sadsad x
asdasd

 

Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Lila CP Bebek Arabası / Essential Grey Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Lila CP Bebek Arabası / Essential Grey (1)
Maxi-Cosi Lila CP Bebek Arabası / Essential Grey
9.010,33 TL
7.388,47 TL
%18
İndirim

 

Comfymax - Comfymax Çift Yönlü Bebek Arabası - Kırmızı Comfymax - Comfymax Çift Yönlü Bebek Arabası - Kırmızı (1)
Comfymax Çift Yönlü Bebek Arabası - Kırmızı
690,30 TL
566,05 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Lila CP Travel Sistem Bebek Arabası / Essential Black Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Lila CP Travel Sistem Bebek Arabası / Essential Black (1)
Maxi-Cosi Lila CP Travel Sistem Bebek Arabası / Essential Black
10.318,85 TL
8.461,46 TL
%18
İndirim

 

Quinny - Quinny Zapp Flex Travel Sistem Bebek Arabası / Blue On Sky Quinny - Quinny Zapp Flex Travel Sistem Bebek Arabası / Blue On Sky (1)
Quinny Zapp Flex Travel Sistem Bebek Arabası / Blue On Sky
10.234,03 TL
8.391,91 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Mila Bebek Arabası / Berry Pink
Maxi-Cosi Mila Bebek Arabası / Berry Pink
3.449,58 TL
2.828,66 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Quinny - Quinny Moodd Bebek Arabası / Red Rumour Quinny - Quinny Moodd Bebek Arabası / Red Rumour (1)
Quinny Moodd Bebek Arabası / Red Rumour
9.589,75 TL
7.863,60 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Comfymax - Comfymax Çift Yönlü Lüks Bebek Arabası - Black Thunder Comfymax - Comfymax Çift Yönlü Lüks Bebek Arabası - Black Thunder (1)
Comfymax Çift Yönlü Lüks Bebek Arabası - Black Thunder
866,77 TL
710,75 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Comfymax - Comfymax Çift Yönlü Lüks Bebek Arabası - Wood Brown Comfymax - Comfymax Çift Yönlü Lüks Bebek Arabası - Wood Brown (1)
Comfymax Çift Yönlü Lüks Bebek Arabası - Wood Brown
912,39 TL
748,16 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Britax-Römer - Britax B-Agile Double Bebek Arabası - Yağmurluk
Britax B-Agile Double Bebek Arabası - Yağmurluk
230,10 TL
188,68 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Siyah Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Siyah (1)
Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Siyah
2.031,95 TL
1.666,20 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Sema Bebe - Sema Baby Bebek Arabası Yağmurluğu
Sema Baby Bebek Arabası Yağmurluğu
22,44 TL
19,08 TL
%15
İndirim

 

Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Kırmızı Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Kırmızı (1)
Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Kırmızı
2.031,95 TL
1.666,20 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Dark Bej Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Dark Bej (1)
Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Dark Bej
2.031,95 TL
1.666,20 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Lacivert Chicco - Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Lacivert (1)
Chicco Lite Way 3 Top Baston Bebek Arabası - Lacivert
2.031,95 TL
1.666,20 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Baby2go - Baby2go 6021 Soft Çift Yönlü Bebek Arabası - Kırmızı
Baby2go 6021 Soft Çift Yönlü Bebek Arabası - Kırmızı
951,08 TL
779,89 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Britax-Römer - Britax B-Agile Double İkiz Bebek Arabası için Ana Kucağı Adaptörü
Britax B-Agile Double İkiz Bebek Arabası için Ana Kucağı Adaptörü
88,82 TL
72,83 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Britax-Römer - Britax Römer B-Agile Double Bebek Arabası - Oyun Tepsisi Britax-Römer - Britax Römer B-Agile Double Bebek Arabası - Oyun Tepsisi (1)
Britax Römer B-Agile Double Bebek Arabası - Oyun Tepsisi
121,11 TL
99,31 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Quinny - Quinny Zapp X Xtra Alışveriş Torbası
Quinny Zapp X Xtra Alışveriş Torbası
419,93 TL
344,34 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Quinny - Quinny Zapp X Sineklik
Quinny Zapp X Sineklik
515,81 TL
422,96 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Puset Şemsiyesi / Black Raven Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Puset Şemsiyesi / Black Raven (1)
Maxi-Cosi Puset Şemsiyesi / Black Raven
611,68 TL
501,58 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Sema Bebe - Sema Baby Puset Bebek Arabası Sinekliği
Sema Baby Puset Bebek Arabası Sinekliği
15,78 TL
13,41 TL
%15
İndirim
Kargo Bedava!

 

Quinny - Quinny Buzz Kış Lastiği
Quinny Buzz Kış Lastiği
704,67 TL
577,83 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Lila SP Bebek Arabası / Essential Black Maxi-Cosi - Maxi-Cosi Lila SP Bebek Arabası / Essential Black (1)
Maxi-Cosi Lila SP Bebek Arabası / Essential Black
8.626,83 TL
7.074,00 TL
%18
İndirim
Kargo Bedava!

 

Quinny - Quinny Zapp Flex Plus Bebek Arabası / Black On Black Quinny - Quinny Zapp Flex Plus Bebek Arabası / Black On Black (1)
Quinny Zapp Flex Plus Bebek Arabası / Black On Black
8.243,33 TL
6.759,53 TL
%18
İndirim
Toplam 71 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Bebek Arabaları, Pusetler

Bebek Arabası ve Puset Nedir?

Bebek arabası veya Çocuk arabası, bebek ve çocuklara binmek ve yürümek için manuel tekerlekli bir cihaz ve bebek taşıma aracıdır. Çocuğun bebek arabasındaki pozisyonu çocuğun türüne ve yaşına bağlıdır.

Bebek Arabası Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar

Uzun geçen bir hamileliğin ardından dört gözle beklediğiniz evladınıza kavuşmanın sevincini yaşarken bir yandan onun gelmesiyle oluşan ihtiyaçlarla karşılaşmaktasınız. Yeni doğan her bebeğin birtakım ihtiyaçları bulunmaktadır. Giyim, bez ve sağlık ihtiyaçları gibi birçok konuda ürün almanız gerekmektedir. Bir süre sonra bebeğiniz ile dışarda vakit geçirmek ona temiz hava aldırmak ve onun dışarı ile uyum sağlama sürecini hızlandırmak isteyebilirsiniz. Değişen toplum düzeninde insanların sıklıkla bu aktiviteyi yaptığını söyleyebiliriz. Sıklıkla yapılan bu aktivite beraberinde bazı sorunlar getirmektedir. Kalabalık ve uzun yürüyüşlerde bebeğinizi sürekli kucağınızda taşımak bir süre sonra size çok zor gelecektir. Bu noktada sizin yardımınıza bebek arabaları yetişecektir.

Kalabalık ve uzun olan yürüyüşlerde bebeğinizi arabanıza koyup üstünü gölge olarak kapattınız taktirde hem sizin için hem bebeğiniz için muhteşem ve rahat bir yolculuk gezi keyfi yaşayabileceksiniz. Ama tatbiki de her ürün alımında olduğu gibi bebek arabası alımında da bebeğiniz için en iyi ve en sağlıklı olan ürünü seçmeniz gerekmektedir. Öncelikle bebek arabası alırken şu hususlara dikkat etmemiz gerekir. Yaşadığınız ortama uygun bir seçim yapmanız sizin en için en ideal durum olacaktır. Sıklıkla tercih ettiğiniz araca göre seçim yapmanız günlük hayat ilerleyişinde sizi daha az yıpratacaktır. Örneğin çoğunlukla toplu taşıma ile seyahat ediyorsanız toplu taşıma içerisinde daha çabuk katlanabilecek veya daha pratik kullanım sağlayacak bir bebek arabası tercih etmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız bölgenin coğrafik kriterlerini de dikkatte almalısınız. Çok yüksek bölgelerde yaşıyorsanız frenleme sistemi daha güçlü ve sağlam olan bebek arabalarında tercih etmelisiniz. Bir başka koşul ise doğumdan hemen sonra kullanılabilir olmasıdır. Hastaneden çıkar çıkmaz sizin eliniz ve ayağınız bebek arabası olacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak yeni doğan bebeğinizi taşıyabilecek onun hassas vücuduna uygun olan istediğiniz her pozisyona getirilebilen bir bebek arabası almanız gerekmektedir.

Anne veya Baba olarak sürekli yanınızda size yardımcı olacak birileri olmayabilir. Alışveriş yaparken ya da sahilde gezerken bebeği kucağınıza almanız gerektiğinde size zorluk çıkarmayacak kolay katlanabilen ürünler tercih etmelisiniz. Katlama düğmesi tekli olan ürünleri tercih etmeniz size bir elinizle bebeğinizi kucağınıza almanıza bir elinizle ise bebek arabasını katlamanıza yardımcı olacaktır. Hantal olmayan daha hafif ürünleri tercih etmelisiniz. Eğer seyahatlerinizi özel araç ile yapıyorsanız mutlaka bagajınızın boyutuna göre ürün bakmalısınız aksi taktirde size ufacık seyahatleri bile kötü bir kabusa çevirebilirler. Söz konusu minik yavrularımız olunca hijyenik bir ortam olmazsa olmazımız haline geliyor. Bebek arabasını sıklıkla kullanacağınız için bu arabada kullanılan kumaşların kolay şekilde sökülüp yıkanabilir bir özelliğe sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.  Bebek arabasında bulunan alışveriş sepetini büyüklüğüne de dikkat etmeliyiz. Bu sepetin içerisine sizin ve bebeğinizin ürünleri gireceği için oldukça büyük olmasında yarar vardır. Bebek arabası veya Çocuk arabası, bebek ve çocuklara binmek ve yürümek için manuel tekerlekli bir cihaz ve bebek taşıma aracıdır. Çocuğun bebek arabasındaki pozisyonu çocuğun türüne ve yaşına bağlıdır. Bazı bebekler arabaları ile seyahat ederken ebeveynlerini görmek isterler bu yüzden arabanın size dönük olmasına biraz daha dikkat etmelisiniz. Bu tür arabaların yönleri ayarlanabiliyor fakat fiyat açısından değişkenlik gösterebilmektedir. Bebek arabanızda arayacağınız bir başka kriter ise ekstra özelliklerinin olmasıdır. Artık günümüz ihtiyaçları gittikçe şekil değiştirmiş bir durumdadır. Bir elimizle telefon tutarken bir elimizle kahvemizi yudumlamak isteriz. Aynı zamanda bebek arabasını tek elle itebilmek isteriz. Bu sebeplerden ötürü bazı bebek arabalarında bardak veya telefon koyabileceğiniz özel cepler bulunmaktadır. Aynı şekilde yağmurluk şemsiye kışlık polar gibi ek parçalar içeren ürünlerde bulunmaktadır. Bu ek ürünlerin hepsi sizlerin hayatını kolaylaştırmak için vardır. Almayı düşündüğünüz ürün için bir başka önemli etken ise manevra kabiliyetidir. Bu doğrultuda tekerleklerin 360 derece dönebilmesi ve kullanışlı olması son derece önemlidir.  Mutlaka alacağınız bebek arabasını garanti belgesi olmalıdır. İlerleyen zamanlarda satıcı kaynaklı sorunlardan dolayı ürün bozulabilir kırılabilir. Bu durumlarda herhangi bir mağduriyet yaşamamak için garanti belgeli bir yerden alışveriş yapmanız sizin yararınıza olacaktır. 

Son olarak dikkat etmemiz gereken husus ise bütçenize uygun olmasıdır. Bu saydığımız bütün özelliklere ulaşabilmeniz için bütçenizin uygun olması gerekir. Her ebeveyn bebeğini rahat olmasın refah içerisinde büyümesini ister fakat ne yazık ki bazı maddi durumlar her şeyin en iyisini yapabilme konusunda yeterli değildir. Böyle bir durumda düşünmeniz gereken ilk şey alacağınız araba belki de bebeğinize yapacağınız önemli ve sağlıklı bir yatırımdır. Çünkü hem çocuklu hayatın zorluklarıyla uğraşırken bir de dışarı çıktığınızda ekstra stres duymak istemezsiniz hem de birkaç ay kullandıktan sonra hemen bozulan bir ürünle uğraşmak istemezsiniz. O yüzden makul ve mantıklı bir bütçe ile hem sizin hem de bebeğinizin rahatını sağlayabilirsiniz. Piyasada bunu çok rahat bir şekilde karşılayacak oldukça geniş bir ürün yelpazesi vardır.

Bebek Arabası Modelleri:

Standart Bebek Arabası: Ayarlanan koltuk, ayarlanabilir güneşlik ve sepet gibi temel özelliklerin hepsi bu tarz bebek arabalarında mevcuttur. Bu tarz ürünler biraz daha orta standarda sahip ürünlerdir. Çift yönlü sürüş özelliği hepsinde bulunmamaktadır. Bir başka dezavantajı ise katlandığında çok fazla yer kaplamaktadır. Eğer normal bir bebek arabası alacak olursanız ayrıca bir de ana kucağı almanız gerekebilir. Her gördüğünüz ana kucağı bu ürüne monte edilememektedir. Bu da ekstra bir maliyet demektir. Eğer koltuğu tam yatış pozisyona alınabilen standart bebek arabası tercih ederseniz bebeğinizin 0-6 ayı boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ana kucağının güvenlik açısından çok önemli olduğunu unutmamalıyız. Bebek arabası seçimi yapmak istediğimiz zaman doğru ve çocukların daha sağlıklı ve düzenli rahat etmelerine dikkat etmemiz gerekmektedir. Bebek arabası seçeneklerinde çocuğunuzun yaşı ve fiziki uyumları büyük önem taşımaktadır. Bebek arabası alımında son zamanlarda internet siteleri de büyük önem taşımaktadır. Önemli olduğundan dolayı güvenli olduğu kadar çocuklara nelerin iyi geldiğini bilinmesi gerekmektedir.

Travel (Seyahat) Sistem Bebek Arabası:

Bu tarz bebek arabalarının avantajları kadar dezavantajları da oluşabilmektedir. En önemli özelliği tüm bebek arabalarında daha rahat kullanıma ve konfora sahip olmasıdır. Yeni doğan bebekler için çok rahat bir kullanıma sahiptir. Aynı zamanda hem portbebe hem de ana kucağı mevcuttur. Tabi bunlardan dolayı biraz daha pahalı olabilmektedir. Boston tarz bebek arabaları kadar konforlu değildirler biraz daha kaba bir kullanıma sahiptirler. Bundan dolayı bu tarz bir bebek arabası seçimi yaparken mutlaka bagaj kapasitenizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer uzun ve engebeli bir ortamda kullanmayı düşünüyorsanız amortisörleri ve büyük tekerlekleri sayesinde hiç zorlanmadan kullanabileceksiniz. Bir başka önemli özelliği ise çift yönlü kullanıma sahip olmasıdır. Bu sistem size biraz daha hantal gelecek olursa baston tipi travel sistemi kullanmanızda fayda olacaktır. Bahsettiğimiz internet sitemizde kolaylıkla bulabileceğiniz modeller arasında yerini almaktadır. Travel her sitede kolaylıkla bulunmadığından dolayı büyük önem ve kişiler için büyük talep taşıyan ürünler arasında yerini almaktadır.

Baston Tipi Bebek Arabası:

Yer kaplama açısında oldukça pratik olması, taşırken hafifliğinde dolayı kolay olması ve de her bütçeye uygun olmasıyla ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen bebek arabası çeşitlerindendir. Fakat bu özelliklerin haricinde biraz daha konforu az olan bir arabadır. İki çeşidi vardır: Standart boston araba ve boston travel sistem araba. Bazı baston tipi arabaların koltukları tam yatmadığından yeni doğan bebekler için kullanıma uygun değildir. Bu arabada dikkat etmeniz bir nokta ise ana kucağının bebek arabasına monte edilip edilmediğidir. Sitemiz de gördüğünüz bu modelde ki ürün birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kolaylıkla taşınma imkânı ve seyahat kolaylığı sunmaktadır.

Yeni Doğan Puseti Kaçıncı Aya Kadar Kullanılır?

Bu durum bebekten bebeğe değişebiliyor. Ama genel duruma baktığımızda ise doğumdan ortalama 3 ay sonra bebekler ilk defa oturtulmaya başlanır. Doğum gerçekleşir gerçekleşmez ana kucağına yani pusete yatırılması doktorlar tarafından pek uygun görülmeyen bir durumdur. Doktorlara göre şekilleri gereği oturma şekline yakın bir hal alacakları için bebeğin ilk günlerde ki gibi düz zeminde yatması ya da o şekilde taşınması daha sağlıklı bir durumdur. Ama tabii ki bu durum ortamdan ortama değişmektedir. Kimi anneler doğumdan sonraki ilk zamanlarda bebeğinin yanında ayrılmasını istemeyebiliyorlar. Ve bunun sonucunda da ana kucağına koymak isteyebiliyorlar. Bu durumu daha sağlıklı bir hale getirebilmek için ana kucağının çukur yerine küçük bir yastık veya bir örtü ile destek sağlanarak çukur düzleştirilebilir. Böylelikle doktorların tavsiye ettiği düzene göre bir ortam hazırlanmış oluyor. Sitemizde bulunan pusetler arasında da bebeklerin büyüme ve gelişim oranları bulunarak daha kolay ve rahatlıkla almanızı sağlayan ürünler arasında olmayı sağlamaktadır. Yeni doğan bebekler daha naif ve hassas olduklarından dolayı tercih ettiğimiz ürünler arasında fazla ilgi göstermektedir.

Ana Kucağı (puset) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli:

Ana kucağını satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus bebeğin biraz büyüdükten sonra da kullanabilmesi için oturacağı/yatacağı yerin geniş ve katlanabilir olmasıdır. Ayrıca sallanabilir olması evde daha idealdir. Elbette ana kucağı seçimi sırasında güvenliği de ön sıraya almalısınız. Emniyet kemeri mutlaka takılı olmalıdır. Kullanılan plastik aksam daha yumuşak olmalıdır. Çünkü seyahatler esnasında başımıza hemen her şey gelebilir bu durumlarda bebeğimizin herhangi bir yerini şiddetli bir şekilde ana kucağına çarpma riski oluşabilmektedir. Çarptığı noktanın yumuşak oluşu kaza esnasında görülen hasarı en aza indirecektir. Bir başka dikkat edilmesi gereken unsur ise TSE damgalı bir ürün olmasıdır. Günümüzde artan ticari faaliyetler sonucunda merdiven altı ürünler olarak bilinen ve kaçak bir şekilde üretilen ürünlerin olması tehlike saçmaktadır. Hijyenik koşullardan mahrum bir şekilde üretilen ürünler bebeğimizin için ciddi bir mikrop kapma noktası olabilmektedir.  Ana kucağı dediğimiz daha kolay taşına bilen ve bebeklerin her ortamda daha kolaylık çekmesine sağlamaktadır. Sitemizde bulunan ürünler arasında da en çok tercih edilen ürünler içerisinde yer almaktadır. Ana kucağı sevilen ve en çok dikkat edilmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. Ne kadar çok dikkat edilirse o kadar kullanımı doğru ve mantıklı olmaktadır. Tercih edilmesi önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.