x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Fairy Platinum Hepsi Bir Arada Bulaşık Makinesi Tableti Limon 90'lı
179,90 TL

Aynı Gün Kargo

Fairy Hepsi Bir Arada Bulaşık Makinesi Tableti Limon 120'li
199,00 TL

Aynı Gün Kargo

 

Fairy - Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Tableti Limon 72'li Fairy - Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Tableti Limon 72'li (1)
Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Tableti Limon 72'li
163,60 TL

Aynı Gün Kargo

 

Fairy - Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Tableti Limon 60'lı Fairy - Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Tableti Limon 60'lı (1)
Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Tableti Limon 60'lı
139,90 TL

Aynı Gün Kargo

 

Finish - Finish Classic Bulaşık Jel Deterjanı 1300 ml
Finish Classic Bulaşık Jel Deterjanı 1300 ml
54,60 TL

Aynı Gün Kargo

 

Pril - Pril Gold Jel Yağ Çözücü Bulaşık Makinesi Deterjanı 50 Yıkama 900 ml Pril - Pril Gold Jel Yağ Çözücü Bulaşık Makinesi Deterjanı 50 Yıkama 900 ml (1)
Pril Gold Jel Yağ Çözücü Bulaşık Makinesi Deterjanı 50 Yıkama 900 ml
62,60 TL

Aynı Gün Kargo

 

Pril - Pril Gold Jel Hijyen Bulaşık Makinesi Deterjanı 50 Yıkama 900 ml
Pril Gold Jel Hijyen Bulaşık Makinesi Deterjanı 50 Yıkama 900 ml
62,60 TL

Aynı Gün Kargo

Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Bulaşık Makinesi Tableti

Bulaşık makinesinin olmadığı dönemlerde, tüm bulaşıklar elle yıkanılıyordu. Özellikle tencere, tava, tepsi gibi yıkanılması zor olan mutfak eşyaları insanları bir hayli yoruyordu. Bulaşık makinesinin icadı ile bu sorun ortadan kalkmış, mutfak eşyalarının temizlenmesi daha kolay bir hal almıştır. Bulaşık makinesini Josephine Cochrane isimli Amerikalı bir kadın icat etmiştir. Bulaşıklardan bıkmış olacak ki “Madem kimse bulaşıkları yıkayacak bir makine geliştirmedi, ben geliştirmeliyim.” diyerek kollarını sıvadı. Basit bir mekanizması olan bir bulaşık makinesi yapar ancak günümüzdekinden epey farklıdır. İlk icat ettiğinde çok talep görmese de hayal gücü geniş olan pek çok kişinin ilgisini çekmiş ve zamanla geliştirilmiştir. Böylelikle o basit bulaşık makinesi, mutfaklarımızdaki bulaşık makinesine evrilmiştir.

Bulaşık makinesi, içerisindeki bulaşıkları kusursuz bir şekilde yıkamak için bulaşık makinesi deterjanına ihtiyaç duymaktadır. Deterjan sıvı veya tablet olabilir. Makineden makineye hangi tür deterjanın kullanılabileceği değişebilmektedir. Bulaşık makinesi tableti, mutfaklarda kullanılan sıvı bulaşık deterjanından farklıdır. İçerisinde su yumuşatma tuzu, deterjan, parlatıcı, cam koruyucusu, paslanmaz çelik koruyucusu gibi maddeler bulunmaktadır. Pek çok kişi tablet deterjanı, sıvı deterjana göre daha çok tercih etmektedir.

Bulaşık Makinesi Tableti Nasıl Kullanılır?

Bulaşık makinesi tableti, bulaşıkların kusursuz bir şekilde yıkanması için mutlaka gerekmektedir. İçerisinde bulunan çeşitli maddeler sayesinde yıkanan bulaşıklarda leke kalmamakla beraber ekstra parlaklık vermektedir. En mükemmel sonuç için bulaşık tabletinin doğru kullanılması gerekmektedir. Paketinden çıkarılan tablet, türüne göre tabletin dışındaki ambalaj açılır. Eğer tablet kuru ise açılır ancak jel tablet ise açılmaz. Bulaşık makinesinin ana deterjan bölmesine konulur ve bölme kapatılır. Bir yıkamada bir tablet önerilmektedir. Birden fazla tablet kullanımı makineden sular taşmasına neden olabilir. Makine çalıştırılmadan önce makinenin içindeki bulaşıkların makine için uygun olduğundan emin olmak gerekmektedir. Ardından makine çalıştırılabilir. Tabletler muhafaza edilirken hava ve nem almayan bir ortamda muhafaza etmeye dikkat edilmelidir.

Bulaşık Makinesi Tabletlerinde Hangi Bileşenler Bulunur?

Bulaşık makinesi tableti içinde pek çok bileşen barındırır. Bulaşıkları üzerlerindeki gıdadan arındırmak, parlatmak gibi amaçları olmasından ötürü içerisinde birçok madde bulunur. Damlacık lekelerini önlemek ve suyun yüzey gerilimini azaltmak için yüzey aktif maddeler içerir. Bu aktif yüzey maddeleri cam bulaşığın üzerinde lekelenmenin önlenmesiyle birlikte su tabakasının ince bir tabaka halinde durmasını sağlar. İnce bir tabaka halinde olması bulaşığın daha hızlı kurumasını sağlar.

Tabletlerin içinde bulunan anti – korozyon maddeler ile bulaşık makinesinin içindeki metallerin korozyonunu önler. İçindeki fosfat sayesinde sert suyu yumuşatır ve böylelikle bulaşık üzerindeki yağı daha kolay çıkarır. Bunlar dışında bulaşık makinesi tableti oksijen bazlı ağartma maddeleri, alkali tuzlar, protein ve yağ parçalayıcı enzimler, köpük önleyici maddeler gibi pek çok bileşeni barındırır. Bulaşık makinesi tableti içerisinde kum içerebilir. Bu tabletler daha ucuz olmakla beraber pek tercih edilmemesi gerekmektedir. Kum içeren tabletler bulaşıklara ve bulaşık makinesine zarar verebilir. Üzerinde desen bulunan bulaşıkları aşındırabilir.

Bulaşık Makinesi Tableti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bulaşık makinesi tableti seçiminde dikkat edilmesi gerekilen birkaç nokta bulunmaktadır. Bulaşık makinesinin tablet formundaki deterjanlarla uyumlu olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Bazı bulaşık makineleri yalnızca tablet veya sıvı deterjanla uyumluluk gösterebilir. Tabletin içeriğine bakılarak seçilmelidir. İçerisinde bulunan parlatıcı ve tuz, bulaşıkların temizliğinde daha verimli sonuç almaya yaramaktadır. Markadan markaya değişen içerik ve kalite göz önünde bulundurularak bütçeye ve bulaşık makinesine en uygun olan bulaşık makinesi tableti seçilmelidir. Tabletler, uygun saklama koşullarında tutulmalıdır. Hava ve nem almayan ortamlarda durmalıdır.

Mutfakların olmazsa olmaz beyaz eşyaları içerisinde ilk sıralarda yerini alan bulaşık makineleri, kullanıcıların daha pratik bir mutfak temizliği elde etmeleri konusunda büyük rol oynuyor. Birçok programı bulunan bulaşık makinelerinin, bulaşıkları etkin bir şekilde temizlemesi adına bulaşık makinesi tableti ya da deterjan seçeneklerine ihtiyaç duyuluyor. Birçok markanın farklı temizleme gücüne sahip olan ürünleri, bulaşıklarınızı tüm kirlerden arındırmanın yanı sıra parlatma ve yüzeyini koruma gibi özellikleri de içerisinde barındırıyor. Pril ve Fairy gibi popüler temizlik markaların bulaşık makinesi için özel olarak tasarladığı tabletler, bulaşık makinelerinin kapak kısmında bulunan hazneye ya da zorlu lekelere sahip bulaşıkları yıkamadan önce çatal-bıçak sepeti ya da su püskürtülen yere yakın bir yere yerleştirilerek kullanılabiliyor.

 

Bulaşık makinesi için tasarlanan tablet üreticileri, yüksek kalite standartları ile soğuk suda dahi en iyi temizlik performansını göstermeyi hedefliyor. Tuz ve parlatıcı gibi diğer özellikleri de içerisinde barındıran Pril Gold, 25’li, 50’li ve 75’li gibi paket seçenekleri ile tek yıkamada bulaşıklarınızın ilk günkü görünümlerinin korunmasına yardımcı oluyor. Limon kokulu Fairy Platinum, sıkıştırılmış tozu jel formlu deterjanlar ile destekleyerek yıkama esnasında bulaşıklarınıza ferah bir koku bırakmanın yanı sıra, cam ve çelik bulaşıklara parlaklık kazandırıyor. Bulaşık makinesi tablet markaları, kullandıkları bileşenler, boyut, paket adedi ve yıkama gücü gibi kategorileri baz alarak ürün fiyatlarını belirliyor.

 

Haibrag, mutfak temizliği konusunda sıkça ihtiyaç duyulan bulaşık makinesi tablet seçeneklerini cazip fiyat etiketleri üzerinden kullanıcılar ile buluşturuyor. Finish gibi markaların tablet seçenekleri içerisinde bulabileceğiniz organik bileşenler içeren ürünler ebeveynler ve alerjik bünyeye sahip olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Finish Quantum, makine içerisinde su yoluyla çözünebilen ambalajı sayesinde bulaşıklarınızın ihtiyaç duyduğu temizliği tek yıkamada onlarla buluşturuyor. Bulaşık makinesi kapsülü kullanımında ürünü hazneye yerleştirerek bulaşık miktarı ve kir yoğunluğunu baz alarak makinenizi uygun programda çalıştırmanız gerekiyor. 

 

Sitemizden uygun fiyatlı bulaşık makinesi tabletlerini inceleyebilir, dilediğiniz ürün içerisinden yıkama gücü ve özellik açısından ihtiyaç duyduğunuz tableti hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.