sadsad x
asdasd
Marka Kategorileri
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Atlas

Günümüzde birçok insan ağır yüklerin yer aldığı iş sektörlerinde çalışmaktadır. Ağır yükten kastımız 50-60 kilogramlar değil 1-2 tondan başlayan yüklerdir. Durum böyleyken herhangi bir insan gücüye kaldırılabilecek yükler olmadığından makinelerin yardımına ihtiyacımız kesin bir şekildedir. Makineler uzunca bir süredir hayatımızın her yerinde en çok yardımcı olan aletlerdir. Hayatımızı çok daha pratik hale getirip yardımlarda bulunmaktadır. Elbette makinelerin gelişimi çok önemlidir. Makinelerin gelişimi insanlar için çok önemli bir yere sahiptir. Zira insanların fiziksel anlamda zayıf varlıklardır. Kast kütleleri diğer canlıların ortalamasından yüksek olsa dahi hiçbir insan bir goril kadar güçlü olmayacaktır. Bundan dolayı bu duruma uyum sağlamalı ve işlerimizi bunlara göre düzenlemeliyiz. Özellik inşaat ve sanayi sektöründe ağırlıkları bazen tonları bulan malzemeleri kaç insan bir araya gelirse gelsin kaldıramaz. Kaldırsa dahi yükseklik bakımından istenilen yere çıkaramaz. Bundan dolayı işler aksayacak hatta duracaktır. İnsanın bu noktada yardımına makineler yetişecektir.

Bizim konumuza bahis olan makineler en başta birkaç ipin bir araya gelerek makaralar yardımıyla bağlandıktan sonra istenilen yükü istenilen yüksekliğe çıkarılmasına yardımcı olan elemanlar olarak tanımlanabilir. Elbette dünya durmadan gelişmekte ve hiç hızını kesmeden ilerlemektedir. İlerlemekten kastımız ise her gün bir adım dahi olsa ileriye gitmektedir. İnsanoğlu ise üstüne düşen görevi yerine getirerek bu ilerleyişe ayak uydurmak zorunda kalacaktır. Nitekim biz insanlar insanlığın başlangıcından bu yana dünyanın gelişimine ayak uydurma konusunda herhangi bir sıkıntı çekmemekteyiz. Her zaman dünya ne kadar hızlı dönerse dönsün bu hıza ulaşmayı başarmaktayız. Hatta söylenebilir ki özellikle son 20 yıldır ara sıra dünyanın dönüş hızına ulaşmakla kalmayıp bazen dünyadan daha hızlı dönmekteyiz. Az önce bahsettiğimiz yük makineleri konusunda uzmanlaşmış tek işi bu olmuş köklü bir markadan bahsedeceğiz. Atlas marka ürünler bu konuda uzmanlaşmış mühendislerin elinden çıkma yük kaldırma makineleri üretmektedir.

Atlas Yük Kaldırma Platformları

Herkesin arabasında veya garajından küçük veya büyük fark etmeksizin bir kriko bulunmaktadır. Zira özellikle teker patlama hadiselerinde ıssız bir yolda mahsur kaldıysanız kriko imdadınıza Hızır gibi yetişecek ve sizi o kötü durumdan kurtulacaktır. Hidrolik krikolar çok basit bir prensiple çalışmaktadır. Küçük bir basınç ile sıvının basıncı daha büyük bir yüzeye iletmesiyle birkaç hamlede tonlarca yük kaldırılabilir. Bundan dolayı kriko herkesin evinde bulunması gereken temel bir alete dönüşmüştür. Bizim bugün bahsedeceğimiz Atlas yük platformları biraz daha farklıdır. Ortalama bir arabanın ağırlığını 1.5 tondan hesap edersek Atlas marka yük kaldırma platformları bunu altıya katlayarak 10 tona kadar kaldırma kapasitesi olan krikolar üretmektedir. 10 tonluk bir ağırlık demek ortalama iki tane Asya filinin ağrılıkları toplamından daha fazladır. Yani kriko gibi basit bir aletle 2 taneden fazla Asya filini tek başınıza kaldırma gücüne sahiptir. Atlas marka yük platformlarının gücünü anlatmak konusunda birazda olsa yardımı dokunmuştur.

Atlas Taşıma Araçları

Atlas marka yük kaldırma platformlarından bahsederken gücünü örneklerle anlatmıştık. Yine Atlas marka taşıma araçları da o kadar güçlüdür desek yeridir. 4 tekerli klasik paket taşıma araçları sınıfında çok üst düzey bir taşıma kapasitesine sahiptir. Ayrıca daha önce pek ismini duymadığımız ceraskal üretiminde çok ünlü bir markadır Atlas markası. Ceraskal bir yükün kaldırılmasına yardımcı bir alettir ama en büyük ve güzel özelliği ise o yükü belli bir yükseklikte herhangi bir kuvvet istemeden başarıyla ayakta tutmasıdır.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.