Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Bebek Arabaları: En Doğru Seçimi Nasıl Yaparsınız?

Bebekler ve ebeveynleri için özel olarak tasarlanan bebek arabaları birçok farklı model vardır. Model seçenekleri arasında kaybolmadan önce bebek arabası nasıl seçilir keşfedebilirsiniz. Bebek arabalarında öne çıkan bazı özellikler bulunur. Örneğin; bebek arabaları, bebek yaşı ve kilosuna göre çeşitlere ayrılır. Bağlanma özelliği, yükseltici özelliği gibi ek tasarım detaylarını da değerlendirebilirsiniz.

Bebek Arabalarının Önemi ve Kullanımı

Yasal zorunluluk olmasıyla birlikte bebek arabası can güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca işlevsel yapıları sebebiyle de bebek arabaları seyahat ederken ebeveynlerin de işlerini çok kolaylaştırır. Bebek arabalarının kalitesi de oldukça önem arz eder. Çünkü sağlam ve kaliteli olmayan bebek arabaları olası sorunlar için olumsuz bir etki yaratır.

Bebek Arabası Çeşitleri

Bebek arabaları öncelikle yaş ve kilo grubuna göre çeşitlere ayrılır. Bununla birlikte donanım özellikleri olarak çok çeşit vardır. Büyüklük ve tasarım şekli olarak da çeşitler bulunur. Bebek arabası çeşitleri tasarıma göre şu şekilde çeşitlere ayrılır;

 • Standart Bebek Arabaları
 • Oto Koltuklu Bebek Arabaları
 • Baston Tarz Bebek Arabaları
 • Koşu Bebek Arabaları
 • Çift Bebek Arabaları
 • Seyahat Sistem Bebek Arabaları

Standart Bebek Arabaları

Standart bebek arabası, tüm temel özellikleri kapsayan tam boy puset olarak tarif edilebilir. Geniş ve konforludur. Öne ya da arkaya bakacak şekilde monte edilebilir. Derin koltuk eğimi sunar. Bebekle birlikte büyüyen dönüştürülebilir tasarımı da dikkat çeker. Araba koltuğu takma seçeneği bulunur. Darbe emici özelliği ile sağlamdır. Ek tasarım detayları da koltuğu işlevsel kılar. Standart bebek arabası bebek yürüyene kadar kullanılabilir.

Seyahat Sistemi Bebek Arabaları

Tam boy, hafif ve yürüyüş seyahat sistemlerini bir arada sunar. Bebek arabası ve bebek koltuğunu bir arada kullanmanızı sağlar. Bebek arabasından oto koltuğuna kolayca dönüştürülebilir. Seyahat sistemi, bebek arabaları iki farklı kullanımı bir araya getiren çok kullanışlı arabalardır. Bebeğiniz uyuyorsa uyandırmadan bebek arabasına geçebilirsiniz. Seyahat sistemi bebek arabaları büyük kolaylık sağlayan, işlevsel ve konforlu arabalardır.

Hafif Bebek Arabaları (Puset)

Katlanabilir yapısıyla kolaylık sağlayan pusetler bebeklerin taşınması için en ideal seçenekler arasında yer alır. Hafif ve kullanışlı pusetler çok pratik bebek arabası seçenekleridir. Pusetlerin de model olarak birçok çeşidi olabilir. Pusetlerde kumaş yapısı, işlevsellik gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Arabaya bağlama özelliği ile bebek oto koltuğu olarak kullanılabilir. Pusetler annelerin en çok tercih ettiği bebek arabası çeşitleri olarak öne çıkar.

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konfor, güvenlik, işlevsellik gibi özellikler bebek arabası alırken öne çıkan özelliklerdir. Bebek arabası kalitesi can güvenliği, konfor ve ebeveyn rahatlığı açısından önemlidir. Bebeklerin sağlıklı büyümesini destekleyen sistemler vardır. Bu sistemler sertifika ile onaylanır. Bebek arabalarında aramanız gereken özellikler;

 • TS EN 1888 belgesinin olması
 • Güvenli ve sağlam olması
 • Kullanım kolaylığı sunması
 • Çift taraflı olması
 • Kolay şekilde açılması ve kapanması
 • Eşya koyacak sepetinin olması
 • Tekerleklerin hem rahat hareket etmesi hem de 360 derece dönebilmesi
 • Hafif ama sağlam malzemeden yapılmış olması
 • Oturma şiltesinin kalınlığı
 • Koltuğun sırt dayanağının birbirinden farklı kademe ayarının olması 
 • Gerektiğinde zamanlarda tamamen düz yatacak şekle gelebilmesi
 • Tentesinin kademeli olarak ayarlanabilmesi
 • Mevsim koşullarına göre tamamen kapanabilmesi

Yeni nesil alışveriş sitesi olarak en değerli varlığınız bebeklerinizin güvenliği düşünülerek tasarlanmış bebek arabalarını sizlere sunuyoruz. Kaliteli ve bu alanda lider markaların modellerini detaylı şekilde inceleyebilirsiniz, Haibrag marka kalitemizin sunduğu güvenle de satın alabilirsiniz.

Güvenlik Özellikleri

Bir bebek arabasında ilk aranan özellik güvenlik olmalıdır. Güvenli kullanım sunan bebek arabaları tercih edilmelidir. Arabanın metal aksamın sağlam olması gerekir. Arabanın yapıldığı malzemeler kaliteli olmalıdır. Tekerleklerin dönebilme, manevra kabiliyeti iyi olmalıdır Emniyet mekanizması bebek ya da çocuk tarafından açılmamalıdır. Emniyet mekanizmasına özellikle dikkat edilmelidir. Güvenlik koşullarının test edilmiş olması ve sertifikayla onaylanmış olması da önemlidir.

Kullanım Kolaylığı ve Konfor

Bebek arabalarının bebeğe konfor sağlaması kadar ebeveynlere de kolaylık sağlaması gerekir. Konfor için bebek arabasının hangi malzemelerden yapıldığına, sırt kısmının destekleyiciliğine ve daha birçok detaya bakmak gerekir. Oturma şiltesinin kalınlığı yanında sırt dayanağının ayarlanabilir olması da çok önemli detaylar arasındadır. Bebeğin pozisyonlarına uyum sağlayacak tasarım olması önemlidir. Kullanım kolaylığı açısından işlevsellik ve hafif tasarım öne çıkar. Kolay açılıp kapanma, çift taraflı kullanım, az yer kaplaması, tekerleklerin 360 derece dönebilmesi, eşya sepeti olması kullanım kolaylığı sağlayan detaylardır. Konforlu ve kullanım kolaylığı sağlayan güvenilir bebek arabalarını Haibrag ödüllü alışveriş sitemizin sayfalarından bulabilirsiniz.

Taşıma Kapasitesi ve Boyutlar

Bebeğin yaş ve kilosuna göre bebek arabası ağırlığı ve taşıma kapasitesi belirlenebilir. Taşıma kapasitesi ve boyutlar yaş aralığına göre değişir. Bebeğin kilosu da çok önemlidir. Bebek arabaları taşıma kapasitesi ve boyut olarak çok çeşitli seçenekleri sunar

Popüler Bebek Arabası Markaları

Bazı markalar bebek arabası tasarım ve üretiminde kalite farkıyla ön plana çıkar. Hauck, Quinny, Comfymax gibi markalar annelerin onayını almış öne çıkan markalardır. Bu7 markaları uygun fiyatla satın alabilmek için Haibrag avantajlar dünyasını keşfedebilirsiniz.

Hauck Bebek Arabaları

Sağlam ve işlevsel bebek arabalarıyla öne çıkan Hauck markası beğenilen bir markadır. Ultra hafif Hauck bebek arabaları Haibrag ayrıcalıklarıyla uygun fiyata satın alınabilir.

Quinny Bebek Arabaları 

Quinny bebek arabası dendiğinde ilk akla gelen markalardan biridir. Quinny bebek arabası çeşitleri çok farklı işlevsel özellikleri bir arada sunar.

Comfymax Bebek Arabaları

Comfymax sağlam, konforlu ve kullanışlı bebek aranası çeşitleri sunan bir markadır. En iyi markaların orijinal ürünlerine Haibrag adresinden ulaşabilir, ayrıcalıklı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.