Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Diğer Temizlik Gereçleri

Temizlik işlemi evlerde, ofislerde kısacası her alanda büyük önem taşımaktadır. Evlerde yapılan temizlik işlerinde hem farklı kimyasal temizleyiciler hem de kimyasal temizleyicileri ekleyecek kova benzeri kapların bulunması gerekmektedir. Temizlik işleri çok geniş kapsamlı bir terimdir ve bazı zamanlar zorlayıcı olmaktadır. Herhangi bir alanda uzun süre kalmış ve kurumuş kirlerin çıkarılması çoğu zaman imkansıza yakındır. Uzun süre beklemiş ve kurumuş kirleri çıkarmak için fazla güç uygulamak bile yeterli etkiyi sağlamamaktadır. İnatçı ve kurumuş lekeleri çıkarmanın en kolay yolu ise güçlü kimyasal temizleyiciler kullanmaktan geçmektedir. Güçlü kimyasalların temizlenecek yüzeye en iyi şekilde etki edebilmesi için doğru temizlik gereçleri kullanmak büyük önem taşımaktadır.

Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Temizlik malzemelerine bakıldığı zaman çok sayıda ve çok çeşitlilikte temizlik malzemeleri bulunmaktadır. Temizlik malzemeleri farklı ve güçlü kimyasal bileşimleri sayesinde bakterileri öldürmede ve kirleri çıkarma da oldukça etkilidir. Banyo ve lavabo gibi yüzeylerde yaşayan bakterileri öldürmek ve ortamı arındırmak için çamaşır suyu gibi etkili kimyasallar kullanılmalıdır.

İnatçı ve kurumuş lekelerin bulunduğu yüzeyden çıkarılması için güçlü kimyasallar kullanmak gerekmektedir. Kullanılan kimyasalların insan sağlığına ve çevreye zarar vermemesine özen gösterilmelidir. Temizlik malzemeleri her ortama ve her kire karşı özel olarak üretilmiş çok sayıda ürüne sahiptir.

Temizlik Malzemeleri Özellikleri Nelerdir?

Özel kullanımlarda ve günlük kullanımlarda tercih edilmek üzere üretilmiş farklı kullanımlara sahip temizlik gereçleri bulunmaktadır. Farklı kullanımların sebebi ise kullanılan ürünün ekstra kimyasal özelliklere sahip olmasıdır. Temizlik için kullanılan kimyasal malzemeleri uygun oranlarda karıştırmaya ve kullanmaya yarayan temizlik ekipmanları tercihi de iyi bir temizlik için büyük önem taşımaktadır. Temiz malzemelerinin en çok bilinen özellikleri ise şu şekildedir;

 • Kirlenmiş yüzeylerin temizlenmesi ve parlatılması için kullanılan ürünlerdir.
 • Çıkması zor lekelerin bulaştığı kıyafetlerin temizlenmesini ve lekenin çıkarılmasını sağlayan ürünlerdir.
 • Ev, ofis ve benzeri yerlerin temiz, ferah ve güzel kokmasını sağlayan ürünlerdir.

Mutfak Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Mutfaklar temizlik ihtiyacının en çok görüldüğü alanların başında gelmektedir. Ocak, aspiratör, çaydanlık ve tava gibi mutfak malzemelerinin temizliğinde yağ çözücüler tercih edilmektedir. Dolaplar ve buzdolabı gibi eşyaların temizliğinde ise krem temizleyiciler büyük etki göstermektedir. Krem temizleyiciler dokulu yapıya sahip oldukları için kirleri kolayca temizlemekte ve hoş kokuları ile ortama temizlik hissi yaymaktadır. Temizlik ürünleri ile birlikte temizlik bezlerinin kullanılması da büyük önem taşımaktadır. Mutfak temizliğini kolay ve kullanışlı hale getiren mikrofiber bezler, temizlik için önemli bir yere sahiptir.

Banyoda Hangi Temizlik Malzemeleri Kullanılır?

Banyo temizliği için seçilecek temizlik ürünleri zeminin yapısına ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Tuvalet temizliği için yoğun kıvamlı çamaşır suyu içeren temizleyiciler ve krem temizleyiciler kullanmak gerekmektedir. Duş kabinleri ve duş teknelerinin temizliği için banyolara özel olarak üretilen sprey temizleyiciler tercih edilmektedir. Banyo fayansları için özel üretim fayans temizleyicileri ve bezler ile fayansları pırıl pırıl yapmak mümkündür. Ayna ve cam dolaplar için cam temizleyiciler, duş kabininde oluşan kireçler için ise kireç çözücü temizlik malzemeleri kullanılabilir. Tuvalet temizliğini kalıcı bir hale getirmek için klozete takılan askı ürünleri ve sifon haznesine atılan küpleri kullanmak hijyenik bir tuvalete sahip olmayı sağlamaktadır.

En sık kullanılan banyo temizlik ürünleri listesi ise şöyledir;

 • Sabunlar
 • Tuvalet kağıtları ve havlu kağıtlar
 • Krem temizleyiciler
 • Çamaşır suları
 • Klozet koku gidericileri ve klozet ürünleri
 • Ahşap, cam ve mobilya temizleyicileri
 • Yüzey temizlik ürünleri
 • Yüzey dezenfektanları
 • Dezenfektan temizlik malzemeleri

Ofis Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Sıklıkla kullanılan ofis temizlik malzemeleri şunlardır;

 • Çamaşır suları
 • Maskeler ve eldivenler
 • Yüzey temizlik ürünleri
 • İşyeri hijyen ürünleri
 • El dezenfektanları ve benzeri temizlik malzemeleri

Bu temizlik ürünlerinin yanı sıra; çöp kovaları, çöp torbaları, temizlik bezleri ve temizlik mopları da etkili bir temizlik için gerekli olan yardımcı temizlik ürünleridir.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.