x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Marka Kategorileri
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Coffee Filters

Meşhur kahve tartışması, acı içeceğin vücudu koruyup korumadığı veya vücuda zarar verip vermediği ve bu sağlığı artıran veya sağlığa zarar veren unsurların kahvenin kendisi, kafein veya bardağa eklenen kremalarla ilgili olup olmadığı ile ilgilidir. Spekülasyonlar sıklıkla burada dursa da kahve tartışması bir ek unsuru daha içermelidir. Bir kahve filtresinin asıl amacı kahve telvesini içeceğinizden uzak tutmak olsa da kâğıt filtreler de çok önemli bir sağlık yararı sunar.

Başlıca Faydaları

Demleme işlemi sırasında kahve filtreleri, diterpen adı verilen kahvedeki yağlı maddeleri yakalar. Harvard Health Publications'a göre kahvede bulunan iki ana diterpen türü cafestol ve kahweoldür. Bu yağlı maddeler, kahvenin içinde yüzen kahve telveleri veya yüzeyde biriken yağlı damlacıklar aracılığıyla sabah fincanınıza kaçar. Ve tüketildiğinde, bu yağlı bileşikler, bağırsaklarda kolesterol düzenleyici bir reseptörü bloke eder. Bu tıkanıklık nedeniyle, bağırsaklar artık emilen ve atılan kolesterol miktarlarını düzgün bir şekilde düzenleyemez ve bu da kan kolesterol düzeylerinin yükselmesine neden olur. Kahve filtreleri, kafetol ve kahweolu hapsettiğinden, kahveye bağlı kolesterol artış riskini önemli ölçüde azaltırlar.

2007 Science Daily makalesi, dört hafta boyunca her gün beş fincan filtrelenmemiş kahve içmenin kolesterol seviyelerini yüzde 6 ila 8 oranında artırabileceğini öne sürüyor. Tabii ki, günde beş fincan oldukça fazla bir miktardır- ancak yine de sabah kahvenizi filtresiz yapıyorsanız dikkate almanız gereken bir şeydir. Cafestol, özellikle düşük yoğunluklu lipoprotein kolesterol düzeyleri için güçlüdür. Kanda çok fazla LDL kolesterol biriktiğinde, kan damarlarının iç duvarları boyunca sert bir plak oluşturur. Plak, kanın damarlardan akmasını zorlaştırarak yüksek tansiyon, kalp krizi ve felç riskini artırır.

Filtre Türleri

Harvard Health Publications'a göre kâğıt filtreler, diterpenleri ortadan kaldırmada kalıcı veya bez filtrelerden daha etkilidir. Kâğıt filtrelerin temizlenmesi de daha kolaydır; bunları bir kullanımdan sonra atarsınız. Bez ve kalıcı filtreler her kullanımdan sonra temizlenmelidir. Kâğıt filtreler, diğer filtre türleri kadar çevre dostu değildir, ancak doğal liflerden yapıldıkları için biyolojik olarak parçalanabilirler. Kâğıt filtreleri daha "yeşil" hale getirmek için kahve telvelerinizle birlikte kompostlayın. Kompostlama için doğal kahverengi filtreler, ağartılmış beyaz filtrelerden daha iyidir.

Harvard Health Publications'a göre kâğıt filtreler, diterpenleri ortadan kaldırmada kalıcı veya bez filtrelerden daha etkilidir. Kâğıt filtrelerin temizlenmesi de daha kolaydır; bunları bir kullanımdan sonra atarsınız. Bez ve kalıcı filtreler her kullanımdan sonra temizlenmelidir.

Kâğıt filtreleri daha "yeşil" hale getirmek için kahve telvelerinizle birlikte kompostlayın. Kompostlama için doğal kahverengi filtreler, ağartılmış beyaz filtrelerden daha iyidir. Oldukça basit görünen bir şey olsa da doğru kahve filtresini seçmek aslında fazlasıyla kafa karıştırıcı olabilir. Ağartılmış, ağartılmamış, metal, kâğıt ve farklı boyutları arasında, işler hızla tam bir karmaşaya dönüşebilir.

Bir filtre seçerken, yalnızca demleme yönteminize uygun boyutu seçtiğinizden değil, aynı zamanda doğru kalınlığı da seçtiğinizden emin olun. Daha ince filtreler, suyun içinden çok daha hızlı geçmesine izin verecek ve bu, demleme sürecini kesinlikle etkileyecek ve iyi bir şekilde değil. Filtre ne kadar kalın olursa, o kadar pahalı olur, ancak maliyet farkları o kadar küçüktür ki gerçekten önemli olmamalıdır. Günün sonunda önemli olan bu değil mi?

Aslında ağartılmış ve ağartılmamış kahve filtreleri arasında çok az fark vardır. Elbette, ağartılmış filtreler ek işlemlere tabi tutulur ve içlerinde bir çeşit ağartıcı bulabilirsiniz, ancak her ikisinin de kahvenizin tadı üzerinde gerçekten hiçbir etkisi yoktur. O yüzden hangisiyle daha rahat hissediyorsanız onu kullanmanızdan yanayız. Ağartılmamış filtreler çevre için neredeyse her zaman çok daha iyidir, bu nedenle Toprak Ana hakkında endişeleriniz varsa, o zaman elbette ağartılmamış satın alın.

Hangisini seçerseniz seçin, her zaman yüksek kaliteli filtreler almayı unutmayın. Bu da kahvenizin tadını etkileyecektir. Yani ağartılmamış veya ağartılmış, gerçekten önemli değil. Her seferinde en sevdiğiniz kahveden harika bir fincan demleyebilmeniz için doğru boyutta ve doğru kalınlıkta olduklarından emin olun. Tüm kalınlık ve boyut seçenekleriyle Coffee Filters filtrelerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.