Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Pişirme Kağıdı

Pişirme kağıdının bu yaratıcı kullanımları, size hiç düşünmediğiniz bazı fikirler verebilir. Hepimiz parşömen kağıdının mutfaktan sonra kolay temizlik için harika olduğunu biliyoruz ama çok daha fazla kullanımı var. Bu harika kâğıt, ısıya dayanıklıdır, bu da onu fırında kullanmayı mükemmel kılar ve gerçekten yapışmaz. Bu yüzden kurabiye yapmak harika. Ancak pişirme kâğıdı, başka şekillerde de kullanılabilir.

Pişirme Kâğıdı, Folyo Sargı ve Mumlu Kâğıt Arasındaki Farklar

Pişirme kâğıdı, üzerinde pişirmek için ısıya dayanıklı, yapışmaz bir yüzey sağlayan yağlı bir kağıttır. (Ve yakında keşfedeceğiniz pek çok başka kullanım alanı var!) Mumlu kâğıdın üzerinde aslında mum vardır, bu nedenle fırında kullanılamaz. Yapışmaz bir yüzeye ihtiyaç duyduğunuz zamanlar için başka şekillerde de kullanılabilir. Folyo temelde çok ince bir alüminyum şeklidir. Kolay temizlik için pişirme kaplarını hizalamak için kullanabilirsiniz, ancak yapışmaz değildir. Fırında ekmekleri ve diğer yiyecekleri tekrar ısıtmak için kullanılabilir.

İyi haber şu ki, pişirme kâğıdı, mumlu kâğıt ve folyo sargının sahip olmadığı bazı harika özelliklere sahiptir. Isıya dayanıklı VE yapışmaz, bu yüzden mutfakta en sık kullandığım kağıttır. Tutumlu İpucu: Parşömen kâğıdı genellikle birden fazla kez kullanılabilir. Ekstra parçaları saklayın ve aşağıdaki kullanımlardan bazıları için daha küçük kareler halinde kesin. Sizin için daha uzağa gitmesini sağlayacaktır. Parşömen kâğıdı, yapışmazlık özelliği kazandırmak için tipik olarak silikonla kaplanır. Yaklaşık 250 dereceye kadar olan sıcaklıklarda (tam sıcaklık kullandığınız markaya bağlıdır) kullanmak güvenlidir ve en iyi şekilde bir piliç altında değil, normal veya konveksiyonlu bir fırında kullanılır. (Daha yüksek sıcaklıklarda kâğıt kırılganlaşabilir ve kahverengileşmeye başlar.)

Bir Fırın Tepsisine Astar

Bu ilk akla geleni ve pişirme kâğıdı kullanımları listesinde en yaygın olanıdır. Sadece fırın tepsiniz kadar uzun bir kâğıt çekin ve yapışmaz pişirme için hizalayın. Pişirmeyi bitirdiğinizde kurabiyeleriniz kayar ve hatta paradan tasarruf etmek için kâğıdı birden fazla kez yeniden kullanabilirsiniz. Tam anlamıyla bir grup kurabiyeyi fırın tepsisinden alabilir ve spatula ile uğraşmadan soğutmak için bir tel rafa aktarabilirsiniz. Fırın tepsilerinizde parşömen kâğıdı kullanmak, onları yeni durumda tutar ve yeni tavalar satın almaktan tasarruf etmenizi sağlar. Bu, ürünün en yaygın kullanımıdır, ancak aşağıda göreceğiniz gibi parşömen kağıdının çok daha fazla kullanımı vardır.

Parşömen sarılı akşam yemekleri

Pişirme kâğıdı kullanım listesindeki bir sonraki fikir, yemek sunumunu biraz özel kılmak isteyenler için mükemmel bir fikir. Akşam yemeği yapmanın çok kolay ve lezzetli bir yolu. Önce kâğıda biraz sebze koyun ve üstüne balık veya tavuk koyun. Üzerine biraz taze otlar ve biraz zeytinyağı gezdirip sıkıca sarın ve fırında pişirin. Yıkanacak tava olmayacak ve yemek lezzetli, çok sağlıklı ve yemeği sergilemenin güzel bir yolu. Bu tekniğe gerçekten iyi bir örnek, yakın zamanda parşömen kağıdındaki somon balığı için kullandığım bir tekniktir.

Kendi Dilimli Kurabiyeni Pişir

Pişirme kâğıdı, bir fırının ısısının yanı sıra bir dondurucu soğuğu da alacaktır. Ev yapımı kurabiye hamuru yaptığımızda, birkaç parti kurabiyeye yetecek kadar hamur yapabiliriz. Sonra hamuru kütüklere yuvarlarız ve parşömen kağıdına sararız, uçlarını bükeriz ve dondururuz. Kullanım zamanı geldiğinde, onu çıkarıp dilimleyip kurabiye pişirebiliriz! Kendi kurabiye hamurunu bu kadar kolay yapabilecekken neden mağazadan satın alınan kurabiye hamurunu satın alasınız ki?

Atıştırmalık Konileri Yapmak

Bir yemek kamyonuna gittiğinizi ve koni şeklinde bir kâğıtta patates kızartması almayı hatırlıyor musunuz? Çocukken bu bizim için çok eğlenceli bir şeydi. Bunu evde de yapabilirsiniz. Her tür patates işinizi görecektir – fırında pişmiş patates kızartması, fritözde normal patates kızartması veya sağlıklı tatlı patates kızartması veya havuç kızartması bile işe yarayacaktır. Bu bir barbekü yemeği için eğlenceli bir fikir ve oldukça gayri resmi. Ayrıca film gecesi için istediğiniz herhangi bir atıştırmalıkla doldurabilirsiniz – patlamış mısır, simit, atıştırmalık karışımı, vb. Çocuklar buna bayılacak! Üçgen bir pişirme kağıdını koni şeklinde katlayın ve üst kenarı katlayın ve en sevdiğiniz atıştırmalıkla doldurun.

Mutfakta pratiklik ve hıza önem verenler için üretilen pişirme kağıtları fırın yemeklerini en güzel ve en pratik şekilde yapabilmenizi sağlıyor. Yanmaz ve yapışmaz özellikleri ile mutfakta kurtarıcı rol oynuyor. Fazla ya da hiç yağ kullanmadan yemek yapmak isteyenler için ideal bir pişirme yöntemi olan pişirme kağıtları aynı zamanda fırın kağıdı olarak adlandırılıyor. Hijyenik açıdan onaylı, sağlık koşullarına uygun şekilde üretilen pişirme kağıdı çeşitleri yüksek ısıya dayanıklı olma özellikleri ile fırın ve mikrodalgalar da kullanılabiliyor. Fırında pişirmek istediğiniz ürünlerin fırın tepsisine yapışmasını engelliyor. Fırın tepsisi içerisinde yer alan ürünleri sunum tabağına çok daha kolay bir şekilde almanıza yardımcı oluyor.

 

Fırın kağıtları genel olarak hazır kesilmiş bir şekilde paketleniyor. Standart bir fırın tepsisi boyutlarında 37 x 42 ve 25 x 38 boyutlarında kesilmiş pişirme kağıdı çeşitleri içerisinden fırın tepsinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Yemek yapmayı çok daha kolay ve keyifli bir hale getiriyor. Gıdalar ile temas etmesinde herhangi bir sorun olmayan pişirme kağıtları son derece hijyenik ürünler olarak satışa sunuluyor. El değmeden üretiliyor ve paketleniyor. Özellikle et, balık ve hamur işi hazırlarken kullanılıyor. Yemeklerinizde fazla yağ kullanmanızı engelliyor. Pişirme kağıdı kullanılmadığında fırın tepsisi ekstra yağlanıyor ve bu sayede yemekler fırın tepsisine yapışmıyor fakat yemeklerin yağ oranı artıyor. Bunun önüne geçmek için pişirme kağıtlarını kullanabilirsiniz.

Haibrag, farklı markaların ürettiği pişirme kağıdı çeşitlerini sizlere sunuyor. Yemeklerinizin kolay bir şekilde pişmesini ve çok daha az yağ kullanarak daha sağlıklı yemekler yapmanızı sağlıyor. Pişirme kağıtları 180º C, 200º C, 210º C ve 220º C ısıya kadar dayanıklı olması sayesinde fırın yemeklerinde gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Isıya maruz kalmasında ya da gıdalar ile direkt olarak temas etmesinde herhangi bir sağlık sorununu yol açmayan pişirme kağıtları uygun fiyatlarla sizlere sunuluyor.

 

Sizde sağlıklı ve keyifli yemekler pişirmek için farklı pişirme kağıdı çeşitleri arasından tercih yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve mutfakta kurtarıcı olan pişirme kağıtları ile lezzetli yemekler yapma sırası size geliyor.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.