x Süper İndirimler Süper İndirimler Sayfasında Yer Alan Fırsatları Kaçırma Fırsatları Gör
sadsad x
asdasd

adore-kategori-header.jpg (120 KB)

Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Ofis Mobilyaları

Evden ve uzaktan çalışma kültürü arttı. Artık her ev bir home ofis oldu. Evde çalışma ortamını nasıl sağlarsınız biraz bunlardan bahsedelim. Çalışma denilince sadece bir masa sandalye ile olmuyor. Kendinizi işe vereceğiniz, rahat, konforlu ve dayanıklı ofis mobilyalarıyla evinizi ofise çevirebilirsiniz. İşlevsellik ve estetiği bir arada barındıran ofis mobilyalarını sitemizden temin edebilirsiniz. Ev sıcaklığını yitirip hem ailenizden kopmayın hem de iş ortamınızı evinize taşıyarak aktif motive sağlayın. Sade tasarımlar, estetik görünüşler minimalist bir ofis evler için ideal. Ahşap ya da metal depolama üniteleri, yönetici kodlukları, sekreter masaları, çalışma koltukları, operasyonel çalışma masaları, bekleme grubu mobilyaları, depolama üniteleri, toplantı masaları, aydınlatma üniteleri ve daha çoklarını sitemizden bulabilirsiniz.

Ofis Mobilyalarının Önemi

Günün önemli bir bölümünü ofisinizde koltuğunuzun başında geçiriyorsanız sağlığınızı düşünmeniz gerekir. Sağlığınızı düşünmüyorsanız sizin için bunu düşünen ve tasarımını yapanlara ofisinizde yer açın. Günde sekiz on saatiniz ofisinizde geçiyorsa sağlık açısından ofis mobilyası tasarımına dikkat edilen mobilyalardan almalısınız. Kaliteye ve tasarıma yer vereceğiniz her ayrıntı size sağlık açısından size geri dönüş sağlayacaktır. Dinlenme salonlarında mobilya tercihleri rahat oturulabilir, dinlendirici ve kullanıma elverişli olması gerekir.

Yılın Modası ve Renkleri

Mobilyada ahşap, demir, alüminyum, bakır, çelik, cam, plastik gibi malzemeler kullanılır. Tercihinize ve çalıştığınız ortama göre mobilya malzemelerini seçmeniz gerekir. Çalıştığınız ortam mobilya tercihlerinde etkilidir.

Ahşap

Ceviz ağacı, badem ağacı, karaağaç, meşe ağacı, gürgen ağacı, kiraz ağacı, maun ağacı, akasya ağacı gibi ağaçlar mobilya üretiminde kullanılmaktadır. Ülkemizde yetişen ağaçlar kullanılmakla beraber, yurt dışı menşeli ağaçlar da kullanılmaktadır. Kaliteli dekorasyonlar için ağaç cinslerini bilmek önemlidir.

Metal

Özellikle ofis mobilyalarında metal ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Ahşap, metal ve cam malzeme uyumuyla, ofis dekorasyonlarının vazgeçilmez malzemelerindendir.

Cam

Cama şekil vermek sanattır. Sanat ise bizim işimiz. Cama usta ellerde verilen şekil ve desenlerle ofisinizi daha çekici hale getirebilirsiniz.

Ofis Renkleri

Ofis modasında her zaman olduğu gibi koyu renkler öne çıkar. Bazı iç açıcı renkleri, rengarenk ofisleri ise sıradanlığı bozmak isteyenler kullanır. Sıradan ve ağır bir ofis mi yoksa renkli ve iç açıcı bir ofis mi tercih edersiniz. Modanın tüm renk ve modellerini sitemizden takip edebilirsiniz. Kırmızı, yeşil, mavi, mor, sarı, eflatun, siyah, beyaz, kahverengi, turkuaz, gri, lila, pembe vs.

Ofis Mobilyaları Tarihçe

Geçmişten günümüze insanlık ve teknoloji durmadan ilerlemektedir. Bu ilerleme günümüzün her alanında olduğu gibi mobilya ve ofis mobilyaları sektöründe de gelişme göstermiştir. Eskiden her mobilya için ayrı ayrı uğraşılırdı. İnsan kol gücünün yettiğince uzun süreler boyunca araç ve gereçler yapılırdı. Mobilyanın da zahmetli iş olması maliyetleri oldukça artırırdı. Günümüzde ise seri üretimler, bilgisayarlı tekil üretimlerle hem hızlı üretim sağlanmakta hem de kişilere özel üretim yapılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi tasarım anlayışını da hem geliştirmiş hem de değiştirmiştir. Değişik tasarımları görmek, fikir edinmek ve satın almak için sitemizi gezebilirsiniz.

Tarihi

İnsanlık tarihi başlarından itibaren insan kendine sığınacak bir mekân arayışına girmiştir. Mağaralara sığınsa bile kendine kullanacak malzemeler üretmeye çalışmış ve onu mağara içinde kullanmıştır. İlk mobilyanın ne zaman, hangi tarihte yapıldığı halen bilinememektedir. Ama tahmin edildiği üzere ilk mobilyaya yakın aletler taş devrinden itibaren kemiklerden, ağaçtan, taşlardan yontularak ya da kesilerek yapıldığı düşünülmektedir. Tarihten günümüze birçok değişime uğrayan mobilya ve aksesuarlar eskiden olduğu gibi şimdi de insanların ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. İlk insanın mağarada kendine yapmaya çalıştığı ve kullandığı aletler ne kadar ihtiyacını karşıladıysa şimdi de insanın ihtiyacını karşılamak için uğraşlar verilmektedir.

Tasarım

Şık tasarımı ve göze çarpan estetiği ile ofislerinizi yılın modasına göre dekor edebilirsiniz. Tasarımda öncü markalar, estetik, kalite hepsi sitemizde.

Yaşam

İnsan yaşamı boyunca çeşitli mekanlar kullanmaktadır. Kullandığı bu mekanlar yapılış amaçlarına göre tasarlanmalıdır. Kullanıcısına gerekli konfor özelliklerini bulundurmalıdır. Mekandaki sıcaklık, aydınlık, ses, renk tercihi, koku gibi etmenler kişilerin gereksinim ve kullanış amacına göre kurulmalıdır. Mekânın duvarı, kolonu, kapı ve pencereleri gibi aksesuar ve donatı ürünleri mekansal anlamda dekorasyonda önemli yer oynar. Tasarım renkleri, estetik dokunuşlar mekâna olumlu ya da olumsuz yönde etki yapabilmektedir.

Mobilya

Mobilya dilimize İtalyancadan geçmiştir. Latincede mobilius denilmekte olup, anlamı taşınabilir mallardır. İtalyanlar mobilyaya "mobilia" demişlerdir. Fransızlar ise "monilier" ve "meuble" derken Almanlar da "möble" sözcüğünü kullanmışlardır. Hemen hemen çoğu dilde benzer ve yakın sözcükler kullanılmıştır. Etimolojisini incelediğimizde mobilyanın öyküsü böyle.

Ofisler Nasıl Daha Verimli Tasarlanır?

Ofisler nasıl daha verimli tasarlanır ya da ofisleri nasıl tasarlamamamız gerekir soruları iş dünyası için sık karşılaşılan sorular ve sorunlar olmuştur. Bu sorulara bazı genel cevaplar verilse de bu sorunlar ayrıntılı olarak da üzerinde durulması gereken konulardır. Öncelikle çalışanlar ön planda tutulmalı. Çalışanların beklentileri sorulmalı ve ona göre ihtiyaçlar karşılanmalıdır.

Verimlilik en önemli konudur. Çalışanların verimliliğini artırmak onlara daha ferah bir ambiyans sağlamak gereklidir. Sıkıcılık, boğucu bir iş ortamı, düzensizlik, birbirine uygun olmayan karmaşık renkler, kötü tasarım, estetikten uzaklık, ofisin yeri, yapısı, düzeni, çalışma şartları çalışanların verimliliklerini etkilemekte ve iş kalitesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ofislerdeki verimlilik üzerine birçok çalışma yapılmıştır. İş kalitesini ve çalışan huzurunu etkileyen etmenler üzerinde yapılan çalışmalara göre kişinin odaklanma yeteneğini fiziksel ortam etkilemektedir. Ofis tasarımının usta ellere bırakılması ve ofis mobilyaları iyi bir düzen içerisinde elverişli kullanılırsa çalışanların verimlilik düzeylerini yüzde yirmi, yüzde yirmi iki düzeyinde artıracağı belirtiliyor.

Ofis ortamı rahat değilse ya da tasarımında kusurlar bulunuyorsa bu ofis çalışanlarının ve müşterilerin mutsuzluk derecelerinde değişmelere neden oluyor. Araştırmalara göre kötü tasarımlar mutsuz çalışanlara sebep oluyor. Çalışanların eğer mutsuz oluyorlar ise bu iş düzeyini etkiliyor ve gerekli verimlilik ve odaklanma sağlanamıyor. Bir araştırmaya göre beş yüz kişiye yapılan ankette çalışanların yüzde elliden fazlası iş yerlerindeki sandalye ve masalarının kendilerini rahatsız ettiğini belirtiyor.

Açık ofis ortamları yıllarca tercih edile gelmişti. Açık ofis düzeni ofis çalışanlarının birbiriyle anlık fikir alışverişi bakımından etkilidir. Ancak odaklanma gerektiren işlerde açık ofis tarzları odaklanmayı güçleştiriyor. Gürültünün belirgin hale geldiği bu tarz ofislerde görsel dağınıklıklar da odaklanmayı ve kaliteyi düşüren etmenlerden. Bu nedenle karma modellere geçişler de olmaya başladı. Yerine göre açık ofis tarzlı çalışma yerleri ve ayrıca kapalı ofis odaları tercih edilebilmekte. Odaklanma gerektirecek her detay da tasarımda kullanılmakta. Odaklanma isteyen işlerdeki çalışanlar kendilerine konsantre olabilecekleri ofisleri tercih etmekte ve işvereninden bunu talep etmektedir. Açık ofis tarzları ve kapalı ofis tarzları için sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Renk ve koku gibi etmenler de ofislerde verimliliği etkiler. Yerine göre ahşap, yerine göre metal, yerine göre ise de cam ofis mobilyalarının seçilmesi de bu verimliliğe göre mümkün. Ofis mobilyalarında modanın renklerini sitemizden takip edebilirsiniz. Ofislerin hava kalitesi ve sıcaklık gibi olgular da odaklanmayı ve kaliteyi artıran unsurlardan bazısı. Temiz hava ve ferah bir ortam kişileri daha üretken kılmaktadır.

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.