sadsad x
asdasd
Marka Kategorileri
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Freely

Damlacık yoluyla bulaşan virüslere karşı kullanılan cerrahi maske çeşitleri, virüslerin bulaşma riskine karşı etkili bir koruma sağlar. Kullanılan maskenin sizi virüslere karşı en iyi şekilde koruyabilmesi için doğru maske seçimi ve kullanımı ayrı bir önem taşır. Hastalıkların damlacık yoluyla bulaşmaması için alınan başlıca önlemlerden biri olan cerrahi maskeler, Covid-19 virüsü de dâhil olmak üzere tüm virüslere karşı koruma sağlar. Sitemizde uygun fiyata bulabileceğiniz maske çeşitleri ile siz de virüslere karşı kişisel önleminizi alabilirsiniz.

Cerrahi Maske Çeşitleri Nelerdir?

Maskeler basit tıbbi ve solunum maskeleri olmak üzere ikiye ayrılır. Cerrahi maske olarak da bilinen basit tıbbi maskeler daha çok taşıyıcının virüs veya hastalığı damlacık yoluyla başkasına bulaştırmasına engel olur. Solunum maskeleri ise çeşidine göre solunan ve dışarı verilen havayı filtre özelliği ile süzerek iki yönlü koruma sağlar.

Cerrahi maske çeşitleri kendi içinde burun telli ve telsiz gibi farklı kategorilerde sınıflandırılır. Solunum maskeleri ise N95 ventilli ve ventilsiz gibi farklı sınıflara ayrılır. N95 ventilli maskeler sahip oldukları çift yönlü filtreleme özelliği sayesinde, virüs ve hastalıklara karşı en etkili koruma sağlayan maskeler olarak bilinir.

Çocuklar için özel üretilen tek tek jelatinlenmiş 50’li cerrahi çocuk maskesi, özel kulaklık askısı uzunluğuyla çocuklarda tam koruma sağlar. Yetişkinlere özel maskelerin çocuklar tarafından askı kısımlarının bağlanarak kullanılması, gevşemeyle birlikte ayrı bir risk oluşturur. Bu yüzden çocuklara özel üretilen cerrahi bez maske tercih edilmesi mutlak önem taşır

Tek kullanımlık maske çeşitlerinin defalarca kullanıma uygun olmaması nedeniyle, uzun süreli kullanımları virüs açısından risk taşır. Bu yüzden kullan at maskelerin gün içinde kullanıldıktan sonra yenisiyle değiştirilmesi daha sağlıklı olur.

3 katlı kullan at maskelerin dış yüzeyindeki katlı kısımlar, panjur katları gibi birbirinin üstüne gelecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanımlarının bu şekilde olması durumunda daha koruyucu özelliği daha fazla olur. Telli kullan at maskeler ise telin buruna ortalanması ve sıkılması şeklinde kullanılır. Bu sayede ağız ve burun tam olarak kapatılmış olur.

Yumuşak yapısı sayesinde kullanırken rahatsızlık hissi oluşturmayan yumuşak elastik kulaklı cerrahi maske, yüzde kayma yapmayarak daha iyi koruma sağlar. Kulaklık kısımlarının pamuksu bir yüzeye sahip olması nedeniyle kulaklarda rahatsızlığa neden olmayan bu maskelerin kullanımında kulakların öne çekilmesi gibi bir sorun olmadığından, estetik görüntü açısından herhangi bir olumsuzluğa neden olmaz. 

Cerrahi Kumaş Maske Virüslerden Korur mu?

Koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerde zorunlu olarak kullanılan 3 katlı bez maske çeşitleri, sahip oldukları kumaş kalitesiyle virüslere karşı koruma sağlar.

Koronavirüs salgınıyla birlikte piyasada satılan maskelerin tamamının virüslere karşı koruduğunu söylemek doğru olmaz. Özellikle düz bez maske çeşitleri koruyucu özellik taşımayıp adeta birer aksesuar niteliği taşır. Bu nedenle virüse karşı etkin koruma sağlamak için sitemizdeki maskeleri mutlaka incelemelisiniz.

Maskenin virüslere karşı koruması için doğru maske seçimin yanı sıra doğru şekilde kullanılması da önemlidir. Koruyucu özelliğinden maksimum verim sağlamak için ağız ve burnu kapatacak şekilde kullanılması gerekir. Telli katlı maskeler kullanırken burun teli kısmı maske takıldıktan sonra sıkılarak burun kısmı tam olarak kapatılmalıdır.

Sürekli maske kullanılıyor olsa da gün içerisinde insanlar veya yüzeylerle temasın ardından istem dışı olarak maskeyle temas edilir. Bu durum virüsün ellere geçmesi halinde maskeye ulaşmasına yol açar. Bunu engellemek için maske kullanılsa bile mümkün olduğu kadar maskeyle el temasını sınırlandırmak riskin en aza indirilmesini sağlar.

Özellikle sitemizde bulabileceğiniz Freely cerrahi maske maske gibi ürünler daha koruyucu özellikler taşır. İki yönlü filtreleme özelliği nefes alıp verirken havanın filtreden geçerek süzülmesini sağlar. Böylelikle virüs ve hastalıkların bulaşma riski en aza iner.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.