x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Galoş

Genellik ile mavi renkte olan galoşlar, her ayak numarasına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek dayanıklılık özelliği bulunan galoşlar ileri teknoloji esası ile üretildiği için delinme, kopma, yırtılma, kayma ya da zemine kapışıp kalma gibi bir sorun yaşatmadan, rahat ve hijyenik kullanım sağlar. Galoşlar, her ayak ya da ayakkabı için özel olarak tasarlanmış olup, insan ayağı baz alınarak, insan ayağı formuna uygun, ayak ya da ayakkabı tabanını kaplayan ancak bilek kısmına doğru kesmeyen ve can yakmayan ince lastik ile esnek bir üretilmiştir. Tüm ölçülere uygun olan galoşlar, tek kullanımlık olarak tavsiye edilmektedir. Galoşların en güzel özelliklerinden biri olan doğa çözünür olmasıdır. Antistatik özelliği taşıyan galoşlar kesinlikle kayma yapmaz.

Neden Galoş Kullanmalıyız?

Temizlik ve hiyjen açısından kullanımı önemlidir. Özellikle hastane, hasta yanı, hasta odası, eğitim merkezleri ya da kalabalık ziyaretçi alan kurumlarda sıkça tercih nedenidir. Titizliğin ve hijyenin en yüksek olduğu alan ve iş yerlerinde kullanılan galoşlar, polietilen plastik paylon ham madde kullanılarak üretilmektedir. Hijyen koşullarının oluşması ve sağlanan hijyen koşullarının korunabilmesi için üretilen galoşlar, yüksek hijyen koruma zorunluluğu olan mekanlara, özellikle dış mekanlardan iç mekanlara girişlerde kullanılmaktadır. Hayatımızın genelinde ve gün içinde sıkça rastladığımız galoşlar, hijyen açısından kesinlikle tek kullanılmaları önerilmektedir. Tek kullanım olan galoşlar, dayanıklı yapıya sahip olmalarına rağmen deformasyon yaşanıldığı takdirde bir yenisi ile değiştirilmelidir. Çevreye ve doğaya zarar vermeyen özelliği olan galoşları, kullandıktan sonra doğaya değil muhakkak çöp kutularına hatta var ise ayrımlaştırılmış geri dönüşüm kutularının plastik atık kısmına atılmaları önerilir. Bilek kısmına yakın olan lastikli ağız özelliği büyük esneklik sağlamaktadır.

Galoşlar Ayağa Ya Da Ayakkabıya Zarar Vermezler.

Galoş üretiminde kullanılan ham maddeler ve bilek kısmına uygulanan ince esnek lastikler, ayağınıza ya da ayakkabınıza zarar vermemektedir. Genel olarak galoş kullanımı için ayakkabılar önerilir. Ancak bazı durumlarda terlikler ya da çoraplar ile kullanımlarda olabilmektedir. Bu kullanım şekli tavsiye edilmemektedir. Ancak bazı koşullar altında da bu kullanımlara uygun bulunmaktadır. Çıplak ayağa takılması kesinlikle tavsiye edilmez. İnsan ayağı formuna uyan galoşlar çıplak ten ile temasında terleme yaratabilir. Ve bu durum bakteri oluşumuna yol açabilir. Elektriklenme yapmayan ve özerine toz toplayamayan galoşların bu özelliğinin nedeni antistatik formatta üretilmeleridir. Çevreye ve doğaya zarar vermeden bio çözünürlüğünden kaynaklı, 12 ay içerisinde kaybolur. Galoşlar mikro gofraj baskı teknikliği ile üretilmiştir. Bu teknik özellik sayesinde yağlı ya da ıslak zeminlerde kayma yapmaz.

Galoş Kullanımı Nasıldır?

Tek kullanımlık olan galoşlar, el yordamı ile pratik bir şekilde giyilip çıkarılabilmektedir. Ancak günümüz dünyasında ilerleyen teknoloji ve otomasyon sistemleri, mühendisleri harekete geçirerek, galoş giyme makinelerini üretmelerine neden olmuştur. Galoş giyme makinelerini kullanırken, eğilmeniz, oturmanız ya da ellerinizi kullanmanıza gerek yoktur. Galoş makinelerinin üzerinde bulunan ayak tabanlığı bölmesine ayağınızı yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem sonunda ayak ya da ayakkabı tabanınız galoş ile otomatik bir şekilde kaplanacaktır. Galoş makinelerinde kullanılan galoşlar da diğer galoşlar ile birlikte tamına tam aynı özelliklere sahiptir. Yalnızca genelde mavi renkte olan galoşlar, bazı galoş makinelerinde şeffaf renkte bulunmaktadırlar. Galoşları temin etmek çokta zor değildir. Gerek online alışveriş sitelerinden gerekse zaruri ihtiyaç satışı yapan dükkanların hemen hemen hepsinde bulunmaktadır. Temizlik ve hijyen açısından büyük önem taşıyan galoşların kullanım alanları da oldukça yaygın olmakla beraber, sıkça tercih edilmektedir.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.