sadsad x
asdasd

 

Colgate - Colgate Çocuk 2-5 Yaş Diş Macunu 65 gr
Colgate Çocuk 2-5 Yaş Diş Macunu 65 gr
11,62 TL
9,99 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Colgate - Colgate 360 Komple Ağız Temizliği Orta Yumuşak Diş Fırçası (1+1) Colgate - Colgate 360 Komple Ağız Temizliği Orta Yumuşak Diş Fırçası (1+1) (1)
Colgate 360 Komple Ağız Temizliği Orta Yumuşak Diş Fırçası (1+1)
32,33 TL
27,80 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Listerine - Listerine Cool Mint Hafif Tat Ağız Bakım Suyu 250 ml
Listerine Cool Mint Hafif Tat Ağız Bakım Suyu 250 ml
16,80 TL
14,45 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Listerine - Listerine Cool Mint Nane Ağız Bakım Suyu 250 ml
Listerine Cool Mint Nane Ağız Bakım Suyu 250 ml
16,80 TL
14,45 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Listerine - Listerine Total Care Ağız Bakım Suyu 250 ml
Listerine Total Care Ağız Bakım Suyu 250 ml
19,60 TL
16,86 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Sensodyne - Sensodyne Tam Koruma Diş Macunu 75 ml
Sensodyne Tam Koruma Diş Macunu 75 ml
35,00 TL
30,10 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Sensodyne - Sensodyne Çok Yönlü Onarım ve Koruma Diş Macunu 75 ml
Sensodyne Çok Yönlü Onarım ve Koruma Diş Macunu 75 ml
35,00 TL
30,10 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Sensodyne - Sensodyne Beyazlatıcı Hassasiyet & Diş Eti Macun 75 ml
Sensodyne Beyazlatıcı Hassasiyet & Diş Eti Macun 75 ml
38,45 TL
33,07 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Oral-B - Oral-B Vitality D100 Şarj Edilebilir Diş Fırçası Cross Action Siyah Oral-B - Oral-B Vitality D100 Şarj Edilebilir Diş Fırçası Cross Action Siyah (1)
Oral-B Vitality D100 Şarj Edilebilir Diş Fırçası Cross Action Siyah
205,54 TL
176,76 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Oral-B - Oral-B Vitality D100 Şarj Edilebilir Diş Fırçası 3D White Pembe Oral-B - Oral-B Vitality D100 Şarj Edilebilir Diş Fırçası 3D White Pembe (1)
Oral-B Vitality D100 Şarj Edilebilir Diş Fırçası 3D White Pembe
205,54 TL
176,76 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

L.O.L - LOL Çocuk 5 + Yaş Yumuşak Diş Fırçası
LOL Çocuk 5 + Yaş Yumuşak Diş Fırçası
18,14 TL
14,87 TL
%18
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Signal - Signal Çocuk 7-13 Yaş Diş Macunu 75 ml
Signal Çocuk 7-13 Yaş Diş Macunu 75 ml
14,53 TL
12,50 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Signal - Signal White Now Anında Beyazlık Diş Macunu 75 ml Signal - Signal White Now Anında Beyazlık Diş Macunu 75 ml (1)
Signal White Now Anında Beyazlık Diş Macunu 75 ml
15,28 TL
13,14 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Oral-B - Oral-B Essential Floss Diş İpi 50 mt
Oral-B Essential Floss Diş İpi 50 mt
21,56 TL
18,54 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Oral-B - Oral-B Bebek 0-2 Yaş Ekstra Yumuşak Diş Fırçası
Oral-B Bebek 0-2 Yaş Ekstra Yumuşak Diş Fırçası
16,39 TL
14,10 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Colgate - Colgate Zig Zag Diş Arası Temizliği Orta Yumuşak Diş Fırçası (1+1) Colgate - Colgate Zig Zag Diş Arası Temizliği Orta Yumuşak Diş Fırçası (1+1) (1)
Colgate Zig Zag Diş Arası Temizliği Orta Yumuşak Diş Fırçası (1+1)
17,70 TL
15,22 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Oral-B - Oral-B Pro Expert Stages Çocuk 2-4 Yaş Ekstra Yumuşak Diş Fırçası
Oral-B Pro Expert Stages Çocuk 2-4 Yaş Ekstra Yumuşak Diş Fırçası
16,41 TL
14,11 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Sensodyne - Sensodyne Daha Güçlü Onarım ve Koruma Diş Macunu 75 ml
Sensodyne Daha Güçlü Onarım ve Koruma Diş Macunu 75 ml
43,40 TL
37,32 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Oral-B - Oral-B D150 Şarj Edilebilir Diş Fırçası + 1 Yedek Başlık Oral-B - Oral-B D150 Şarj Edilebilir Diş Fırçası + 1 Yedek Başlık (1)
Oral-B D150 Şarj Edilebilir Diş Fırçası + 1 Yedek Başlık
229,93 TL
197,74 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

Kargo Bedava!

 

Oral-B - Oral-B Çocuklar İçin D100 Arabalar Özel Seri Şarjlı Diş Fırçası Oral-B - Oral-B Çocuklar İçin D100 Arabalar Özel Seri Şarjlı Diş Fırçası (1)
Oral-B Çocuklar İçin D100 Arabalar Özel Seri Şarjlı Diş Fırçası
166,28 TL
143,00 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

 

Oral-B - Oral-B Diş Fırçası Yedek Başlığı Cross Action Siyah 4 Adet Oral-B - Oral-B Diş Fırçası Yedek Başlığı Cross Action Siyah 4 Adet (1)
Oral-B Diş Fırçası Yedek Başlığı Cross Action Siyah 4 Adet
116,73 TL
100,39 TL
%14
İndirim

Aynı Gün Kargo

Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Ağız Bakımı

Hayatımızda en çok kullandığımız organlarımızdan birisi ağızdır, bu sebeple ağız bakımı çok önemlidir.  Dışarıdan bakıldığında pek öyle görülmese de ağız hayati öneme sahip bir organdır. Ağzımızda oluşacak herhangi bir aksaklık tüm hayatımızı kökünden etkileyecektir. Zira canlılar için büyük öneme sahip olan gıda alma ihtiyacı doğrudan ağız ile sağlanmaktadır. Ağzımızda oluşabilecek kusurlar bu noktada bize engel teşkil edip hayatımızda olumsuzluklara sebebiyet verecektir. Dışarıdan bakıldığında pek önemli görünmeyen bu organ nadir durumlarda da olsa oluşabilecek hastalıklardan dolayı ölümcül durumlar meydana getirebilir.

Ağız bakımı sağlık yönünden olduğu kadar dış görünüş yönünden de insanlara fayda sağlamaktadır. Sağlıklı diş ve diş etleri kusursuz ve parlak bir gülümseye neden olacak ve gülümserken herhangi bir kaygı çekmenizi engelleyecektir. Sağlıklı diş ve diş etlerinin sırrı kesinlikle özenle yapılmış bir ağız bakımıdır.

Ağız bakımının önemi çok erken yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Ağız ile alakalı kusurların en çok görüldüğü dönem büyüme çağıdır. İnsanların büyüme çağı yani çocukluklarında daha çok sıkıntı çekmesi şüphesiz bilinçsiz yapılan hareketlere bağlıdır. Aile bu konuda çocuğa çok erken yaşlarda ağız sağlığının önemini ve ağız bakımının temellerini anlatmalı, temel ağız bakımlarından birisi olan fırçalamayı alışkanlık haline getirtmelidir. Küçükken ağız bakımı konusunda iyi bir eğitim almış olan kişi ilerleyen yaşlarda bakımını yapmakta zorlanmayacaktır. Bundan dolayı dişçiye yaşıtlarına nazaran daha az uğrayacaktır. Ağız bakımını yapmak istemeyen çocuklara kızılmamalı işin önemi sakin bir biçimde anlatılmalıdır. Ağız kusurlarının büyüme çağında ortaya çıkmasının önemli nedenlerinden bir tanesi ise çocukların büyüklere kıyasla abur cubura çok daha düşkün olmasıdır. Çok şekerli ve gazlı yiyecek içecekler dişlerde zamanla aşınmaya neden olacak bu ise ilerleyen dönemler için olumsuz geri dönüşlere sebebiyet verecektir.  

Ağız Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Ağızda oluşabilecek aksaklıklar birden meydana gelmez. Oluşması aylarca sürer. Bundan dolayı oluşması aylarca süren bir hastalığı engellemek öyle bir iki günde mümkün değildir. Ağız bakımı günlük rutin haline getirilmeli ve günde en az 2 kere yapılmalıdır. Bu yönden baktığımızda en azından günde 2 kez dişimizi fırçalamak ağız bakımı açısından başlangıç seviyesinde yer almasına rağmen çürük oluşumunu büyük ölçüde engelleyecektir.

Ağız Bakımı Ne Zamanlar Yapılmalıdır?

Diş hastalıkları arasında en yaygın olanı dişlerde oluşan çürüklerdir. Ağızda buluna bakterilerden meydana gelen bakteri plağı, ağızda kalan yemek kalıntıları yüzünden asit oluşturmakta ve bu asit diş minesinin özüne zamanla büyük zararlar vermektedir. Bu zararlar neticesinde çürükler meydana gelmekte, bu çürükler zamanla diş kaybına kadar varan sorunlara yol açabilmektedir. Bu yüzden ağız bakımının yatarken ve sabah kalkınca yapılması daha isabetli olacaktır.

Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ağız bakımını nasıl yapılacağı hakkında geniş bilgi yelpazesine sahip olmak yapılan bakımdan alınan verimi arttıracaktır. Bu verim artışı ise daha kısa zamanda daha fazla ilerlemeye neden olacaktır. Ayrıca belirtmek gerekir ki ağız bakımının yapılmasından daha önemli olan nokta doğru yapılıp yapılmadığıdır. Çünkü doğru yapılmayan ağız bakımı yarar yerine zarar verecektir. Dikkat edilmesi gereken unsurlara birazdan ağız bakım yollarını anlatırken değineceğiz.

Ağız Bakım Yolları

Diş Fırçalamak: Diş fırçalamak ağız bakımının temelini oluşturmaktadır. Ağız içerisindeki bakteri üremesini azaltacağından çürüğe engel olacaktır. Ayrıca dişlerin dış yüzeyindeki lekeleri yok edeceğinden ışıl ışıl bir gülümsemeye neden olacaktır. Diş fırçalama işlemi en az 2 dakika sürmelidir. 2 dakikadan az yapılan fırçalama işlemi verimi düşürecektir. Diş fırçalama işleminin doğru olarak yapılması için dişlere hassas ve nazik davranılmalıdır. Dişlerin diş eti çizgilerine özen gösterilmesi diş eti sağlığı için önemlidir. Dişlerin arka kısımlarına daha önceden dolu, kuron vb. tedaviler uygulanmışsa buraların çevrelerine ulaştığınızdan emin olun. Doğru bir fırçalama kişinin kendi diş ve diş eti yapısına göre belirlenen fırçayla yapılmalıdır. Ayrıca seçilen diş macunu da önemlidir.

Diş İpi: Düzgün ve doğru bir fırçalama yapılsa dahi fırçanın ulaşamadığı ve dolayısıyla hijyenin düzgün sağlanamadığı noktalar kalacaktır. Bu noktada ağız bakımında önemli bir yere sahip diş ipi kullanılmalıdır. Diş ipi fırçanın ulamadığı yerlere girerek maksimum hijyen sağlar. Doğru kullanımı ise nazik ve hassas bir biçimde yapılmasıdır. Diş ipi kullanırken özellikle diş etlerine dikkat edilmelidir. Fayda sağlamak istenirken zarar verilmemelidir.

Ağız Bakım Suyu: Ağız sadece dişlerden ve diş etinden oluşmamaktadır. Damak, yanak ve dilin bakımını sağlamakta önemlidir. Dişleri fırçalarken dilinde nazikçe fırçalanması önerilmektedir fakat tam anlamıyla bir hijyen için ağız bakım suyu önemlidir. Çünkü fırça ve ipin kullanılmasının mümkün olmadığı yerlere ağız bakım suyu ilaç gibi gelecektir. Doğru kullanımı için ağız yapınıza göre bir ağız bakım suyu seçilerek ve en az 30-60 sn. ağızda tutulması ile sağlanmaktadır.

Sağlıklı Bir Hayat: Sağlıklı bir hayat sürmek ağız bakımı yapılırken kullanılan diğer araçlar kadar etkili olacaktır. Düzgün beslenme bakteri plağındaki asit oluşumunu düzenleyecek ve dolayısıyla çürüğü önemli ölçüde engelleyecektir. Ayrıca çok soğuk veya çok sıcak gıdaların tüketilmemesi diş minesinin ve ağız dokusunun sağlığı için önemli bir uyarıdır. Sağlıklı bir ağza sahip olmak isteyen bireyler alkol ve sigaradan da uzak durmalıdır.

HİJYEN

Günümüz dünyasında giderek önem kazanan meselelerden bir tanesi şüphesiz hijyendir. Sağlık alanında bilgilerimiz arttıkça hijyene duyduğumuz hassasiyet de gitgide artmaktadır. Hijyen insanların sağlığı için büyük önem taşır. Kişi hijyene ne kadar dikkat ederse o kadar sağlıklı olacaktır. Sağlıklı bireyler sağlıklı toplumu oluşturmakta sağlıklı bir toplum ise bireylere mutluluk ve refah kazandırmaktadır. Günümüzde şehirlerin nüfusu orantısız olarak artmakta bu ise çok fazla insanın dar alanlarda burun buruna kalmasına neden olmuştur. Kişisel mesafenin korunamadığı her ortam hijyen için bir kusur oluşturmakta bu ise sağlık anlamında tehlikelere yol açmaktadır. Çalıştığımız ofis, öğrenim gördüğümüz üniversiteler, ulaşımımızı sağlayan toplu taşıma araçları, işimiz için gittiğimiz bankalar kişisel mesafelere pek dikkat edilmeyen yerlerden birkaç tanesidir.

Hijyene dikkat edilmesini gerektiren bir diğer husus ise insanlara rahatsızlık vermemektir. Hijyene dikkat etmemek vücudumuzda istenmeyen görüntü ve kokulara neden olacaktır. Özellikle koku meselesi diğer insanları rahatlıkla rahatsız edebilecek bir konudur. Bu yönden de baktığımızda hijyenin önemli olduğu aşikârdır. Kimse toplu taşıma kullanırken etrafına kötü kokular salan bir insanla yan yana oturmak istemez. Aslına baktığımızda bu tamamen o kişinin kusurudur. Ülkemizde insanların büyük bir ekseriyeti su ve sabuna rahatlıkla ulaşma imkânına sahiptir.

Hijyenin bize sağladığı bir diğer kazanım ise dış görünüş olacaktır. Hijyen konusunda hassas davranan bir kişinin güzel bir dış görünüşe sahip olacağı su götürmez bir gerçektir. Dış görünüşün ise günümüzde ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu anlatmaya bile gerek yoktur. Dış görünüş sadece bireylerin bize ilk defa baktığı anda yargılarını değiştirmekle kalmayıp kişinin bizzat kendisine özgüven sağlayacaktır. Özgüven ise hayatımızın birçok noktasının vazgeçilmezini oluşturmaktadır. İşyerimizde, okulumuzda, arkadaşlarımızla beraber topluluk halinde otururken konuşmamızı hatta gülüşümüzü etkileyen bir numaralı etmen özgüvendir. Özgüvenli bireyler hayatlarında her zaman başarılı olmuşlardır. Birazdan anlatacağımız konunun hem sağlığınızı hem de dış görünüş ve dolayısıyla özgüveninizi ilgilendirmektedir.

konunun hem s

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.