x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Dispenser

Çoğu modeli otomatik olarak sensör özelliğine sahip olan dispenser aletleri, el havlusu ve sabun gibi temizlik maddelerinin otomatik olarak ve el değmeden kullanıcıya teker teker veya belirli miktarda ulaşmasını sağlayan pratik cihazlardır. Hijyen bakımından el değmeden veya asgari temas ile çalıştıklarından dolayı tercih edilen dispenser aletleri hemen her restoran, cafe, benzin istasyonu ve benzeri umuma açık mekanlarda genellikle duvara monte edilerek kullanılmaktadır.

Ticari işletmelerde eski tip, çekilmesi gereken bir kol mekanizması ile çalışan ve kâğıt havluyu bu şekilde çıkartan tiplerine hala rastlanıyor olsa da otomatik olarak el algılama özelliği olan modeller giderek yaygınlaşmaktadır. 

Likit sabun dispenserleri kategorisinde ise aynı şekilde sabunu akıtması için elle basılan düğmesi olan eski tip dispenserlar ve otomatik algılaması olan yeni tip dispenserlardan bahsedilebilir.

Dispenser Kullanım Alanı

Dispenser aleti, ürünü dış etkenlere maruz bırakmadan kapalı bir ortamda muhafaza etmesi bakımından halka açık ticari işletmeler ve şirketler tarafından tercih edilmektedir.

Ev dışı, umumi kullanıma açık banyo ve tuvaletlerde bir süre öncesine kadar herkesin ortak kullanmak durumunda kaldığı kalıp sabunlar elde ele dolaşırken, dispenser aletleri ve likit sabunların tercih edilmesi ile bu sorun ortadan kalkmıştır. Dispenser’dan çıkan likit sabun ya da kâğıt havlu hem daha özenli muhafaza edilmesi hem de kullanıcı dostu kolay sunum şekli bakımından üst düzey hijyen seviyesi sağlamaktadır.

Dispenser Aletinin Avantajları

  • Hem manuel hem de otomatik dispenserlar açıkta bırakılan havlu ve sabunlara nazaran çok daha iyi muhafaza edilir. Ürün kullanıcıya ulaşmadan önce havadaki toz, kir ve diğer olası maddeler ile temas etmez.
  • Dispenser aleti ekseriyetle otel, pansiyon, cafe, bar, restoran, AVM, hastane, benzin istasyonu gibi toplu tüketim yerleri yani ev dışı ortamlarda yaygındır. Manuel dispenser aletleri kullanıcı yardımı ile, otomatik dispenser modelleri ise el değmeden işler. Hem manuel hem de otomatik dispenserlar kullanıcı ve hijyen dostu olup, enfeksiyonların yayılmasını muadillerine göre daha yüksek oranda önler.
  • Dispenser aleti önceden ayarlı ve otomatik olarak ürünü belirli ve yeterli miktarda çıkarttığından dolayı, israfı önleyen bir otomattır.
  • Otomatik kâğıt havlu dispenserlarının enerji tüketimi, el kurutma makinelerine nazaran dört kat daha azdır. Manuel kâğıt dispenserlarının enerji tüketimi ise sıfır seviyesindedir.
  • Dispenser aleti gereksiz çöp ve israfı en aza indirgeyen çevre dostu bir alettir.
  • Pratik kullanım özelliğiyle zamandan kazandırır, kâğıt sıkışması sorununu ortadan kaldırır.
  • Estetik, sağlam ve dayanıklı aletlerdir.
  • İşletme açısından temizlik görevlilerinin harcadığı zamanı kısaltır.
  • Toplam maliyeti düşürmesi bakımından ekonomiktir.
  • Toplu tüketim yerlerinde özenli temizlik ve hijyen, müşterinin işletme ile ilgili genel değerlendirmesinde ön sıralarda yer aldığından, müşteri memnuniyetini arttırır.

Dispenser Seçimi ve Modelleri

Her işletmenin kapasitesi ve günlük ortalama mekân içi müşteri trafiği farklı olduğu için, işletmenizin ihtiyacına göre en uygun dispenser aletini modellerdeki farklılıkları inceledikten sonra seçebilirsiniz.

En çok tercih edilen kâğıt havlu dispenser modelleri arasında; Z katlamalı manuel dispenser, sensörlü (fotosel) dispenser ve otomatik dispenser öne çıkmaktadır. Bununla birlikte dispenser üreticisi firmalar AR-GE çalışmalarını devam ettirmekte ve piyasaya sürekli yeni modeller çıkmaktadır. Alacağınız ürüne işletmenize uygunluk, estetik, kâğıt havlu dolum maliyeti, kalite, dayanıklılık ve hijyen gibi unsurları göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Şayet estetik ve şıklık sizin için hijyen kadar önemli bir kaygı ise, dispenser üreticisi bazı firmaların renk, tasarım ve boyut olarak birçok farklı modelde dispenser üretebildiğini de ekleyelim.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.