Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Çaykur

Çaykur, her ilde Yaş Çay İşleme Fabrikası, ideal Çay Paketleme Fabrikası, genel Pazarlama ve Üretim Bölge Müdürlüğü, farklı bölgelerde Pazarlama Bölge Müdürlüğü, Anatamir Fabrikası, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, birçok çalışanı bulunmaktadır.  Günlük yaş çay toplayıp sermaye döktüğü miktar diğerlerinden farklı göstermektedir.  Işleme kapasitesi ile Türkiye çay sektörünün en büyük ve lider kuruluşudur. Bölgede üretilen yaş çay ürününün yıllara göre değişmekle birlikte yaklaşık çoğunluğunu kapsayan Çaykur tarafından satın alınmaktadır. Çaykur´un yurt içi kuru çay piyasasındaki pazar payı ise yaklaşık yarısından fazla ‘dir. Çay üreticileri ve işletmeleri, Kamu yönetim ve haklarını göz önünde bulundurarak onların istekleri ve hakları doğrultusunda işler yapmaya yönelik, özel kişiliğe sahip, faaliyetlerinde birincil ve sorumluluğu sermayesi ile sınırlı bir olabilirtesi olabilecek şekilde ürete bilecek şekilde olan Çaykur üretimi bulunmaktadır. Çaykur geçmişten günümüze kadar aralıksız devam eden idari işleri ile birlikte yapım aşamasında olmaktadır.

Çaykur’un Faydaları

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü veya kısa adıyla Çaykur, Türkiye Cumhuriyeti devletine ait, çay üreten bir Türk firması.  Ayrıca soğuk çay, yeşil çay, beyaz çay, organik çay ve siyah çay üretimi yapılmaktadır. 1983 yılında bir kamu iktisadi kuruluşu olarak kurulur. İşletmeye uygun kapasiteye sahip, yaş çay yapraklarını satın almak ve üretmek, kuru çay ürettirmek kolay olarak karşılanmamaktadır. Satın alınan çay yapraklarını işlemek ve değerlendirmek için teknolojik faaliyette bulunmak gerekmektedir. Teknolojik faaliyetler makine icadı gibi önemli noktalar ile birleşmektedir.  Ürettiği veya dışardan satın aldığı kuru çayların iç ve dışarıya gönderdiği pazar isteklerine uygun olarak toparlanması, paketlenmesini ve pazarlanmasını sağlamak için Çaykur’a ihtiyaç bulunmaktadır. Üretim faaliyetlerinden gerçekleşen yan ürünleri değerlendirmek ve yardımcı maddeler üretmek, bitkisel çaylar, soğuk çay, kafein, ekstrakt ile diğer ilişkili ve yan sektörlere ait ürünlerin üretimini ve pazarlamasını yapmak ve yaptırmak. Çay’ın öz veri kullanılabilir ham maddesi yetiştirilmesi için gerekli önlemleri alınmıştır. Kurulmuş ve kurulacak küçük ve orta büyüklükteki özel kuruluşlara idari ve teknik alanlarda rehberlik yapılır. Çaykur, gelişen pazarın koşullarına uygun olarak kaliteyi, verimliliği ve ürün çeşitliliğini artırarak sektörde en büyük ve öncü kuruluş olamaya devam edecektir. Türkiye´nin Tarım Politikasına uygun olarak çay ziraatını geliştirmek, çay kalitesini ıslah etmek, işlenmesini teknik esaslara göre yürütmek, iç ve dış pazar isteklerini karşılamak üzere kuru çay üretmek, ithal etmek ve ihraç etmek, verimlilik esasına dayalı işletme politikasıyla sermaye birikimine yardım ederek yatırım kaynağı yaratmaktır

Çay-Kur Ürünleri

Siyah Çaylar halk tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanımı arttırdıkça her marka da olduğu gibi Çaykur markasında da daha dikkatli ve içiminin dikkatine değinerek daha güzel bir şekilde üretilmesine dikkat edilerek üretilmektedir.

Yeşil Çaylar son zamanlarda diyetisyenlerin tavsiyesi ile daha mantıklı ve kullanışlı hale getirmeyi hedeflemiş bulunmaktadır. Yeşil çayın faydalarını insanlara daha mantıklı ve düzenli bir şekilde anlatarak kullanımlarını anlatmaya dayalı bir şekilde sonuçlar elde edilmiştir.

Beyaz Çay en pahalı ve az kullanılan çaylar arasında yer almaktadır. Tadı ve bakımı ile birlikte büyük önem taşımaktadır. Çaykur markası da büyük hassasiyet ürettiklerinden dolayı sıkıntı çıkarmadan kullanıma sunmuş bulunmaktadır.

 Organik Çaylar son zamanlarda doğal ve organik kullanımı için büyük hassasiyet ile kullanarak mantıklı tüketime yol açmasını da sağlamış bulunuyor böylelikle Çaykur markası da daha mantıklı ve kullanım kolaylığı bulunmaktadır.

DİDİ içecekler arasında farklı ve son zamanların en popüler ürünleri arasında yer almaktadır. Didi kullanarak ve tüketerek insanlara nasıl etki bıraktığını göstererek kullanımını arttırmış bulunuyor. Tadı ve yapımı ile aşamalardan geçerek daha deneyimli olmasını sağlamış bulunuyor.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.