Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Mop ve Paspas

Mop ve Paspas çoğunlukla evlerde olmak üzere, iş yerlerinde, okullarda ve toplu yaşamın çoğunlukta olduğu bütün yaşam alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde temizliğin öneminin arttığı bu günlerde temizlik aletleri büyük önem kazanmıştır. Özellikle temizlik yaparken hijyenik bir ortam oluşturmak ve temizlik olayını daha kolay bir hale getirmek mop ve paspas gibi araçlar sayesinde artık daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Uzun ve yorucu olan temizlik daha büyük mekanlarda çok daha zor bir hale gelmiştir. Bunu kolaylaştırmanın en etkili yolu mop ve paspas kullanmaktır. Mop ve paspasın hayatımızda yeri oldukça fazladır. En ufak temizlik olaylarında çabucak halledebilmemiz için bu araçlar vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Mop ve paspas ile sadece yerleri değil, duvarlar ve tavan gibi ulaşılması zor noktaları da kolayca temizleyebiliyoruz.

Mop ve Paspas Nasıl Kullanılır?

Mop, sopanın ucunda yer alan ve gerektiği zaman değiştirilebilen bir bezden oluşur. Mopu su ile doldurduğunuz kovaya batırdığınızda sopanın ucunda bulunan bez suyu ve deterjanı emer. Ardından kovanın kenarında yer alan bez sıkma aracını kullanarak mopu sıkmanız gerekir. Böylelikle temizlik yaptığınız sırada yaşanabilecek fazla ıslaklığı önleyebilir, fazlaca oluşabilecek köpürmeleri engelleyebilirsiniz. Suyla temizlenemeyen alanlar içinse anti statik moplar tercih edebilirsiniz. Islak yüzeyler içinse pamuklu moplar idealdir.

Mop ve Paspas Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mopun temizlenebilir olmasına ve sopanın ayarlanabilir ve kullanışlı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kolay sıkılan ve yüksek emiş gücüne sahip olan moplar temizlikte daha iyi sonuç verecektir. Mopların değişebilir olması, kovanın kolay taşınabilir ve pratik olması gibi detaylar da iyi bir mop temizlik setinin özelliklerindendir. Mop ve sapında kullanılan malzemenin kalitesi, su kovasının kalitesi gibi uzun vadede önem arzeden detaylara dikkat etmek gerekir. Kullanılan malzemenin dayanıklı olması sizin hem temizlik esnasında yorulmadan çalışmanızı sağlayacaktır hem de işinizi yarıda bırakmadan uzun vadede halledebilmenizi sağlayacaktır. Mop ve paspas alırken ürünlerin standartlara uygun olan ürünlerden olmasına da dikkat etmeliyiz. Bu ürünler daha çok plastik malzemelerden yapıldığı için sağlık açısından da büyük bir önem ifade etmektedir. Ürünlerimizi alacağımız zaman detaylı bir fiyat araştırması yapmamızda yarar vardır. Çok farklı fiyat aralıkları ile karşılaşmak mümkündür. Gereksiz yüksek fiyat veren yerlere dikkat ederek almamızda yarar vardır.

 

Mop ve Paspas Çeşitleri

Yüzey temizliğinde büyük farklar yaratan mop ürünleri farklı çeşitler içerir. Bu farklar genellikle mop ürününün imalatında kullanılan kumaş yapılarından kaynaklanır. Mop çeşitleri arasında mikro fiber, pelüş, havlu ve orlon mop gibi seçenekler yer alır. Kumaş farklarının yanı sıra saçaklı mop ve makarna mop gibi farklı tasarımlar da bulunur. Ev ve ofislerinizin yüzey yapısına göre seçim yaparak size en uygun temizlik ürünlerini detaylı bir araştırma sonucu bulabilirsiniz.

Mop ve paspas Temizlik esnasında ne kadar etkili

Temizliğin öneminin çok fazla arttığı dönemlerde temizlik aletleri de bir o kadar önem kazanmıştır. Eskisine göre yeni bir boyut kazanan temizlik görevi eskisi gibi sadece bir bez ve silme bezi vasıtasıyla yapılmıyor. Daha detaylı ve temizlenme oranı daha yüksek bir biçimde yapılıyor. Bunun yapılabilmesi için ise kullanımı kolay olacak bir biçimde mop geliyor. Mop sayesinde ulaşılması en zor bölgelere dahi ulaşmak kolay bir hale geliyor. El ile ulaşamadığımız masa altları, kanepe altları dolap arkaları gibi zor bölgelere mop ile ulaşabilmek daha kolay bir hale geldi. Bu kolaylıklar sayesinde mop ve paspas temizlik esnasında hem büyük bir kolaylık sağlıyor hem de etkili bir temizlik yapılmasına yardımcı oluyor.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.