Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Köpek Maması

Köpeklerin de kendilerine has beslenme çeşitleri bulunmaktadır. Bu beslenme çeşitleri onların zevklerine ve ağız tatlarına göre olmaktadır. Nasıl zevk aldıkları, karınlarını nasıl doyurdukları önemli konular arasında yer almaya devam etmektedir. Köpeklerin de duygu, düşünce, hissiyat gibi duyguları olduğundan dolayı onlarında seveceği şeyler yedikleri zaman kendilerini daha güvende ve huzurlu hissetmeleri sağlanmış olmaktadır. Köpekler böylelikle besinlere daha dikkat ederek karınlarını doyururlar. Tek bir mama türü bulunmamaktadır. Köpekler içinde çeşit çeşit mamalar bulunmaktadır. İçerisinde ki besin değerleri ve vitaminleri, ana maddelerinde değişiklik olmaktadır. İçerisinde oluşan ana maddeye göre köpeklere verilmesi gerekmektedir. Köpeklerin nelerden çok hoşlandığı belirlenerek onlara göre mamalar alındığı zaman verim daha fazla olmaktadır. Köpek maması evde de yapıla bilinmektedir. Evde ki fazla israf olabilecek ürünleri kullanarak daha faydalı ve mantıklı işlemler uygulanmış olmaktadır. Evde yapılan köpek mamaları aynı zamanda evcil hayvanlar ve sokak köpekleri için yarar sağlamaktadır. Dışarıdaki hayvanları da beslemek isteyip ama bütçe ayıramıyorsanız deneyebileceğiniz ürünler ile mama yapabilirsiniz. 

Köpek Mama Türleri

Köpek mamalarının türlerinde köpeklerin durumları ve yaşları önem taşımaktadır. Köpekler de insanlar gibi büyüme evreleri bulunmaktadır. Yaşlarından cinslerine kadar sırayla değişim olur ki beslenme ve gelişim evreleri olabilsin. Değişim olduğundan dolayı beslenmeleri de ondan etkilenebilmektedir.  Bebek köpeğin yediği besin değerleriyle büyük köpeğin yediği bir tutulmamaktadır. Bir olmadığından dolayı onlarında kategorilere ayrımı yapılır. Köpeklerde de tek bir tür bulunmamaktadır. Yaşam yerlerine ve büyüme şekillerine göre cinsleri bulunmaktadır. Bu cinslerde onların doğduğu büyüdüğü yaşam kriterlerinin bulunduğunu göstermektedir. Köpeklerin farklı ırkları, farklı cinslerinin olması da birçok yere de bulunan yaşam kriterleridir. Bu yaşam standartlarına uyum sağlayamadığı zaman büyümesi ve beslenmesi zor hale gelebilmektedir. Zorlanan hayvanların gelişimlerde de böylelikle sıkıntı olduğunu bizzat göstermektedir. Sıkıntı olan hayvanlarda gelişim sergilenmez. Eğer köpeğinizin dikkatli ve mantıklı bir şekilde büyümesini istiyorsanız. Onların beslenme ve yaşam standartlarına göre büyümesine ve beslenmesine dikkat edilmesi gerekir.

Yavru köpek maması yavru köpeklerin de beslenme ve düzenleri farklı olduğundan dolayı beslenmeleri de farklı olmaktadır. Yavru köpeklerin de bebekler gibi hassas mideleri bulunmaktadır. Bundan dolayı da onların mamalarına da farklı besin maddeleri yer almaktadır. Yavru köpekler annelerinden yeni ayrıldığından dolayı henüz nasıl besleneceklerini bilmemektedir. Annelerinden alabileceği gelişimini tamamlayacağı besinler yemesini sağlamış bulunuyoruz.

Yetişkin köpek maması yetişkin köpekler zor doyduğundan ve gelişimde olduklarından dolayı besin değerleri onlar için önem arz etmektedir. Mamalarının içerisine et ve sebze karışımı ürünler eklenmektedir. Yetişkin köpekler bu mamalar sayesinde gelişimini tamamlayarak daha sağlıklı büyüme gelişimi tamamlanmış bulunuyor. Yetişkin köpeklerin mamalarında besin değerleri daha fazla olmaktadır. Onların koşmaları hareket etmeleri düşünüldüğü zaman fark edilmektedir.

Yaşlı köpek maması onların da mideleri son zamanlarda hassaslaştığı için yavru köpekler gibi çok yağlı olmayacak şekilde onları rahatsız etmeden beslenmesini sağlamaktır. Yaşlı köpekler artık bu zamana kadar nasıl beslendiklerini ve sistemlerini öğrendiğinden dolayı kolaylıkla seçim yaparak yaşlı mamalarını tüketmektedir. Yaşlı köpeklerin mamalarında hastalığı varsa ona göre ayarlanmaktadır. Mamalarında önemli ve hassas yerlerden alınması büyük özen ile dikkat edilmelidir. Yaşlı köpeklerin de mamalarında hastalığını tetikleyen ürünler olursa büyük sıkıntı olacağından dolayı dikkat edilmesi gerekmektedir.

Light köpek maması rahat beslenmelerini sağlayacak bir mama türüdür. Beslendikleri zaman sıkıntı çekmeden yaşamlarına uygun ve uyumlu bir şekilde hayatlarına devam edilmektedir. Köpeklerinin formunu korumasını isteyen aileler almaya özen göstermektedir. Mamalara özenle bu durum dikkat edilir ki onlarında zarar almadan besinlerini gönül rahatlığı ile gerçekleştire bilsinler. Köpeklerin cinslerine göre bazı hayvanlar kilo hızlı alabilmektedir. Hantal hayvan cinsleri de bulunduğundan dolayı besinlerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Özel ırk köpek maması şahsi ırka göre hitap etmektedir. Onların ağzına uygun bir tat sunmaktadır. Kolaylıkla beslenmelerini ve beslenme şekillerinden kendilerini yabancımasın diye bulunmaktadır. Kültür harmanlaması yaşamayan farklı ırka sahip olan köpeklerdir. Beslenmeleri de alıştığı yöreye uygun şekilde olmaya devam etmektedir. Alışkanlıklarının dışına çıkıldığı zaman ortama adapte olmaları ve uyum sağlamaları zor olmaktadır. Zor olduğu zaman etrafında ki kişilere ve kendilerine zorluk olabilmektedir. Bundan dolayı alıştıkları şekilde beslendirmeye özen gösterilmektedir.

Tester köpek maması özel ırk köpek mamasıdır. Bu özel ırk mamaları yaşam stilleri ve köpeklerin bünyelerine göre ayarlanmaktadır. Sıkıntı çekmeden beslenmeleri ve ortama hızlı bir şekilde uyum sağlayarak beslenmelerini kolaylaştırmış bulunuyor.

Köpek konserve maması mamalarını uzun bir süre yemeyecek veya uzun seyahatlerde bozulmadan saklaması için ideal bir üründür. Konserve ürünleri uzun müddet muhafaza etme özelliği sunduğundan dolayı köpekler için de büyük imkân sunabilmektedir. İmkanlar sunması köpeklerin beslenmelerini de doğru ve olumlu bir şekilde olabileceğini anlatmaktadır. Köpek konserve mamaları yazdan kışa kalan besinleri kıştan yaza kalan besinler ile yapılan besinleri korumaya bire bir yöntemdir.

Köpek ödül maması köpeklerin en çok sevdiği mamadır. Neyi daha çok seviyor yemekten zevk alıyorsa ondan bulunmaktadır. Köpeklerinden istenen bir şeyi veya belirlenen zaman dilimine geldikleri zaman arada ödüllenip mutlu olmaları için yapılan bir mama türüdür. Ödül mamaları onları motive eder ve mutlu yaklaşmalarını sağlamış bulunur.

Köpek Mama Fiyatları

Son zamanlarda köpek mamalarına fazla rağbet olduğundan dolayı fiyatlarında da artış görülmektedir. Köpek mamaları sokak hayvanları ve evcil köpekler için olmak üzere ayrım gözükmektedir. Mamaların içeriğinde bulunan vitamin veya besinler ne kadar artar veya azalırsa o kadar fiyat durumunda da değişim bulunmaktadır. Köpek mamaları son zamanların ilgi çekmesinin sebebi evcil hayvan besleme isteğinin de artış görüldüğünden dolayı olmaktadır. Fiyat değişimi de ürünlerin cinsine ve türüne göre değişim göstermektedir.

Mamanızı alırken fiyatın ucuz olmasından daha çok besinlerinde önemli olduğunu unutmamak gerekir. Fiyat kalitesi marka mamalarda da bizzat görülebilmektedir. Mamaların kalite durumunu fiyatlarından ve içeriğinden de anlamamız mümkündür. Örnek fiyat listelerini incelediğimiz zaman aslında kg göre makul fiyatlar olduğunu görmemiz mümkün halde olacaktır. Mümkün fiyat dediğimiz içerisine konulan besinler, arz-talep oranı ve kg büyüklüğüne içerisinde ki mama oranına göre belirtilen fiyatın mantıklı olduğunu görmemiz mümkün olmaktadır.

Yavru köpek maması 1,25 kg 1.75TL

Yetişkin köpek maması 3 kg 188 TL

Yaşlı köpek maması 2,5 kg 157tl

Küçük çaplı genel köpek maması örneğidir. Mamaların içeriğine göre uyumlu olduğunu göstermektedir.

Köpek Maması Saklama Koşulları

Köpek mamaları ıslak ve kuru mamalar diyerek ikiye ayrıldığından dolayı saklama koşulları da ikiye ayrılmış bulunmaktadır. Köpek mamaları ıslak ve yaş olduğu zaman dolap gibi serin ortamlarda saklanması tavsiye edilmektedir. Serin ortamlar ıslak mamaların bozulmasını engellemektedir. Bozulduğu zaman ortamda koku ve böceklenme yaparak hayvanlarında midesini bozup zehirlenmeye kadar ilerleye bilmektedir. Köpek mamalarının saklanması aynı zamanda ev sağlığı içinde önemli bir yere sahiptir. Evde küçük çocuk yaşama gibi durumları bulunuyorsa onlarında yememesi için saklanması muhakkak durumlar arasında yerini almaktadır. Islak mamalar buzdolabında en üst rafında karıştırılmayacak şekilde saklanmaktadır.

Kuru mamalar çok sıcak olmayacak bir şekilde evin yüksek gene aynı şekilde çocukların ulaşamayacağı yerlerde olması uygundur. Kuru mamalar ıslak mamalar kadar bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalmamaktadır. Kuru mamalar sıcak zamanlarda böceklenerek hayvanları zehirleme gibi durumları bulunmaktadır. Konserve mamalar hepimizin bildiği üzere dolaplarda veya mutfak alanı içerisinde dolapta saklanmaya devam edilmektedir. Konserve mamalar içerisinde ki ürünü bastırarak hava almaması sağlandığından dolayı uzun müddet saklama kolaylığı buluna bilmektedir. Saklama kolaylığı olduğundan dolayı doğrudan ısı, güneş görmemesine dikkat edilmelidir. Doğrudan ısı büyük etkilemektedir. Mama gibi ürünler doğrudan ısı veya başka maddelere maruz kaldığı zaman hızlı bozulma imkânı atlatmaktadırlar.

Evde Köpek Maması Yapımı

Evde alternatif olarak kolay yollardan köpek maması yapıla bilmektedir. Hazır mamalardan farklı olarak ağız tatlarına değişiklik olarak tüketim de değişiklik olabilmektedir. Kediler gibi köpeklerimizi de hep aynı kuru mamalarla beslemenin bizde soru işaretlerine yol açtığı, yeterince iyi beslenip beslenmediklerinden, daha önemlisi kendilerinin bu durumdan memnun olup olmadıklarından endişe duyduğumuz zamanlar olur. Kendi içimizi ferahlatmanın yanında köpeklerimizin damak tadına da hitap edecek, zengin içerikli mamaları evde de yapmak mümkün. Köpek mamaları genellikle et ve kemik ağırlıklı olduğundan dolayı kemiğin suyunu kaynatarak veya et haşlaması dahil ederek farklı lezzetler ortaya çıkartmış bulunuyorsunuz.

 Evde bulunan fazla, israf edilecek ürünleri köpekler için değerlendirmek mümkün olabilmektedir. Örnek olarak evde fazla ¾ ekmek bulunuyor. Bayatmış veya kurumuş akşam yemeği için yapacağınız kemikli et haşlama yemeğinin suyunu ve kemiklerini aynı zamanda birkaç et parçasını kurumuş ekmeklerin üzerine dökerek ıslanmasını ve mama yapılmasını sağlamış bulunursunuz. Bu örnek basit ve kolay bir yöntemdir.

Köpeğinizin sebze ürünlerinden de yararlanmasını istiyorsanız sebzeleri haşlayarak bir miktar fazla haşladığınız zaman sebzeler yok olma kıvamına gelecektir. Aynı şekilde de tavuk haşladığınız zaman arasına karıştırdığınız da sebze ve tavuk değerlerini bir arada vererek köpeğinizin sağlıklı ve doğru beslenmesini sağlamış bulunuyorsunuz. Köpeklerde en önemli hususlar arasında birçok yemeğe açık olmaları yer almaktadır.

Bayatlamış ekmek, kemik, elma sirkesi Kemikleri, normal veya daha hızlı pişmesi için düdüklü tencerede, kemiklerin miktarına göre göz kararı 1.5 – 3 lt su ile iyice haşlayın. Haşlandıktan sonra ocağı söndürün, ılıyana kadar bekleyin. Doğradığınız bayat ekmekleri içine atın. 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip karıştırın. Sirke, köpeklerde ağız kokusunu azaltıyor ve ağız içi bazı sorunlara iyi geliyor. Fakat kesinlikle tek başına verilmemelidir. Mama karışımına ılıma sürecinde yukarıda bahsi geçen sebzelerden de doğrayıp ekleyebilirsiniz. Bu verdiğimiz tarifler aynı zaman da sokak hayvanları içinde uygulaya bilirsiniz. Onlarında boğazından doğru ve düzgün yemek geçmesini sağlamış bulunuruz.

Sokak hayvanları kuru ve tatsız tuzsuz yemekler yemeye alıştıklarından dolayı bu ürünleri yediği zaman ağız tatlarına farklı gelecektir. Hoşlarına gidecek ve midelerinin doyduğunu bizzat hissetmiş olacaklardır. Onlarında özellikle soğuk kış günlerinde boğazlarından sıcak ve doğru yemek geçmesine hakları bulunmaktadır. Yaz günlerinde piknik alanları ve çöp kenarlarında bırakılan ürünler çok olduğundan dolayı beslenmeleri ve barınmaları kolay olmaktadır. Kış günleri yaz günlerine bakış biraz daha zor olduğundan dolayı bu tarz ürünler yaptığımız zaman onlarında mutlu ve sağlıklı beslenmesini sağlamış bulunuyoruz. Evcil hayvanlar mütemadiyen sıcak ve düzenli besinleri olduğundan dolayı sıkıntı çekmeden yaşamlarını sürdürmeleri kolay olmaktadır. Onlarında kuru mamadan sıkıldıkları ve değişiklik istedikleri zamanlar deneyebilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.