x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Marka Kategorileri
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Awox

Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleriyle faaliyet gösteren Awox yaklaşık 3.500 çalışanı ile merkezi Türkiye olmakla birlikte dünya çapında toplam 6 tane üretim tesisine sahiptir. 

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde 60.000 m2 kapalı alan üretim tesisi ve Lüleburgaz’da 20.000 m2 depolama alanı olarak toplamda 80.000 m2 kapalı alana sahip AWOX üretim tesislerinde elektronik bölümü-küçük elektrikli ev aletleri bölümü-ısıtma ve soğutma bölümü-plastik enjeksiyon bölümü- metal enjeksiyon bölümü ve kalıphane bölümü olmak üzere 6 ayrı bölümde üretim yaparak ülke ekonomisine katma değer ve istihdam sağlamaktadır.

Isıtma- Soğutma sistemleri içinde ilk etapta Radyatör, Fanlı Isıtıcı Hotwind ve Infrared Isıtıcı üreteceklerini belirten şirket, devamında Klima üretimine geçeceklerini belirtti. Bu anlamda Türkiye’nin önemli bir potansiyel teşkil ettiğine değinen şirket yöneticisi Can, “Bu konuda da yerli üretimi devreye sokmak istiyoruz. Ülkemizin gelişimi açısından üretim önemli bir faktör ve biz de bu konuda elimizden geleni yapmak istiyoruz” dedi. Ürünlerin tasarımları ve testlerini kendi tesislerimizde gerçekleştiriyoruz diyen Murat Can, bunu önemine değinerek “Kalıp ve patentlerimizle çok sayıda ürüne Türk Malı damgası vuruyoruz. Birçok uluslararası sertifikasını da ülke ekonomisine kazandırarak ayrı bir katkı sağlıyoruz.” dedi.

Yerli Üretime Katkı

Tectone firması ile elektronik ve küçük ev aletleri konusunda bundan önce yaptıkları atılımları hatırlatan Can, Türkiye’nin dış ticaret açığında önemli bir yer tutan elektronik ürün gamının yerli üretim ile aşılacağını, bu anlamda ‘Awox’ markası ile tüketiciyi hem yüksek teknoloji ile buluşturduklarını hem de ekonomide ithalata karşı ülke ekonomisine fayda sağladıklarını belirtti. Yeni açılan fabrikayla birlikte de Isıtma ve Soğutma sistemleri alanında da yerli üretime katkı sağlayacaklarını belirten Murat Can, “Bu alanda da tüketiciyi kaliteli yerli ürünle buluşturmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız hem tüketiciye yeni alternatifler sunacak hem de ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacaktır.”  Dedi.

Güney Kore Ortaklığı

50 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Can Holding bünyesinde bulunan ve teknoloji alanında faaliyet gösteren “TECTONE” firması, Güney Kore’de bulunan dünya çapındaki bir firma ile ortaklık görüşmesi de yapıyor. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Tectone Yönetim Kurulu Başkanı Murat Can, “Can Holding olarak bugüne değin birçok atılım yaptık.  Enerji, turizm, sağlık ve inşaat alanlarında yaptığımız hizmet ve çalışmalar dışında elektronik ve küçük ev aletleri konusunda da dünya pazarına oynuyoruz. Bu anlamda ülkemiz ekonomisine yepyeni bir katma değer sağlayacak önemli bir girişimde bulunarak Güney Kore’de bulunan dünya çapındaki bir firma ile ortaklık görüşmeleri yapıyoruz.” İfadelerinde bulundu.

“AWOX” markası ile “Küçük Ev Aletleri” ve teknoloji ürünlerini yüksek teknoloji ile buluşturduklarını bununla da ekonomide ithalat yarasına merhem olduklarını belirten Murat Can. “Üretim ve pazar payımızla Türkiye’nin ilk 5’i içine girmeyi başardık.” şeklinde konuştu. 100’de yüz yerli üretim stratejisi ile elektroniğe Türk Malı damgasını vurduklarını belirten Murat Can, “AWOX” markası ile telefon, tablet ve bilgisayar ekranı üretmenin yanında yüzde yüz Türk malı televizyon üretmektedir. Sözlerine devam eden Murat Can, “Bu alanda şimdiye kadar birçok yatırım yaptık, 40 bin m2 olan üretim hattımıza 15 bin m2 ek üretim hattı ekledik. Bunun yanı sıra devletimizin ‘İstihdam Seferberliği’ne katılım sağlayarak 300 yeni istihdam sağladık. Şimdi ise yepyeni bir hizmet ve gelişen global dünyanın güçlü bir oyuncusu olma hedefimiz için Güney Kore’li büyük bir firma ile ortaklık görüşmelerimiz devam ediyor. Elektronik ve Küçük Ev Aletleri alanında yapılacak bu ortaklıkta üretim tamamıyla Türkiye’de, Can Holding’e ait Çerkezköy’deki teknoloji tesislerinde gerçekleşecek, bu da dünya piyasasında yer edinme adına bize ve ülkemize önemli bir katma değer sağlayacak; Ana temamız dünya oyuncusu olmak” dedi. Bu alandaki yatırımlarıyla, Tüketici elektroniği ve Küçük Ev Aletleri konusunda yıllık 8 milyon adet üretim kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin devleri arasına girmeyi başardıklarını dile getiren Can, “Bütün tasarımlarımızı ve testlerimizi kendimiz yapıyoruz. Uluslararası birçok sertifikamızla da güven veriyoruz. Şimdi ise bu ortaklıkla adımlarımızı büyüterek devam edeceğiz” diyerek dünya çapında marka olma yolunda geleceğe yönelik vizyonlarını ifade etti.

Firma yetkilileri %100 Türk sermayeli şirketin, ülke çapına yayılmış 15 binin üzerinde farklı noktalarda satışının bulunduğunu ifade ettiler. Can Holding enerji, turizm, elektronik, sağlık ve inşaat alanlarında ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan başarılı çalışmalarla göz dolduruyor.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.