşeti kullanımında dayanıklı olması, sızdırmaması gibi özellikleri dikkate aldığı kadar bu konuda da hassasiyet göstermektedir yoksa istenilenin tam tersi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Çöp poşetlerinin başka bir avantajı ise, kötü kokunun da önüne geçmesidir, bu sebeple ağız kısmının kapanır şekilde bırakılması doğru bir kullanım şekli olacaktır. Bu şekilde hem istenmeyen kötü kokular büyük oranda engellenmiş olunur, hem de çöp içerisinde üreyen mikro bakterilerin insan sağlığına zarar vermesini önlenir. Çok ağır kokular tamamen bastırılmasa bile, hafif kokuların tamamen etkisiz hale getirilmesi bu şekilde mümkün olabilir. Bu da insan yaşamı için büyük kolaylık sağlar çünkü kimse kötü kokulu bir oranda bulunmak istemez.

Çöp Poşeti Seçimi

Çöp poşetleri kalitesine ve boyutuna göre farklı fiyat çeşitlerine sahiptir. Ama genel olarak fiyatlar arasında uçurum yoktur ve birbirinden çok uzak değildir. Çöp poşeti alınırken dikkat edilmesi gereken nokta, kullanım alanına göre doğru bir tercih yapmaktır. Ev tipi çöp poşetleri, sanayi tipi çöplerde etkili olmayabilir ve bu da istenen performansa erişimi zorlaştırır. Aynı şekilde taşınırken sanayi tipi çöp poşetleri yerine ağzı büzgülü ve daha büyük çöp poşetleri tercih edilmesi buna bir örnektir.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.