x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Silikon Çeşitleri ve Fiyatları

 

Evlerinizde, işyerlerinizde ve ihtiyacınız olan birçok farklı alanda pratik bir şekilde kullanabileceğiniz ve hayatınızı kolaylaştıran silikon çeşitlerini Haibrag sayesinde uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Silikon yapıştırma, sızdırmazlık sağlama, dolgu yapma gibi farklı amaçlarla kullanılıyor silikon çeşitlerini kullanabilmek için farklı seçenekleriniz bulunuyor. Silikon, silisyum hammaddesinden üretiliyor. Silisyum ile oksijen kullanılıyor ve silikon esnek bir yapıya sahip oluyor. Silikon sıklıkla izolasyon sağlamak ve çeşitli malzemeleri birbirine yapıştırmak için kullanılıyor. Ahşap, cam, küvet, fayans, mermer, seramik ve daha birçok farklı yüzeyde rahatça kullanabiliyorsunuz.

 

Silikon çeşitleri beyaz ve şeffaf silikon olarak genellikle ikiye ayrılıyor. Her iki silikon çeşidinde boya tutmaz özellikte olduğu için üzeri boyanmıyor. Kuruduktan sonra beyaz silikon da şeffaf silikon da esnekliğini kaybetmez. Anti bakteriyel malzemeler olmalarından kaynaklı oldukça sağlıklı ürünler olarak kullanıma sunuluyor. Mutfak, banyo, yatak odası, salon ve çalışma alanları gibi farklı birçok alanda kullanabiliyorsunuz. Beyaz silikon çeşitleri genel olarak dolgu amaçlı kullanılan silikon çeşidi olarak üretiliyor. Dolgu amaçlı kullanılan silikon çeşitleri arasında siyah silikon çeşitleri de yer alıyor. Dolgu malzemesi olarak üretilen beyaz silikon çeşitleri akrilik ve poliüretan malzemeden üretiliyor. Bu tarz silikon çeşitlerinin yalıtım özelliği oluyor.

 

Şeffaf silikon çeşitleri ise genel olarak mum silikon çeşidi olarak da adlandırılıyor. Sert bir şekilde üretilen mum silikon çeşitleri sıcak silikon tabancası adı verilen makine sayesinde kullanılıyor. Sıcaklık ile birlikte eriyerek kolay şekil alabilir bir hal alıyor. Tüp silikon çeşitlerinin aksine şeffaf silikon çeşitleri genel olarak kağıt, karton, plastik gibi malzemeler yapıştırmak için sıcak olarak kullanılıyor. Kurursan şekil alan ve kuruduktan sonra sertleşen şeffaf silikon çeşitleri son derece sağlam bir kullanım sağlıyor.

 

Silikon fiyatları ürünlerin özelliklerine, türüne ve markasına göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle hangi amaçla silikon aldığınız oldukça önemli bir hal alıyor. Sıcak ya da soğuk kullanımından, rengine kadar birçok farklı özelliği bulunan silikon çeşitleri arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

 

İhtiyacınız olan silikon çeşidini güvenilir ve hızlı bir şekilde hemen sipariş verebilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.