x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tuz, Baharat

Tuz

Tatlı, tuzlu, ekşi ve acı gibi dört temel lezzetlerden biridir tuz. Gıdaların moleküler yapısının havayla karışmasını sağlamak ve yiyeceğe aroma vermek gibi lezzetin ayrılmaz bir parçası özelliğine de sahiptir tuzlar. Tuz ayrıca, yiyeceklerde algılanan farklı tatları yükseltir ya da bastırma görevi görür. Daha yüksek konsantrasyonlarda, tatlılığı azaltır ve ekşiliği dengeler. Rafine sofra tuzu fiyatları tüm bütçeler için erişilebilir seviyede olmakla birlikte özel ve ithal tuzlar standart sofra tuzlarından daha yüksek fiyatlarla satışa sunulabilir.

Rafine Sofra Tuzu Nedir?

Rafine edildiği için içerdiği iz mineralleri oldukça düşüktür. İyotlu ve iyotsuz olarak bulunabilir. Çoğu sofra tuzuna, hipotiroidiye ve diğer hastalıklara neden olan iyot eksikliğini önlemek için, iyot eklenir.

Kaya Tuzu ve Kristal Tuzlar

Kaya tuzu, kristal tuz kıyasla daha iri tanelere sahiptir. Rengi genellikle beyaz olmakla birlikte, çıkarıldığı bölgenin özelliklerine kirli beyaz ya da gri renkte olabilir. Kristal tuza kıyasla mineral içeriği daha düşüktür. Kaya tuzuna benzemekle birlikte, daha uzun ve daha küçük tanelere sahiptir. Uzun yıllar boyunca yüksek basınç altında oluştuğu için görünümü kristali andırır. Pakistan'daki Himalaya Dağları'ndaki tuz madenlerinden toplanır. Rengi kırık beyazdan koyu pembe arasında değişir. Mineral bakımından en zengin tuzlardan biridir. İnsan vücudunda bulunan 84 doğal mineral ve elementi içerir. Mineral içeriği sayesinde yemeklere diğer birçok tuzdan daha yoğun bir lezzet verir. Minerallerin etkisini yitirmemesi için sıcak yemeklere en son aşamada eklenmesi ve kaynatılmaması önerilir.

Özel Tuzlar

Tütsülenmiş tuz, yemeklere yoğun ve buğulu bir füme lezzeti katar. Tütsüleme süresine ve kullanılan ahşaba bağlı olarak tatlar markadan markaya değişir. Füme tuz, et ve patates gibi yiyeceklere lezzet kazandırmak için kullanılan en iyi özel tuz çeşitlerinden biridir. Büyük taneleri lezzet patlamalarına neden olduğu için genellikle et ve sebze yemeklerinin üzerine serpilerek kullanılır. Hızla çözüldüğü için çok amaçlı pişirme tuzu olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, çoğu koşer tuzu ilave iyot ya da herhangi bir topaklanma önleyici madde içermez.

Baharatlı Tuzlar

Baharatlı tuz çeşnileri; karabiber gibi çeşitli baharatlarla, sarımsak soğan gibi kokulu sebzelerle ya da limon kabuğu gibi yoğun kokulu meyve kabuklarıyla hazırlanabilir. Genellikle iri taneli tuzlarla hazırlanan çeşniler, yemeklere tuz ve aroma kazandırmanın kolay bir yoludur. Tuzlu çeşniler, sıcak ya da soğuk yemeklerde, salatalarda ve soslara lezzet eklemek için kullanılabilir.

Limon Tuzu

Sitrik asit limon gibi ekşi meyvelerde doğal olarak bulunur. Doğal meyvelerden limon tuzu üretimi yüksek maliyetli olduğu için piyasada bulunan limon tuzları, genellikle şeker pancarının fermente edilmesiyle sentetik olarak üretilir. Meyve suları, meşrubatlar, fermente ürünler, konserveler, salçalar ve dondurulmuş ürünlerde yoğun olarak kullanılır.

Baharatlar

Baharatlar, insanlar tarafından binlerce yıldır doğal tatlandırıcı olarak kullanılıyor. Kahvaltılık ürünler, yemekler, salatalar, içkiler, deniz ürünleri ve hamur işleri, baharat çeşitleri kullanılarak lezzetli duruma getiriliyor. Baharat çeşitleri, toz, kök, yaprak, çiçek veya tane olarak tüketiliyor. Kekik, karabiber, kırmızı biber, kimyon, nane, defne, zerdeçal, köri, sumak, çörek otu, susam ve tarçın başta olmak üzere baharatlar, mutfakların vazgeçilmez lezzet vericileri arasında yer alıyor.

Baharat Çeşitleri

Acı ve tatlı biber türlerinden güzel kokulu bitki yapraklarına, kaynatılarak içilen çiçeklerden sindirimi kolaylaştıran tohumlara, yemek harçlarında kullanılan fıstıklardan bağışıklık sistemini güçlendiren otlara, tatlılara aroma veren bitkilerden birçok baharatı bir araya getiren çeşnilere kadar onlarca baharat çeşidi, tüketiciler tarafından farklı amaçlarla kullanılabiliyor.

Baharat Fiyatları

Farklı markalar tarafından üretilmiş olan baharat çeşitleri, geniş bir ürün yelpazesi içerisinde tüketicilerle buluşuyor. Baharat çeşitleri, paket olarak ya da özel kavanozlarda tüketicilerin tercihine sunuluyor. Ürün miktarı bakımından da tüketicilerin seçim alternatifleri bulunuyor. Zengin ürün çeşitliliği, baharat fiyatlarının değişkenliğe uğramasına neden oluyor. Her baharat çeşidi için ortaya farklı bir fiyat çıkıyor. Fiyat değerlendirmesi ve karşılaştırması yapabilmek için tüketicilerin öncelikli olarak hangi baharat türüne ihtiyaç duyduklarını belirlemeleri tavsiye ediliyor. Ardından her baharat çeşidi için sunulmuş olan seçenekler arasından en uygun bulunan üründe karar kılınabiliyor.

Sitemizde Bulunan Bazı Tuz ve Baharat Çeşitlerimiz

Billur Tuz İyotlu 1,5 kg, Billur Tuz İyotlu 500 gr, İnci Karabiber 1 kg, İnci Karabiber 20 gr, İnci Pul Biber 1 kg, İnci Pul Biber 30 gr, İnci Kırmızı Tatlı Toz Biber 1 kg, Chef Seasons Karabiber Tane 1000 gr, İnci Kırmızı Tatlı Toz Biber 25 gr ve daha birçok tuz ve baharat ürünlerini sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.