Ofis, Kırtasiye Ürünlerine Sepette 1.000TL ye 50 TL İNDİRİM!
Menü
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Toplam 136 ürün bulunmaktadır.

Bebek Oto Koltukları - Ana Kucağı Çeşitleri 

Bebeklerin ve çocukların trafikte korunması için özel tasarım koltuk kullanımı şarttır. Bebekler sahibi olacak aileler için bebek geldiğinde arabayı hazır etmek gerekir. Hangi modeli seçeceğiniz, bebeğinizin yaşına, boyuna ve kilosuna ve koltuğu kolayca çıkarmak isteyip istemediğinize bağlı olacaktır. Tasarım ve donanım detaylarına göre birçok farklı modeller bulunur. Bazı ürünler işlevsel özelliklerle kalite farkını azaltır.

Bebek & Çocuk Koltuklarının Önemi ve Yararları

Bebek çocuk koltukları trafikte yasal olarak kullanılması gereklidir Bebek ve çocuk sağlığı, güvencesi açısından doğru koltuk seçilmelidir. Araç içinde seyahat ederken bebeğinizin çocuğunun güvende olmasını sağlar. Annelere ve babalar kolaylık sağlayan koltuklarında çok çeşitli işlevsel özellik bu ürünlerde öne çıkar. Koltuğun dönebilmesi, çabuk çıkması, sağlam bağlanması gibi durumlar oto koltuğu tercihi yaparken dikkat edilebilecek ürün detaylarıdır. Bebek çocuğu kullanım her şeyden önce güvenlik için gereklidir. Bebek çocuk koltukları keyifli yolculuklar için de avantajlar sağlar.

Bebek & Çocuk Koltuğu Çeşitleri

Bebek koltuklarında çeşitler çocuğun kilosuna, boyuna, hareketlendirme göre belirlenmelidir. Oto koltukları, bebeğinizin veya çocuğunuzun yaşına ve kilosuna göre 3 ana gruba ayrılır:

  • Grup 0+: Yaklaşık 15 aya kadar olan veya 13 kg kadar olan bebekler için uygun lotluk arkaya dönük araba koltuğudur. Bazıları bebek arabası çerçevesine takılabilir ve seyahat sistemleri olarak bilinir
  • Grup 1: 9-18 kg ağırlığındaki veya yaklaşık 9 aydan 4 yaşına kadar olan çocuklar için uygun arkaya veya öne bakan koltuklar vardır.
  • Grup 2/3: 15 ile 36 kg arasındaki ya da yaklaşık olarak 4 ila 11 yaşındaki çocuklar için uygundur. Ayrıca hem arkaya hem de öne bakan yüksek arkalıklı yükseltici tarz koltuklardır.

Sırtı Yola Dönük Oto Koltukları

4-11 yaş dönemi çocuklar için öne bakan koltuklar tercih edilir. Bebekler belli bir yaşa kadar ters koltukla yolculuk eder. Öne bakan koltuklar ebeveynle aynı yolu görmeyi sağlar. Öne bakan koltuklar büyüme çağındaki çocuklar için yeni bir deneyim sunar. Doğumdan çocuğunuzun ağırlığı yaklaşık 18 kg (40 lb) olana veya yaklaşık 4 yaşına gelene kadar uygun olan grup 0+/1 koltukları gibi bu grupları çaprazlayan kombinasyon koltukları da satın alabilirsiniz. Bir araba kazasında daha iyi koruma sağladığından, çocuğunuz içine sığdığı sürece arkaya bakan bebek arabaları kullanın.

Yüze Yola Dönük Oto Koltukları

Yüzü yola dönük koltuklar bebeklik evresinden sonra kullanılabilir. Yüzü yola dönük koltuklarda çok çeşitli işlevsel özellikler bulunur. Aktif hava yastığı bulunan ön yolcu koltuğunda arkaya bakan bir bebek koltuğunda bebek taşımak tehlikeli ve yasa dışıdır. Aynı pozisyonda öne bakan koltuklar, yasa dışı olmasa da ideal değildir. Çocukların arabanın arkasında seyahat etmesi her zaman daha güvenlidir.

Dönüştürülebilir Oto Koltukları

Dönüştürülebilir oto koltukları tasarım olarak daha pratik ve işlevseldir. Bu koltuklar bebek koltuğuna dönüştürülebilir. Oto koltuğunda bazı detaylar bebekler için konfor standartları arttırır. Yükseltici özelliği, yatış pozisyonu işlevselliği gibi özellikler oto koltuğunun çok daha kaliteli ve kullanışlı olmasını sağlar. Dönüştürülebilir koltuk modelleri bir koltukta iki işlevsel özelliği birlikte sunar. İster bebek koltuğu ister yetişkin koltuğuna dönüştürülebilir.

Bebek & Çocuk Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebekler ve çocuklar için oto koltuğu seçiminde özellikle koltukların sertifikalarına bakmak gerekir. Oto koltukları kullanım sırasında güvenli bir oturuş sağlamanın yanında ISOFIX sistemi geleneksel emniyet kemeri sistemlerine göre daha işlevsel ve güvenlidir. 

ADAC Testi yani çarpışma testi de, bebek/çocuk oto koltuklarının güvenliği için uygulanan önemli bir çarpışmaya dayanıklılık testidir. Bu test, simüle edilmiş bir çarpışmaya maruz kaldığında oto koltuğunun performansını ölçmek için bir kuvvet darbesi simülatörü kullanılarak gerçekleştirilir. 

Bebek Koltuğu Standartları ve Güvenlik Özellikleri

Arkaya bakan oto koltukları 0-2 yaş arasındaki bebekler için tavsiye edilirken, öne bakan oto koltukları 2 ila 4 yaş arasındaki çocuklar için idealdir. 4 yaş üzerindeki çocuklara yönelik olarak 5 noktalı emniyet kemeri sistemi bulunan kombine bir bebek oto koltuğu önerilir. Ayrıca çocuğunuz en az 8 veya 12 yaşına gelene kadar da oto koltuğu yükseltici kullanılması onun güvenliği açısından önemlidir. Oto koltuğunun en önemli güvenlik özelliklerinden biri arabaya nasıl takıldığıdır. ISOFIX bağlanan koltuklar daha sağlam olur. ISOFIX bağlanan koltuk seçeneklerine ödüllü alışveriş sitesi Haibrag.com güvenilir adresinden her zaman ulaşabilirsiniz.

Bebeğin Yaşına ve Kilo Durumuna Uygunluk

Bebeğin yaşına ve kilosuna uygun koltuk seçimi çok önemlidir. Bebek kendinizi rahatsız hissederse sorun çıkartır. Sorunsuz yolculuklar için kilo ve yapıya uygun ürünler alabilirsiniz.  Bazı markalar donanım, kalite ve işlevsellik farkıyla daha önde olur. Ferrari çocuk oto koltuğu gibi koltuk seçeneklerinde indirim olanaklarından yararlanmak için Haibrag ödüllü alışveriş sitemizin sayfalarını keşfedebilirsiniz. Bebeğinizin kilo ve yaş durumuna göre en iyi oto koltuğu seçeneklerini Haibrag alışveriş sitemizden görebilirsiniz

Montaj Kolaylığı ve Koltuk Kaplamanın Temizlenmesi

Montaj ve bakım açısından büyük kolaylık sağlayan bebek ve çocuk oto koltukları özel tasarım kaplamadır. Kaplamaların belli sürelerde yıkanması gerekir.

En İyi Bebek & Çocuk Koltuğu Markaları

Türkiye’nin ödüllü e-ticaret sitesi Haibrag alanında en iyi markaların ürünlerine kolay ulaşmanızı sağlar. Ferrari, Baby2Go, İnfantio, MaxiCosi gibi kaliteli markalardan istediğiniz ürünleri Haibrag’ten alırken avantajlı fiyatlarla memnun kalabilirsiniz. Beğenilen toplayan bazı modeller;,

Ferrari Çocuk Oto Koltuğu

Kalitesi ve işlevsel kullanımı ile sıklıkla tercih edilen bu markanın ürünlerini uzun süre kullanabilirsiniz.

Comfymax Bebek Oto Koltuğu

Dayanıklı yapısı ve işlevsel, kolay kullanımı açısından popüler bir markadır.

Besafe Bebek Oto Koltuğu

Bebek güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir marka olarak uzun süre güvenli şekilde kullanabileceğiniz seçenekler sunar.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.