Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4

Atıştırmalık

İnsanların günlük yaşamlarında, rutin bir günde belirli ana ve ara öğünleri bulunur. Bunlar, belirli kişilerin görüşleri ve herkesin kendine özgü yaşam kalitesi açısından üç ile beş öğün arasında değişiyor. Beş öğün ile yaşayan normal bir bireyin, öğünleri arasında mutlaka bazı besinler atıştırması gerekiyor. Bunun nedeni, iki öğün arasında bedenin enerji kaybına uğraması ve bu sebeple de acıkmasıdır. Böyle durumlarda leziz atıştırmalıklar elbette ki günü kurtarmaya yetiyor. Açlık seviyesi, kişinin hangi atıştırmalık çeşidini seçeceğini ve bunun ölçüsünün ne kadar olacağını belirliyor. Çünkü açlık, atıştırmalıkları yemeye başlamadan önceki en güçlü motivasyondur. Açlığın hissedildiği anda nerede olduğunuz, günün hangi saatinde ve imkanlarınızın ne olduğu da elbette ki çok önemlidir. Tüm bu koşullar, atıştırmalıklarınızın ne kadar sağlıklı olabileceğini belirleyen en önemli faktörlerdir. İştah açıcı yiyecekler her şekilde, aç olmasanız bile sizi baştan çıkarabilir. Böyle durumlarda açlık hissinin çok da bir önemi kalmıyor, iştah açıcı ve sağlıklı olmayan atıştırmalıklar karşı konulamaz hale geliyor. Aslında atıştırmanın kelime anlamı ve kullanım amacı, normal öğünler dışında kalan ve genellikle iki öğünün tam ortasına denk gelen açlık hissinin giderilmesini sağlayan yeme-içme demektir.

Sağlıklı Kilo Vermek İsteyenlere Özel Atıştırmalıklar

Atıştırmalıklar, birçok sağlık problemine yol açarken sağlıklı atıştırmalıklar ise bu problemlerin önüne geçilmesini sağlıyor. Vitamin alımını artıran, enerji seviyesini koruyan ve vücudun egzersiz sırasında daha dinç olmasını sağlayan besinler sağlıklı atıştırmalıkların içerisinde yer alıyor.

Atıştırmalıklar Sağlığı Kötü Yönde Etkiler mi?

Atıştırmanın genel amacı, günlük alacağınız kalori miktarını dengeli tutmak ve açlığınızı ana öğüne kadar gidermektir. Dengeli ve sağlıklı atıştırmalıklar hem besleyici hem de lif ile protein bakımından oldukça zengindir. Ama dikkatsizce ve yanlış bir şekilde tüketilen atıştırmalıklar, sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir. Yanlış vakitlerde tüketilen atıştırmalıklar ilk önce enerji seviyenizi yükseltmiş gibi olsa da kısa bir zaman sonra aslında bu yüksek enerji seviyesinin bir aldatmaca olduğunu ve yorgun düştüğünüzü bile fark edebilirsiniz. Zamansız ve sağlıksız atıştırmalıklar kilonuzun dengesiz şekilde çoğalmasına, diş çürüklerine hatta diş kayıplarına neden olabilir. Bu durumlar ile karşı karşıya kalmamak için, öğle ve akşam yemeklerinizden yaklaşık iki saat sonra atıştırmalık tercih etmelisiniz. Ayrıca yenilen hafif, lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklar hem besleyici olup hem de yemek saati yaklaştığı zaman çok aç hissetmenizden dolayı aşırı yemek tüketimini de önlemiş olur. Atıştırmalıkları tüketirken de dikkatli olmalısınız. Unutmayınız ki her şeyin fazlası zarardır.

Sitemizde bulunan Atıştırmalıklar Kitabı- Kolay- Keyifli- Lezzetli Ebru Omurcalı kitabı ve Nefis Atıştırmalıklar- Küçük Şef Serisi- Mercedes Segarra kitabı ile keyifli atıştırmalıklar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan atıştırmalıklardan hemen sipariş verebilirsiniz.

Atıştırmalıklar denilince akla hemen hızlı bir şekilde abur cubur tüketmek gelir. Aslında bu atıştırmak değil bir geçiştirmektir. Atıştırmanın daha doğru kullanımı sağlıklı gıdalardan pratik bir şekilde faydalanmak olmalıdır. Bu iki anlamın çokça karıştırılmış olması insanların yaşamını da etkisi altına almaktadır. Örneğin bir televizyon programında ara öğünde şu ürünleri atıştırabilirsiniz diye bir tavsiye verildiğinde biz bazen o tavsiyeyi yanlış anlıyoruz ve atıştırmak yerine geçiştiriyoruz. Doğru besin kaynakları kullanmak yerine sağlıksız abur cuburlar ile geçiştiriyoruz. Ve oldukça sağlıksız bir hayata sebebiyet veriyoruz. Bu nedenle atıştırmalıklar denilince her ürünü doğrudan almamalı ve önce küçük bir araştırma yapmalıyız. Bu atıştırmalık ürün ne kadar faydalı, neye faydalı ne kadar kalorili veya ne kadar yağ oranına sahip bunu öğrenmeliyiz. Bu küçük araştırmadan sonra güvendiğimiz ürünü tüketebilir, uzman kişilerin tavsiyesini göze alarak sağlıklı yaşam için gerekli koşulları sağlayabiliriz.

haibrag.com keyifli alışverişler diler...

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.